Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 04 июля 2024, вопрос №114270 650₴

Хочу підписати Контракт з НГУ, треба порада

Хочу підписати контракт в НГУ з певним підрозділом до кінця військового стану та оголошення демобілізації
Підрозділ займається охороною державних структур та консульських установ
Посада на яку буду підписувати контракт «стрілець»
Чи зможуть мене як стрільця перевести в інший підрозділ без моєї згоди? Чи відправити згідно наказу міністерства певних осіб з цієї частини для виконання бойових завдань без моєї згоди?
Чому посада стрілець? Я не проходив строкову службу за сімейними обставинами, звання немає ніякого

Ответы юристов (7)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Під час дії воєнного стану громадяни, які прибули до територіального центру комплектування та соціальної підтримки з листом (письмовою згодою) від командира військової частини, приймаються на військову службу за контрактом та після проходження відповідної підготовки (у разі необхідності) направляються для подальшого проходження служби до військової частини, зазначеної у листі (письмовій згоді).

    Порядок та умови переміщення визначається в контракті.

    • Одександр Клиент 4 месяца назад

      ви взагалі не відповіли на моє питання

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас!

    Я хотів би сказати, що і теоретично, і практично це неможливо, але це далеко не так. Останнім часом декілька разів стикався з випадками, коли військовослужбовців контрактної форми у зв'язку із необхідністю переводять до інших підрозділів для подальшого проходження військової служби. Тому, відповідаючи на Ваше питання, з часом і таке може трапитися.

    Мушу також зауважити, можливо це лише мої спостереження, що до військовослужбовців контрактної форми ставляться дещо бережніше, ніж до мобілізованих. Повторюся, можливо це лише моя особиста точка зору, яка не відповідає дійсності. Але маю багато підтверджуючих прикладів.

    Втім, підписувати або не підписувати контракт - вирішувати Вам. Зважте всі плюси та мінуси і приймате виважене рішення.

    Успіхів. З повагою!

    Айвазян Юрій Климентійович
    50%

    Доброго дня, Олександре!

    Якщо б ми говорили про мирний час, то я би відповів, що так, Ви залишитесь на весь строк контракту саме за місцем служби.

    Проте, зараз воєнний час й тому цілком імовірне Ваше переведення навіть незважаючи на те, що Ви підписали контракт.

    Відповідно до Указу Президента України "Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України":

    Переміщення осіб рядового складу, сержантського та старшинського складу за наявності обґрунтованих підстав з урахуванням висновків атестування, рекомендацій їх безпосередніх і прямих начальників на підставі клопотань командирів (начальників), які порушили питання про переміщення, здійснюється:

    • між з’єднаннями, військовими частинами, оперативними командуваннями – наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні з’єднання, військові частини та оперативні командування;
    • між видами Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані начальникам структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України, – наказом Головнокомандувача Збройних Сил України;
    • між військовими частинами видів, родів військ (сил) Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані Міністерству оборони України, – наказом керівника служби персоналу Міністерства оборони України.

    Переміщення осіб офіцерського складу між видами Збройних Сил України, з’єднаннями, військовими частинами та оперативними командуваннями, здійснюється наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні види Збройних Сил України, з’єднання, військові частини та оперативні командування, крім посад, що належать до повноважень вищої посадової особи.

    Переміщення осіб офіцерського складу між видами Збройних Сил України, з’єднаннями, військовими частинами та оперативними командуваннями, здійснюється наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні види Збройних Сил України, з’єднання, військові частини та оперативні командування, крім посад, що належать до повноважень вищої посадової особи.

    82. Призначення військовослужбовців на посади здійснюється:

    1) на вищі посади - у порядку просування по службі;

    2) на рівнозначні посади:

    у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів;

    у разі проведення заміни у місцевостях з особливими природними, географічними, геологічними, кліматичними, екологічними умовами (далі - місцевості з установленим строком військової служби);

    для набуття практичного досвіду управлінської діяльності в органах військового управління різного рівня або для більш доцільного використання за фахом чи досвідом роботи - за рішенням відповідного командира (начальника), прийнятим у порядку, визначеному Міністерством оборони України, зокрема на особисте прохання військовослужбовця;

    за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії;

    за сімейними обставинами - на особисте прохання;

    Зазначене переміщення здійснюється без згоди військовослужбовця, крім таких випадків:

    • неможливість проходження військовослужбовцем військової служби у місцевості, до якої його переміщують, відповідно до висновку (постанови) військово-лікарської комісії;
    • неможливість проживання членів сім’ї військовослужбовця за станом здоров’я в місцевості, до якої його переміщують, відповідно до документів, які це підтверджують;
    • потреба у догляді за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) або особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім’ї військовослужбовця, відповідно до документів, які це підтверджують.

    83. Військовослужбовці призначаються на посади і переміщуються по службі за основною або спорідненою спеціальністю з урахуванням досвіду служби, рівня їх професійної компетентності, особистих якостей і досягнень та відповідності характеристикам посад, визначених Міністерством оборони України. У разі коли є потреба призначення військовослужбовців на посади за новою спеціальністю, їх призначенню на ці посади має передувати відповідна підготовка (перепідготовка). Для доукомплектування Збройних Сил України в умовах особливого періоду військовослужбовці можуть призначатися на посади, передбачені штатами воєнного часу, за новою спеціальністю з урахуванням набутого досвіду.

    93. Призначення військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, на посади з категоріями, нижчими за їх військові звання, може здійснюватися у випадках, передбачених підпунктами 3, 5 - 8 пункту 82 цього Положення, а також у разі переміщення військовослужбовців для подальшого проходження військової служби в місцевостях з установленими строками військової служби або призначення на посади до підрозділів Збройних Сил України, які направляються до інших держав для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    Згідно Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого указом Президента України від 10 грудня 2008 року №1153/2008 під час дії особливого періоду та/або правового режиму воєнного стану, можливе переміщення військовослужбовця без його згоди, у тому числі і на нижчестоящі посади.

    Випадки, коли згода військовослужбовця на переміщення потрібна:

    · неможливість проходження військовослужбовцем військової служби у місцевості, до якої його переміщують, що підтверджено висновком (постановою) військово – лікарської комісії;

    · потреба у догляді за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) або особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визначені опікунами та мешкають окремо від сім’ї військовослужбовця, відповідно до документів, які це підтверджують.

    ВИ НЕ МОЖЕТЕ ВІДМОВИТИСЯ ВИКОНУВАТИ НАКАЗ - ЗА ЦЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.

    ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ НЕ МОЖЕ ОБИРАТИ СОБІ МІСЦЕ СЛУЖБИ.

    ЯКЩО ВИ ВВАЖАЄТЕ ЩО ВАШІ ПРАВА ПОРУШЕНІ - ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ОСКАРЖЕННЯ РІШЕНЬ КОМАНДУВАННЯ.

    СТРІЛЕЦЬ ЦЕ НЕ ЗВАННЯ, А ПОСАДА НА ЯКУ ВАС ПРИЙМАЮТЬ.

    Стрілець — у військовій справіпосада солдата в групах, секціях, обслугах (розрахунках) та відділеннях піхотних, механізованих, мотострілецьких, мотопіхотних, повітряно-десантних, аеромобільних, розвідувальних та інших родів військ підрозділах.

    ВАС МОЖУТЬ ПЕРЕВЕСТИ ДО БУДЬ-ЯКОГО ПІДРОЗДІЛУ (В ТОМУ ЧИСЛІ І БОЙОВОГО) БЕЗ ВАШОЇ ЗГОДИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ.

    Дерій Владислав Олегович
    25.1%

    Доброго дня!

    Чи зможуть мене як стрільця перевести в інший підрозділ без моєї згоди? Чи відправити згідно наказу міністерства певних осіб з цієї частини для виконання бойових завдань без моєї згоди?

    Вас можуть перемістити до іншої військової частини. Якщо буде наказ командира про вихід на 0 позицію і Ви його не виконаєте Вас можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

    Згідно пункту 93 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України призначення військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, на посади з категоріями, нижчими за їх військові звання, може здійснюватися у випадках, передбачених підпунктами 3, 5 - 8 пункту 82 цього Положення, а також у разі переміщення військовослужбовців для подальшого проходження військової служби в місцевостях з установленими строками військової служби або призначення на посади до підрозділів Збройних Сил України, які направляються до інших держав для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.

    Згідно пункту 40 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України у разі переміщення по службі військовослужбовця з однієї військової частини до іншої для дальшого проходження військової служби дія контракту про проходження військової служби не припиняється. Окремі умови контракту за новим місцем служби можуть бути переглянуті та засвідчені підписами сторін контракту.

    Згідно статті 402 Кримінального кодексу України

    1. Непокора, тобто відкрита відмова виконати наказ начальника, а також інше умисне невиконання наказу - карається службовим обмеженням на строк до двох років або триманням у дисциплінарному батальйоні на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

    2. Те саме діяння, якщо воно вчинено групою осіб або спричинило тяжкі наслідки, - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

    3. Непокора, вчинена в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, - карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

    4. Непокора, вчинена в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці, - карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

    Примітка. Під бойовою обстановкою в розділі XIX цього Кодексу слід розуміти обстановку наступального, оборонного чи іншого загальновійськового, танкового, протиповітряного, повітряного, морського тощо бою, тобто безпосереднього застосування військової зброї і техніки стосовно військового супротивника або військовим супротивником. Обстановка бою, в якому бере участь військове з’єднання, частина (корабель) або підрозділ, розпочинається і закінчується з наказу про вступ у бій (припинення бою) або з фактичного початку (завершення) бою.

    Чому посада стрілець? Я не проходив строкову службу за сімейними обставинами, звання немає ніякого

    Згідно ч.4 статті 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" громадяни, які перебувають у запасі, завчасно приписуються до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу.

    Маючи посаду стрілець Вас з великою ймовірністю направлять на виконання бовових завдань.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Корнійчук Євген Іванович
    24.9%

    Доброго дня, надаю відповіді на ваші запитання:

    Чи зможуть мене як стрільця перевести в інший підрозділ без моєї згоди?

    Так, можуть, це визначаєтья командиром підрозділу у відповідності до потреб ЗСУ.

    Чи відправити згідно наказу міністерства певних осіб з цієї частини для виконання бойових завдань без моєї згоди?

    Так це цілком можливо, Але ви можете відмовитись, якщо у вас будуть мотивовані причини, стан здоров'я і т.д.

    Чому посада стрілець? Я не проходив строкову службу за сімейними обставинами, звання немає ніякого.

    Це визначається від стану вашого здоров'я, освіти, і т.д. Вас навчать вашої спеціальності у навчальному центрі.

    Переведення військовослужбовця до іншої військової частини, підрозділу чи іншого роду військВійськовослужбовець може бути переміщений на нове місце військової служби з однієї військової частини до іншої у наступних випадках:
    • Переміщення на посади (переміщення на вищі, рівнозначні та нижчі посади).
    • Проведення планової заміни у місцевостях з установленим строком військової служби.
    • Переміщення за станом здоров’я чи сімейними обставинами.
    • Переміщення у зв’язку з перебуванням із близькими особами у відносинах прямої організаційної та правової залежності.
    • Переміщення вагітних військовослужбовців-жінок за їх клопотанням відповідно до медичного висновку – на посади з меншим обсягом роботи, а також військовослужбовців-жінок, які мають дітей віком до трьох років, за їх клопотанням у разі неможливості виконання ними обов’язків на займаних посадах.
    • У разі проведення заміни у військових частинах (підрозділах), які виконують завдання в районах ведення воєнних (бойових) дій.
    • Переміщення у зв’язку зі звільненням або призначенням на посади, передбаченими штатами воєнного часу, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану.
    • Переміщення на нове місце військової служби з однієї військової частини до іншої, якщо з урахуванням вчиненого правопорушення військовослужбовець, якому призначено покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців, не може бути залишений на посаді, пов’язаній із керівництвом підлеглими особами.
    • Ротації військовослужбовців Збройних Сил України, направлених як національний персонал для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, або направлених для проходження військової служби у багатонаціональні органи військового управління.

    Зазначені переміщення здійснюється без згоди військовослужбовця, крім таких випадків:

    • неможливість проходження військовослужбовцем військової служби у місцевості, до якої його переміщують, відповідно до висновку (постанови) військово-лікарської комісії;
    • неможливість проживання членів сім’ї військовослужбовця за станом здоров’я в місцевості, до якої його переміщують, відповідно до документів, які це підтверджують;
    • потреба у догляді за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) або особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім’ї військовослужбовця, відповідно до документів, які це підтверджують.
    Переміщення на посади (вищі, рівнозначні та нижчі)

    Таке переміщення здійснюється в порядку, визначеному Наказом Міністра оборони України Про затвердження інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України від 19.05.2009 р. № 170.

    Проведення планової заміни у місцевостях з установленим строком військової служби

    Плановій заміні підлягають військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом на території України у місцевостях з установленим строком військової служби, а також військовослужбовці, які направлені за кордон. План заміни затверджується командуванням ЗСУ. Повторне направлення військовослужбовців без їх згоди в місцевості з установленим строком військової служби раніше, ніж через п’ять років, не допускається.

    У разі оголошення мобілізації і настання особливого періоду заміна військовослужбовців, які проходять службу у місцевостях з установленими строками служби, припиняється.

    Переміщення за станом здоров’я чи сімейними обставинами

    Переміщення військовослужбовця за станом здоров’я або за станом здоров’я членів його сім’ї здійснюється за рапортом військовослужбовця та за наявності відповідного медичного висновку.

    Сімейними обставинами та іншими поважними причинами для переміщення військовослужбовця можуть бути:

    • виховання матір’ю (батьком) – військовослужбовцем, яка (який) не перебуває у шлюбі, дитини або кількох дітей, що з нею (ним) проживають, без батька (матері);
    • утримання матір’ю (батьком) – військовослужбовцем, яка (який) не перебуває у шлюбі, повнолітньої дитини віком до 23 років, якщо вона є інвалідом І або ІІ групи або продовжує навчання і у зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги матері (батька);
    • хвороба військовослужбовця або члена його сім’ї, якщо така хвороба згідно з висновком військово-лікарської або лікарсько-експертної комісії перешкоджає військовослужбовцю проходити службу в даній місцевості чи проживати в ній членові його сім’ї;
    • наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей;
    • переміщення дружини (чоловіка) військовослужбовця, які проходять військову службу за контрактом, на нове місце служби.

    Для переміщення в іншу місцевість військовослужбовець до рапорту додає відповідні документи, які підтверджують необхідність зміни місця проживання:

    • дружини (чоловіка);
    • його (її) неповнолітніх дітей, повнолітніх дітей – учнів (студентів) навчальних закладів за денною формою навчання, які перебувають на утриманні військовослужбовця, та дітей-інвалідів I або II групи
    • непрацездатних батьків військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка)
    • братів, сестер військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка), які перебувають на його (її) утриманні.
    • Крім рапорту військовослужбовця, підставами для прийняття рішення щодо його переміщення за станом здоров’я, сімейними обставинами чи з інших поважних причин є постанова (висновки) військово-лікарської та лікарсько-консультативної комісій, акт обстеження сімейного стану, документи, що підтверджують наявність і вік дітей, наявність житла, розміри доходів тощо.

    Командирами з’єднань, рівними їм і вищими посадовими особами на підставі заяви військовослужбовця оформляється і надсилається запит до обласного або прирівняного до нього ТЦКСП за місцем проживання членів сім’ї військовослужбовця для вивчення сімейного стану та визначення доцільності переміщення військовослужбовця. Обстеження сімейного стану проводиться ТЦКСП, затверджується обласним або рівним йому ЦКСП і в місячний термін направляється до особи, яка надсилала запит.

    Переміщення на нове місце військової служби військовослужбовця, який проходить військову службу за контрактом, викликане потребою догляду за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) чи особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім’ї військовослужбовця, здійснюється командирами з’єднань, рівнозначними їм і вище посадовими особами на підставі рапорту військовослужбовця та відповідних документів, які підтверджують потребу в постійному сторонньому догляді (допомозі, нагляді) за ними.

    Проведення заміни у військових частинах (підрозділах), які виконують завдання в районах ведення воєнних (бойових) дій

    Рішення щодо переміщення та планової заміни військовослужбовців приймається відповідно до затверджених мобілізаційних планів командуванням ЗСУ. Інформація щодо планів, строків, періодів та порядку проведення заміни є засекреченою.

    Ротації військовослужбовців Збройних Сил України, направлених як національний персонал для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, або направлених для проходження військової служби у багатонаціональні органи військового управління

    Ротації військовослужбовців Збройних Сил України, направлених як національний персонал для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, проводяться через 12 місяців.

    Ротації військовослужбовців Збройних Сил України, направлених для проходження військової служби у багатонаціональні органи військового управління, проводяться відповідно до термінів, встановлених зазначеними органами та погоджених Міністром оборони України.

    Переміщення військовослужбовців здійснюється в разі, коли звільнення їх із посад або призначення на інші посади належить до номенклатури призначення різних посадових осіб. Переміщення осіб рядового складу, сержантського та старшинського складу за наявності обґрунтованих підстав з урахуванням висновків атестування, рекомендацій їх безпосередніх і прямих начальників на підставі клопотань командирів (начальників), які порушили питання про переміщення, здійснюється:

    • між з’єднаннями, військовими частинами, оперативними командуваннями – наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні з’єднання, військові частини та оперативні командування;
    • між видами Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані начальникам структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України, – наказом Головнокомандувача Збройних Сил України;
    • між військовими частинами видів, родів військ (сил) Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані Міністерству оборони України, – наказом керівника служби персоналу Міністерства оборони України.
    Переміщення військовослужбовців строкової військової служби

    Переміщення по службі військовослужбовців строкової військової служби з однієї військової частини до іншої проводиться:

    • за службовою необхідністю;
    • за сімейними обставинами – внаслідок зміни сімейних обставин під час проходження військової служби, на підставі рапорту військовослужбовця або клопотання, порушеного територіальним центром комплектування та соціальної підтримки на прохання членів сім’ї військовослужбовця, та акта обстеження сімейного стану військовослужбовця, затвердженого керівником обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
    • за станом здоров’я – на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії.
    • Переміщення по службі військовослужбовців строкової військової служби здійснюється:
    • між військовими частинами у межах з’єднання – за розпорядженням начальника штабу з’єднання;
    • між військовими частинами у межах оперативного командування – за розпорядженням начальника кадрового органу штабу оперативного командування;
    • між оперативними командуваннями – за розпорядженням начальника кадрового органу командування Сухопутних військ Збройних Сил України;
    • у межах виду Збройних Сил України – за розпорядженням начальника кадрового органу виду Збройних Сил України;
    • між видами Збройних Сил України – за розпорядженням начальника структурного підрозділу Генерального штабу Збройних Сил України, який відповідає за кадрову роботу;
    • між військовими частинами, які підпорядковані керівникам (начальникам) структурних підрозділів Міністерства оборони України або Генерального штабу Збройних Сил України, – за наказом (розпорядженням) керівника (начальника) відповідного структурного підрозділу;
    • в інших випадках – за розпорядженням начальника структурного підрозділу Генерального штабу Збройних Сил України, який відповідає за кадрову роботу.

    Направлення військовослужбовців строкової військової служби зі Збройних Сил України до інших військових формувань здійснюється на підставі розпорядження начальника структурного підрозділу Генерального штабу Збройних Сил України, який відповідає за кадрову роботу, після погодження з органами військового управління цих формувань. Дозволяється здійснювати переміщення військовослужбовців строкової військової служби, які є братами-близнюками, для спільного проходження служби в одному підрозділі.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України