Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 10 июля 2024, вопрос №114849 500₴

не вказано ВОЗ та Звання

Вітаю
Оновив дані в Резерв + , не вказано ВОЗ та Звання . фізично є тільки приписне (29 років,не актуальне) . Підприємство не може подати на бронь .
Як подальше діяти ? Відчуваю що зайду у ТЦК та не вийду .
Дякую .

Ответы юристов (5)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    20%

    Вітаю Вас.

    Все вірно, Вас можуть мобілізувати, якщо Ви з'явитеся до ТЦК та СП. Але проблема в тому, що без ТЦК цю ситуацію не вирішити. ВОС та звання Вам ніхто не присвоював, адже Ви ще не стали на військовий облік військовозобов'язаних.

    Для бронювання Ви повинні мати паперовий військово-обліковий документ, дані якого (номер, серія, дата видачі) подаються до органу бронювання. ЦНАП може надати Вам електронний ВОД, але за ними наразі не бронюють, на жаль. Крім того, Вам мають присвоїти звання, що є обов'язковим для бронювання. Цього зробити без ТЦК Ви ніяким чином не зможете.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 27 січня 2023 р. № 76 Київ

    Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час

    "...3. Керівники органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій відповідають за включення військовозобов’язаних працівників до списків, а також за відповідність облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.

    У разі потреби звіряння відповідності військово-облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам та з обліковими документами відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки, розвідувального органу Міноборони, в яких вони перебувають на військовому обліку, здійснюється в установленому законодавством порядку.

    8. ... Список подається в електронній формі засобами Порталу Дія (у разі наявності технічної можливості) відповідно до Порядку бронювання засобами Єдиного державного вебпорталу або у паперовій та/або електронній формі за формою згідно з додатком 1 разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов’язаних за формою згідно з додатком 2.

    В обґрунтуванні зазначається інформація про:

    дату прийняття і номер рішення центрального органу виконавчої влади, що здійснює керівництво Збройними Силами, іншими військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України, СБУ, Мінстратегпрому про визначення підприємства, установи та організації критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період.

    відповідність облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам..."

    На жаль, але у такій ситуації доволі складно знайти більш-менш безпечний варіант для отримання ВОД, а потім - бронювання. Дійсно, з гарантійними листами також бувають негативні моменти, особисто знаю не про один такий. Радив би зосередити увагу на інших підставах для відстрочки, які не залежать від ТЦК.

    Хоча, відверто кажучи, Закон надає Вам певні безпечні сценарії:

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 16 травня 2024 р. № 560 Київ

    Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    69. Резервісти та військовозобов’язані, які в мирний час були призначені на комплектування військових частин (установ) з врученням мобілізаційних розпоряджень під час мобілізаційного розгортання Збройних Сил та інших військових формувань, призиваються на військову службу під час мобілізації, на особливий період за результатами раніше пройдених медичних оглядів та їх опитування про наявність або відсутність скарг на стан здоров’я. Резервісти або військовозобов’язані, у яких відсутні скарги на стан здоров’я, на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду не направляються.

    Особи, які не проходили медичний огляд або в яких закінчився строк дії рішення (постанови) про придатність до військової служби, направляються на військово-лікарську комісію.

    Громадяни України, які перебувають на військовому обліку та з набранням чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, прибули до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення своїх облікових даних (адреси місця проживання, номерів засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інших персональних даних), на медичний огляд не направляються. На медичний огляд громадяни, які уточнили свої облікові дані, викликаються повісткою.

    У разі проходження резервістами та військовозобов’язаними медичного огляду під час мобілізації та/або воєнного стану строк дії довідки з висновком щодо придатності до військової служби становить один рік.

    Процедура надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку з бронюванням та відстрочки, передбаченої підпунктами 16-23 пункту 1 додатка 5, не передбачає направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.

    З повагою!

    Корнійчук Євген Іванович
    10%

    Доброго дня вам треба отримали військовий квиток для подальшого бронювання. Для виготовлення квитка ви повинні подати заяву на ім'я комісара тцк про видачу квитка та мати з собою кольорову фотокарточку та документи про освіту.

    У Тцк прямуйте з гарантійним листом від підприємства, де зазначено, що ви будете заброньовані, після виготовлення квитка. Лист треба направити поштою телеграмою,особисто зареєструвати у канцелярії ТЦК.

    У разі, якщо ви пройдете Влк і вам одразу будуть спроби вручення бойової повістки на відправку, відмовляйтеся її підписувати у такому разі буде складено акт відмови в якому ви зазначте причину відмови у вашому випадку це праця на підприємстві критичної інфраструктури та що ви підлягаєте бронюванню. Якщо потім отримаєте бронь ,будь яка відповідальність буде відсутня.

    Дерій Владислав Олегович
    20%

    Вітаю Вас!

    Бронювання Ви отримаєте лише в тому випадку, якщо зміните приписне на належний військово-обліковий документ, а підприємство подасть СПИСОК на бронювання до Мінекономіки. Потім Мінекономіки подасть список на погодження до Міноборони. Лише після проходження всих процедур Вас можуть забронювати. До того моменту - Ви не маєте права на відстрочку і при зверненні до ТЦК Вас можуть мобілізувати.

    В СПИСКУ необхідно вказати - військове звання, номер військово-облікової спеціальності (профіль). В посвідченні про приписку дана інформація не вказується, адже це передбачено лише для військовозобов'язаних, а не призовників!

    Якщо Ви спробували оформити електронний ВОД, але ВОС та звання не підтягнулись автоматично, на жаль, без походу до ТЦК Вам не обійтися.

    Ваше підприємство може внести Вас у список для бронювання на підставі електронного ВОД, але якщо у е-ВОД не будуть вказані звання та ВОС, то з бронюванням можуть бути проблеми, адже СПИСОК буде не повністю заповненим.

    Якщо у Вас немає підстав для відстрочки то при потраплянні до ТЦК - ризик бути мобілізованим дуже високий.

    Бронювання займає певний термін, тому за час поки Ви не заброньовані - Вам можуть вручити повістку на відправку.

    Згідно пунтку 11 Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану лише Витяг з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного засвідчений підписом керівника та скріплений печаткою (у разі її наявності) відповідного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації, є документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки.

    Лист сприяння або інші документи, які надає підприємство - не підтверджує надання відстрочки, тому ТЦК може не взяти його до уваги.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    20%

    Доброго дня, Микита!

    На жаль, без ВОС та звання роботодавець ніяким чином не зможе Вас забронювати, оскільки відповідні дані є обов'язковими при поданні Вас у списках на бронювання згідно з Додатком 1 до Порядку. Отже, без відвідування ТЦК вирішити дане питання не вбачається можливим. Ані ЦНАП, ані підтримка Резерв+ не внесуть відповідні дані до Реєстру.

    Відповідно до Постанови КМУ №76 "Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час":

    ПОРЯДОК бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану

    Керівники органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій відповідають за включення військовозобов’язаних працівників до списків, а також за відповідність облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.

    У разі потреби звіряння відповідності військово-облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам та з обліковими документами відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки, розвідувального органу Міноборони, в яких вони перебувають на військовому обліку, здійснюється в установленому законодавством порядку.

    Похід до ТЦК без підстави для відстрочки з великою вірогідністю закінчиться для Вас мобілізацією, навіть за умови наявності гарантійного листа від підприємства. Останнім часом ТЦК не звертає на них жодної уваги, оскільки підставою для відстрочки та не можливістю Вашої мобілізації є не гарантійний лист від підприємства, а витяг Мінекономіки.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Середницький Євгеній Вікторович
    30%

    Вітаю, ваша ситуація є досить складною, але можна діяти, дотримуючись кількох кроків для вирішення проблеми. Ось рекомендований алгоритм дій:

    1. Уточнення статусу та оновлення даних:
      • Ви оновили дані в системі Резерв+, але не вказані військово-облікова спеціальність (ВОС) та звання. Це потрібно виправити.
      • Якщо ви маєте тільки приписне посвідчення, яке є неактуальним, необхідно отримати нові документи.
    2. Звернення до ТЦК та СП:
      • Зверніться до Територіального Центру Комплектування та Соціальної Підтримки (ТЦК та СП) за місцем вашої реєстрації для оновлення даних і отримання актуального військового квитка.
      • Подайте заяву на оновлення даних, надавши всі необхідні документи (паспорт, ідентифікаційний код, приписне посвідчення).
    3. Отримання військового квитка:
      • Після подання заяви, ТЦК та СП мають видати вам новий військовий квиток з актуальною інформацією про ваш статус, ВОС і звання.
    4. Підтвердження від підприємства:
      • Якщо ваше підприємство не може подати на бронь через відсутність актуальних даних, необхідно після отримання нового військового квитка повторно звернутися до підприємства з оновленими документами.
      • Підприємство повинно підготувати і подати клопотання на бронювання вас від мобілізації до ТЦК та СП.
    5. Дистанційне вирішення:
      • Якщо ви маєте можливість, спробуйте попередньо зв'язатися з ТЦК та СП по телефону або електронною поштою, щоб дізнатися про можливість дистанційного вирішення деяких питань.
      • У деяких випадках може бути можливість попереднього запису або узгодження дати і часу відвідування, що може зменшити ризик непередбачених обставин.
    6. Консультація з юристом:
      • Проконсультуйтесь з юристом, який спеціалізується на військовому праві, щоб мати повну інформацію про ваші права та обов'язки. Юрист може допомогти скласти необхідні документи та надавати консультації під час всіх етапів процесу.
    Кроки для мінімізації ризиків
    • Документування: Зберігайте копії всіх поданих документів і кореспонденції з ТЦК та СП.
    • Супровід: Можливо, вам варто мати супровід (наприклад, юриста або іншої довіреної особи) під час відвідування ТЦК та СП.
    • Заздалегідь: Постарайтеся домовитися про зустріч у ТЦК та СП заздалегідь, якщо це можливо, щоб уникнути черг та непередбачених обставин.

Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України