Начните консультацию с юристом онлайн
Я выехала с дочкой в Австрию , сейчас у меня обнаружена болезнь , и я не знаю что будет дальше , и в худшем случае моя дочь может оказаться без меня . Возможно я могу собрать какие- то документы , чтоб ее отец смог выехать к ней за границу ? Реально ли это ? И как я могу сейчас перестраховаться документально , чтоб она не оказалась в органах опеки
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеЗДРАВСТВУЙТЕ, АЛЁНА!
К сожалению, даже если бы лицо было отцом ребёнка, то никто мужчину по таким основаниям не выпустит за границу. Увы.
Максимум, что Вы можете сделать - это отправить дочь к мужу назад в Украину.
Основания выезда за границу предусмотрены "Правилами перетинання державного кордону громадянами України""
У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
{Абзац другий пункту 2-1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1212 від 28.10.2022}
{Абзац одинадцятий пункту 2-1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 562 від 17.05.2024}
Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2-2 цих Правил, на підставі довідки про перебування таких осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2-2 цих Правил, на консульському обліку, документів (їх нотаріально засвідчених копій), що дають право на виїзд, які передбачені відповідно в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, та документів, зазначених у пункті 2 цих Правил.
Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначені в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту, які супроводжували осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2-2 цих Правил, для виїзду за межі України, зобов’язані повернутися в Україну не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони супроводжували.
Виїзд за межі України супроводжуючих осіб самостійно без осіб, зазначених в абзаці одинадцятому цього пункту, здійснюється за наявності наказу директора закладу догляду або особи, яка його заміщує, про ротацію супроводжуючих осіб з числа працівників закладу догляду з урахуванням вимог до таких осіб, визначених абзацом одинадцятим цього пункту.
Нацсоцслужба протягом трьох робочих днів після перетину державного кордону організованими групами осіб з інвалідністю, зазначеними в абзаці одинадцятому цього пункту, повідомляє про це МЗС із зазначенням держави подальшого перебування таких осіб.
Після прибуття осіб з інвалідністю, зазначених в абзаці одинадцятому цього пункту, на місце тимчасового перебування за межами України супроводжуючі особи зобов’язані протягом семи робочих днів звернутися до закордонної дипломатичної установи України в державі перебування для взяття таких осіб на консульський облік.
Закордонна дипломатична установа України протягом семи робочих днів зобов’язана через МЗС поінформувати Мінсоцполітики та Нацсоцслужбу про взяття осіб з інвалідністю, зазначених в абзаці одинадцятому цього пункту, на консульський облік.
2-6. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому і третьому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також пункті 2-14 цих Правил.
{Правила доповнено пунктом 2-6 згідно з Постановою КМ № 383 від 29.03.2022; із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 399 від 01.04.2022, № 69 від 27.01.2023, № 840 від 11.08.2023}
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олена!
На жаль, але виїхати чоловік зможе тільки за умови того, якщо буде Вас супроводжувати у зв'язку із наявністю інвалідності або потреби у постійному догляді.
Перетенути кордон на підставі того, що Ви захворіли на тяжке захворювання, чоловіку не вдасться.
Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:
“21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують;
особи, які потребують постійного догляду, — у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).
Як варіант Ви можете направити звернення до голови прикордонної служби та просити у останньому про надання дозволу на перетин кордону для чоловіка у зв'язку з обставинами, які склалися. Проте, я не можу надати Вам гарантії, що це звернення принесе бажаний для Вас результат.
Можливо у Вашого чоловіка є якісь інші підстави для перетину кордону, які визначені Правилами перетину кордону громадянами України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-п#Text?
Щодо другого Вашого питання, то Вам необхідно звернутись до Консульства України в країні Вашого перебування та спробувати вирішите це питання саме з останнім.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, пані Альона!
Бажаю Вам одужання!
Якщо хвилюєтесь за дитину - Ви (через консульство) або батько дитини ( через орган опіки або нотаріуса) можете доручити комусь із Ваших родичів або інших осіб (бажано жіночої статі) супроводжувати дитину до України, де вона буде під доглядом батька. Бажано мати нотаріальний переклад такої довіреності на мову країни Вашого перебування та за необхідності проставити апостиль.
Щодо самого батька - то дуже багато бюрократичних процедур йому доведеться пройти щоб мати змогу виїхати з України. Крім того, без права на відстрочку - існує ризик його мобілізації на першому ж блокпості.
Щоб мати змогу вільно перетинати кордон чоловік повинен мати підставу згідно Правил перетинання державного кордону громадянами України
Крім того, на кордоні у чоловіка будуть вимагати належний військово-обліковий документ зі штрихкодом.
З 16 липня прикордонники можуть не дозволити виїзд за кордон, якщо чоловік не оформить відстрочку з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Тому, на даний час, поки у батька немає підстав для відстрочки та перетину кордону - найкращим варіантом буде оформити довіреність на людину, яка буде доглядати за дитиною за кордоном або допоможе їй повернутися до батька.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ВАШ ЧОЛОВІК НЕ МАЄ ПРАВА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА НАВЕДЕНИМИ ВАМИ ОБСТАВИНАМИ.
СПРОБУЙТЕ ЗДІЙСНИТИ НАСТУПНІ КРОКИ:
1. ЗБЕРІТЬ ВСІ МЕДИЧНІ ДОКУМЕНТИ І ДОКУМЕНТИ НА ДИТИНУ ТА ЗВЕРНІТЬСЯ В ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ З ПРОХАННЯМ ЗАСВІДЧИТИ ВАШУ СИТУАЦІЮ.
САМЕ ГОЛОВНЕ ЩОБ ВАША ХВОРОБА ВІДПОВІДАЛА
"Критеріям направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0414-22#Text
2. З ДОКУМЕНТАМИ ВІД ПОСОЛЬСТВА ЗВЕРНІТЬСЯ ДО МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ З ПРОХАННЯМ ЗВЕРНУТИСЯ ВІД ІМЕНІ МІНІСТЕРСТВА ДО ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ЗА ДОЗВОЛОМ ПРО ПЕРЕТИН КОРДОНУ ВАШОМУ ЧОЛОВІКУ.
3. В РАЗІ ПОГОДЖЕННЯ ДОЗВОЛУ НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ВАШ ЧОЛОВІК ПЕРЕТНЕ КОРДОН.
Адвокат, г. Киев, 11 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Ваше питання є дуже важливим і чутливим. Для забезпечення найкращого майбутнього для вашої дитини, варто розглянути декілька кроків та документів, які можуть допомогти в цій ситуації.
Кроки для забезпечення безпеки дитини- Оформлення нотаріального доручення
- Доручення на опіку: Ви можете оформити нотаріальне доручення, в якому вказати, що у випадку вашої нездатності опікуватися дитиною, її батько (або інша довірена особа) має право виїхати за кордон та займатися опікою.
- Заява про намір: Додайте до доручення заяву про ваш намір, щоб органи опіки знали про ваші плани щодо дитини.
- Підготовка медичних документів
- Медичні висновки: Зберіть усі медичні документи, які підтверджують ваш стан здоров'я. Це допоможе у випадку необхідності довести, що ваша дитина потребує опіки іншої особи.
- Контактні дані лікаря: Надайте контактні дані вашого лікаря, щоб органи опіки могли отримати додаткову інформацію при необхідності.
- Контактування з консульством
- Звернення до консульства: Зверніться до українського консульства в Австрії для отримання консультації та допомоги щодо оформлення документів.
- Рекомендації консульства: Консульство може надати рекомендації щодо кроків, які потрібно зробити, щоб забезпечити захист вашої дитини.
- Оформлення документів для батька дитини
- Паспорт та віза: Переконайтеся, що у батька вашої дитини є дійсний закордонний паспорт. В залежності від країни, йому може знадобитися віза для в'їзду в Австрію.
- Доказ родинних зв'язків: Підготуйте документи, які підтверджують, що він є батьком дитини (свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, якщо є).
- План на випадок екстреної ситуації
- План дій: Підготуйте план дій на випадок, якщо ви не зможете опікуватися дитиною. Включіть контактну інформацію батька дитини та інших довірених осіб, які можуть допомогти.
Конкретні дії- Зв'яжіться з нотаріусом для оформлення доручення на опіку.
- Зверніться до лікаря для отримання всіх необхідних медичних документів.
- Консультуйтеся з українським консульством в Австрії щодо подальших кроків.
- Підготуйте всі необхідні документи для батька дитини, щоб він міг виїхати за кордон.
Корисні контакти- Консульство України в Австрії: Консульство України в Австрії
- Нотаріус: Виберіть нотаріуса, який може допомогти з оформленням документів.
- Медичний центр: Ваш лікар або медичний заклад, де ви проходите лікування.
Додаткові рекомендаціїЦі кроки допоможуть забезпечити, що ваша дитина не залишиться без нагляду та потрапить до довірених рук у разі непередбачених обставин.