Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день.
Получит гражданство Украины в ноябре 2021. Мне 38лет. Не служил. Был гражданином страны агрессора.
В тцк сказали вставать на учет, хоть и неуверенно пожимают плечами при вопросе об этической и моральной точки зрения на это. (Был военный билет РФ)
1)Если я обновил данные в цнап , но пишет чтоб я обратился в тцк(тк не стою на учете), я выполнил основное требование закона и не будет штрафа?
2)могут ли меня мобилизовать или проверка сбу не пропустит?
3)с этической и моральной точки зрения внутреннего военного дела могут меня в тцк поставить на учет и сразу снять из за предыдущего гражданства или им(тцк) все равно?
4)можно ли обойтись без тцк и направить обращение письменно в тцк или сбу, на тему морально-этических отношений, чтобы мне выдали какую то бумагу о невозможности постановки на учет? (Кто на платной основе сможет помочь с составлением данного письма)
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Сергію!
Так, якщо Ви оновили дані у ЦНАП, то виконали вимогу законодаства. Наразі чекайте на повістку, яка після 16 липня може бути направлена за адресою, яку Ви вказали при оновлені даних.
Ви прийняли громадянство України з усіма витікаючими наслідками. Ви вже не є громадянином рф, то ж про яку етичну та моральну точку зору може йти мова?
Ще раз наголошую, що Ви громадянин України. Немає такої підстави для виключення або зняття з обліку, як колишнє громадянство рф.
Ви можете направити листа до ТЦК та СБУ, проте, це Вам нічого не надасть. Станом на зараз проти рф воюють навіть громадяни рф, а що говорити про громадянина України? На мою думку відповідне звернення нічого Вам не надасть.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Згідно статті 37 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" Взяттю на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни, які набули громадянство України і згідно з цим Законом підлягають взяттю на облік військовозобов’язаних.
Згідно пункту 64 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістівДМС повідомляє у двотижневий строк відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки про осіб, які набули громадянство України і підлягають взяттю на військовий облік (додаток 26).Згідно Правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки доТЦК у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду.
Отже, коли Ви набули громадянство України ДМС повинно було сповістити ТЦК про Ваше громадянство, а ТЦК повинно було викликати Вас повісткою для взяття на військовий облік.
На даний час Ви нічого не порушуєте.
Якщо у Вас не буде права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” - Вас можуть мобілізувати.
Звичайно, що спочатку Вас провірять, але досить високий шанс, що Ви будете мобілізовані.
На жаль складно передбачити розвиток подій, але наявність іншого громадянства не є підставою для зняття з військового обліку.
Згідно статті 2 ЗУ "Про громадянство" Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.
Скоріш за все відправивши лист - Ви зайвий раз звернете на себе увагу і крім того, що отримаєте повістку на уточнення даних Ви нічого не отримаєте.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
получается я данные обновил, но ОД у меня нету и на учете не стою, тк повестки после получения гражданства мне не приходили. Но я при проверке на блок посту и тд. должен предъявлять ОД, которого у меня нет. Я не обязан был вставать по закону на учет самостоятельно? Только при получении повестки?
При проверке они могут выписать мне повестку для постановки на учет или нет?
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВи повинні були стати на військовий облік після отримання повістки.
З 18 травня громадяни України повинні мати при собі військово-облікові документи і надавати для перевірки представникам ТЦК.
Тому, якщо Ви на вулиці зустрінесь з ТЦК - Вас 100 % вручать повістку на уточнення даних та взяття на облік. За відмову від повістки представники поліції, які входять в групу оповіщення можуть Вас затримати та доставити до ТЦК
Згідно пункту 54 постанови КМУ 560 Під час перевірки військово-облікового документа: уповноважений представник територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов’язаний назвати своє прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), посаду, а також пред’явити посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, разом з паспортом громадянина (посвідченням офіцера, військовим квитком) ;
поліцейські та представники органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби відрекомендовуються у порядку , визначеному наказами керівників Національної поліції та Держприкордонслужби відповідно.
У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки).
Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.
У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення.
Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину. Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Отже, тепер за відмову від повістки або за відмову прослідувати до РТЦК поліцейські можуть на законних підставах затримати громадянина та доставити його до ТЦК.
Але, згідно статті 261 КУпАП під час затримання повинен бути складений протокол, поліцейські повинні повідомити Ваших родичів та Вашого правозахисника (або центр безоплатної правової допомоги)