Задайте вопрос юристу

866 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 16 июля 2024, вопрос №115626 650₴

Неправильно вказав адресу проживання в "Резерв+"

Вітаю. Мені 27 років, виїхав за кордон з метою навчання ще до 24 лютого 2022 р. Імовірно, права на відстрочку не маю. До фактичного закінчення навчання - не планую повертатись в Україну (до 2027-2028 рр.). Оновив дані в "Резерв+", помилково вказавши місце прописки в Україні, а не фактичне місце проживання за кордоном.

Як найкраще діяти в цій ситуації: залишити все як є; надіслати повідомлення на електронну пошту ТЦК з повідомленням про помилку та фактичним місцем проживання (за потреби можу додати довідку з закладу, що фінансово утримує моє місце проживання); дочекатись повістки з ВЛК і через третіх осіб занести довідку про фактичне місце проживання від закладу, де проживаю за кордоном?
Які можуть бути наслідки кожної з вище перерахованих дій?

Ответы юристов (5)

    Турчин Ярослав Олександрович

    ВІТАЮ ВАС, АНДРІЙ!

    Ви можете відредагувати вказану адресу за допомогою відповідного функціоналу Резерв+

    Бо якщо не зробите цьгого, на адресу в Україні може прийти повістка про проходження ВЛК.

    Після невиконаної повістки - можливий штраф та інші речі. Може цього і не буде всього, бо ТЦК не впорається з усіма, але гарантії ніхто не дасть.

    Поштою сенсу немає. Вони обов"язково загублять Ваші листи і не внесуть в реєстр. Краще це зробити за допомогою функціоналу Резерв+.

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    Карпенко Андрій Володимирович
    100%

    Вітаю!

    Відповідно до підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону 11 квітня 2024 року № 3633-IX громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:

    • у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до ЦНАП , або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності);
    • у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).

    Реєстрація у «Резерв+» є добровільною. А отже, нести відповідальність (як кримінальну так і адміністративну) за відсутність цього додатку особа не буде. Вона може оновити свої персональні дані (оскільки перебуває за кордоном) шляхом надіслання повідомлення на електронну адресу ТЦК та СП.

    Після оновлення даних, військовозобов’язані можуть отримати повістки.

    Щодо тих, хто проживає за кордоном та оновив дані електронною поштою, виклику до ТЦКПС ще алгоритму немає. Чи будуть їх викликати до ТЦК та СП, невідомо. Логічно, що якщо Ви вкажете іноземну реєстрацію, туди надсилати повістки точно не будуть та за Постановою №560 такого порядку не передбачено. Електронною поштою також не передбачено надіслання повісток.

    ТЕРМІНОВО ЗМЕНІТЬ АДРЕСУ ПРОЖИВАННЯ НА ФАКТИЧНУ (ЧЕРЕЗ РЕЗЕРВ +; ПРДУБЛЮЙТЕ НА ЕЛЕКТРОННУ АДРЕСУ ТЦКСП).

    БО ВИ ПОЧНЕТЕ ОТРИМУВАТИ ПОВІСТКИ ЗА АДРЕСОЮ МІСЦЯ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ЗАПУСТИТИ МЕХАНІЗМ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ІГНОРУВАННЯ ПОВІСТО К.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Віталію!

    Як найкраще діяти в цій ситуації: залишити все як є;

    Не варіант, оскільки у такому випадку Вам прийде повістка на адресу вказану при оновленні даних.

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    34. Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням (поштовим відправленням з оголошенням цінності з описом вкладення) з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.

    У разі неуточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов’язаним своєї адреси місця проживання повістка надсилається на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання.

    41. Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:

    1) у разі вручення повістки — особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;

    2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку: день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;

    день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;

    день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

    надіслати повідомлення на електронну пошту ТЦК з повідомленням про помилку та фактичним місцем проживання (за потреби можу додати довідку з закладу, що фінансово утримує моє місце проживання);

    Можете вчинити й у такий спосіб, а можете звернутись до підтримки Резерв+ з відповідним проханням.

    дочекатись повістки з ВЛК і через третіх осіб занести довідку про фактичне місце проживання від закладу, де проживаю за кордоном?

    Навіщо Вам чекати повістки на ВЛК, якщо Ви можете виправити дану ситуацію зараз. В Вас є гарантія того, що ТЦК прийме від третіх осіб документи про Ваше місцезнаходження за кордом? Не раджу затягувати вирішення проблеми аж до можливого отримання повістки (повісток). Потім прийдеться витрачати час на оскарження постанов ТЦУ у судах.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Краще виправити адресу та вказати фактичну адресу проживання за кордоном.

    Ясна річ, що відправити повістку в США Вам не зможуть.

    Згідно пункту 41 постанови КМУ 560 належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:

    1) у разі вручення повістки - особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;

    2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку:

    • день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
    • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
    • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

    Не виключено, що Вам можуть прислати повістку за місцем зареєстрованого місця проживання в Україні і за неявку по такій повістці спробувати притягнути до адміністративної відповідальності.

    Проте, Ви повинні знати, що без виненесення постанови керівником ТЦК про притягнення до відповідальності - штраф сплачувати не потрібно. А притягнути Вас до адміністративної відповідальності буде досить складно, адже Ви знаходитесь за кордоном.

    Сам процес накладення штрафу виглядає так:

    1. Спочатку ТЦК повинен належним чином повідомити військовозобов'язаного про місце та час розгляду справи.

    2. Потім проходить сам розгляд справи за присутності військовзобов’язаного. Відповідно до ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

    3. Після розгляду справи, керівник ТЦК виносить постанову, яка повинна містити:

    • найменування органу (прізвище, ім’я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;
    • дату розгляду справи;
    • відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування;
    • опис обставин, установлених під час розгляду справи;
    • зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення;
    • прийняте у справі рішення.

    ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

    Для інформування особи про час та місце розгляду справи можуть використовуватися різні способи: рекомендований лист, особисте вручення повідомлення. При цьому, надсилання повідомлення (без доказів його отримання) не свідчить про її поінформованість. У разі неналежного поінформування особи, яка притягується до відповідальності, уповноважена особа не може розпочинати розгляд справи.

    ОТЖЕ, якщо ВАС не повідомлять про час та місце розгляд справи та винесуть постанову про накладення штрафу - ТЦК порушить ВАШІ права як особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Таке рішення ТЦК може бути оскаржене у судовому порядку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Спробуйте виправити інформацію за допомогою відповідних можливостей у Резерв +. Я думаю, що техобслуговування повинні Вам в цьому допомогти. Якщо вчасно не оновити інформацію, дійсно на територію України Вам може надійти повістка про явку до ТЦК, яку Ви точно проігноруєте фізично.

    З повагою!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України