Начните консультацию с юристом онлайн
Занимаемся получением гражданства Румынии. Муж гражданин Украины.
Отец мужа рожден на территории Молдовы, находится на территории Украины без паспорта Украины, из паспортов только не действительный паспорт МССР.
Есть ли возможность мужу ( гражданину Украины) запросить сведетельство о рождении отца в Молдавии?
Либо можно ли сделать доверенность от отца (который без паспорта) на сына либо нотариуса в Молдавии, для работы с документами?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Юлія!
Отримати повторне свідоцтво про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу можна тільки в тій країні, де зберігається архів актового запису.
Повторний документ, зазвичай, можуть отримати особи, щодо яких було складено запис у акті цивільного стану або батьки щодо своїх неповнолітніх дітей.
Дублікат свідоцтва про народження, про шлюб може отримати безпосередньо сам громадянин (який досяг 18 років щодо якої було зроблено запис) або батьки неповнолітнього громадянина, в тому числі уповноважені представники при наявності довіреності.
Перелік необхідних документів залежить від країни в якій необхідно виправити або відновити дублікат свідоцтва. У деяких країнах необхідна тільки копія паспорта, в інших - для повторних документів, органів реєстрації актів цивільного стану, знадобиться особиста присутність або довіреність.
На жаль, без чинного паспорту нотаріус не посвідчить довіреність.
Згідно статті 244 ЦК України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.
У тексті довіреності мають бути зазначені місце і дата її складання (підписання), прізвища, імена, по батькові (повне найменування для юридичної особи), місце проживання (місцезнаходження - для юридичної особи) представника і особи, яку представляють, а в необхідних випадках і посади, які вони займають. У довіреностях, що видаються на вчинення правочинів щодо розпорядження майном, також зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків довірителя (податковий номер).
Довіритель обов'язково вказує коло повноважень, що передаються повіреній особі. Присутність довірителя є обов'язковою.
Документи для оформлення довіренності від фізичної особи:
паспортний документ:
паспорт громадянина України,
паспорт громадянина України для виїзду за кордон,
національний паспорт іноземного громадянина,
паспорт іноземного громадянина для виїзду за кордон,
дипломатичний чи службовий паспорт,
посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон.
Отже, наразі, за виклдаених Вами обставин я не бачу можливості оформити батьку довіреність на чоловіка або ж іншу особу, очкільки він не має документу, який підтверджує громадянство України або Молдови.
Щодо отримання чоловіком свідоцтва про народження батька без довіренності, то це питання потрібно вирішувати саме в Молдові. Можливо, що Вам вдаться знайти фахівців, які допоможуть чоловіку у цій справі.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Спробуйте звернутись в Посольство/Консульство Молдови в Україні за консультацією.
Якщо у батька немає паспорта - то український нотаріус не зможе посвідчити довіреність.
З якою метою плануєте оформити громадянство Румунії?
Якщо з метою уникнення мобілізації або перетину кордону, то на жаль, це не дає право на відстрочку або виїзд з України, адже згідно статті 2 Закону України “Про громадянство України”: “...Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України і навпаки, якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України”.
Тобто, навіть якщо чоловік набуде громадянство Румінії, то він автоматично не позбавляється при цьому українського громадянства і в правових відносинах з Україною він надалі визнається лише громадянином України. Тому на нього покладається військовий обов'язок та діють обмеження щодо перетину кордону.
Рішення про припинення особою громадянства України приймає Президент України.
Загальний строк розгляду Державною міграційною службою України, її територіальними органами та територіальними підрозділами заяв і подань з питань громадянства, рішення за якими приймає Президент України, не повинен перевищувати восьми місяців з дня їх надходження.
Загальний строк розгляду Комісією при Президентові України з питань громадянства заяв і подань про припинення громадянства України не повинен перевищувати одного року з дня їх надходження.
Отже, в реаліях сьогодення процес виходу із громадянства може зайняти роки. На жаль, після подачі всіх документів чоловік можете зіштовхнутися з такою ситуацією, що Президент просто не видасть Указ про припинення громадянства і оскаржити це Ви не зможете.
Процедура виходу із громадянства України прописана у Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, що затверджений Указом Президента України № 215 від 27.03.2001 року.
Згідно пункту 78. Для виходу з громадянства України громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном (частина перша статті 18 Закону), подає такі документи:
а) заяву про вихід з громадянства України (в двох примірниках);
б) дві фотокартки (розміром 35 x 45 мм);
в) копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон або копію паспорта громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року з відміткою про виписку з території України. У разі якщо у заявника відсутній один із документів, що зазначені у цьому підпункті, або інший з документів, перелічених у статті 5 Закону, на підтвердження факту перебування у громадянстві України та факту постійного проживання за кордоном подаються відповідні довідки, що видані територіальним органом Державної міграційної служби України або дипломатичним представництвом чи консульською установою України;
г) один із таких документів:
- документ, який свідчить, що заявник набув громадянства іншої держави (держав);
- документ, виданий уповноваженим органом іншої держави про те, що громадянин України набуде громадянства іншої держави, якщо вийде з громадянства України.
Датою припинення громадянства України є дата видання відповідного Указу Президента України.
До видання указу Президента України про припинення громадянства України Ви несете всі обов’язки громадянина України.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Згідно законодавства України
у тексті довіреності мають бути зазначені місце і дата її складання (підписання), прізвища, імена, по батькові (повне найменування для юридичної особи), місце проживання (місцезнаходження - для юридичної особи) представника і особи, яку представляють, а в необхідних випадках і посади, які вони займають. У довіреностях, що видаються на вчинення правочинів щодо розпорядження майном, також зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків довірителя (податковий номер). У довіреностях, виданих на ім'я адвокатів, можуть зазначатися їх статус та членство в адвокатському об'єднанні (якщо адвокат є членом адвокатського об'єднання).
Встановлення особи здійснюється за паспортом громадянина України або за іншим документом, що посвідчує особу, передбаченим Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", національним паспортом іноземця або документом, що його замінює, посвідченням особи з інвалідністю чи учасника Другої світової війни, посвідченням, виданим за місцем роботи фізичної особи. Посвідчення водія, особи моряка, члена екіпажу, особи з інвалідністю чи учасника Другої світової війни, посвідчення, видане за місцем роботи фізичної особи, не можуть бути використані громадянином України для встановлення його особи під час укладення правочинів (ст. 43 ЗУ "Про нотаріат").
Отже без одного із зазначених вище документів нотаріус відмовить від вчинення нотаріальних дій.
Адвокат, г. Киев, 11 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, для отримання свідоцтва про народження батька вашого чоловіка у Молдові або для оформлення довіреності від батька, який не має чинного паспорта, можуть виникнути певні труднощі. Однак є декілька шляхів вирішення цього питання:
Запит свідоцтва про народженняВаш чоловік може спробувати отримати свідоцтво про народження свого батька через молдавські органи реєстрації актів цивільного стану (РАЦС). Ось кроки, які можна здійснити:
- Подання запиту до РАЦС Молдови:
- Ваш чоловік може подати запит до РАЦС в тому місті, де народився його батько.
- Для цього знадобляться документи, що підтверджують родинні зв'язки (наприклад, свідоцтво про народження вашого чоловіка).
- Документи для запиту:
- Паспорт вашого чоловіка.
- Свідоцтво про народження вашого чоловіка, яке підтверджує, що його батько є вказаним у документі.
- Можливо, доведеться надати додаткові документи або заповнити форми, які надасть РАЦС.
Оформлення довіреностіЩодо оформлення довіреності від батька, який не має чинного паспорта, це може бути складніше, але також можливо:
- Відновлення документа:
- Батькові вашого чоловіка можливо необхідно відновити паспорт або отримати тимчасове посвідчення особи. Для цього потрібно звернутися до місцевого відділу Державної міграційної служби України.
- Оформлення довіреності в Україні:
- Якщо батько вашого чоловіка зможе отримати тимчасове посвідчення особи, він може оформити довіреність у нотаріуса в Україні, яка буде діяти в Молдові.
- Важливо, щоб довіреність була належним чином легалізована або апостильована, щоб мати юридичну силу в Молдові.
- Оформлення довіреності в Молдові:
- Якщо батько вашого чоловіка не може отримати тимчасове посвідчення особи, може бути можливим оформити довіреність через консульство або посольство Молдови в Україні. Консульські установи можуть надавати послуги з оформлення нотаріальних документів.
Додаткові рекомендаціїЮрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Без паспорту оформити довіреність неможливо. Але я проаналізував його паспорт громадянина МРСР. Можливо є сенс пробувати домовитися з нотаріусом попрацювати з даним паспортом.
Для складання довіреності потрібна особиста присутність особи, що видає довіреність, її паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків (що раніше вказувався як ІПН).
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, без паспорту нічого не вийде.
Поняття довіреностіЗгідно статті 244 ЦК України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.
Довіритель обов'язково вказує коло повноважень, що передаються повіреній особі. Присутність довірителя є обов'язковою.
Форма довіреностіВідповідно до статті 245 ЦК України форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин.Довіреність, що видається у порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню, крім випадків, встановлених частиною четвертою цієї статті.Довіреність військовослужбовця або іншої особи, яка перебуває на лікуванні у госпіталі, санаторії та іншому військово-лікувальному закладі, може бути посвідчена начальником цього закладу, його заступником з медичної частини, старшим або черговим лікарем.
Довіреність військовослужбовця, а в пунктах дислокації військової частини, з'єднання, установи, військово-навчального закладу, де немає нотаріуса чи органу, що вчиняє нотаріальні дії, також довіреність працівника, члена його сім'ї і члена сім'ї військовослужбовця може бути посвідчена командиром (начальником) цих частини, з'єднання, установи або закладу.
Довіреність особи, яка тримається в установі виконання покарань чи слідчому ізоляторі, може бути посвідчена начальником установи виконання покарань чи слідчого ізолятора.
Довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреностей на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування і розпорядження транспортними засобами.
Довіреність на одержання заробітної плати, стипендії, пенсії, аліментів, інших платежів та поштової кореспонденції (поштових переказів, посилок тощо) може бути посвідчена посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання.
Довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами
Стаття 247 ЦК України визначає, що строк довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії. Строк довіреності, виданої в порядку передоручення, не може перевищувати строку основної довіреності, на підставі якої вона видана. У тому разі, якщо у довіреності не вказана дата її вчинення вона вважається нікчемною.
У тексті довіреності мають бути зазначені місце і дата її складання (підписання), прізвища, імена, по батькові (повне найменування для юридичної особи), місце проживання (місцезнаходження - для юридичної особи) представника і особи, яку представляють, а в необхідних випадках і посади, які вони займають. У довіреностях, що видаються на вчинення правочинів щодо розпорядження майном, також зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків довірителя (податковий номер). У довіреностях, виданих на ім'я адвокатів, можуть зазначатися їх статус та членство в адвокатському об'єднанні (якщо адвокат є членом адвокатського об'єднання).
Органи і особи, які мають право посвідчувати довіреності- нотаріуси;
- уповноважені посадові особи органів місцевого самоврядування - довіреності осіб, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріусів, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреностей на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування і розпорядження транспортними засобами;
- начальники госпіталів, санаторіїв, інших військово-лікувальних закладів, їх заступники з медичної частини, старші або чергові лікарі - довіреності військовослужбовців або інших осіб, що перебувають на лікуванні в таких закладах;
- командири (начальники) військових частин, з'єднань, установ, військово-навчальних закладів - заповіти і довіреності військовослужбовців, а в пунктах дислокації військових частин, з'єднань, установ, військово-навчальних закладів, де немає нотаріуса чи посадової особи органу місцевого самоврядування, що вчиняють нотаріальні дії, - заповіти і довіреності працівників, членів їх сімей і членів сімей військовослужбовців;
- головні лікарі, їх заступники з медичної частини або чергові лікарі лікарень, госпіталів, інших стаціонарних закладів охорони здоров'я, начальники госпіталів - заповіти осіб, що перебувають на лікуванні в таких закладах;
- директори або головні лікарі будинків для осіб похилого віку та інвалідів - заповіти осіб, що проживають у таких будинках;
- начальники установ виконання покарань та слідчих ізоляторів - заповіти і довіреності осіб, що тримаються в таких установах;
- капітани морських або річкових суден, що плавають під прапором України, - заповіти осіб, що перебувають під час плавання на таких суднах;
- начальники пошукових або інших експедицій - заповіти осіб, що перебувають у таких експедиціях;
- начальники слідчих ізоляторів посвідчують заповіти і довіреності осіб, узятих під варту, та засуджених, стосовно яких вирок суду не набрав законної сили, за погодженням з посадовою, службою особою чи органом, у провадженні яких перебуває справа.
Документи, які необхідні для оформлення довіреностіДля фізичної особи:паспортний документ (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, національний паспорт іноземного громадянина, паспорт іноземного громадянина для виїзду за кордон, дипломатичний чи службовий паспорт, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон);
Для юридичної особи:установчі документи юридичної особи (тобто установчий акт, статут, засновницький договір, положення), свідоцтво про державну реєстрацію, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, довідка про присвоєння юридичній особі ідентифікаційного коду (ЄДРПОУ);
Припинення представництва за довіреністюСтаття 248 ЦК України передбачає підстави за яких представництво за довіреністю припиняється, а саме:
За вищенаведених обставинах потрібно враховувати, що з припиненням представництва за довіреністю втрачає чинність передоручення. Крім того, законодавство зобов'язує представника, який здійснював представництво за довіреністю негайно повернути довіреність.