Начните консультацию с юристом онлайн
Вітаю. Продовжується моє кіно ,яке почалося 4 червня , коли мене витягнули з машини і силою привезли в ТЦК. Коротко що було : ВЛК , хотіли писати придатний але я настояв щоб глянули хелсі де зазначені мої діагнози по психіатрії. Дали нову повістку на 19 серпня і два направлення на дообстеження на стаціонар: в терапію і в ПНД обласне.
В результаті полежав в терапевтичному : Гіпертонія 2 ступеня 2 типу з ризиком 3ї і серцева недостатність 1 ступеня.
2 тижні лежав в ПНД. Була ЛЛК в кінці де підтвердили мої діагнози: Тривожно фобічний розлад з панічним синдромом. За 10 днів мають видати оригінал акту з ПНД з яким потрібно буле йти на допроходження ВЛК.
Також взяв виписку з ПНД , в якому лежав ще в 19-20 році з цим же діагнозом Тривожно фообічний розлад і ще виписку з ще іншого ПНД де проходив амбулаторне лікування з 23 по 24 рік по тому ж діагнозу.
Підкажіть як краще себе поводити на ВЛК щоб по беспределу не лупанули мені бойову на учебку. На руках маю 3 виписки з трьох різних ПНД з різних областей з одним і тим діагнозом , остання з їхнього направлення в обласну з АКТом ЛЛК. В ідеалі буду давити , щоб ставили 17а , так як лікуюсь безперервно по F 41.2 вже з кінця 2019 року про що є виписки на руках. Ну або на крайняк тимчасова непридатність 9-12 місяців мені також підійде)))
Як вважаєте які можуть бути варіанти розвитку подій і як то мені розрулювати? Точно перед проходженням ВЛК буду брати лікарняний по психіатрії на всяк випадок. Трохи хвилююсь перед візитом в ТЦК бо люди там максимально тугі і відбиті, ходив 2 рази в цьому місяці туди вже, я вимагав тимчасовий ВОД щоб видали мені , короче з скандалом мене звідти виганяли і сказали чорговому мені більше без всіх доків не пускати в ТЦК(((
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (11)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Прийняття рішення щодо придатності до військової служби віднесено виключно до компетенції ВЛК.
Тривожно фобічний розлад відноситься до статті 17 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1)
Згідно Пояснень щодо застосування статті 17 Розкладу хвороб (додаток 2)
1) до пункту «а» статті 17 належать ПТСР з вираженою симптоматикою та прогредієнтним типом перебігу, виражений тривожно-депресивний розлад асоційований зі стресом, виражений генералізований тривожний розлад, виражений обсесивно-компульсивний розлад, тяжкий депресивний епізод без психотичних симптомів, тяжкий депресивний епізод з психотичними симптомами, депресивні епізоди, ускладнені суїцидальними спробами, суїцидальними намірами, аутоагресивною поведінкою, які не піддаються лікуванню, з тривалістю хворобливих проявів понад 3 місяці з моменту виникнення клінічних хворобливих проявів.
2) до пункту «б» статті 17 належать помірно виражені, тривалі або повторні невротичні розлади, ПТСР з помірно вираженою симптоматикою та стабільним типом перебігу, помірний тривожно-депресивний розлад асоційований зі стресом, генералізований тривожний розлад, обсесивно-компульсивний розлад, помірний депресивний розлад, помірно виражені рекурентні депресивні розлади коли хворобливі явища, незважаючи на патогенетичне лікування, стійко утримуються і заважають особам виконувати обов’язки військової служби. Експертна постанова приймається після безуспішного стаціонарного лікування хворого не менше двадцяти одного дня.
3) Гіпертонія 2 ступеня 2 типу з ризиком 3ї і серцева недостатність 1 ступеня відноситься до пункту "б" статті 39 Розкладу хвороб.
Отже, остаточне рішення щодо придатності до військової служби буде прийматися ВЛК на підставі виписки з ПНД. Якщо у Вас виражений тривожний розлад, Вас повинні визнати непридатним до військової служби.
Якщо помірно виражений - то Вас можуть визнати придатним до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони.
Якщо Ви не згодні з рішенням ВЛК - Вам потрібно подати скаргу до обласної ВЛК. Якщо там не змінять рішення - тоді подавати скаргу потрібно до ЦВЛК. Після ЦВЛК вирішити Ваше питання Ви можете в судовому порядку.
Порядок подання та розгляду звернень штатними ВЛК
3.1. Вимоги до звернення військовослужбовців та інших осіб, указаних у пункті 1.2 глави 1 розділу I цього Положення, їх права, порядок та строки розгляду пропозицій, заяв та скарг, а також обов’язки штатних ВЛК щодо розгляду звернень регулюються Законом України «Про звернення громадян», Інструкцією про організацію розгляду звернень та проведення особистого прийому громадян у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 28 грудня 2016 року № 735, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 23 січня 2017 року за № 94/29962.
3.2. Скарги до штатних ВЛК подаються в строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».
3.3. Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови позаштатних ВЛК подаються до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності, наведеними у додатку 2 до наказу Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення».
Штатні ВЛК перевіряють відповідність прийнятих позаштатними ВЛК постанов встановленому діагнозу та вимогам цього Положення, на підставі доданих до звернення оригіналів медичних документів або належним чином завірених їх копій, а також наявних медичних записів та висновків у відповідних реєстрах електронної системи охорони здоров’я.
Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим.
Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК.
Дії (бездіяльність), рішення, прийняті за результатами розгляду звернень ВЛК регіону, оскаржуються в ЦВЛК.
3.4. У разі визнання штатною ВЛК заяви чи скарги щодо перегляду (відміни, скасування) постанови ВЛК обґрунтованою, ВЛК штатної ВЛК переглядає оскаржувану постанову ВЛК або приймає рішення про направлення на контрольне обстеження та медичний огляд ВЛК.
Таке рішення є обов’язковим до виконання та має бути реалізовано не пізніше ніж в місячний строк з дати прийняття.
У разі визнання штатною ВЛК звернення необґрунтованим, воно повертається заявнику (скаржнику) з відповідними роз’ясненнями, у строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».
У разі прийняття рішення про направлення на контрольне обстеження та медичний огляд, військовослужбовці та інші особи, зазначені у пункті 1.2 глави 1 цього розділу, направляються для проходження медичного огляду ВЛК в інший заклад охорони здоров’я, ніж той, в якому проводився медичний огляд ВЛК, постанова якої оскаржується.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Василю!
За статтею 17 Вас можуть виключити з обліку за наступних обставин:
"До пункту «а» належать ПТСР з вираженою симптоматикою та прогредієнтним типом перебігу, виражений тривожно-депресивний розлад асоційований зі стресом, виражений генералізований тривожний розлад, виражений обсесивно-компульсивний розлад, тяжкий депресивний епізод без психотичних симптомів, тяжкий депресивний епізод з психотичними симптомами, депресивні епізоди, ускладнені суїцидальними спробами, суїцидальними намірами, аутоагресивною поведінкою, які не піддаються лікуванню, з тривалістю хворобливих проявів понад 3 місяці з моменту виникнення клінічних хворобливих проявів."
Отже, якщо Ви маєте саме такий перебіг хвороби, мова йде про "виражений перебіг", а не, наприклад, "помірний", то Ваше виключення цілком імовірне, тим паче, що Ви маєте належні тому підтвердження та лікуєтесь вже 5 років. Проте, Ви вже ж таки повинні розуміти, що дане рішення знаходиться виключно в компетенції ВЛК і до остаточного визнання Вас непридатним до служби повинно буде пройти ще обласну та штатну ВЛК.
Щодо тимчасової непридтності, то остання надається у зв'язку зі станами після гострої реакції на стрес, легкий депресивний епізод, порушення адаптації, легкі та помірно виражені невротичні розлади, які характеризуються переважно вегетативними порушеннями, добре піддаються лікуванню та закінчуються одужанням, ПТСР з регредієнтним типом перебігу після епізоду загострення.
Тобто, у будь якому випадку у Вас повинно бути підтвердження загостення хвороби.
Ви також повинні пам'ятати, що можете оскаржити постанову ВЛК з якою незгодні. Проте, на жаль, оскарження не зупиняє процесс Вашої мобілізації.
Відповідно до глави 3 розділу І Наказу МОУ №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», яка регулює порядок подання та розгляду звернень штатними ВЛК:
«3.1. Вимоги до звернення військовослужбовців та інших осіб, указаних у пункті 1.2 глави 1 розділу I цього Положення, їх права, порядок та строки розгляду пропозицій, заяв та скарг, а також обов’язки штатних ВЛК щодо розгляду звернень регулюються Законом України «Про звернення громадян», Інструкцією про організацію розгляду звернень та проведення особистого прийому громадян у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 28 грудня 2016 року № 735, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 23 січня 2017 року за № 94/29962.
3.2. Скарги до штатних ВЛК подаються в строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».
3.3. Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови позаштатних ВЛК подаються до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності, наведеними у додатку 2 до наказу Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення».
Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим.
Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК.
Дії (бездіяльність), рішення, прийняті за результатами розгляду звернень ВЛК регіону, оскаржуються в ЦВЛК.
3.4. У разі визнання штатною ВЛК заяви чи скарги щодо перегляду (скасування) постанови ВЛК обґрунтованою, ВЛК штатної ВЛК переглядає оскаржувану постанову ВЛК або приймає рішення про направлення на повторний (контрольний) медичний огляд».
З повагою, адвокат Айвазян.
Дякую за відповідь! але справа в тому , що в діагнозах моїх відсутні формулювання виражений/помірний. В виписках пише просто Тривожно-фобічний розлад ну і там опис симптомів , план лікування і тд. Я так розумію , що висновок про вираженість хвороби буде приймати психіатр з ВЛК. питання чи допоможе мені лікарняний на період проходження влк? наприклад проходжу , мені кажуть шо я придатен до тцк і тд і дають мені бойову на учебку , а я їм кажу тоді шо тусуйтесь я в ПНД нині лікуюсь , дивіться хелсі? чі як правильно поводитись?
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеЯкщо Ви знаходитесь на лікуванні у ПНД, я не бачу, яким чином ТЦК може видати Вам МБ. Питання в тому, чи нададуть Вам тимчасову непридатність... Цілком імовірно, що можуть просто видати повістку на дату після закінення лікарняного, так само, як Вам видавали її останнього разу, коли направили на обстеження до ПНД.
Погано, що відсутні формулювання щодо перебігу хвороби. Який план лікування?
З обласного ЛЛК з ПНД не знаю що мені там за план напишуть і чи напишуть, там мені на комісії сказали що підтверджують F 41.2 і прийти за 10 днів забрати АКТ. А в тому ПНД де я лікуюсь постійно з лікарем домовленість , що на 8 місяців назначає антидепресант ципралекс + нейролептик еглоніл+ транкілізатор сибазон. Виписку з назначенням можу без проблем взяти і воно також дублюється в Хелсі. Мені чесно важко уявити як можна в учебку привезти людину , яка приймає 2 з 3 препаратів , які відносяться до наркотичних))) діагноз у мене реальний , терапію приймаю реально але не виглядаю я хворим((( в ТЦК мені прямо і казали шо я кошу , на шо я сказав шо ви не компетентні на око ставити діагноз по психіатрії після чого був скандал і мене вигнали звідти. сварився я з людьми які там доки приймають і оформляють шось. хз хто то був
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеВи все правильно зробили, в компетенцію працівників ТЦК не входить визначення діагнозів по будь яким захворюванням. Крім того, яким чином можна заявляти, що Ви "косите", якщо з 2019 року Ви лікуєтесь у ПНД?
Проте, в мене все ж таки залишаються питання щодо виключення з обліку, можливо у висновку ЛКК буде якась інформація, яка більш меньш проясніть картину.
Щодо Вашої мобілізації, то так, це було б дуже дивно. Просто не розумію, що з Вами станеться в армії у разі загострення хвороби, а останнє однозначно буде мати місце?
Ну суть мого стану полягає в тому , що я по суті з 19 року по сьогодні практично не виходжу з дому. Працюю на удальонці і лише раз в тиждень виїзжаю в офіс на планьорку і частіше за все це відбувається під транквілізатором , знаю що так не можна бо я їду за кермом , але у мене нема іншого виходу. Вдень я можу виходити з дому не далеко і здебільшого коли темно. Якщо відійти далеко від дому то стається приступ паніки з адрено-гіпертонічним кризом. Забусили мене як я якраз їхав на планьорку і коли мене привезли на ВЛК то там у мене якраз і був приступ фобічний , бо далеко від дому відвезли мені поміряли тиск а він виявився 220/120 ))) і пульс 160 + хелсі психітарія ну і мене відпустили на 2,5 місяці на дообстеження
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, Василь!
На мою точку зору, особливо змінити ситуацію Вам не вдасться. За гіпертонією Ви маєте отримати статтю 39Б - "придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони", щодо ПНД - схиляюся до статті 17Б, також придатний з обмеженнями.
Втім, можливо після детального аналізу Ваших документів я б змінив свою думку щодо розладу, але поки що все виглядає саме так. Відповідно ризики отримання "бойової" повістки все ж наявний.
Якщо не будете згодні з висновком ВЛК, його варто оскаржувати.
3. Порядок подання та розгляду звернень штатними ВЛК
3.1. Вимоги до звернення військовослужбовців та інших осіб, указаних у пункті 1.2 глави 1 розділу I цього Положення, їх права, порядок та строки розгляду пропозицій, заяв та скарг, а також обов’язки штатних ВЛК щодо розгляду звернень регулюються Законом України «Про звернення громадян», Інструкцією про організацію розгляду звернень та проведення особистого прийому громадян у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 28 грудня 2016 року № 735, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 23 січня 2017 року за № 94/29962.
3.2. Скарги до штатних ВЛК подаються в строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».
3.3. Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови позаштатних ВЛК подаються до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності, наведеними у додатку 2 до наказу Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення».
Штатні ВЛК перевіряють відповідність прийнятих позаштатними ВЛК постанов встановленому діагнозу та вимогам цього Положення, на підставі доданих до звернення оригіналів медичних документів або належним чином завірених їх копій, а також наявних медичних записів та висновків у відповідних реєстрах електронної системи охорони здоров’я.
{Пункт 3.3 глави 3 розділу I доповнено абзацом другим згідно з Наказом Міністерства оборони № 262 від 27.04.2024}
Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим.
Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК.
Дії (бездіяльність), рішення, прийняті за результатами розгляду звернень ВЛК регіону, оскаржуються в ЦВЛК.
3.4. У разі визнання штатною ВЛК заяви чи скарги щодо перегляду (відміни, скасування) постанови ВЛК обґрунтованою, ВЛК штатної ВЛК переглядає оскаржувану постанову ВЛК або приймає рішення про направлення на контрольне обстеження та медичний огляд ВЛК.
Таке рішення є обов’язковим до виконання та має бути реалізовано не пізніше ніж в місячний строк з дати прийняття.
У разі визнання штатною ВЛК звернення необґрунтованим, воно повертається заявнику (скаржнику) з відповідними роз’ясненнями, у строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».
У разі прийняття рішення про направлення на контрольне обстеження та медичний огляд, військовослужбовці та інші особи, зазначені у пункті 1.2 глави 1 цього розділу, направляються для проходження медичного огляду ВЛК в інший заклад охорони здоров’я, ніж той, в якому проводився медичний огляд ВЛК, постанова якої оскаржується.
З повагою!
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Ступінь придатності до військової служби, перелік хвороб, розладів здоров’я та питання проведення військової лікарської експертизи військовослужбовців регулюється Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року № 402.
Згідно Положення № 402 постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я ТДВ) (додаток 3).
При встановленні ступеня придатності до військової служби ВЛК керується Поясненнями щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад (Додаток 2 до Положення № 402).
Лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов’язаний, що характеризують його стан здоров’я, а також вносять до ЕСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.
Військовозобов’язаний під час проведення медичного огляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою № 025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі - форма № 025/о), виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в ЕСОЗ.
У воєнний час та під час мобілізації, на особливий період відстрочка від призову за станом здоров'я надається військовозобов'язаному на строк від 1 до 6 місяців залежно від захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва) та прогнозованої тривалості лікування. Після закінчення відстрочки військовозобов'язані оглядаються для вирішення питання про придатність до військової служби.
У разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10 Положення № 402), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.
Якщо військовозобов’язаний під час призову на військову службу, збір, а також чергового огляду з метою обліку визнаний таким, що потребує лікування (відстрочки від призову на військову службу, збір), то лікар - член ВЛК ТЦК та СП направляє військовозобов’язаного на отримання відповідних медичних послуг. Після закінчення лікування військовозобов’язаний оглядається ВЛК ТЦК та СП.
До моменту проходження ВЛК ТЦКСП, я рекомендую пройти комплексне медичне обстеження, мати медичні висновки про хронічні хвороби, виписки та інші медичні документи, що характеризують Ваш стан здоров’я.
У разі незгоди з рішенням ВЛК Ви маєте право на його оскарження.
Варіантів оскарження є два: у досудовому порядку та через суд.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДОБРОГО ДНЯ, ВАСИЛЬ!
Вам під час додаткового обстеження у Актах мали б зазначити Діагноз (включаючи код, згідно чинного НК 025) з уточненням речей, потрібних для прийняття однозначного рішення ВЛК.
Попередній діагноз мали поставити ВЛК у НАПРАВЛЕННІ на додаткове обстеження (Додаток 9 до ПКМУ № 382 від 11.03.2002 р.).
Згідно з пунктом 2.12 глави 2 розділу II Положення про військово-лікарську експертизу, затвердженого наказом Міністерства оборони України № 402 від 2008 р. (в чинній редакції).
У разі коли ВЛК приймає постанову щодо необхідності додаткового медичного обстеження призовника, за рішенням призовної комісії (комісії з питань приписки) він направляється до закладу охорони здоров’я комунальної або державної форми власності. При цьому йому видається направлення за формою, наведеною у додатку 9 до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352.
Запис до ЕСОЗ про направлення призовника (допризовника) на додаткове медичне обстеження вносить один з лікарів, які залучаються для проведення медичного огляду із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності.
Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров'я (додаток 10), який підписується керівником закладу охорони здоров’я комунальної або державної форм власності. Акт подається у ТЦК та СП на розгляд призовної комісії (комісії з питань приписки).
У спірних питаннях, пов'язаних із незгодою призовника з висновками лікарів, які залучаються до медичного огляду призовників, питаннях контролю за об'єктивністю висновків лікарів за рішенням штатної ВЛК призовник може бути направлений на контрольне обстеження у заклад охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України.
...
У разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.
{Пункт 3.11 глави 3 розділу II в редакції Наказу Міністерства оборони № 490 від 18.08.2023; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 262 від 27.04.2024}
F41.2 Змішаний тривожний та депресивний розладЦя рубрика використовується, якщо присутні симптоми тривоги та депресії, але жодні з них не є чітко домінуючими, та жоден з симптомів не є достатньо виразним, щоб поставити діагноз, розглядаючи його окремо. Якщо присутні симптоми тривоги та депресії, та вони є достатньо серйозними для встановлення окремих діагнозів, необхідно кодувати обидва діагнози та не слід використовувати для цього цю рубрику.
Щоб отримати пункт "а" статті 17 Розкладу хвороб, тобто виключення з обліку - Вам треба мати хронічне або прогресуюче захворювання. Без цього, скоріш за все буде пункт "б" статті 17.
1) до пункту «а» ст. 17 належать ПТСР з вираженою симптоматикою та прогредієнтним типом перебігу, виражений тривожно-депресивний розлад асоційований зі стресом, виражений генералізований тривожний розлад, виражений обсесивно-компульсивний розлад, тяжкий депресивний епізод без психотичних симптомів, тяжкий депресивний епізод з психотичними симптомами, депресивні епізоди, ускладнені суїцидальними спробами, суїцидальними намірами, аутоагресивною поведінкою, які не піддаються лікуванню, з тривалістю хворобливих проявів понад 3 місяці з моменту виникнення клінічних хворобливих проявів.
2) до пункту «б» належать помірно виражені, тривалі або повторні невротичні розлади, ПТСР з помірно вираженою симптоматикою та стабільним типом перебігу, помірний тривожно-депресивний розлад асоційований зі стресом, генералізований тривожний розлад, обсесивно-компульсивний розлад, помірний депресивний розлад, помірно виражені рекурентні депресивні розлади коли хворобливі явища, незважаючи на патогенетичне лікування, стійко утримуються і заважають особам виконувати обов’язки військової служби. Експертна постанова приймається після безуспішного стаціонарного лікування хворого не менше двадцяти одного дня.
3) до пункту «в» належать помірно виражені, короткотривалі (до 3 тижнів) невротичні розлад зі сприятливим перебігом, ПТСР з регредієнтним типом перебігу, що закінчився легкою астенією, помірний депресивний епізод із сприятливим перебігом, що закінчився легкою астенією.
4) до пункту «г» належать: стан після гострої реакції на стрес, легкий депресивний епізод, порушення адаптації, легкі та помірно виражені невротичні розлади, які характеризуються переважно вегетативними порушеннями, добре піддаються лікуванню та закінчуються одужанням, ПТСР з регредієнтним типом перебігу після епізоду загострення.
Хай щастить!
З повагою, юрист Ярослав Турчин
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Це повноваження ВЛк, проаналізуйте ваш діагноз з вашим профільним лікарем вашу придатність до військової служби.
Стаття 17
Включено: невротичні, пов’язані із стресом і соматоформні розлади F40-F48, F32, F33 (фобійні, тривожні, обсесивно-компульсивні, адаптаційні, соматоформні та інші невротичні розлади, неврастенія, реакції на тяжкий стрес, ПТСР, депресивний епізод).Виключено: ангіотрофоневроз (включено до статті 84)
а) при виражених, стійких психічних розладах з прогредієнтним перебігом
Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку
б) при помірно виражених, тривалих або повторних психічних розладах
Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони
в) при легких психічних розладах з виходом в одужання
Придатні
г) стан після первинних гострих невротичних порушень; адаптаційні розлади; ПТСР після епізоду загострення
Тимчасово непридатні. Потребують лікування, відпустки, звільнення від виконання службових обов’язків
4. Стаття 17:
1) до пункту «а» належать ПТСР з вираженою симптоматикою та прогредієнтним типом перебігу, виражений тривожно-депресивний розлад асоційований зі стресом, виражений генералізований тривожний розлад, виражений обсесивно-компульсивний розлад, тяжкий депресивний епізод без психотичних симптомів, тяжкий депресивний епізод з психотичними симптомами, депресивні епізоди, ускладнені суїцидальними спробами, суїцидальними намірами, аутоагресивною поведінкою, які не піддаються лікуванню, з тривалістю хворобливих проявів понад 3 місяці з моменту виникнення клінічних хворобливих проявів.
2) до пункту «б» належать помірно виражені, тривалі або повторні невротичні розлади, ПТСР з помірно вираженою симптоматикою та стабільним типом перебігу, помірний тривожно-депресивний розлад асоційований зі стресом, генералізований тривожний розлад, обсесивно-компульсивний розлад, помірний депресивний розлад, помірно виражені рекурентні депресивні розлади коли хворобливі явища, незважаючи на патогенетичне лікування, стійко утримуються і заважають особам виконувати обов’язки військової служби. Експертна постанова приймається після безуспішного стаціонарного лікування хворого не менше двадцяти одного дня.
3) до пункту «в» належать помірно виражені, короткотривалі (до 3 тижнів) невротичні розлад зі сприятливим перебігом, ПТСР з регредієнтним типом перебігу, що закінчився легкою астенією, помірний депресивний епізод із сприятливим перебігом, що закінчився легкою астенією.
4) до пункту «г» належать: стан після гострої реакції на стрес, легкий депресивний епізод, порушення адаптації, легкі та помірно виражені невротичні розлади, які характеризуються переважно вегетативними порушеннями, добре піддаються лікуванню та закінчуються одужанням, ПТСР з регредієнтним типом перебігу після епізоду загострення.