Задайте вопрос юристу

866 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 25 июля 2024, вопрос №116438

Підприємство критично важливе не бронює по е-ВОД.

Працюю на критичному підприємстві, маю на руках е-вод з резерву з усіма актуальними данними, до цього мав тільки облікову послужну карту по якій не бронювали, але і зараз з е-вод відмовляються бронювати через дію.
Аргумент що резерв+ не має юридичної сили .
Як в такому випадку бути і куди звертатися?

Ответы юристов (5)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    НАДАЙТЕ РАЗДРУКОВАНИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК З QR-КОДОМ - ЦЕ ІНФОРМАЦІЯ З РЕЄСТРУ "ОБЕРІГ", КОТРИЙ Є ОФІЦІЙНИМ.

    Стаття 34 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" :

    "1. Персонально-якісний облік призовників і військовозобов’язаних передбачає облік відомостей (біографічні дані, стан здоров’я, результати співбесід тощо) щодо призовників і військовозобов’язаних, які узагальнюються в особових справах призовників або в облікових картках військовозобов’язаних та реєструються в Єдиному державному реєстрі військовозобов’язаних. Ведення персонально-якісного обліку покладається на районні (міські) військові комісаріати".

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1951-19#Text

    «Оберіг» — це державний електронний реєстр військовозобов'язаних України. Він містить інформацію про всіх призовників, військовозобов’язаних та резервістів віком від 18 до 60 років

    Уряд вніс зміни до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Про це йдеться в Постанові від 18 червня 2024 р. № 721.

    Так, згідно з постановою військово-обліковий документ оформляється засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері нацбезпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі — Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Дії (у разі технічної реалізації).

    Військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього.

    Військово-обліковий документ в електронній формі може бути роздрукований. У такому випадку він повинен містити QR-код військово-облікового документа, придатний для зчитування.

    Електтронний військово-обліковий документ має таку саму юридичну силу, як і паперовий.

    • Андрій Клиент 2 месяца назад

      Надав, вже його повернули і сказали що ні в законах ні в постановах не має слова Оберіг і Резерв+, є тільки електронний кабінет, але не вказано в постанові що це саме Резерв+

    Карпенко Андрій Володимирович

    ДІЙСНО, Є ПРАВОВА НЕВИЗНАЧЕНІСТЬ.

    16 березня 2017 року було прийнято відповідний Закон. З 2017 року розпочався експеримент щодо розробки та впровадження дослідної програми, а у 2019 році автоматизовану систему з шифром «Оберіг» офіційно було прийнято на постачання та введення в експлуатацію Збройних Сил України.

    Згідно ч. 1 ст. 1 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов`язаних та резервістів», Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов`язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов`язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

    Основним завданням Реєстру є ідентифікація призовників, військовозобов`язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України (п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов`язаних та резервістів».

    Але, законодавство України не містить згадки про реєстр "Оберіг" і про "Резерв+" і тому як докази інформація з них надаватись не може.

    У Міноборони та Кабміні пояснили, що відповідна постанова про порядок ведення реєстру "Оберіг" засекречена. Однак тоді незрозуміло, чому в інших, вже опублікованих постановах про військовий облік, жодним чином не згадують ані про "Резерв+", ані про реєстр "Оберіг".

    Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    Уряд вирішив не публікувати постанову, якою регулюється питання юридичної сили застосунку Резерв+. При цьому відповідна постанова про затвердження у новій редакції Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів №523 була прийнята ще 10 травня 2024 року.

    Прикметно, що через неопублікування нової редакції Порядку органи влади фактично повинні орієнтуватися на попередній документ, який в базах законодавства має статус «чинний», але фактично чинним бути не може, адже Кабмін 10 травня виклав його у новій редакції.

    Цим попереднім документом є Порядок ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, який було затверджено Наказом Міністерства оборони від 28 березня 2022 року №94.

    Фактично це є певним правовим нонсенсом. Адже нова постанова №523 стосується прав широкого кола осіб і на неї в подальшому, безперечно, будуть посилатися громадяни, які оновили дані через Резерв+.

    • Андрій Клиент 2 месяца назад

      Так тоді виходить, що всі ті хто оновив дані через Резерв+ не виконав норму закону про оновлення даних протягом 60 днів, так як в законі написано що дані можно оновити в електронному кабінеті, а електронний кабінет це не є поки що Резерв+.

      А значить що можна накладати на всіх хто оновив дані в Резерв+ штраф

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Андрію!

    Звертайтесь до МОУ за офіційним роз'ясненням. Іншого виходу я не бачу. Нехай останній підтвердить, що Резерв+ - це електроний кабінет військовозобов'язаного.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України