Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Налоговое право, 27 июля 2024, вопрос №116541

Борги по ФОП яка загроза для майна

Маю у власності половину квартири( загальна площа 82.7 житлова 42.10 ( 2 власника,прописано троє). Наразі є загроза появи дуже великого боргу перед податковою ( поки що в реєстрі боржників нема мене)- завдяки діяльності брата,що працював по ФОП по довіреності. Боргів такі,що буде кримінальна відповідальність. Чи є загроза, що квартиру відберуть? Половину мою чи усю? На якому етапі слід непокоїть про її продаж чи перепис? Чи достатньо продати 10 метрів квадратних моєї площі,щоб залишок не став ліквідаційним капіталом?

Ответы юристов (5)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ксенія!

    Якщо стягнутих коштів виявилося недостатньо погасити податковий борг, податківці можуть за рахунок майна, на яке накладається податкова застава. І вже доля майна повністю буде в руках податківців.

    Право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності в день виникнення такого права, і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу, а також на інше майно, на яке платник податків набуде права власності у майбутньому.

    Інакше кажучи, якщо вартість майна менше суми податкового боргу, будь-яке набуте платником майно також потрапляє в податкову заставу. Про це прямо говориться в п. 89.5 ст. 89 гл. 9 розд. II ПК України, який передбачає, що в разі коли на момент складення акта опису майна немає або його балансова вартість менша за суму податкового боргу, то право податкової застави поширюється на інше майно, на яке платник податків набуде права власності в майбутньому до погашення податкового боргу в повному обсязі.

    Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. Опис майна в податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника податкового органу, яке має бути пред’явлено ФОП.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Ксенія Клиент 9 месяцев назад
      Дякую за відповідь!
    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 9 месяцев назад

    Юрист, г. Сумы, 31 год опыта

    Вітаю ! Якщо буде непогашений борг, буде продаж Вашої частки з аукціону, чи відбудеться продаж невідомо, але борги нікуди не дінуться. Ваші рахунки, навіть відкриті нові, постійно будуть блокуватися усе життя, заборона виїзду за кордон, водіння авто, полювання, тощо.

    Розгляньте питання визнання банкрутом фізичної особи підприємця, для чого зверніться до відповівідного фахівця.

    • Ксенія Клиент 9 месяцев назад

      Дякую за відповідь!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України