Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 02 августа 2024, вопрос №116914

Заповіт у сільського старости

Доброго дня. Мій тато будучи смертельно хворий дав мені документ( заповіт) який складено в двох екземплярах та підписано старостою села де він проживав. Стоїть печатка. Де вказано що все майно яке б воно не було і де б не знаходилося і все на що він має законне право на момент його смерті він заповідає мені. Мій тато помер.Моє питання : чи має цей документ юридичну силу при розподілі майна між дітьми. Якими повинні бути мої подальші дії та терміни?

Ответы юристов (4)

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 3 месяца назад

    Юрист, г. Сумы, 31 год опыта

    Вітаю! Ви звернулися не до тих спеціалістів. Вам потрібен конкретний нотаріус, якому Ви надасте документи і він буде приймати по ним рішення.

    Перепьолкіна Юлія Вячеславівна

    Добрий день. Відповідно до ч. 3 ст. 1247 Цивільного кодексу України, заповіт має бути посвідчений нотаріусом або іншими посадовими, службовими особами, визначеними у статтях 1251-1252 цього Кодексу.

    4. Заповіти, посвідчені особами, зазначеними у частині третій цієї статті, підлягають державній реєстрації у Спадковому реєстрі в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

    Як передбачено ст. 1251 Цивільного кодексу України, якщо у населеному пункті немає нотаріуса, заповіт, крім секретного, може бути посвідчений уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування.

    Проте, важливим є реєстрація цього заповіту в спадковому реєстрі, як це передбачено ч. 4 ст. 1247 Цивільного кодексу України.

    Для того щоб перевірити, чи внесений цей заповіт до спадкового реєстру, раджу Вам звернутись до будь-якого нотаріуса за місцем відкриття спадщини (за останнім місцем проживання спадкодавця) та з'ясувати це. Нотаріус Вам вже на місці має роз'яснити Ваші подальші дії у випадку реєстрації або нереєстрації заповіту в Спадковому реєстрі.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 месяца назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Відповідно до ст. 37 Закону України «Про нотаріат» уповноважені особи ОМС:

    1) вживають заходів щодо охорони спадкового майна;

    2) посвідчують заповіти (крім секретних);

    3) видають дублікати посвідчених ними документів;

    4) засвідчують достовірність копій (фотокопій) документів і

    виписок з них;

    5) засвідчують справжність підпису на документах;

    6) видають свідоцтва про право на спадщину;

    7) видають свідоцтва про право власності на частку в

    спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя.

    Проте необхідно звернути увагу, що:

    1) дії, передбачені пунктами 6 і 7 ч. 1 цієї статті (видача свідоцтва про право на спадщину та видача свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя), вчиняють уповноважені посадові особи ОМС, які:

    – мають вищу юридичну освіту;

    – досвід роботи у галузі права не менше трьох років;

    – пройшли протягом року стажування у державній нотаріальній конторі або приватного нотаріуса;

    – завершили навчання щодо роботи з єдиними та державними реєстрами, що функціонують в системі Міністерства юстиції України;

    – склали іспит із спадкового права у порядку, встановленому Міністерством юстиції України

    2) посадові особи ОМС не мають права на оформлення документів, призначених для використання за межами державного кордону».

    Тому зверніться до місцевого нотаріуса для оформлення спадщини.

    З повагою ,

    Костянтин Гончаренко

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 3 месяца назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Реєстраторами Спадкового реєстру щодо:...заповітів, посвідчених посадовими особами органів місцевого самоврядування; заповітів і спадкових договорів, посвідчених консульськими установами України; заповітів, посвідчених (складених та/або прийнятих на зберігання) і зареєстрованих в іноземних державах згідно з Конвенцією, запити про реєстрацію яких в Україні на прохання заповідача подані Мін'юсту, а також змін до них, скасування заповітів та розірвання спадкових договорів є державне підприємство, яке належить до сфери управління Мін’юсту, та його філії. Внесення до Спадкового реєстру відомостей щодо посвідчених заповітів, спадкових договорів, а також змін до них, скасування заповітів та розірвання спадкових договорів здійснюється Реєстраторами на підставі заяв про реєстрацію, форми та вимоги до заповнення яких встановлює Мін'юст. Посадові особи органів місцевого самоврядування вносять до Спадкового реєстру відомості про посвідчені заповіти шляхом подання державному підприємству, яке належить до сфери управління Мін’юсту, або його філіям заяв про реєстрацію. Заява про реєстрацію заповіту, посвідченого консульськими установами України, посадовими та службовими особами, що зазначені у статтях 1251 і 1252 Цивільного кодексу України, статті 37 і частині першій статті 40 Закону України "Про нотаріат", а також заповіту, посвідченого (складеного та/або прийнятого на зберігання) і зареєстрованого в іноземній державі, може бути подана Реєстратору (державній нотаріальній конторі, державному нотаріальному архіву, приватному нотаріусу) безпосередньо заповідачем.

    Такі питання врегульовані Порядком вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 11.11.2011 № 3306/5. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1298-11#Text).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024