Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 03 августа 2024, вопрос №116979

Может ли не замужняя женщина удочерить ребенка?

Здравствуйте, у меня вопрос, может ли не замужняя женщина удочерить ребенка, если она живет не одна, а с родителями? Что для этого нужно и какие документы?

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олена!

    Відповідно до статті 207 Сімейного Кодексу України усиновленням є прийняття у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадків, коли усиновлення здійснюється громадянином України дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України, або якщо усиновлювач не є громадянином України чи усиновлення дитини, яка є громадянином України здійснюється іноземцем.

    Згідно статті 211 Сімейного Кодексу Україниусиновлювачем дитини може бути:

    • дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини;
    • усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п'ятнадцять років. У разі усиновлення повнолітньої особи різниця у віці не може бути меншою, ніж вісімнадцять років.
    • подружжя;
    • особи, які проживають однією сім'єю за рішенням суду щодо усиновлення ними дитини;
    • якщо дитина має лише матір, вона може бути усиновлена чоловіком, з яким її мати перебуває у шлюбі;
    • якщо дитина має лише батька, вона не може бути усиновлена жінкою, з якою він перебуває у шлюбі;
    • якщо дитина має лише матір або лише батька, які у зв'язку з усиновленням втрачають правовий зв'язок з нею, усиновлювачем дитини може бути один чоловік або одна жінка.

    Особи, які мають переважне право на усиновлення дитини:

    Відповідно до статті 213 Сімейного кодексу України.

    1. За наявності кількох осіб, які виявили бажання усиновити одну і ту ж дитину, переважне право на її усиновлення має громадянин України:

    • в сім'ї якого виховується дитина;
    • який є чоловіком матері, дружиною батька дитини, яка усиновлюється;
    • який усиновлює кількох дітей, які є братами, сестрами;
    • який є родичем дитини.

    2. Крім осіб, зазначених у частині першій цієї статті, переважне право на усиновлення дитини має подружжя.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Елена Клиент 3 месяца назад

    Доброго дня! Якщо жінка живе не одна, а з родичами, чи потрібно згода родичів на те, що вона усиновить дитину? Які потрібно документи для усиновлення?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Олена, Вам потрібно звернутись до служби у справах дітей за місцем проживання та дізнатись в останньої порядок усиновлення та всі інші питання, які Вас турбують.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України