Начните консультацию с юристом онлайн
Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну мати разом з двома неповнолітніми дітьми (8 та 12 років на той момент) задля своєї безпеки змушені були виїхати за кордон. Виїхали до чоловіка у Францію, який до цього роками офіційно працював у Франції.
Тепер через 2 роки діти повернулись разом з мамою в Україну провідати бабусю і дідуся. Старшому на теперішній час уже 14 років, а закордонного паспорту він не має. За кордон тоді в 2022 році він виїжджав як дитина, по закордонному паспорту матері. Стало питання виготовити йому закордонний паспорт. Відповідно матір зі сином звернулась в місцевий територіальний підрозділ ДМС (м. Івано-Франківськ). Там їй відповіли що закордонний паспорт не можна виготовити раніше як буде український паспорт, а саме ID картка, бо дитина уже досягла 14 річного віку. - Добре виготовляйте тоді і український паспорт. Подали пакет документів, вони прийняли заяву, присвоїли номер і далі треба чекати готового українського паспорта - ID картки виданої вперше. Але тут таки вже після оформлення документів і прийняття заявки сказали, що готовий паспорт свій дитина не зможе забрати самостійно, а тільки в присутності з кимось з батьків, та з їхнім паспортом. На питання чи можна це зробити без особистої присутності когось із батьків, а наприклад бабусі , якій можна буде нотаріально доручити разом з внуком отримати паспорт, працівники сказали - ні. тільки має бути хтось особисто з батьків. Проблема в тому що той паспорт виготовляється більше місяця - півтора, і мати не може чекати так довго на паспорт, а потім ще на закордонний , бо вона по контракту має вертатись у Францію на роботу. Більше того вона не може щомісяця приїжджати 2000 км тільки для того щоб забрати паспорт, бо втратить роботу. Діти залишились тут на літні канікули до середини вересня у бабусі і дідуся. Скажіть будь ласка, чим керуються такі дії працівників ДМС. Та як можна дитині 14 років отримати паспорт громадянина вперше та закордонний паспорт.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Ігоре!
Треба надати довіренність від одного з батьків бабусі чи дідусю Вашого сина на виконання згаданих дій у ДМСУ або укласти з останніми нотаріально завірену угоду на тимчасове виховання сина.
Це можна зробити у в українському консульстві чи у місцевого адвоката (він же у Франції виконує обов'язки нотаріуса, наскільки мені відомо).
У разі відмови ДМСУ вже після того, треба оскаржувати її в судовому порядку.
З повагою, адвокат Айвазян.