Начните консультацию с юристом онлайн
Четыре года назад моему несовершеннолетнему сыну было отказано в выделении обязательной доли в квартире, в связи с тем что на эту квартиру было оформлено завещание на другого человека. Это нам изложил нотариус при подаче заявления на вступление в наследство. Сейчас я могу как представитель своего сына подать в суд, чтобы добиться этой части? Я понадеялась на то, что нотариус честно ответил а в итоге из-за него было нарушено право моего ребенка
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Киев, 6 лет опыта
Добрий день. Загальний строк позовної давності складає 3 роки з моменту коли особа дізналась або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила. Але, відповідно до п.19. Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, у період дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, перебіг позовної давності, визначений цим Кодексом, зупиняється на строк дії такого стану.
Тож якщо строк позовної давності не сплинув станом на 24.02.2022р., він зупиняється до закінчення воєнного стану.
Слід також звернути увагу на те, що застосування строку позовної давності здійснюється судом лише на підставі сторони про це. Якщо жодна з сторін про це не заявила то суд розглядає справу в загальному порядку.
З повагою,
адвокат Перепьолкіна Юлія
Адвокат, г. Николаев, 28 лет опыта
Стаття 1241. Право на обов'язкову частку у спадщині
1. Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).
Стаття 1268. Прийняття спадщини
4. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу.