Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Уголовное право, 09 августа 2024, вопрос №117304

Кримінального кодексу України стаття 156

написали заяву під цю статтю звинувачують в розбещенні неповнолілніх за те що подарував мяку іграшку дівчинці 9 років за закриття заяви вимагали гроші в розмірі 2тис грн.
слідча група не мала якихось певных номерів просто сказала що на мене написана заява спочатку сказала за статею 137 потім 156, 157 кримінального кодексу слідча була не впевненна.
сказали що Мене будуть викликати до суду через 2 неділі.
по розмові я одразу зрозумів що мене хочуть підставити давили криками і звинуваченнями при цьому я немаю розуміння що відмене хочуть.
напишіть мені що робити з таким стикаюсь вперше!

Ответы юристов (3)

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 3 месяца назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго Вам вечора. На Вас, напевне, написали неправдивий донос. Проти Вас справді безпідставно порушено кримінальну справу. Є небезпека подальших неприємностей для Вас. Вас можуть, зокрема, арештувати. Вам потрібно якомога швидше скористатись як мінімум безкоштовними послугами адвоката тощо. Вам потрібно швидко грамотно подавати скарги на таке свавілля.

    Ви можете швидко подати скаргу на такі репресивні дії до прокуратури. Відповідно до статті 25 Закону України "Про прокуратуру", прокурор здійснює нагляд за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство, користуючись при цьому правами і виконуючи обов’язки, передбачені Законом України "Про оперативно-розшукову діяльність" та Кримінальним процесуальним кодексом України. Письмові вказівки прокурора органам, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, надані в межах повноважень, є обов’язковими для цих органів і підлягають негайному виконанню. Видання прокурором розпоряджень поза межами його повноважень тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

    Також Ви можете спробувати подати скаргу на дії слідчого до слідого судді місцевого суду (слідчий суддя-це такий суддя). Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу (Кримінального процесуального кодексу України), можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого, дізнавача чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п’яти днів з моменту надходження скарги.

    Подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора під час досудового розслідування не зупиняє виконання рішення чи дію слідчого, дізнавача, прокурора. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1) скасування рішення слідчого, дізнавача чи прокурора; 1-1) скасування повідомлення про підозру; 2) зобов’язання припинити дію; 3) зобов’язання вчинити певну дію; 4) відмову у задоволенні скарги.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 3 месяца назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    В статтях 156 та 156-1 Кримінального кодексу України передбачені покарання обмеження та позбавлення волі, а м'якіших покарань штрафу, арешту, громадських та виправних робіт в них не передбачено. Тому Вам потрібно добиватись закриття кримінальної справи з допомогою адвоката тощо.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 3 месяца назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Також Ви можете подати в поліцію заяву про вчинення проти Вас злочину, передбаченого статтею 383 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення суду, прокурору, слідчому, дізнавачу або органу досудового розслідування про вчинення кримінального правопорушення).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України