Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 09 августа 2024, вопрос №117327

Одноразова допомога при загибелі військовослужбовця

Доброго дня, допоможіть, будь ласка, зрозуміти
Рідний брат загинув на війні, в нього є повнолітній син (проживає в Росії. Має український паспорт. Не подавався на посвідку на проживання. Одружений, без дітей), також є наші батько та мати (пенсіонери 80+).
Наразі виконуються всі покрокові етапи через ТЦК та СП для отримання допомоги від держави.

Як повідомили у ТЦК, на одноразову грошову виплату, претендує тільки батько та мати загиблого та його син. Але відсутність його на території України перешкоджає отримати 1/3 частку. Пропонують вирішити це питання так: або його 1/3 частина «заморожується» до його повернення в Україну, або в любій державі з укр.посольством він може зʼявитися туди та написати відмову від своєї частки. Тоді одноразова виплата поділиться на двох (мати,батько) і вони вже віддаватимуть щомісяця йому його частину.

Виникають питання:
1. Чи дійсно син загиблого може подати відмову з любого посольства іншої країни, для того щоб його частина не згоріла, а розподілилась між батьком та мати загиблого?
2. Також чи можливо йому не особисто явитись в посольство, а щоб довірена ним особа (дружина/адвокат) написала відмову від отримання своєї частки (на користь мати та батька загиблого)?

3. Що буде з одноразової виплатою, у випадку недієздатності або смерті одного з отримувачів (цікавить: до настання дати виплат та під час процесу виплат)(враховуючи що 1/5 суми одразу, інше упродовж 40 міс.)?
4. Частина виплат яку не встиг отримати один отримувач автоматично перерозподілиться на двох інших отримувачів (до настання дати виплат/під час процесу виплат), або «згорить»?
5. Чи можливо 1 отримувачу написати вже зараз заповіт/дарчу на отримання залишку невиплаченої частки (коли писати: до початку виплат, або під час перших виплат) на користь інших спадкоємців (дружина/чоловік, діти, онуки/правнуки - хто може претендувати?). Чи будуть ці виплати їм належить, та чи доотримають вони залишок виплати в повному обсягу (впродовж встановлених законом місяців)?


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024