Задайте вопрос юристу

859 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 10 августа 2024, вопрос №117361 800₴

Послідовність рівнів освіти і відстрочка

Добрий день! Маю диплом кваліфікованого робітника , також диплом молодшого спеціаліста , отриманого у 2015 році. З 01.09.2023 року здобуваю освіту за ступенем бакалавр на денній формі і наразі маю право на відстрочку. Дата завершення здобуття освіти 30.06.2026 рік .А тепер з 01.09.2024 року планую розпочати одночасно навчання за ступенем фахового молодшого бакалавра теж на денній формі навчання за іншою спеціальністю і дата завершення здобуття освіти також 30.06.2026 року. Чи не втрачу право на відстрочку через вступ і навчання на фахового молодшого бакалавра, якщо навіть буду навчатись одночасно і за ступенем бакалавр теж на денній формі через те , що вступив на фахового молодшого бакалавра пізніше , ніж на бакалавра? Роз'ясніть будь-ласка, як вчинити в даній ситуації . Та як буде з довідками ? Чи будуть довідки з кожного закладу окремо, чи одна спільна, отримана в якомусь одному з двох закладів?

Ответы юристов (17)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    14.3%

    Доброго дня!

    Право на відстрочку не втратите, оскільки отримали його, без порушення послідовності освіти. Отримання додаткової освіти в даному випадку ролі не грає. Проте в подальшому, коли 30.06.26 року закінчиться строк Вашого навчання за ступенем бакалавр, Ви зможете мати відстрочку тільки у випадку подальшого вступу до магістратури, наступного за бакалавратурою рівня вищої освіти.

    Ось Вам правові підвалини до моєї відповіді, як також порядок отримання/продовження відстрочки, ящо це раптом знадобиться.

    Відповідно до статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    3. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;».

    Згідно із частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту»:

    Рівнями освіти є (необхідне Вам, виходячи з Вашого питання та моєї відповіді, я виділив жирним шрифтом):

    дошкільна освіта;

    початкова освіта;

    базова середня освіта;

    профільна середня освіта;

    перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;

    другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;

    третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;

    фахова передвища освіта;

    початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;

    перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;

    другий (магістерський) рівень вищої освіти;

    третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу, такий:

    довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, або довідка закладу освіти про зарахування на навчання до інтернатури та довідка закладу охорони здоров’я про місце роботи на посаді лікаря-інтерна.

    Згідно із вищезгаданою Постановою КМУ порядок оформлення відстрочки наступний:

    Пункт 58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    Пункт 59. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Пункт 60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    Строк дії відстрочки:

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Для продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаний з виданням Указу Президента України про продовження строку проведення мобілізації подає (надсилає) на розгляд комісії заяву у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

    У разі неможливості провести перевірку у військовозобов’язаного підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомляє про необхідність надання відповідних підтвердних документів.

    Проходження ВЛК при оформленні відстрочки:

    Згідно з пунктом 63 Постанови:

    "Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.

    Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Валентина Клиент месяц назад

      Дякую Вам за відповідь

      • Айвазян Юрий Климентьевич

        Прошу! Завжди радий допомогти. Звертайтесь за потреби.

    Дерій Владислав Олегович
    14.3%

    Вітаю Вас!

    Ви не втратите право на відстрочку. Кожна довідка формуватиметься окремо.

    В довідці з ВНЗ, де Ви здобуваєте бакалавра буде вказано, що "Так, не порушує", в довідці з коледжу буде вказано - "Ні, порушує"

    Оформлювати відстрочку Ви будете за довідкою з ВНЗ.

    Згідно законодавства Ви маєте право одночасно навчатись як за кількома освітніми програмами в одному навчальному закладі, так і в кількох різних навчальних закладах освіти.

    Згідно листа МОН (прикріпив до питання) якщо Ви одночасно будете здобувати освіту по двом спеціальностям, то до уваги береться довідка з ЄДБО того навчального закладу, куди Ви були зараховані раніше та який має вищий рівень національної рамки кваліфікацій (НРК):

    " ...в іншому випадку (коли у порівнянні з даними про здобуту освіту послідовність рівнів не порушено) здійснюється автоматична перевірка даних усіх записів про здобуття особою освіти, що містяться в ЄДЕБО, – якщо наявна інформація про навчання, рівень якого не нижче рівня поточного навчання, за яким формується Довідка, у згаданому вище полі зазначається «Ні, порушує», а якщо інформація відсутня – «Так, не порушує».

    Наприклад: здобувач освіти у 2022 році вступив з дипломом бакалавра для здобуття ОС магістра, а у 2024 році – також вступив для одночасного здобуття освіти за іншою спеціальністю ОС бакалавра. У Довідці за ОС магістра буде зазначено «Так, не порушує», а за ОС бакалавра – «Ні, порушує»... "

    В 2026 році, щоб мати право на відстрочку по навчанні - Ви повинні здобувати ОКР магістр.

    Згідно постанови КМУ 560 для оформлення відстрочки Вам необхідно надати ТЦК :

    1. Заяву про відстрочку (Додаток 4 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)

    2. Довідку про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. (Додаток 9 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)

    3. Військово-обліковий документ. Для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.

    Як бачите, головним документом для оформлення відстрочки є саме довідка з ЄДБО.

    Якщо в довідці зазначено, що послідовність освіти зберігається - тоді Ви можете сміливо йти до ТЦК та оформлювати відстрочку.

    В майбутньому відстрочку можна буде оформити через електронний кабінет військовозобов'язаного, але поки що такого функціоналу немає.

    Коли до ТЦК будете звертатись особисто - обов'язково зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного. Щоб у разі неправомірних дій зі сторони ТЦК у Вас були докази подачі документів про відстрочку.

    Відповідно до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    59. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

    Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається ДОВІДКА із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Для продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаний з виданням Указу Президента України про продовження строку проведення мобілізації подає (надсилає) на розгляд комісії заяву у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

    У разі неможливості провести перевірку у військовозобов’язаного підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомляє про необхідність надання відповідних підтвердних документів.

    62. Здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України “Про освіту”, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, надають до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки довідку про здобувача освіти, сформовану в Єдиній державній електронній базі з питань освіти за формою, визначеною у додатку 9, та документи (нотаріально засвідчені копії документів), що підтверджують зарахування на навчання до інтернатури згідно з додатком 5.

    63. Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.

    Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

    Отже, заява про відстрочку підлягає обов'язковій реєстрації та під час розгляду заяви про відстрочку Вас не мають права направляти на ВЛК

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Валентина Клиент месяц назад

      Дякую Вам за відповідь.

      • Дерій Владислав Олегович

        Будь ласка! Успіхів Вам!

    Середницький Євгеній Вікторович
    14.3%

    Вітаю

    Чи втратите ви право на відстрочку від мобілізації при одночасному навчанні на двох програмах?

    Відповідь на це питання не є однозначною і залежить від кількох факторів:

    • Законодавство: По-перше, слід звернути увагу на чинне законодавство України щодо мобілізації та відстрочки від неї. Законодавство може змінюватися, тому актуальну інформацію слід уточнювати безпосередньо перед прийняттям рішення.
    • Положення навчальних закладів: Кожен навчальний заклад має свої внутрішні правила та положення щодо надання довідок про навчання.
    • Позиція ТЦК та СП: Рішення про надання відстрочки приймає територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, враховуючи надані вами документи.

    Загальні принципи:

    • Одна освіта за рахунок бюджету: Як правило, законодавство передбачає, що особа має право на отримання лише однієї освіти за рахунок державного або місцевого бюджету. Тобто, якщо ви навчаєтесь на бакалавраті за державним замовленням, то навчання на фаховому молодшому бакалавраті, швидше за все, має бути за контрактом.
    • Відстрочка надається за основним місцем навчання: Зазвичай, відстрочка надається за місцем основного навчання. Якщо ви навчаєтесь на двох програмах одночасно, то вам необхідно визначитися, яке навчання буде вважатися основним.
    • Довідки про навчання: Найімовірніше, вам доведеться отримати окремі довідки про навчання від кожного навчального закладу. Ці довідки будуть підтвердженням того, що ви є студентом обох програм.

    Що робити в такій ситуації:

    1. Зверніться до приймальних комісій обох навчальних закладів: Уточніть у них, чи можливе одночасне навчання на двох програмах, які документи для цього необхідно надати і як буде оформлятися відстрочка.
    2. Проконсультуйтеся з юристом: Юрист, який спеціалізується на військовому праві, допоможе вам розібратися в законодавстві та підготуватися до взаємодії з ТЦК та СП.
    3. Зверніться до ТЦК та СП: Після того, як ви почнете навчання на обох програмах, зверніться до ТЦК та СП за місцем проживання і подайте всі необхідні документи для оформлення відстрочки.

    Можливі ризики:

    • Відмова у наданні відстрочки: ТЦК та СП можуть відмовити вам у наданні відстрочки, якщо вважатимуть, що одночасне навчання на двох програмах є неможливим або не відповідає законодавству.
    • Складнощі з оформленням документів: Можуть виникнути труднощі з оформленням довідок про навчання та інших необхідних документів.

    Рекомендації:

    • Складіть детальний план навчання: Розробіть детальний розклад занять, щоб розуміти, як ви будете поєднувати навчання на двох програмах.
    • Заздалегідь підготуйте всі необхідні документи: Зберіть усі документи, які можуть знадобитися для оформлення відстрочки.
    • Будьте готові до додаткових запитань: Працівники ТЦК та СП можуть задавати вам додаткові питання щодо вашого навчання.

    Важливо: Ситуація з мобілізацією є динамічною, тому слід регулярно слідкувати за змінами в законодавстві та звертатися за консультацією до фахівців.

    Бажаю вам успішного вирішення цього питання!

    • Валентина Клиент месяц назад

      Дякую Вам .

    Турчин Ярослав
    14.3%
    Турчин Ярослав месяц назад

    Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта

    Общаться в чате

    ДОБРОГО РАНКУ, ВАЛЕНТИНА!

    Ні. Право на відстрочку за таких умов Ви не втратите.Єдина може бути проблема - це ставлення закладів освіти до таких речей. Якби це була денна і заочна - то взагалі без проблем. А при двох денних - треба узгоджувати із деканатом чи вони не проти цього або яким чином краще оформити індивідуальний план.

    Це дуже часто робиться для осіб, які суміщають навчання на денній формі з роботою.

    Також уточніть завчасно де буде зберігатися оригінал атестата, як документу, що дає право на здобуття вищої освіти.

    Як правило раніше заклади виходили з ситуації таким чином.

    1) Атестат / диплом зберігався за місцем навчання на державній формі.

    2) У разі навчання в кількох закладах на комерційній формі на денній та заочній - там, де на денній навчався.

    3) У разі навчання в кількох закладах на комерційній денній формі - абітурієнт сам вирішував де зберігатиметься оригінал атестату / диплому, а заклад видавав довідку про те, що оригінал атестату зберігається у них, надаючи засвідчену закладом освіти копію такого документу про освіту.

    Відповідно до пункту 16 частини першої статті 62 Закону України "Про вищу освіту", Особи, які навчаються у закладах вищої освіти, мають право на: навчання одночасно за декількома освітніми програмами, а також у декількох закладах вищої освіти, за умови отримання тільки однієї вищої освіти за кожним ступенем за кошти державного (місцевого) бюджету;

    Аналогічні приписи містить і пункт 14 частини першої статті 54 Закону України "Про фахову передвищу освіту"

    Особи, які навчаються в закладах фахової передвищої освіти, мають право на:

    здобуття освіти одночасно за декількома освітньо-професійними програмами у закладі фахової передвищої освіти, а також у декількох закладах фахової передвищої (вищої) освіти за різними формами здобуття освіти, за умови отримання тільки однієї фахової передвищої освіти за кошти державного та/або місцевого бюджету;

    Послідовність порушена не буде, оскільки вона фіксується за алгоритмами ЄДЕБО в якому формується довідка для відстрочки - лише 1 раз і фіксує стан лише на момент вступу.

    Тобто спокійно можете вступати.

    ТЦК в свою чергу перевірятиме за допомогою доступу до ЄДЕБО лише факт того, що Ви не відраховані із закладу вищої освіти, продовжуючи відстрочку на новий період воєнного стану.

    Щасти Вам у навчанні!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    • Валентина Клиент месяц назад

      Дякую Вам .

      • Турчин Ярослав
        Турчин Ярослав месяц назад

        Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта

        Общаться в чате

        Прошу. Радий був Вам допомогти.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    14.3%

    Вітаю Вас.

    Добрий день! Маю диплом кваліфікованого робітника , також диплом молодшого спеціаліста , отриманого у 2015 році. З 01.09.2023 року здобуваю освіту за ступенем бакалавр на денній формі і наразі маю право на відстрочку. Дата завершення здобуття освіти 30.06.2026 рік .А тепер з 01.09.2024 року планую розпочати одночасно навчання за ступенем фахового молодшого бакалавра теж на денній формі навчання за іншою спеціальністю і дата завершення здобуття освіти також 30.06.2026 року. Чи не втрачу право на відстрочку через вступ і навчання на фахового молодшого бакалавра, якщо навіть буду навчатись одночасно і за ступенем бакалавр теж на денній формі через те , що вступив на фахового молодшого бакалавра пізніше , ніж на бакалавра? Роз'ясніть будь-ласка, як вчинити в даній ситуації . Та як буде з довідками ? Чи будуть довідки з кожного закладу окремо, чи одна спільна, отримана в якомусь одному з двох закладів?

    Не хвилюйтеся, право на відстрочку Ви однозначно не втратите. Чому, пояснюю.

    Чинний Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" передбачає, що:

    "...Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої̈ та вищої̈ освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній у частині другій статті 10 Закону України “Про освіту”, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури...".

    Новапостанова КМУ від 16.05.2024 № 560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період" передбачає новий формат довідки - ДОВІДКА про здобувача освіти за даними єдиної державної електронної бази з питань освіти.

    До того ж, 03 червня 2024 року о 18.55 год Міністерство освіти і науки публікує новину - "ДОВІДКА ПРО ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ ВІДТЕПЕР ДОСТУПНА ДЛЯ ФОРМУВАННЯ В ЄДЕБО".

    До новини додано лист МОН від 03.06.2024 № 1/9758 "ПРО ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ В ЄДЕБО ДОВІДКИ ПРО ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ".

    У довідці МОН зазначає:"...в іншому випадку (коли у порівнянні з даними про здобуту освіту послідовність рівнів не порушено) здійснюється автоматична перевірка даних усіх записів про здобуття особою освіти, що містяться в ЄДЕБО, – якщо наявна інформація про навчання, рівень якого не нижче рівня поточного навчання, за яким формується Довідка, у згаданому вище полі зазначається «Ні, порушує», а якщо інформація відсутня – «Так, не порушує».

    Наприклад: здобувач освіти у 2022 році вступив з дипломом бакалавра для здобуття ОС магістра, а у 2024 році – також вступив для одночасного здобуття освіти за іншою спеціальністю ОС бакалавра. У Довідці за ОС магістра буде зазначено «Так, не порушує», а за ОС бакалавра – «Ні, порушує»...".

    Відповідно навчання на бакалавраті надасть Вам право на відстрочку та у довідці ЄДЕБО буде зазначено - "Так, не порушує". Навчання на ОКР фахового молодшого бакалавра права на відстрочку не надасть та у довідці ЄДЕБО буде зазначено "Ні, порушує".

    Тому довідку Ви будете формувати з того закладу, де навчаєтеся на ОКР "Бакалавр".

    Повний алгоритм для оформлення відстрочки у Вашій ситуації:

    1. Отримуєте довідку з ЄБЕДО із зазначенням "ТАК, не порушує" щодо послідовності здобуття освіти.

    2. Готуєте заяву про оформлення відстрочки, до якої додаєте ПРОСТІ копії паспорту, РНОКПП, військово-облікового документу, довідку ЄДЕБО та направляєте це все до ТЦК поштовим зв'язком (рекомендований лист з повідомлення про вручення з описом вкладення).

    3. Реєструєтеся в електронній черзі до ТЦК та СП.

    https://q.mod.gov.ua/registration-place

    4. Готуєте повторно той же пакет документів, що і надісланий поштою, лише вже з нотаріальними копіями.

    5. Йдете до ТЦК та в першу чергу намагаєтеся зареєструвати заяву про відстрочку. Якщо реєструєте - чудово, якщо направляють на ВЛК - йдете та проходите ВЛК.

    6. Якщо після ВЛК направляють для реєстрації заяви про відстрочку - чудово, якщо вручають "бойову" - відмовляєте від отримання через незаконність дій працівників ТЦК та СП. Жодної юридичної відповідальності за це Ви не понесете.

    7. В кінцевому результатів реєструєте заяву про відстрочку, чекаєте +- 2-3 тижні, забираєте довідку про відстрочку.

    З повагою!

    • Валентина Клиент месяц назад

      Дякую Вам !

    Богун Сергій Павлович
    14.5%

    Доброго дня.

    Виходячи з опису Вами Вашої ситуації Ви матимете право на відстрочку.

    Згідно з ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”

    призову в особливий період не підлягають:

    Здобувачі професійної (професійно-технічної) освіти

    Здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти та здобувають рівень освіти. Що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначений у частині другій статті Закону України "Про освіту".

    Докторанти

    Особи, зараховані на навчання до інтернатури.

    Підготовка фахівців з вищою освітою здійснюється за відповідними освітніми чи науковими програмами на різних рівнях вищої освіти:

    початковий рівень (короткий цикл)

    перший (бакалаврський) рівень

    другий (магістерський) рівень

    третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень

    науковий рівень.

    Згідно з п. 56 - 60 Порядку відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов’язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Для розгляду питань надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі: голова комісії — керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу); члени комісії — представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації). Для розгляду питань надання військовозобов’язаним, які перебувають на військовому обліку в розвідувальних органах, СБУ, відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період наказами керівників відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіонального органу СБУ утворюються відповідні комісії. Надання військовозобов’язаним відстрочок комісіями, утвореними в розвідувальних органах, СБУ, здійснюється відповідно до цього Порядку.

    За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5 до Порядку.

    Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    До відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки подаються документи, зазначені у переліку згідно з додатком 5 до Порядку.

    В Вашому випадку це Довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, або довідка закладу освіти про зарахування на навчання до інтернатури та довідка закладу охорони здоров’я про місце роботи на посаді лікаря-інтерна.

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

    Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення. У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6 до Порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби (п. 63).

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7 до Порядку.

    Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    • Валентина Клиент месяц назад

      Дякую Вам за відповідь .

    Корнійчук Євген Іванович
    14.3%

    Доброго дня, ви не маєте право на відстрочку, так як порушено послідовність, диплом кваліфікованого робітника та молодший спеціаліст це початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти У зв'язку зі змінами підстава виглядає так:

    • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України “Про освіту”, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;

    Послідовність вищої освіти у вашому випадку не зберігається.

    • початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти – молодший бакалавр (коледж ЧНУ);
    • перший (бакалаврський) – бакалавр;
    • другий (магістерський) – магістр;
    • третій (освітньо-науковий) – доктор філософії;
    • науковий рівень – доктор наук.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA