Задайте вопрос юристу

856 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Уголовное право, 23 августа 2024, вопрос №118157

Можна не чикати поліціі а самостійно подати в суд?

Мешканець підїзду стеляв з воздушки по моїй тачке. На протязи двух трех мічяців я став помічати якись незрозмілі плями на авто, пізнише я знайшов кулю в уплотнітеле. Став наблюдати. Позавчора вночі в момент тревоги знов спрацювала сігналізація. Я пійшов в коменданску годину під час тривоги стояти біля авто та дивитись що відбуваєтся. Помітив чувака який під час тривогу саме коли іде сповішення він вилазить та стріляє по тачке.
о 5 ранку я втомився та заліз в тачку щоб зняти прям з тачки як що бутуть вистрели бо по іньшму не виходило бо темно. І тут чувак о 5 виліз під час серени і провів 3 вистрели, я зафільмував. Якість погана але все видно бо відстань 100 метрів. Помередив його що я його спалив та попросив до обід занести гроші за пошкодження бо напшиу заяву. Авжеж він не заніс я написав заяву. Знаю наші органи що нічого не відбудется, а цей неадекват повинен бути покарений. Є пошкодження авто 6 деталей ( близько 30+ пострилів) та моральний ущерб що по ночам ми не спалаи та просинались від спрацюваня сигнализаціі. Плюс в остній день заміть перебування в сховищі я сидів під час ревоги та слідкував за ідотом.
Я можу самостійно подати в суд без очикування рішення поліціі? Яку максимальну сумму морального збитку я можу додати до відновлюваних робіт?
куля є. відео стрельби є, на відео чоловік з поверху бере рушницю та я стріляє в машину відчуваєтся звук влучання.

Які мої діі, які шанси на успіх. Як мінімальним шляхом-бюджетом виіграти суд?

Сусід виявився на два поверхи ніжче, по нашему стояку. Я за 3 роки ніколи його не бачив та нерозумію хто він, немаю жодних підстав для яких ось ситуацій. Які мені знадобатся додатково докази, щоб я впевнено міг рухатись до суду не чекаючі поліцію? ( Зняти відео з запитанням до ньго - чому ти стріляв в авто? чи щось подібне)

Ответы юристов (3)

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 23 дня назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Ви можете пояснити поліції вихід Вас на вулицю під часу комендантської години крайньою необхідністю, а саме потребою захистити Ваше майно.

    Пневмати́чна збро́я — ручна зброя, в якій для викиду кулі через ствол задіяно тиск стисненого повітря або іншого газу. Пневматична зброя використовується як аматорська розважальна, спортивна та мисливська зброя. Вона використовувалась і як бойова зброя. Тому Вам загрожує небезпека від того сусіда. На носіння пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду в Україні потрібно отримати дозвіл.

    За частиною 4 статті 296 Кримінального кодексу України "Хуліганство", дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень, - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Слідчі органів Національної поліції здійснюють досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого статтею 296 Кримінального кодексу України.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 23 дня назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Якщо слідчий поліції не порушить кримінальної справи за поданою Вами заявою, то Ви можете подати до суду (слідчого судді) скаргу на бездіяльність слідчого. Після того у випадку виграшу в суді Вашої сторони слідчий поліції зобов'язаний буде порушити кримінальне провадження проти Вашого кривдника.

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 23 дня назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Доброго дня.

    Ви маєте право подати заяву до поліції або прокуратури про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та відкриття кримінального провадження (на підставі статей 60 в 214 Кримінального процесуального кодексу України).

    Після цього, протягом 24 годин, вказані відомості про вчинене кримінальне правопорушення, повинні бути невідкладно але не пізніше 24 годин, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, з відкриттям кримінального провадження, про що заявник має право отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (на підставі статей 60 в 214 Кримінального процесуального кодексу України).

    У разі невнесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань протягом 24 годин, заявник має право на протязі 10 днів, подати скаргу слідчому судді місцевого суду (на підставі статей 303-307 Кримінального процесуального кодексу України) та до місцевої прокуратури (стаття 36 Кримінального процесуального кодексу України).

    КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131):

    Кримінальний кодекс України | від 05.04.2001 № 2341-III (rada.gov.ua)

    КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, № 9-10, № 11-12, № 13, ст.88):

    Кримінальний процесуальний к... | від 13.04.2012 № 4651-VI (rada.gov.ua)

    "Стаття 60. Заявник

    1. Заявником є фізична або юридична особа, яка звернулася із заявою або повідомленням про кримінальне правопорушення до органу державної влади, уповноваженого розпочати досудове розслідування, і не є потерпілим.

    2. Заявник має право:

    1) отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію;

    1-1) отримувати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань;

    2) подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи;

    3) отримати інформацію про закінчення досудового розслідування.

    3. Заявник, який є викривачем, крім передбачених цією статтею прав, має право в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції", отримувати інформацію про стан досудового розслідування, розпочатого за його заявою чи повідомленням.

    Інформація надається слідчим або прокурором у строк не більше п’яти днів з моменту подання заяви.

    "Стаття 214. Початок досудового розслідування

    1. Слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування. ...".

    "Стаття 303. Рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, та право на оскарження

    1. На досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора:

    1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування;...".

    "Стаття 304. Строк подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, її повернення або відмова відкриття провадження

    1. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії. ...".


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Советы юристов 16 0 10 сент. 2024
Советы юристов 27 0 9 сент. 2024
Советы юристов 101 0 7 сент. 2024