Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. У мого сина хвороба – тяжкий шизоїдний розлад особистості з тривалою декомпенсацією та тотальною соціальною дезадоптацією. Його можуть призвати до армії? Якщо мій син буде визнаний непридатний до військової служби, то його повинні зняти чи виключити з військового обліку? Моєму сыну 25 років.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Костянтине!
Якщо Вашого сина визнають непридатним до проходження військової служби, то виключать з обліку.
Стаття 16 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402 включає: ендогенні психози F20-F39 (шизофренія, шизотиповий розлад, хронічні маячні розлади, гострі та транзиторні психічні розлади, шизоафективні розлади, маніакальний епізод, біполярний афективний розлад, стійкі та інші розлади настрою (афективні).
а) шизофренія, шизотипові та маячні розлади, афективні розлади з часто повторюваними фазами - Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку.
До статті 16 входять гострий поліморфний психотичний розлад, розлади шизофренічного спектру (шизоафективний розлад, шизофренія, шизотипові та маячні розлади, транзиторні психотичні розлади), афективні розлади (маніакальний епізод, БАР I та II типу), встановлені тільки в спеціалізованому стаціонарі.
1) до пункту «а» належать усі форми шизофренії, шизотипових та хронічних маячних розладів з частими загостреннями та/або хронічним перебігом, шизоафективний розлад, гострий поліморфний психотичний розлад з симптомами шизофренії, БАР з частими змінами фаз без стійких епізодів інтермісії.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго вечора. Шизофренічні розлади в молодому віці належать до пункту "а" статті 16 таблиці Розкладу хвороб як додатку 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України. За цим пунктом, хворі на шизофренію різних типів можуть визнаватись непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку. Тим більше що у Вашого сина є важкий розлад з великою соціальною дезадаптацією. За Розкладом хвороб хворі на тяжкі форми хвороб підлягають визнанню непридатними, середні форми хвороб-придатними до служби в окремих частинах, на легкі ступені хвороб-придатними.
Дякую за відповідь. Але у мого сина не шизофренія, а ШИЗОЇДНИЙ розлад особистості, це різні речі. Дайте відповідь будь ласка з приводу ШИЗОІДНОГО розладу особистості.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеСтаття 18 РХ Наказу МОУ включає: поведінкові синдроми, розлади особистості та емоцій F50-F69; F80-F99 (пов’язані з розладами споживання їжі, зі зловживаннями речовинами, які не зумовлюють залежність); розлади поведінки та емоцій у підлітковому віці (гіперкінетичні, соціальні, емоційні, неуточнені психічні); розлади особистості та поведінки у зрілому віці (параноїдний, шизоїдний, диссоціальний, емоційно нестабільний, істеричний та інші) розлади звичок та спонукань, статевої ідентифікації, сексуальні розлади, специфічні розлади мовлення та мови, здібностей до навчання, розлади рухової функції, розлади, пов’язані з психологічним розвитком тощо.
Для діагностики розладів особистості необхідний старанно та об’єктивно зібраний анамнез, а також ретельне обстеження в умовах психіатричного стаціонару. Огляд громадян та військовослужбовців проводиться після вивчення особової справи, службової та медичної характеристик.
1) до пункту «а» належать різко виражені, що не піддаються компенсації, так звані ядерні форми психопатії та випадки патологічного розвитку особистості (паранояльні, обсесивно-фобічні тощо), які характеризуються найбільш глибокими та стійкими хворобливими проявами, що на тривалий час позбавляють працездатності та перешкоджають виконанню службових обов’язків.
Щиро дикую.