Начните консультацию с юристом онлайн
Мені 21, отримав диплом бакалавра в цьому році, є варіант іти на магістратуру, але думаю чи воно мені потрібно чи ні? проходити службу немає бажання, працюю в it - фоп 3 група, + батько в ЗСУ, є убд. Хотілось би отримати консультацію щоб вирішити що робити
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Ви перебуваєте на військовому обліку? Який у Вас військово-обліковий документ?
Якщо у Вас є посвідчення про приписку до призовної дільниці, то до 25 років Вас не мають права мобілізувати незалежно від того навчаєтесь Ви чи ні, адже на даний час Ви маєте статус "призовник".
Згідно Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» під час мобілізації здійснюється призов військовозобов’язаних та резервістів.
Згідно ч. 9 ст. 1 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу» щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:
Законодавством передбачено, що призовники до досягнення 25-річного віку повинні пройти базову загальновійськову підготовку (якщо призовник вчиться у ВНЗ) або базову військову службу. Після проходження БЗП або БВС громадянина беруть на військовий облік військовозобов'язаних.
Проте, частиною 5 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" передбачено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації до досягнення 25-річного віку військовозобов’язані, які пройшли базову загальновійськову підготовку відповідно до статті 10-1 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" чи базову військову службу. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.
Тому, якщо Ви находитесь у статусі призовника - на даний час Вас не мають права мобілізувати до досягнення 25 років, незалежно від ФОП, батька-військовослужбовця та здобуття освіти.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеВІТАЮ, МИХАЙЛО!
Ви маєте статус призовник чи були визнані обмежено придатними при приписці в 17 років (або пізніше)?
Якщо призовник, то відстрочку Вам не оформлять, бо Ви не маєте статусу військовозобов'язаний, який дають після строкової служби або по досягненню 25 років (з 18.05.2024 р.).
Якщо ж ви обмежено придатний, то сенс вступати є. Звісно якщо приймуть.
Якщо Ви призовник, то я б радив приберегти право вступу для відстрочки у майбутньому.
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Михайло!
Я так розумію, що Ви маєте приписне свідоцтво, а отже знаходитись у статусі призовника та не підлягаєте мобілізації до 25 років.
Щодо Вашого вступу до магістратури, то остання може надати Вам у майбутньому (наразі строки призову на законодавчому рівні не встановлені) відстрочку до 24 років від проходження базової військової служби, що замінила собою строкову службу.
Проте, в принципі, ту ж саму відстрочку Ви зможете мати при обранні року проходження базової військової служби.
Отже, це єдине, що може Вам надати магістратура, якщо вступите наразі, звичайно, окрім рівня освіти та здобутих знань.
Відповідно до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу":
1. Для проходження базової військової служби направляються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі (жіночої статі - добровільно), яким до дня відправлення на базову військову службу виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 25-річного віку.
2. Громадяни України, які перебувають на військовому обліку призовників, у добровільному порядку можуть бути прийняті на військову службу за контрактом на умовах, передбачених частиною першою статті 20 цього Закону, та в порядку, визначеному положеннями про проходження військової служби громадянами України.
3. Направлення громадян України для проходження базової військової служби включає:
прибуття на медичний огляд, професійно-психологічний відбір та засідання комісії з питань направлення для проходження базової військової служби;
проходження медичного огляду (у тому числі, за необхідності, направлення на додаткове медичне обстеження);
проведення професійно-психологічного відбору;
засідання комісії з питань направлення для проходження базової військової служби;
прибуття за зазначеними в повістці районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки адресою та часом для відправлення у навчальну частину (центр) для проходження базової військової служби та знаходження у відповідному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (обласному збірному пункті) до відправлення у навчальну частину (центр).
4. Організація направлення громадян України для проходження базової військової служби здійснюється районними державними адміністраціями (виконавчими органами міських рад) у взаємодії з відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки та органами місцевого самоврядування.
5. Порядок організації підготовки та направлення громадян України для проходження базової військової служби визначається цим Законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.
6. Строки направлення та чисельність громадян України, які направляються на базову військову службу, а також обсяги видатків для забезпечення направлення на базову військову службу, визначаються Кабінетом Міністрів України.
1. Відстрочка від направлення для проходження базової військової служби надається призовникам, які:
визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я;
навчаються у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, вищої духовної освіти за денною або дуальною формою здобуття освіти, в інтернатурі або докторантурі (зазначена відстрочка надається до досягнення особою 24-річного віку);
обрали відповідний рік, в якому бажають пройти базову військову підготовку;
мають право на звільнення з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких визначається частиною дванадцятою статті 26 цього Закону.
2. Відстрочка від направлення для проходження базової військової служби надається призовникам, яким повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення або стосовно яких кримінальна справа розглядається судом, до прийняття відповідного рішення.
3. У випадках, не передбачених цим Законом, відстрочка від направлення для проходження базової військової служби може бути надана призовникам згідно з рішенням комісії вищого рівня за поданням районних (міських) комісій з питань взяття на військовий облік.
4. Призовники, яким надано відстрочку від направлення для проходження базової військової служби у зв’язку з навчанням у закладах освіти або через сімейні обставини, зобов’язані щороку, до 1 жовтня, подавати до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки документи, що підтверджують їхнє право на відстрочку".
1. Від проходження базової військової служби звільняються призовники:
які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;
які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах".
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Якщо Ви маєте статус призивника - до 25 років не мобілізують.
Наразі в Верховній раді України розглядається питання щодо загальної заборони мобілізації осіб чоловічої статі до 25 років.
Правда закон з цього питання ще не прийнято.
Я думаю воно Вам не потрібно - якщо не має на те бажання.
Адвокат, г. Киев, 11 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
У вашій ситуації, поступлення на магістратуру може мати сенс з кількох причин:
Проте, якщо ви вже маєте стабільну роботу і не бачите конкретної потреби у поглибленні освіти саме зараз, варто зважити всі плюси і мінуси. Можливо, ви захочете зосередитися на професійному досвіді та розвитку бізнесу.
Щодо вашого статусу, оскільки ваш батько є учасником бойових дій, ви можете мати певні пільги.
З повагою, адвокат Середницький
Бережіть себе!
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, Михайло!
Мені 21, отримав диплом бакалавра в цьому році, є варіант іти на магістратуру, але думаю чи воно мені потрібно чи ні? проходити службу немає бажання, працюю в it - фоп 3 група, + батько в ЗСУ, є убд. Хотілось би отримати консультацію щоб вирішити що робити
З радістю надам Вам предметну консультацію з огляду на Ваші обставини. Аналізувати їх дужк важливо, позаяк від цього залежить повнота та предметність консультації.
Зокрема найбільше мене цікавить у даній ситуації наявний у Вас військово-обліковий документ. Ви маєте приписне свідоцтво чи тимчасове посвідчення військовозобов'язаного?
Якщо Ви маєте приписне свідоцтво, до виповнення Вам 25-річного віку Ви взагалі не можете призиватися, навіть за відсутності у Вас будь-якої підстави для відстрочки.
Ви просто не підлягаєте мобілізації, адже під останню попадають військовозобов'язані та резервісти.
Усі нормативно-правові акти, які стосуються питання мобілізації, передбачають мобілізацію лише військовозобов'язаних та резервістів. Це, зокрема, наступні:
Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу"
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"
Постанова КМУ від 16.05.2024 № 560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період".
Постанова КМУ від 30.12.2022 № 1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів"
Остання ж постанова КМУ передбачає, що:
22. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.
Під час воєнного стану направлення призовників на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду здійснюється лише у разі їх прийняття на військову службу у добровільному порядку.
Так, в Україні, судячи з усього, планується зниження призовного віку, але не думаю, що настільки.
НА МОЮ ТОЧКУ ЗОРУ, ЯКЩО ВИ МАЄТЕ ПРИПИСНЕ СВІДОЦТВО, ВАШУ ПОТЕНЦІЙНУ ПІДСТАВУ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ У ВИГЛЯДІ МАГІСТРАТУРИ КРАЩЕ ПРИБЕРЕГТИ НА МАЙБУТНІ ЧАСИ.
Інший варіант, якщо Ваш військово-обліковий документ - НЕ приписне свідоцтво. Тоді треба розбиратися з ним, але скоріше за все - краще вступати прямо зараз.
При цьому, для Вас буде дуже позитивно, якщо ВРУ проголосує законопроєкт №11379-д, що стосується заборони мобілізації осіб віком від 18 до 25 років.
Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розробив доопрацьований законопроект, (реєстр. № 11379-д), який вирішує два важливих завдання:
По-перше, він визначає, що військовозобов’язані, які на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист" від 21 березня 2024 року № 3621-IX перебували на військовому обліку військовозобов’язаних як такі, що за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби в мирний час, обмежено придатними у воєнний час, – не підлягають призову на військову службу під час мобілізації до досягнення ними 25-річного віку. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.
По-друге, цей законопроект передбачає, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період з числа осіб, які на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист" від 21 березня 2024 року № 3621-IX перебували на військовому обліку військовозобов’язаних як такі, що за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби в мирний час, обмежено придатними у воєнний час, та які не досягли 25-річного віку можуть бути звільнені з військової служби в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.
Загалом все залежить від Вашого військово-облікового документу! До речі, чи утонювали Ви свої персональні дані? Ви маєте е-ВОД?
З повагою!