Задайте вопрос юристу

856 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 02 сентября 2024, вопрос №118715 340₴

Які треба додати документи до рапорту про звільнення

Бажаю міцного... В мене таке питання, в мене загинув рідний брат, при виконанні бойового завдання...
Чи можу я звільнитись з військової служби згідно підпункта 3 ,пункта 12,ст.26 Закону України про військову службу і які мені треба додати документи до рапорту. Дякую за відповідь.

Ответы юристов (7)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня.документи, що підтверджують родинні зв’язки (у тому числі посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці або посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, в якому проставляється відмітка про норму Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, на підставі якої особі надано статус, або витяг із Єдиного державного реєстру ветеранів війни), рішення суду про визнання особи зниклою безвісти за особливих обставин, документи, які підтверджують факт загибелі (смерті) під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях або забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час воєнного стану

    Документи треба нотаріально завірити.

    Рапорт пишіть у двох екземплярах щоб на одному поставили штамп про його прийняття і він залишився у вас як доказ його подачі.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Сергію!

    Навзаєм!

    В мене таке питання, в мене загинув рідний брат, при виконанні бойового завдання...Чи можу я звільнитись з військової служби згідно підпункта 3 ,пункта 12,ст.26 Закону України про військову службу і які мені треба додати документи до рапорту.

    Так, Ви маєте право на звільнення.

    Частина 12 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»:

    12. Військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:

    3) під час дії воєнного стану:

    якщо їхні близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі у антитерористичній операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану".

    Отже, Вам потрібно написати рапорт на звільнення та додати до останнього наступні документи (нотаріально завірені копії): Ваше свідоцтво про народження, свідоцтво про народження брата, документи, які підтверджують загибель брата (довідка про причину смерті, лікарське свідоцтво про смерть, свідоцтво про смерть, сповіщення, повідомлення про смерть, акт службового розслідування).

    Зразок рапорту можете знайти на "Юридичній сотні" https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2024/05/zvil_zagybel_znyknennya_bezvisty_ridnyh.pdf або ж подати останній через додаток Армія+.

    Пам'ятайте, що відповідно до Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України

    1. У паперовому рапорті військовослужбовець вказує:

    найменування посади командира (начальника), якому адресується рапорт;

    заголовок «Рапорт»;

    суть порушеного питання;

    перелік доданих до рапорту документів або їх копій (за потреби);

    найменування займаної посади;

    військове звання, власне ім’я та прізвище;

    дату;

    особистий підпис.

    2. Командири (начальники) надають відповідь на паперовий рапорт військовослужбовця шляхом накладення резолюції.

    3. Непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами (начальниками) не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром (начальником) або іншою посадовою особою, яка уповноважена приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті рапорту. Особливості розгляду рапортів, поданих в електронній формі, врегульовано розділом IV цього Порядку.

    Відмова у задоволенні рапорту має бути вмотивованою.

    4. Якщо для прийняття рішення по суті рапорту недостатньо наданих військовослужбовцем інформації або документів, безпосередній або прямий командир (начальник) військовослужбовця, уповноважений приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, може не погодити рапорт, зазначивши вичерпний перелік підстав та документів (копій документів), які необхідно додати до рапорту для вирішення його по суті.

    5. Командиру (начальнику), уповноваженому приймати рішення стосовно порушеного у рапорті питання, забороняється відмовляти у задоволенні рапорту у разі, якщо до рапорту не додано документів, які є або повинні бути в розпорядженні відповідного командира (начальника).

    6. Усі рапорти, які потребують розгляду (прийняття рішення) командиром військової частини, попередньо обов’язково реєструються службою діловодства.

    8. Початок перебігу строку розгляду паперового рапорту розпочинається із часу подання рапорту, а не часу його реєстрації в службі діловодства.

    Часом подання паперового рапорту є дата передачі рапорту на погодження безпосередньому командиру (начальнику) військовослужбовця, а у разі відмови в розгляді рапорту безпосереднім командиром (начальником) - дата передачі рапорту прямому командиру (начальнику), з урахуванням вимог пункту 1 цього розділу.

    У разі направлення рапорту засобами поштового зв’язку часом подання рапорту є дата надходження рапорту до поштового відділення за місцем знаходження відповідного підрозділу.

    9. Розгляд паперового рапорту військовослужбовця всіма його прямими командирами (начальниками) здійснюється:

    1) невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин із часу подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які стосуються військової дисципліни, обов’язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров’я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин;

    2) у строк не більше 14 днів із дня подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які не відносяться до питань, визначених підпунктом 1 цього пункту.

    1. Рапорт в електронній формі створюється та подається за допомогою засобів СЕДО, Державного вебпорталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони «Армія+» (включаючи його складові частини) (далі - Державний вебпортал) та інших інформаційно-комунікаційних систем, які введені в експлуатацію в системі Міноборони України.

    2. Рапорт в електронній формі, що містить службову інформацію або інформацію, що становить державну таємницю, подається виключно через інформаційно-комунікаційні системи Міноборони України або Збройних Сил, які призначені для обміну службовою інформацією та в установленому законодавством порядку допущені до обробки інформації з відповідним ступенем обмеження доступу (ступенем секретності).

    3. Створення рапорту в СЕДО здійснюється згідно з вимогами інструкції користувача.

    4. Кожен користувач Державного вебпорталу має свій унікальний код - ID-номер. Кожен командир зобов’язаний довести до підлеглого особового складу свій власний ID-номер та ID-номер СЕДО підрозділу.

    5. Військовослужбовець створює рапорт на Державному вебпорталі за допомогою зразків рапортів, які доступні на ньому, заповнивши всі необхідні текстові поля, зазначивши тему та суть свого клопотання.

    6. Для направлення на погодження рапорту на Державному вебпорталі військовослужбовець має ввести ID-номер свого безпосереднього командира (начальника) або у випадках, передбачених цим розділом, ввести ID-номер прямого командира (начальника) та підписати його.

    7. Підписання та погодження електронного рапорту на Державному вебпорталі здійснюється шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису (у тому числі «Дія.Підпис») та/або удосконаленого електронного підпису військовослужбовцем, відповідними командирами (начальниками), та/або засобами Державного вебпорталу, що підтверджується накладенням кваліфікованої електронної печатки технічного адміністратора Державного вебпорталу.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго вечора!

    Мої Вам співчуття!

    Згідно частини 12 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" під час дії воєнного стану військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:

    • якщо їхні близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі у антитерористичній операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану;
    • якщо їхнім близьким родичам (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, рідний (повнорідний) брат чи сестра) посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року)".

    Для звільнення Вам потрібно подати рапорт та додати до нього нотаріальні копії таких документів: Ваше свідоцтво про народження, Свідоцтво про народження брата, Свідоцтво про смерть брата, Документ військового характеру, що свідчить про загибель брата (це може бути : сповіщення сім’ї центром комплектування, результати розслідування про смерть, довідка військової частини про те, що брат загинув під час заходів з оборони і стримування агресії Російської Федерації, довідка з ТЦК, довідка ВЛК де зазначена інформація щодо загибелі)

    У Вас є декілька варіантів подачі рапорту:

    1. Зареєструвати рапорт у відділенні особового складу військової частини або у безпосереднього командира (начальника). Для цього рапорт необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі відповідальна особа має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас рапорт: печатку/підпис, дату прийому, вхідний номер. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про переведення.

    2. Ви можете надіслати рапорт та підтверджуючі документи поштою рекомендованим листом.

    Є судове рішення, де військовослужбовець подав рапорт поштою (але в даному випадку йде мова про звільнення) і суд зобов'язав військову частину розглянути його.

    Згідно висновку суду https://reyestr.court.gov.ua/Review/112875303 "...Під час особливого періоду воєнного стану, подання військовослужбовцем документів на звільнення разом з рапортом не безпосередньому начальнику, а направлення такої поштовим шляхом на адресу військової частини НОМЕР_1 , хоча і є недотриманням приписів статті 14 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, пункту 233 Положення № 1153/2008, однак не може бути підставою для не розгляду в розумний строк рапорту військовослужбовця про звільнення з військової служби..."

    3. Подача рапорту через АРМІЯ+

    Термін розгляду рапорту про переміщення становить не більше 14 днів із дня подання такого рапорту. Це чітко передбачено частиною 9 Розділу ІІІ Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерстві оборони України.

    Початок перебігу строку розгляду паперового рапорту розпочинається із часу подання рапорту, а не часу його реєстрації в службі діловодства.

    Тобто, за 14 днів повинні розглянути рапорт та надати Вам відповідь.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    СПІВЧУТТЯ! ТРИМАЙТЕСЬ!

    Якщо у військовослужбовця загинув брат, який проходив службу та загинув під час захисту Батьківщини, то інший зможе звільнитися з військової служби написавши рапорт на звільнення та додавши підтверджуючі документи загибелі свого родича та родинні зв’язки.

    ЗРАЗОК РАПОРТА:

    Командиру ___ відділення ___ роти

    ___ батальйону військової частини ___

    РАПОРТ

    Прошу Вашого клопотання перед вищим командуванням про звільнення мене,

    ___

    ___, з військової служби на підставі підпункту “г” пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу” від 25.03.1992 № 2232-XII, а саме: через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу):

    якщо їхні близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

    Факт родинних зв'язків з ___ ___ підтверджується:___ ___.

    Факт загибелі або пропавшої безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану підтверджується: ___ ___.

    На день виключення мене зі списків військової частини прошу виплатити всі належні мені грошові кошти (грошове забезпечення, компенсацію за невикористану відпустку, одноразову грошову допомогу при звільнені мобілізованих осіб, грошову допомогу на оздоровлення,матеріальну допомогу, тощо).

    Бажання проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю не маю.

    Мою особову справу прошу направити до ___ ___.

    Підтверджуючі документи додаю:

    1. Копія паспорту ___ та РНОКПП ___

    ___;

    2. Копія ___

    ___;

    3. Копія ___

    ___.

    ___ відділення ___ ___батальйону військової частини ___

    ___ ___

    ___.202___ р.

    2

    Командиру військової частини ___

    Клопочу по суті рапорту ___ ___

    Командир ___ батальйону військової частини ___

    ___ ___

    ___.202___ р.

    Середницький Євгеній Вікторович

    Співчуваю вашій втраті. Ви можете звільнитися з військової служби на підставі підпункту 3, пункту 12, статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" у зв'язку з загибеллю рідного брата під час виконання бойового завдання.

    Документи, які треба додати до рапорту про звільнення:

    1. Свідоцтво про смерть рідного брата.
    2. Довідка про обставини загибелі брата (видається військовою частиною або відповідним органом).
    3. Копія вашого військового квитка.
    4. Документ, що підтверджує родинний зв'язок (свідоцтво про народження або інші документи, які підтверджують, що ви є рідними братами).
    5. Рапорт про звільнення з посиланням на відповідну статтю закону.

    Важливо також, щоб всі документи були належним чином оформлені та засвідчені. Перед подачею рапорту раджу проконсультуватися з вашим командуванням або військовим юристом, щоб переконатися, що всі необхідні документи зібрані та правильно оформлені.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас, пане Сергію!

    Бажаю міцного... В мене таке питання, в мене загинув рідний брат, при виконанні бойового завдання...Чи можу я звільнитись з військової служби згідно підпункта 3 ,пункта 12,ст.26 Закону України про військову службу і які мені треба додати документи до рапорту. Дякую за відповідь.

    Прийміть мої співчуття.

    Так, якщо брат був повнорідний - Ви маєте право на звільнення з військової служби, такою є норма Закону.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    Стаття 26. Звільнення з військової служби

    12. Військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:

    3) під час дії воєнного стану:

    ...

    якщо їхні близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі у антитерористичній операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

    До рапорту у даній ситуації потрібно додати наступні документи (нотаріальні копії):

    1. Ваш паспорт та код.

    2. Ваше свідоцтво про народження та свідоцтво про народження брата.

    3. Документи про загибель брата (свідоцтво про смерть, витяг з наказу про виключення з особового складу у зв'язку із загибеллю, подають також довідку про причину смерті, висновок ВЛК про причинний зв'язок поранення та загибелі).

    4. Ваш військовий квиток.

    Загалом цих документів має бути достатньо для звільнення з військової служби. Враховуйте, що строк для надання відповіді Вам 14 днів.

    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    06.08.2024 № 531

    Про затвердження Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України

    III. Особливості подання та розгляду рапортів у паперовій формі

    9. Розгляд паперового рапорту військовослужбовця всіма його прямими командирами (начальниками) здійснюється:

    1) невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин із часу подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які стосуються військової дисципліни, обов’язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров’я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин;

    2) у строк не більше 14 днів із дня подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які не відносяться до питань, визначених підпунктом 1 цього пункту.

    З повагою!

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Згідно вказаного підпункту право на звільнення мають військовослужбовці якщо їхні близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі у антитерористичній операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

    Виходячи з цієї норми Ви маєте право на звільнення.

    Для звільнення Ви подаєте рапорт до якого долучаєте документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження) та підтверджуючі документи факту загибелі свого родича (свідоцтво про смерть, витяг з наказу про виключення загиблого зі списку особового складу військової частини, витяг з протоколу засідання штатної військово - лікарської комісії, довідку про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України тощо), або витяг із Єдиного державного реєстру ветеранів війни), рішення суду про визнання особи зниклою безвісти за особливих обставин, документи, які підтверджують факт загибелі (смерті) під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях або забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час воєнного стану.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Советы юристов 16 0 10 сент. 2024
Советы юристов 27 0 9 сент. 2024
Советы юристов 101 0 7 сент. 2024