Начните консультацию с юристом онлайн
Наразі маю ФОП 3 групи з кведами в сфері ІТ. Хочу розширити їх перелік для виробництва різного роду виробів за допомогою 3д друку та їх продажу. Які додаткові кведи потрібні? Які умови ведення такої діяльності (касові апарати, звітність і тд)?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (8)
Адвокат, г. Киев, 12 лет опыта
Общаться в чатеВітаю! Щоб розширити свій перелік КВЕДів для виробництва та продажу виробів за допомогою 3D-друку, вам потрібно додати відповідні коди видів економічної діяльності. Ось деякі з них, які можуть бути корисні:
Умови ведення діяльності:
Це загальні умови ведення діяльності для ФОП 3-ї групи в Україні. Рекомендується також проконсультуватися з бухгалтером або юристом для точного визначення необхідних дій у вашому конкретному випадку.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, якщо ви будете здійювати продаж через інтернет за допомогою нової пошти касовий апарат у такому випадку не потрібен.
47.91 «Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет».
Основний вид діяльності (КВЕД) – 22.29 Виробництво інших виробів із пластмас
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Владиславе!
Якщо Ви бажаєте розширити сферу діяльності ФОП, Вам необхідно внести нові КВЕДи. Їх досить легко можна додати на порталі ДІЯ за декілька кліків:
Після 3-4 днів необхідно перевірити, чи надійшла інформація до реєстру платників єдиного податку. Переходите в кабінет платника та натискаєте “Облікові дані платника”. Переглядаєте свої КВЕДи.
Також варто замовити витяг з реєстру платників єдиного податку. У ньому вказані всі ваші КВЕДи. Бувають ситуації, коли інформація в кабінеті оновилася, але дані в реєстр не надійшли. Тому необхідна додаткова перевірка.
Щодо додатковіх КВЕДІВ:
КВЕД 74.10. Спеціалізована діяльність із дизайну.
Цей клас включає:
КВЕД 22.29 Виробництво інших виробів із пластмас.
Цей клас включає:22.19 Виробництво інших гумових виробів.
Цей клас включає:
КВЕД 47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет
Цей клас включає роздрібну торгівлю за допомогою компаній поштового замовлення або мережі Інтернет, тобто діяльність із роздрібної торгівлі, де покупець здійснює свій вибір, засновуючись на рекламних оголошеннях, каталогах, інформації веб-сайтів чи будь-якій іншій рекламній продукції, та здійснює замовлення поштою, телефоном або через мережу Інтернет (зазвичай за допомогою спеціальних засобів, розміщених на веб-сайті). Товар, який купується, може бути або безпосередньо завантажений з Інтернет-сайту, або доставлений покупцеві.Цей клас включає:- роздрібну торгівлю будь-якими товарами за допомогою компаній поштового замовлення
- роздрібну торгівлю будь-якими товарами в мережі Інтернет
Цей клас також включає:Умови ведення такої діяльності такі ж самі, як і у Вас станом на сьогодні.
Граничний ліміт для перебування на 3 групі ФОП – до 8 285 700 гривень (1167 розмірів мінімальної зарплатні).
Податки для ФОП 3 групи:
Єдиний податок – 5% від доходу, або 3% від доходу +ПДВ.
ЄСВ:
з 1 січня – 1562 гривні на місяць (22% від мінімальної зарплатні);
з 1 квітня – 1760 гривень на місяць (22% від мінімальної зарплати).
Проте, згідно з п. 919 разд. VIIIЗакону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI всі підприємці мають право не нараховувати, не обчислювати і не сплачувати ЄСВ за себе з 01.03.2022 (тобто починаючи зі сплати за березень) і протягом усього часу до припинення / скасування воєнного стану в Україні, а також протягом 12 місяців після припинення / скасування воєнного стану.
Вище згадане послаблення - це теж не відстрочка від сплати ЄСВ за себе, а саме звільнення від сплати. Тобто будь-який ФОП-спрощенець, а також ФОП-загальносистемник може скористатися цим звільненням і взагалі не нараховувати, не обчислювати і не сплачувати ЄСВ за себе за вказані періоди.
Однак, слід пам’ятати, якщо Ваша дружина не буде сплачувати ЄСВ «за себе»,то ці періоди не зарахуються до її страхового стажу.
Звітність 3 групи ФОП.
3 група подає щоквартальні звіти.
Строки подання звітів:
за IV квартал 2023 року - до 9 лютого 2024 року (включно)
за І квартал 2024 року - до 12 травня 2024 року (включно)
за II квартал 2024 - до 09 серпня 2024 (включно)
за ІІІ квартал 2024 - до 09 листопада 2024 (включно)
за IV квартал 2024 року - до 9 лютого 2025 року (включно).
По ЄСВ подається тільки річний звіт.
Строк подання річного звіту з ЄСВ за 2023 рік до 09 лютого 2024 року (включно).
На 3 групі ФОП єдиний податок потрібно сплатити протягом 10 календарних днів після граничної дати подання декларації.
Щодо необхідності РРО/ПРРО.
З 1 січня 2022 року відповідно до норм Податкового кодексу України лише підприємці - платники єдиного податку 1-ої групи можуть не застосовувати реєстратори розрахункових операцій.
Таким чином, усі інші підприємці, тобто підприємці - платники єдиного податку 2-ої та 3-ої груп, повинні застосовувати РРО та/або ПРРО у разі проведення розрахункових операцій.
Розрахункова операція – це, зокрема, приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг).
Тобто, при здійсненні розрахунків тільки у безготівковій формі через установи банку РРО та/або ПРРО не застосовується.
Слід враховувати й той факт, що якщо місце здійснення розрахунків визначити неможливо (наприклад надання дистанційної послуги або доступу до Інтернет-ресурсу (доступу до веб-порталу) з розміщення та використання інформації тощо, виключно в електронній формі із застосуванням Інтернету), у такому випадку застосування РРО та/або ПРРО є необов’язковим.
Також, РРО та/або ПРРО не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів (пункт 14 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).
Отже, ФОП на спрощеній системі оподаткування можуть не застосовувати РРО/ПРРО, якщо:
1. здійснюються тільки безготівкові розрахунки, тобто на р/р (IBAN) ФОП кошти зараховуються з р/р (IBAN) клієнта, або через касу банку, або через банківський термінал самообслуговування;
2. розрахунки за послуги здійснюються за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
Згідно з роз'ясненням Національного банку України законодавство України не містить термінів "сервіс переказу коштів" та "банківські системи дистанційного обслуговування".
Водночас, законодавство містить термін "система дистанційного обслуговування", що охоплює системи типу "клієнт-банк", "клієнт-Інтернет-банк", "телефонний банкінг", "платіжний за стосунок" та інші системи дистанційного обслуговування, які на підставі дистанційних розпоряджень клієнта можуть виконувати функції надання інформаційних послуг згідно з переліком, що зазначений в договорі між банком та клієнтом, здійснення операцій за рахунком клієнта.
До систем дистанційного обслуговування відносяться, зокрема, Приват24, Ощад24/7 тощо. До "сервісів переказу коштів", на думку Національного банку України, можна віднести сервіси банків (LiqPay тощо) та/або небанківських фінансових установ (Portmone, iPay, WayforPay, Easy Pay тощо), які мають ліцензію Національного банку України на переказ коштів без відкриття рахунків, що надають можливість споживачам здійснити оплату товарів (послуг), зокрема дистанційного.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Все залежить від того, що саме Ви плануєте виготовляти. Кведів можна добавляти будь-яку кількість. Ви це можете зробити за посиланням https://diia.gov.ua/services/zminennya-danih-fop
32.99 Виробництво іншої продукції, н.в.і.у.
22.29 Виробництво інших виробів із пластмас
22.19 Виробництво інших гумових виробів
47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах
47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет.
Згідно пункту 14 статті 9 ЗУ "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
Щоб уникнути обов’язку використовувати РРО Ви повинні приймати оплату за послуги в безготівковому виді:
РРО застосовується у разі:
Звітність Ви повинні подавати як ФОП 3 групи 1 раз на квартал.
Що Ви плануєте виготовляти? Чи будете орендувати приміщення? Ви будете здійснювати оптову чи роздрібну торгівлю?
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
1.
47.19 : Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинахОписание:
Цей клас включає:
- роздрібну торгівлю широким асортиментом товарів, в якому не переважають продукти харчування, напої або тютюнові вироби
- діяльність універсальних магазинів, що торгують товарами загального асортименту, у тому числі одяг, меблі, побутові прилади, залізні вироби, косметику, ювелірні вироби, іграшки, спортивні товари тощо
22.29 : Виробництво інших виробів із пластмасОписание:
Цей клас включає:
- виробництво столових, кухонних та туалетних приналежностей з пластмас
- виробництво різних виробів з пластмас:
головних уборів, ізоляційного оснащення, частин освітлювальних приладів, офісних або шкільних приналежностей, предметів одягу (без швів), меблевої фурнітури, статуеток, трансмісійних та конвеєрних ременів, плівки для склеювання, задників для взуття, мундштуків для сигарет і сигар, гребінців і бігуді, інших дрібних предметів з пластмас тощо- виробництво штучної шкіри без застосування натуральної шкіри (із15.11)Цей клас не включає:
- виробництво пластмасових багажних сумок, див.15.12
- виробництво пластмасового взуття, див.15.20
- виробництво пластмасових меблів, див.31.01,31.02,31.09
- виробництво необтягнутих матраців з пінопласту, див.31.03
- виробництво пластмасових спортивних приналежностей, див.32.30
- виробництво пластмасових ігор та іграшок, див.32.40
- виробництво пластмасових медичних та зуболікарських приналежностей, див.32.50
- виробництво пластмасових офтальмологічних приналежностей, див.32.50
- виробництво пластмасових касок та інших захисних приналежностей, див.32.99
2.
Для ФОП існує 2 основних різновиди фіскальних рішень: РРО та пРРО. За законом вони рівноправні - підприємці можуть обирати той, що краще підходить для їх бізнесу.
РРО - це обладнання: касові апарати, фіскальні реєстратори тощо. Дані чеків зберігаються і фіскальній пам'яті та передаються в ДПС через Інтернет 1 раз на 1-3 дні. Перелік РРО затверджується Державним Реєстром РРО України.
пРРО - це програми: на комп'ютері, планшеті, на сервері, в хмарі. Програма підключена до серверу Державної Податкової служби (ДПС) за допомогою API. Потребує використання ЕЦП. При фіскалізації кожного чеку програма звертається до ДПС та перевіряє ключ ЕЦП, тому основний режим роботи пРРО - on-line. Режим off-line є виключенням, обмеженим по часу та функціям.
Традиційні РРО (касові апарати та фіскальні реєстратори) часто використовуються в інтенсивній торгівлі (магазини, мінімаркети), де є черги та високі вимоги до стабільності та надійності. РРО мало залежать від on-line, тому їх використовують в тому числі там, де зв'язок з Інтернет нестабільний.
Касовий апарат часто використовують для невеликого магазину, доставки тощо - його можна розмістити в невеликому просторі або взяти з собою. Смарт каса зі сканером може замінити собою все робоче місце, включаючи прийом карткових оплат.
Програмні РРО можуть використовуватися там, де є стабільний Інтернет - він потрібен для постійного зв'язку з Cервером ДПС, Центром сертифікації ключів (АЦСК) тощо.
Різновиди пРРО для різних бізнесів:
Популярні Програмні РРО: Checkbox, iNNOVATE! 4Web, Вчасно каса, e-Чек тощо
ЗАКОН УКРАЇНИ
"Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/265/95-%D0%B2%...
Відповідно до закону маємо наступний перелік тих, кому потрібен РРО у 2024 році:
Також РРО для ФОП треба обов’язково використовувати при низці наступних платежів:
РРО може знадобитися торговцям певних категорій у населених пунктах розміром від 5 до 25 тисяч осіб. Важливою є постанова КМУ, яка визначає строки, до яких торговці мають впровадити можливості здійснення розрахунків без готівки. Відтак, з 1 січня 2025 року цю можливість повинні мати деякі підприємці в населених пунктах із населенням менше 5 тисяч осіб.
Якщо ви підпадаєте під певні категорії з постанови, серед послуг РРО для ФОП від Checkbox є гарне рішення на цей випадок – Checkbox Еквайринг. Сервіс дозволяє приймати платежі банківськими картками і, відповідно, з легкістю виконувати норму. Здійснювати безготівкові платежі ви зможете в декілька способів:
Наступні категорії підприємців можуть не використовувати РРО:
Чи належите ви до тих, кому не потрібен касовий апарат, якщо отримуєте оплату за реквізитами IBAN? Є виключення. Оплата за реквізитами IBAN має відбуватися через веббанкінг, банківські термінали або касу банку. У випадку оплати за реквізитами на IBAN через небанківські термінали самообслуговування використовуються транзитні рахунки, а це вже може рахуватись небанківською, розрахунковою операцією, що вимагає фіскалізації, а отже і використання РРО (ПРРО).
Така ж логіка і з ключем-картою. Зазвичай зарахування на розрахунковий рахунок відбувається через ключ-карту через транзитні рахунки (окрім переказу в Приват24, якщо ключ-карта теж від ПриватБанку), що також зобов’язує використовувати РРО для ФОП.
Окремо зазначу, що також не потрібен касовий апарат для ФОП в наступних випадках:
Відповідно до закону про застосування реєстраторів РО, фізичні особи-підприємці 3 групи загальної та спрощеної системи оподаткування також повинні використовувати програмний або класичний реєстратор. При цьому є певні виключення. РРО для ФОП 3 групи спрощеної системи не потрібно, якщо підприємці:
Зазвичай таким вимогам задовольняють психологи, ІТ-спеціалісти тощо. Тому вони і не використовують каси.
ВСЕ ПРО ЗВІТНІСТЬ ФОП 3 ГРУПИ:
https://sys2biz.com.ua/news/yedynyj-podatok-3-tya-...
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеЯкі терміни подачі звітності ФОП 3 групи у 2024 році?
Підприємцям слід представляти звітні дані щоквартально (найпізніше через 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу). Для цього передбачено використання форми – F0103307. Нижче наведені ключові дати для підприємців без найманих працівників у 2024 році:
Докладніше про граничні строки подачі звітності третьої групи:
Сплата Єдиного податку (ЄП): один раз на квартал протягом 10 днів після подання податкової декларації:
Звітність ФОП 3 група у 2024 році включає кілька обов’язкових звітів, які підприємець повинен подавати до податкової служби. Одним із основних звітів є податкова декларація ФОП 3 група 2024, яку необхідно здавати щоквартально. Окрім цього, раз на рік потрібно подавати звіт єдиного соціального внеску (ЄСВ).
Це основні, але не єдині звіти, які має подавати підприємець. В залежності від специфіки його діяльності, існує ряд додаткових звітів, які необхідно подавати щомісяця або раз на квартал. До них відносяться:
Таким чином, для ефективного ведення бізнесу важливо знати яку звітність подає ФОП 3 група, щоб дотримуватися всіх законодавчих вимог. Декларація платника єдиного податку 3 групи 2024 зразок заповнення можна знайти на нижче в статті для забезпечення коректного заповнення.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеВІТАЮ ВАС, ВЛАДИСЛАВЕ!
У Вашому випадку через ДІЮ можна додати наступні КВЕДи без звернення в ЦНАП та до державного реєстратора.
https://diia.gov.ua/services/zminennya-danih-fop
КВЕД 18.12. "Друкування іншої продукції"
Цей клас включає:- друкування газет, журналів та інших періодичних видань, що виходять менше чотирьох разів на тиждень
- друкування книг і брошур, музичних партитур, карт, атласів, фотографій, поштових листівок, плакатів (постерів), рекламних каталогів, проспектів та іншої друкованої рекламної продукції, поштових марок, податкових форм, документів суворої звітності, банківських чеків і бланків інших цінних паперів, смарт-карт, альбомів, ділових щоденників, календарів та іншої офісної друкованої продукції, персональних канцелярських бланків, виготовлених на машинах високого друку, офсетним способом, способом фотогравюри, флексографії, друкування з екрану тощо на копіювальних машинах, комп'ютерних принтерах, пристроях для виготовлення рельєфних знаків на гумованій стрічці тощо, у т.ч. моментальний друк
- друкування безпосередньо на текстильних виробах, пластику, склі, металі, деревині та кераміці (наприклад, друкування на пластикових пакетах, скляних пластинках, металевих виробах).
Друкують зазвичай матеріали, захищені авторським правом.Цей клас також включає:
А також, КВЕД 13.30 "Оздоблення текстильних виробів".
Цей клас включає оздоблення текстильних виробів і одягу: вибілювання, виварювання, фарбування, апретування та інші подібні види діяльності.
Цей клас включає:
- вибілювання, виварювання та фарбування текстильних волокон, пряжі, тканин і текстильних виробів, у т.ч. одягу, виготовлених іншими одиницями
- апретування, сушіння, оброблення парою, стискання, декатирування, протиусадкове оброблення (санфоризацію), мерсеризацію текстильних виробів, у т.ч. одягу, виготовлених іншими одиницями
Цей клас також включає:Ви не обмежені у праві використовувати у своїй діяльності кількох КВЕДів. Свого часу я як ФОП 3 групи, маючи персонал та різнопланові надходження і спектр послуг, використовував біля 10 КВЕДів без жодних проблем.
Пунктом 291.5 статті 291 Податкового кодексу України визначено перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
291.5. Не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп:
{Абзац перший пункту 291.5 статті 291 в редакції Закону № 71-VIII від 28.12.2014 }
291.5.1. суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють:
1) діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор, діяльність з випуску та проведення лотерей;
{Підпункт 1 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 набирає чинності з дня набрання чинності законом, що регулює питання діяльності у сфері грального бізнесу - див. п.1 розділу II Закону № 4014-VI від 04.11.2011 }
{Абзац перший підпункту 1 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 із змінами, внесеними згідно із Законом № 71-VIII від 28.12.2014 ; підпункт 1 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 в редакції Закону № 3325-IX від 10.08.2023 }
2) обмін іноземної валюти;
3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин);
{Підпункт 3 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 в редакції З акону № 2628-VIII від 23.11.2018 }
4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);
{Підпункт 4 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4834-VI від 24.05.2012 }
5) видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;
{Підпункт 5 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4834-VI від 24.05.2012 }
6) діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України "Про страхування", сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III цього Кодексу;
7) діяльність з управління підприємствами;
8) діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку, діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж;
{Підпункт 8 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 в редакції Законів № 4834-VI від 24.05.2012 , № 129-IX від 20.09.2019 }
9) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;
10) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;
Тобто, Ваша планована діяльність не віднесена до цих обмежень і Ви спокійно можете обирати відповідні КВЕДи.
Взагалі, Класифікатор видів економічної діяльності - це державний статистичний довідник, основним завданням якого є саме визначення та кодування основного та другорядних видів економічної діяльності юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб для цілей державної статистики та відслідковування статистичних параметрів розвитку економіки держави, підприємництва, виробничої сфери, сфери послуг та ін.
Головне, щоб КВЕД за своєю суттю відповідав та не потребуав отримання додаткових дозволів, ліцензій тощо.
Робота не за своїм КВЕДом, наприклад з КВЕДом діяльність у сфері права - робота по виробництву цегли та побудові будівель - може бути підставою для позбавлення права на спрощену систему оподаткування збоку ДПС.
Податкова на підставі підпункту 7 пункту 298.2.3. статті 298 Податкового кодексу України вимагає від єдиноподатників усіх груп здійснювати діяльність, лише ту, яка зазначена у Реєстрі платників єдиного податку.
Крім того, договір може розглядатися в рамках таких відносин як вдаваний.. що при значних обсягах обороту, може бути підставою для додаткової уваги контролюючих органів, бо як правило так працюють "конвертаційні центри" та інші установи по відмиванню та легалізації грошей. Але певен, що Вас це теж не стосується.
Нагадаю, що відповідно до ч. 1 ст. 19, ст. 43 і 44 Господарського кодексу України, суб"єкт господарювання може здійснювати будь-які види підприємницької діяльності, окрім заборонених законом.
Аналогічне положення міститься і в статті 3 Цивільного кодексу України. Але як я вже писав, якщо окремий вид діяльності потребує дозволу (ліцензії), то юридична особа має право здійснювати такий вид діяьності тільки після отримання дозволу (ліцензії), що передбачає стаття 91 Цивільного кодексу України.
Буває, що нормативно-правові акти вимагають наявності КВЕД для визнання статусу... наприклад для закладів вищої освіти, для закладів загальної середньої освіти.
Для Вас такого не передбачено. Але, часто люди перестраховуються та вказують кілька видів економічної діяльності, які охоплюють усі можливі види діяльності за відповідним профілем.
Нажаль згідно з позицією Державної податквої служби України, РРО/ПРРО не застосовують уразі оплати покупцем коштів виключно на поточний рахунок ФОПа, оскільки така операція не є розрахунковою. Тобто продавець надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати – поточний рахунок у форматі IBAN. При розрахунках в інший спосіб – готівкою, платіжною карткою тощо, застосування РРО/ПРРО є обов’язковим.
Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет.
Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість (ПДВ), ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів. Це означає, що такі ФОП не повинні підтверджувати документами (в тому числі первинними документами) витрати на придбання товарів/послуг, а повинні вести лише облік доходів. Водночас, такі ФОП повинні підтверджувати факт включення або не включення певних доходів до загального складу доходу.
Документами, які підтверджують дохід ФОП є документи, що підтверджують надходження коштів на поточний рахунок в банку або надходження готівкових коштів. Оприбуткування та облік ФОП отриманих доходів здійснюється в книгах обліку доходів і витрат/у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів у порядку, визначеному ПКУ. ФОП касової книги не ведуть.
У разі застосування РРО доходи, вказані ФОП – платником єдиного податку підтверджуються звітами РРО/ПРРО та виписками про рух коштів на рахунках, відкритих в установах банків.
Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (Закон № 3219-IX) встановлює правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Його дія поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Вказаний Закон № 3219-IX визначає, які суб'єкти господарювання повинні використовувати РРО у своїй діяльності та які будуть притягнені до відповідальності за порушення порядку їх використання або ж невикористання у своїй діяльності.
Як відомо, з 24 лютого 2022 року за порушення вимог Закону №3219-IX фінансові санкції до суб’єктів господарювання не застосовуються — при тому, що звільнення суб’єктів господарювання від застосування РРО у своїй діяльності немає. Однак 30 червня 2023 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», відповідно до якого механізм застосування таких санкцій (штрафів) відновлює свою дію з 1 жовтня 2023 року.
Пункт 2 статті 3 Закону про РРО, вказує нам, що підприємець, ФОП чи юридична особа, зобов'язаний надати особі, яка отримує чи повертає товар, отримує чи відмовляється від послуги, включаючи ті замовлення, через які оплата здійснювалась через Інтернет, при отриманні товарів чи послуг розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції. Причому хочу ще раз підкреслити, норма Закону пише «при отриманні товару чи послуги».
Отже, для того, щоб розібратися, а коли ж видавати фіскальний чек в залежності від виду платежу, ми мусимо використовувати вказану норму як базову і зафіксувати, що видаємо фіскальний чек при отриманні товару чи послуги клієнтом.
Використання еквайрингу від банку (оплата через QR-код чи через банківський термінал) не позбавляє обов"язку по фіскалізації.
На ринку дуже багато пропозицій по ПРРО від Приватбанк, сервісу Вчасно та ін.
https://privatbank.ua/business/kasa
https://kasa.vchasno.com.ua/bezkoshtovniy-prro-dly...
https://onlinekasa.binotel.ua/
Кожен обирає своє.
Ніяких додаткових вимог немає. У квартальних деклараціях ФОП просто зазначаєте КВЕДи по яким отримано прибуток.
Також не забувайте про первинну фінансово-бухгалтерську документацію.
А саме договора, акти виконаних робіт, або треба при оплаті онлайн розробити Договір-оферту до якої люди будуть приєднуватись шляхом оплати послуг.
Для прикладу ось такий договір Вашого потенційного конкурента
https://printuy.com/public-contract
Для прийняття замовлень онлайн також можна використовувати сторонні сервіси. Наприклад я користуюся сервісом WayForPay https://wayforpay.com/uk та щомісяця отримую належні документи, які підтверджують документально мій дохід від підприємницької діяльності.
Щасти Вам!
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Наразі маю ФОП 3 групи з кведами в сфері ІТ. Хочу розширити їх перелік для виробництва різного роду виробів за допомогою 3д друку та їх продажу. Які додаткові кведи потрібні? Які умови ведення такої діяльності (касові апарати, звітність і тд)?
Ніяких суттєвих змін у звітуванні з додаванням нових КВЕД не відбудеться, але потрібно звертати увагу, з якими КВЕДами не сумісні певні групи оподаткування.
КВЕД, заборонені на єдиному податку:
Зверніть увагу, що є деякі види діяльності, які для платників ЄП заборонені не повністю, а лише частково. Що саме заборонено, ми зазначили в дужках біля КВЕДів з неоднозначним трактуванням.
Вам же у даній ситуації можливо додати наступні КВЕДи (точний перелік визначити складно, адже не до кінця зрозуміло, чим саме Ви плануєтеся займатися):
18.12Друкування іншої продукції
Цей клас включає:- друкування газет, журналів та інших періодичних видань, що виходять менше чотирьох разів на тиждень
- друкування книг і брошур, музичних партитур, карт, атласів, фотографій, поштових листівок, плакатів (постерів), рекламних каталогів, проспектів та іншої друкованої рекламної продукції, поштових марок, податкових форм, документів суворої звітності, банківських чеків і бланків інших цінних паперів, смарт-карт, альбомів, ділових щоденників, календарів та іншої офісної друкованої продукції, персональних канцелярських бланків, виготовлених на машинах високого друку, офсетним способом, способом фотогравюри, флексографії, друкування з екрану тощо на копіювальних машинах, комп'ютерних принтерах, пристроях для виготовлення рельєфних знаків на гумованій стрічці тощо, у т.ч. моментальний друк
- друкування безпосередньо на текстильних виробах, пластику, склі, металі, деревині та кераміці (наприклад, друкування на пластикових пакетах, скляних пластинках, металевих виробах)
Друкують зазвичай матеріали, захищені авторським правом.Цей клас також включає:- друкування етикеток і ярликів (літографічний, гравірувальний друк, флексографічний друк тощо)
- нанесення голографічного захисного елемента на об'єкти захисту, що належать іншій юридичній особі
74.10Спеціалізована діяльність із дизайну
Цей клас включає:Основний:
22.29 Виробництво інших виробів із пластмас
Всього за цим КВЕД:2 103
ЯКЩО ВИ НЕ ПЛАНУЄТЕ ОТРИМУВАТИ КОШТИ ГОТІВКОЮ, ОФОРМЛЮВАТИ КАСОВИЙ АПАРАТ ВАМ НЕ ПОТРІБНО.
З повагою!