Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 08 сентября 2024, вопрос №118998 350₴

Резерв+ , закордонний паспорт, консульство.

Я виїхав з України у 2021 році,
не маю можливісті звернутися до ТЦК для уточнення даних.
Був на обліку у Жовтневому військоматі міста Луганська. Знятий з обліку у 2010 р.( Маю довідку )
З 2014 року проживав у Кривому Розі, маю довідку переселенця.
Як оновити данні , З подальшою метою податися на закордонний паспорт у консульстві?
Дякую!

Ответы юристов (7)

    Айвазян Юрій Климентійович
    14.3%

    Доброго дня, Сергію!

    Складно сказати, яким буде результат оновлення даних у Резерві+ у Вашому випадку. З інформації, яку Ви надаєте у своєму питанні, я бачу, що Ви були зняті з військового обліку. Тож перше питання, яке виникає: з якої причини Вас зняли з військового обліку? Друге питання: чи повернули Вас на облік у ТЦК Кривого рогу тоді, коли Ви отримали в цьому місті статус ВПО в 2014 році? Третє питання: чи є у Вас актуальний військово-обліковий документ?

    Оновити свої дані через Резерв+ дуже просто:

    Завантажити мобільний застосунок «Резерв+» можна на App Store або Google Play. Додаток працює на телефонах з операційними системами Android версії 7 та вище та iOS 13 та вище.

    Після завантаження необхідно пройти авторизацію за допомогою BankID та вказати ваш дані: номер мобільного телефону, електронну пошту (за бажання) та поточну адресу проживання. Додаток автоматично заповнить поля тими даними, які прив’язані до вашого облікового запису в обраному банку.

    Після перевірки та підтвердження даних вам запропонують створити код-пароль, за яким можна буде повторно увійти в застосунок.

    Далі система запропонує дозволити використовувати FaceID або Touch ID.

    Коли ви оновите дані та встановите пароль, додаток відправить запит в єдиний реєстр військовозобов’язаних «Оберіг». Ця процедура може зайняти деякий час, а коли вона завершиться вам прийде сповіщення.

    Зазначимо, що Міноборони підготувало відеоінструкцію про те, як оновити дані.

    Ще один варіант оновлення даних - відправка документів до ТЦК з необхідною інформацією про себе поштою чи через третю особу.

    Перед відправкою інформації про себе необхідно підготувати підтверджуючі документи, такі як:

    – Документи, що підтверджують зміну особистих даних (якщо такі відбулись) та місце проживання особи.

    – Документи, що підтверджують ваш поточний статус (наявність відстрочки тощо).

    – Документи, що підтверджують військові звання особи, а також медичні довідки про стан здоров’я.

    Всі документи треба надіслати рекомендованим листом з описом вкладення.

    Обов’язково зберігайте копії відправлених документів та квитанцію про відправлення.

    Якщо ж раптом у Вас немає чинного ВОД, то для отримання паспорту в українському консульстві Вам треба не просто оновити свої персональні дані в Резерві+ або за допомогою пошти, а після того необхідно сформувати е-ВОД, тобто QR-код, оскільки без актуального військово-облікового документу в паперовому чи електронному вигляді закордонний паспорт Вам отримати не вдасться.

    Відповідно до пункту 2 Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:

    "Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

    в електронній формі — засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі — Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);

    у паперовій формі — на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559. Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.".

    Згідно пунктам 7-9 згаданої Постанови КМУ:

    "Військово-обліковий документ в електронній формі формується засобами:

    Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, зокрема з використанням його мобільного додатка;

    Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони;

    Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації).

    7. Військово-обліковий документ в електронній формі формується на безоплатній основі за бажанням особи після проходження нею електронної ідентифікації та автентифікації.

    Формування та відображення військово-облікового документа в електронній формі здійснюється автоматично за умови підключення електронного пристрою до Інтернету та наявності у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей, визначених у пункті 8 цього Порядку.

    8. У військово-обліковому документі в електронній формі відображається унікальний електронний ідентифікатор у вигляді двовимірного штрихкоду, що містить відомості про зазначений документ (далі — QR-код військово-облікового документа) (за наявності таких відомостей):

    1) прізвище;

    2) власне ім’я (усі власні імена);

    3) по батькові;

    4) дата народження;

    5) реєстраційний номер облікової картки платника податків;

    6) окремий номер запису у Єдиному державному реєстрі призовників,

    військовозобов’язаних та резервістів;

    7) відомості про результати медичних оглядів, що проводилися з

    метою визначення придатності до виконання військового обов’язку;

    8) відомості про наявність відстрочки від направлення для

    проходження базової військової служби для призовників або відстрочки

    від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період

    (бронювання) для військовозобов’язаних та резервістів;

    9) військове звання;

    10) військово-облікова спеціальність (для військовозобов’язаних та

    резервістів СБУ — код профілю підготовки і напрям службової та

    оперативно-службової діяльності);

    11) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному

    реєстрі;

    12) відомості про виконання військового обов’язку;

    13) відомості про військовий облік;

    14) відомості щодо звернення або повідомлення про вчинення

    адміністративного або кримінального правопорушення до Національної

    поліції;

    15) дата і час формування військово-облікового документа в

    електронній формі.

    QR-код військово-облікового документа в електронній формі є формою військово-облікового документа в електронній формі у вигляді двовимірного штрихкоду, що містить відомості про зазначений військовообліковий документ, які за допомогою відповідних технічних засобів можна відтворити у формі, придатній для зчитування, зокрема у візуальній.

    Військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього.

    9. Військово-обліковий документ в електронній формі та військовообліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.".

    Якщо ж, у процесі оновлення даних у Вас виникнуть проблеми, як то: недостовірність відображеної у Резерві+ інформації фактичним персональним даним або неможливість формування QR-коду, то рекомендую скористатися допомогою адвокату, який перебуває в Україні. Останній зможе, наприклад, подати адвокатський запит на виправлення даних в Резерві+ після оновлення, вимагати постановки на військовий облік, оскаржувати рішення ТЦК тощо - в залежності від того, який видасть результат Резерв+. Одним словом, все те, що Ви не зможете зробити самі, знаходячись за кордоном та не маючи можливості з'явитись до ТЦК фізично.

    Після оновлення персональних даних та за наявності ВОД (паперового чи електронного - не грає ролі) проблем з отримання закордонного паспорту в консульстві або ДП "Документ" у Вас бути не повинно.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович
    14.3%

    Вітаю!

    Чоловіки віком 18-60 років, які перебувають/проживають за кордоном, мають можливість подати заяви на отримання консульських послуг.

    Згідно з новим законодавством, з 18 червня, поряд із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, такі заявники мають також подати свій військово-обліковий документ, сформований ВИКЛЮЧНО в електронному вигляді.

    Йдеться про електронний документ, який відображається у застосунку "Резерв+" на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 72 години до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

    Зісканувавши код зі смартфона заявника, консул зможе у режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних заявника та можливості отримати запитувану консульську послугу.

    !!!Засоби мобільного застосунку "Резерв+" дозволяють сформувати електронний військово-обліковий документ у форматі pdf-файлу, що містить QR-код, та, зокрема, відомості про час оновлення даних і дату формування такого документа. Заявник - громадянин України чоловічої статі віком від 18 до 60 років під час особистого подання документів для вчинення консульської дії показує консульській посадовій особі електронний військово-обліковий документ на особистому мобільному пристрої і надсилає pdf-файл на електронну адресу, вказану консульською посадовою особою.

    ххх

    Консульські установи України не займаються військовим обліком і, відповідно, не уповноважені оновлювати військово-облікові дані.

    Військовий облік громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном, здійснюється районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, органами СБУ, відповідними підрозділами розвідувальних органів на загальних засадах.

    ВАМ ТРЕБА СПРОБУВАТИ ВСЕ ЗРОБИТИ ЧЕРЕЗ РЕЗЕРВ +:

    1. Навіщо потрібен застосунок Резерв+?

    “Резерв+” – це мобільний застосунок від Міністерства оборони України для військовозобов'язаних, у якому можна зручно та швидко оновити персональні дані (номер мобільного телефону, адресу електронної пошти, фактичну адресу проживання) без візиту до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦКтСП).

    У цьому мобільному застосунку громадяни можуть також отримати доступ до інформації про те, які дані щодо них є у реєстрі військовозобов'язаних, призовників та резервістів, який має назву “Оберіг”.

    2. Що таке реєстр “Оберіг”?

    “Оберіг” – це електронний реєстр, який збирає, зберігає та обробляє дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів для цілей військового обліку. Він покликаний запобігти помилкам внаслідок людського фактору, та заощадити ресурси держави завдяки цифровізації.

    3. Звідки в реєстрі з'явилась інформація про мене?

    Дані для реєстру “Оберіг” вносяться працівниками ТЦКтСП з паперових карток обліку військовозобов’язаних, призовників та резервістів. Також дані потрапляють до реєстру з баз Центральної виборчої комісії, Державної податкової служби, Державної міграційної служби, Міністерства освіти і науки, Державної судової адміністрації, Пенсійного фонду, Міністерства соціальної політики, Державної прикордонної служб, та інших органів виконавчої влади.

    4. Як видалити мої дані з мобільного застосунку “Резерв+”?

    Ваші дані не зберігаються на серверах мобільного застосунку, а відображаються з реєстру Оберіг. Також вони будуть зберігатись на вашому смартфоні у зашифрованому вигляді. Доступ до них ви зможете отримати лише після авторизації через BankID.

    5. Чи можна не оновлювати свою контактну інформацію?

    Якщо ви є громадянином України і перебуваєте на військовому обліку, вам в будь-якому випадку необхідно уточнити адресу проживання, номер мобільного телефону, та адресу електронної пошти – відповідно до законодавства України. Це потрібно зробити протягом 60 днів починаючи з 18 травня 2024 року.

    6. Як часто потрібно оновлювати мою контактну інформацію?

    У разі зміни персональних даних – протягом 7 днів починаючи з дня зміни.

    7. Хто має доступ до моєї інформації?

    Доступ до реєстру “Оберіг” мають Міністерство оборони України, Генеральний штаб Збройних Сил України, Служба безпеки України та Служба зовнішньої розвідки, а також ТЦКтСП як органи ведення реєстру.

    Змінювати облікові дані в реєстрі мають право лише уповноважені працівники районних ТЦКтСП. Кожна така зміна підписується особистим електронним ключем оператора.

    8. Чи будуть відправляти повістки за допомогою мобільного застосунку “Резерв+”?

    Відповідно до законодавства такого поняття як “електронні повістки” не існує, тож в мобільному застосунку “Резерв+” немає такого функціоналу.

    9. Які персональні та службові дані можна переглядати?

    У мобільному застосунку “Резерв+” ви маєте доступ до таких даних:

    ● Прізвище, ім’я, по батькові;

    ● Вид обліку / дата зняття (виключений);

    ● Категорія обліку;

    ● Дата народження;

    ● Відстрочка / бронювання / дата закінчення;

    ● Постанова військово-лікарської комісії / дата військово-лікарської комісії;

    ● Звання;

    ● Код і найменування військово-облікової спеціальності;

    ● Реєстраційний номер облікової картки платника податків;

    ● Унікальний номер у реєстрі Оберіг;

    ● ТЦКтСП, де перебуваєте на обліку;

    ● Чи подані ви в розшук.

    10. Чи є інформація з реєстру Оберіг яка відображається в мобільному застосунку “Резерв+” офіційним документом?

    Наразі інформація в мобільному застосунку “Резерв+” з реєстру Оберіг не є офіційним документом. Але з 18 червня у мобільному застосунку з'явився електронний військово- обліковий документ, який має таку ж юридичну силу, як і паперовий.

    11. Як відбувається процес оновлення персональних даних?

    Оновлення даних в реєстрі Оберіг відбувається безпосередньо після першого входу в мобільний застосунок Резерв+. Після авторизації через BankID ваші персональні дані будуть автоматично підвантажені. А після підтвердження чи редагування їх автоматично передадуть до реєстру Оберіг.

    12. Чи можливо повторно зробити запит на отримання своїх персональних даних в мобільному застосунку “Резерв+”?

    Так, для цього треба натиснути “+” справа від інформації з реєстру “Оберіг” в мобільному застосунку. Потім натиснути “оновити дані з реєстру”.

    Так, у разі успішного застосування змін, користувач бачитиме останню інформацію щодо себе.

    13. Наскільки безпечним є використання мобільного застосунку “Резерв+”?

    Мобільний застосунок “Резерв+” успішно пройшов всі необхідні перевірки безпеки, підтвердивши високий рівень захисту даних, та отримав атестат відповідності комплексної системи захисту інформації (КСЗІ). Це свідчить про те, що ми дбаємо про вашу безпеку та конфіденційність. Ви можете бути впевнені, що ваша інформація надійно захищена.

    14. Як забезпечується захист моїх персональних даних?

    Мобільний застосунок “Резерв+” побудований так, що на серверній частині взагалі не здійснюється зберігання персональних даних користувачів. При цьому інформація передається виключно у зашифрованому вигляді.

    Серверна частина системи розгорнута в хмарній інфраструктурі, яка має необхідні сертифікати безпеки, у тому числі й атестат відповідності комплексній системі захисту інформації (КСЗІ).

    15. Що означає статус “У розшуку”?

    Статус “У розшуку” у мобільному застосунку “Резерв+” зазвичай присвоюють тим, хто порушив правила військового обліку. В такому випадку радимо користувачам звертатися до ТЦКтСП, в якому ви стоїте на обліку.

    Проте, якщо користувач є дійсним військовослужбовцем, то такий його статус є помилкою. Команда мобільного застосунку “Резерв+” налагоджує взаємодію між реєстрами, щоб усі військові були виключені з обліку.

    16. Що означає статус “Уточнюється” чи “Потребує уточнення”?

    Цей статус означає, що громадянин є в реєстрі Оберіг, проте не закріплений за жодним з ТЦКтСП. В такому випадку користувачам варто звернутись до ТЦКтСП за місцем реєстрації та надати їм необхідні документи:

    https://www.mil.gov.ua/kontakti/oblasni-vijskomati.html.

    Записатись в електронну чергу до ТЦКтСП можна тут:

    https://q.mod.gov.ua/registration-place.

    Після уточнення даних, ТЦКтСП оновить інформацію в електронному реєстрі “Оберіг”, а, відповідно, оновлений статус буде автоматично підвантажений до мобільного застосунку.

    17. Що означає статус “Виключений з обліку”?

    Цей статус присвоюється військовослужбовцям, непридатним до військової служби за висновком військово-лікарської комісії, а також тим громадянам України, хто досягнув 60 років. На цих громадян не поширюються правила щодо військовозобов'язаних.

    Для військовослужбовців Міноборони готує інший мобільний застосунок, а саме “Армія+”.

    18. Що робити у разі отримання сповіщення “Дані в реєстрі Оберіг не знайдено”?

    Це повідомлення означає, що дані щодо користувача не оцифровані або ж внесені некоректно. У такому випадку користувачу необхідно звернутися до ТЦКтСП, в якому він/вона стоїть на обліку. Для зручності радимо записатись в електронну чергу до ТЦК та СП: https://q.mod.gov.ua/registration-place.

    19. Чи можна вважати мобільний застосунок “Резерв+” електронним кабінетом військовозобов’язаного?

    Так, електронний кабінет військовозобов’язаного наразі реалізований у форматі мобільного застосунку “Резерв+”. Постанова, яка врегульовує функціонування мобільного застосунку, прийнята 10 травня 2024 року. Інформація щодо постанови та її текст становить інформацію з обмеженим доступом, тому постанова не оприлюднювалась. Також функціонування мобільного застосунку регулюється наказом Міністра від 29 квітня 2024 року про створення інформаційно-комунікаційної системи для доступу до електронного кабінету військовозобов’язаного.

    20. Якими нормативно-правовими актами регулюєтьсяфункціонування “Резерв+”?

    Перш за все це Закон України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів», який визначає поняття електронного кабінету військовозобов'язаного. Кабінет наразі реалізовано у форматі мобільного застосунку “Резерв+”. Постанова, яка врегульовує функціонування мобільного застосунку, прийнята 10 травня 2024 року. Інформація щодо постанови та її текст становить інформацію з обмеженим доступом, тому постанова не оприлюднювалась.

    Богун Сергій Павлович
    14.3%

    Доброго дня.

    Згідно з підпунктом 1 пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11 квітня 2024 року № 3633-IX якого громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:

    - у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).

    Наразі з метою оформлення закордонного паспорта громадянина України для виїзду за кордон мені було повідомлено, що згідно з новим законодавством, поряд із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, такі заявники мають також подати свій військово-обліковий документ в електронному вигляді (е-ВОД).

    Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

    Е-ВОД не вимагається:

    у разі оформленні дозволу на повернення в Україну;

    у справах стосовно дітей, якщо мати є іноземкою або особою без громадянства (необхідно надати копії паспортів);

    при зверненні чоловіків, які перебувають під арештом, затримані або позбавлені волі на території країни - звернення.

    Дерій Владислав Олегович
    14.3%

    Вітаю Вас!

    1. В консульстві або в ДП "Документ" Ви не зможете замовити новий закордонний паспорт, адже згідно пункту 11 постанови КМУ 678 отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянином України чоловічої статі віком від 18 до 60 років здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. Пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.

    Вимоги абзацу четвертого цього пункту не застосовуються до громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, на яких поширюються положення пунктів 2-1-2-3, 2-7 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 92; Офіційний вісник України, 2010 р., № 65, ст. 2239).

    Обставини, зазначені в абзаці п’ятому цього пункту, підтверджуються документами, оформленими в установленому законодавством порядку.

    Відокремлений підрозділ інформує заявника засобами телефонного, електронного або поштового зв’язку про оформлений на його ім’я паспорт громадянина України/паспорт громадянина України для виїзду за кордон і необхідність прибуття до територіального органу/територіального підрозділу ДМС на території України для його/їх отримання.

    Тобто, якщо Ви виїхали за кордон супроводжуючи родича або на підставі пунктів 2-1-2-3, 2-7 Правил, то Вам можуть оформити закордонний паспорт в консульстві або ДП "Документ", в протилежному випадку - Вам повідомлять, що отримати закордонний паспорт можете лише в територіальному органі ДМС на території України.

    2. З 18 червня 2024 року отримання консульських послуг чоловіками віком від 18 до 60 років здійснюється виключно при пред'явленні військово-облікового документа ( або е-ВОД), що містить відповідний QR-код.

    Електронний військово-обліковий документ відображається у застосунку Резерв + та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (https://reserveplus.mod.gov.ua/).

    Такий документ може бути сформований заявником самостійно після актуалізації (оновлення) власних війського-облікових даних.

    Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

    Згідно постанови КМУ 932

    9. Під час подання громадянами України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які перебувають за межами України, документів до відокремленого підрозділу для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон працівником відокремленого підрозділу проводиться перевірка дійсності військово-облікового документа.

    10. Перевірка дійсності військово-облікових документів осіб проводиться шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного демографічного реєстру, відомчої інформаційної системи ДМС та Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”.

    11. У разі отримання з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про недійсність військово-облікового документа під час електронної інформаційної взаємодії працівник відокремленого підрозділу інформує громадянина України про відмову в оформленні паспорта громадянина України та/або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, зокрема наявними засобами електронних комунікацій (телефонний зв’язок, електронна пошта) або поштового зв’язку.

    12. Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які звернулися до відокремленого підрозділу для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон з 25 квітня 2024 р. до набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, можуть отримати у такому відокремленому підрозділі оформлені документи у разі пред’явлення військово-облікового документа. У разі отримання з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про недійсність пред’явленого військово-облікового документа отримання такими особами паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. У такому разі пересилання таких паспортів до 5 відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.

    13. У разі коли стосовно громадянина України чоловічої статі віком від 18 до 25 років, який звернувся до відокремленого підрозділу для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, відсутній запис в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, прийом документів здійснюється без подання такою особою військово-облікового документа.

    14. У разі звернення на території України громадянина України чоловічої статі віком від 18 до 25 років, стосовно якого відсутній запис в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон таке оформлення здійснюється відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 40, ст. 1188; 2016 р., № 87, ст. 2829), Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 45, ст. 1188; 2017 р., № 2, ст. 38).

    15. За результатами внесення до Єдиного державного демографічного реєстру відомостей про осіб, зазначених у пунктах 13 і 14 цього Порядку, під час оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон ДМС формує щодо таких громадян України перелік відомостей, зазначених у пункті 5 цього Порядку, та передає їх Міноборони для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    16. Отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон особами, зазначеними у пункті 13 цього Порядку, здійснюється за умови пред’явлення військово-облікового документа, дійсність якого перевіряється працівником відокремленого підрозділу відповідно до пункту 10 цього Порядку. У разі отримання відомостей з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів про недійсність пред’явленого військово-облікового документа отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон такими особами здійснюється у територіальному органі/територіальному 6 підрозділі ДМС. Пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.

    ОТЖЕ, на даний час у Вас можуть бути складнощі в оформленні закордонного паспорту, адже

    1. Закордонний паспорт для чоловіків 18-60 років, які виїхали за кордон не з підстав пунктів 2-1-2-3, 2-7 Правил перетинання державного кордону не оформляються в консульстві або в ДП "Документ", а лише на території України.

    2. Без військово-облікового документа з QR-кодом Вам не нададуть консульські послуги.

    3. Щоб актуалізувати дані Ви можете звернутися до команди Резерв+ та надіслати опис проблеми на електронну пошту — cabinet-support@mil.ua або скористатися чатботом. Ситуацію зафіксують, передадуть спеціалістам для розв'язання проблеми.

    4. Якщо вони не допоможуть, то оновити дані Ви можете спробувати зателефонувавши до ТЦК або відправивши їм відомості про себе поштою. Проте, скоріш за все Вам повідомлять про особисту явку до ТЦК.

    5. Лише для громадян до 25 років прийом документів для оформлення закордонного паспорта в ДП "Документ" може здійснюватись без військово-облікового документа

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    14.3%

    Вітаю Вас.

    Я виїхав з України у 2021 році, не маю можливісті звернутися до ТЦК для уточнення даних.Був на обліку у Жовтневому військоматі міста Луганська. Знятий з обліку у 2010 р.( Маю довідку )З 2014 року проживав у Кривому Розі, маю довідку переселенця.Як оновити данні , З подальшою метою податися на закордонний паспорт у консульстві?

    Єдиний варіант оновлення даних, який підійде для консульства або іншої установи в контексті замовлення закордонного паспорту - РЕЗЕРВ +.

    Чи встановлювали Ви РЕЗЕРВ +? Якщо при уточненні даних у такий спосіб Ви побачите повідомлення про необхідність звернення до ТЦК - справи кепські.

    Я так розумію, що Ви маєте намір оформити новий закордонний паспорт, але не маєте актуального паперового ВОД. Вам конче потрібно мати або паперовий ВОД, або інформацію з Резерв +.

    Постанова КМУ від 16.08.2024 № 932 "Про реалізацію експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів" визначає, що:

    12. Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які звернулися до відокремленого підрозділу для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон з 25 квітня 2024 р. до набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, можуть отримати у такому відокремленому підрозділі оформлені документи у разі пред’явлення військово-облікового документа.

    У разі отримання з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про недійсність пред’явленого військово-облікового документа отримання такими особами паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. У такому разі пересилання таких паспортів до 5 відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.

    16. Отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон особами, зазначеними у пункті 13 цього Порядку, здійснюється за умови пред’явлення військово-облікового документа, дійсність якого перевіряється працівником відокремленого підрозділу відповідно до пункту 10 цього Порядку.

    У даній ситуації можете спробувати звернутися до ТЦК та СП листом на електронну пошту, що ми вже і робили для декількох клієнтів. Не скажу, що отримали успіх, але іншого варіанту не залишається, Вам потрібно мати або паперовий, або електронний ВОД.

    Якщо Ваше питання ніяк не пов'язане із закордонним паспортом, тим не менше, отримати внесення змін до Резерв + без особистого відвідування ТЦК та СП буде доволі складно.

    Відповідно до пункту 4 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    у паперовій формі – повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

    в електронній формі – повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    У даній ситуації, чинне законодавство, на жаль, є фактично безвихідним. Або Ви маєте повертатися до України і таким чином оновлювати свої дані, або іншого варіанту немає. До речі, посадові особи держави України саме на цьому варіанті наголошують.

    Звертаю увагу на постанову КМУ від 07.06.2024 № 675 "Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 і від 16 травня 2024 р. № 560". Вона передбачає, що громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 563 “Про внесення змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів” (Офіційний вісник України, 2024 р., № 49, ст. 2980) стати на військовий облік одним з таких способів:

    прибуття особисто до територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

    шляхом подання заяви про взяття на військовий облік у довільній формі разом із відомостями, визначеними додатком 4 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, та копії першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, яким такого громадянина України знято з військового обліку, через закордонну дипломатичну установу України.

    Інший варіант, власне те, що ми і пробуємо з моїми клієнтами - направляти до ТЦК листа електронною та звичайною поштою щодо внесення відповідної інформації. Якщо буде відмова або просто ігнорування, подавати до суду позов про зобов'язання ТЦК внести відповідну інформацію. Очевидно, що це їх зобов'язання, а тому треба пробувати діяти.

    Згідно з частинами восьмою та дев’ятою статті 5 Закону органами ведення Реєстру є районні (об’єднані районні), міські (районні у місті, об’єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи Служби зовнішньої розвідки України тощо. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

    Актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною (частина третя статті 14 Закону).

    Відповідно до пункту 17-1 частини першої статті 7 Закону відомості про результати медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов’язку, належать до персональних даних призовника, військовозобов’язаного та резервіста.

    Згідно зі статтею 6 Закону до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості:

    1) персональні дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів;

    2) службові дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Особам, які працюють з базами даних Реєстру, заборонено вимагати, обробляти та використовувати будь-яку інформацію, не передбачену законодавством.

    Відповідно до статті 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

    Звертаю увагу, що згідно зі статтею 15 Закону особи, винні у порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність згідно із законом.

    Сподіваюся, моя відповідь була Вам корисною.

    З повагою!

    Токмач Галина Миколаївна
    14.3%

    Добрий день!

    1. Закордонний паспорт для чоловіків 18-60 років, які виїхали за кордон не з підстав пунктів 2-1-2-3, 2-7 Правил перетинання державного кордону не оформляються в консульстві або в ДП "Документ", а лише на території України.

    2. Без військово-облікового документа з QR-кодом Вам не нададуть консульські послуги.

    3. Щоб актуалізувати дані Ви можете звернутися до команди Резерв+ та надіслати опис проблеми на електронну пошту — cabinet-support@mil.ua або скористатися чатботом. Ситуацію зафіксують, передадуть спеціалістам для розв'язання проблеми.

    4. Якщо вони не допоможуть, то оновити дані Ви можете спробувати зателефонувавши до ТЦК або відправивши їм відомості про себе поштою. Проте, скоріш за все Вам повідомлять про особисту явку до ТЦК.

    5. Лише для громадян до 25 років прийом документів для оформлення закордонного паспорта в ДП "Документ" може здійснюватись без військово-облікового документа

    Всього найкращого!

    Турчин Ярослав Олександрович
    14.3%

    ДОБРОГО ДНЯ, пане СЕРГІЙ!

    Минуло майже пів року з часу, коли державне підприємство «Документ» призупинило видачу паспортів військовозобов’язаним чоловікам за кордоном. У відомстві це пояснювали «технічними несправностями». На тому тижні оформлені документи врешті почали видавати. Однак поки лише у «тестовому режимі» і за умови наявності у заявників військово-облікових документів.

    Офіційно про усунення «технічних несправностей» і відновлення видачі документів за умови, що заявник оновив дані, наприклад, у застосунку «Резерв+», у ДП «Документ» не повідомляли. Однак отримати нові документи справді можна. Про це свідчать численні листи із практично ідентичним формулюванням, які отримують ті, хто очікує на документи в Чехії.

    «Наразі видача готових документів здійснюється в тестовому режимі всім категоріям чоловіків за наявності електронного військово-облікового документа (qr-кода з «Резерв+»)», – йдеться у листах, які чеська філія ДП «Документ» почала надсилати заявникам, які від 23 квітня очікують на отримання паспортів.

    Відновили видачу паспортів і в Польщі.

    Детальніше про це у статті сайту "Радіо Свобода" за посиланням

    https://www.radiosvoboda.org/a/ty-iak-dp-dokument-...

    Українці, які перебувають за кордоном, мають оновити свої дані протягом 60 днів з моменту ухвалення закону – до 16 липня. Для цього їм треба повідомити ТЦК свої актуальні особисті дані – адресу проживання, місце роботи, номер телефону, адресу електронної пошти тощо.

    Ви були зобов"язані оновити дані до 16 липня 2024 року, якщо перебуваєте на обліку.

    Для цього за кордоном ДВА шляхи.

    - Електронною поштою

    - Через застосунок для смартфонів та інших платформ (планшетних комп"ютерів) на базі Android або Apple.

    Як користуватись:
    1. Завантажте мобільний застосунок Резерв+ з App Store або Google Play
    2. Відкрийте застосунок та увійдіть у свій акаунт через Bank ID
    3. Після входу ви зможете оновити свої дані та переглянути інформацію про свій статус.

    Застосунок "Резерв+" сумісний з операційними системами Android версії 7 та вище та iOS 13 та вище. Попередні версії операційних систем не підтримуються.

    https://reserveplus.mod.gov.ua/

    https://apps.apple.com/ua/app/%D1%80%D0%B5%D0%B7%D...

    https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.g...

    Якщо на обліку не перебуваєте - обов"язку оновлення даних не виникло, однак - виникло порушення правил військового обліку, за що Вас може бути оштрафовано на 17 тисяч гривень. При цьому, поки не оплатите штраф - в Резерв+ може висіти статус "Порушення законодавства про мобілізацію та військовий облік". З цим статусом паспорт теж ніхто Вам не видасть.

    Другий варіант краще, бо тоді штраф у разі його формування - можна оскаржити. Якщо дані не оновили, то шансів небагато. Треба буде доводити, що держава могла дізнатися про Ваші дані через Реєстри, доступ до яких їм забезпечує закон.

    Відповідно до пудпункту 1 пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 11 квітня 2024 року № 3633-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку"

    2. Установити, що:

    1) під час дії Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 3 березня 2022 року № 2105-IX:

    У разі оновлення даних через електронну пошту - раджу підписати документи кваліфікованим електронним підписом. Кожний ТЦК та СП має офіційну електронну пошту (принаймні, обласні ТЦК точно мають). У листі вказати обов'язкові реквізити - кому він адресований (відповідний ТЦК), від кого (Ваше П.І.Б., дата народження, податковий код, місце реєстрації), суть звернення (уточнення даних), прохання надати відповідь, дата.

    громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дати набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України, що визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном, стати на військовий облік громадян України;

    громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:

    • у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності);
    • у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності);

    ОТЖЕ, Ви могли уточнити свої дані на вказаним шляхом. Чи стане ТЦК слухати підстави для того, щоб це не робити - не знаю.

    В будь-якому разі без встановлення Резерв+ Вам не вдасться оформити консульські послуги, бо Вам банально їх не нададуть без інформації, що в ТЦК немає до Вас претензій з Резерв+ у формі електронного ВОД.

    Ідентифікація в Резерв+ іде через Банк-ІД. Якщо у Вас немає Банк-ІД, то можна відкрити банківський рахунок дистанційно. Найпростіша система дистанційного відкриття рахунку у Монобанк.

    Якщо дані про Вас в ТЦК відсутні, не внесені або Ви не перебуваєте на обліку - це вже можна намагатися вирішувати дистанційно.

    Принаймні моїм клієнтам на їх електронні повідомлення відповідали належним чином.

    Генеральне консульство України у Мюнхені надає наступну інформацію з приводу найпоширеніших питання оновлення даних.

    https://munich.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/poshi...

    1. Навіщо потрібен застосунок Резерв+?

    “Резерв+” – це мобільний застосунок від Міністерства оборони України для військовозобов'язаних, у якому можна зручно та швидко оновити персональні дані (номер мобільного телефону, адресу електронної пошти, фактичну адресу проживання) без візиту до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦКтСП).

    У цьому мобільному застосунку громадяни можуть також отримати доступ до інформації про те, які дані щодо них є у реєстрі військовозобов'язаних, призовників та резервістів, який має назву “Оберіг”.

    2. Що таке реєстр “Оберіг”?

    “Оберіг” – це електронний реєстр, який збирає, зберігає та обробляє дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів для цілей військового обліку.

    Він покликаний запобігти помилкам внаслідок людського фактору, та заощадити ресурси держави завдяки цифровізації.

    3. Звідки в реєстрі з'явилась інформація про мене?

    Дані для реєстру “Оберіг” вносяться працівниками ТЦКтСП з паперових карток обліку військовозобов’язаних, призовників та резервістів.

    Також дані потрапляють до реєстру з баз Центральної виборчої комісії, Державної податкової служби, Державної міграційної служби, Міністерства освіти і науки, Державної судової адміністрації, Пенсійного фонду, Міністерства соціальної політики, Державної прикордонної служб, та інших органів виконавчої влади.

    4. Як видалити мої дані з мобільного застосунку “Резерв+”?

    Ваші дані не зберігаються на серверах мобільного застосунку, а відображаються з реєстру Оберіг. Також вони будуть зберігатись на вашому смартфоні у зашифрованому вигляді. Доступ до них ви зможете отримати лише після авторизації через BankID.

    5. Чи можна не оновлювати свою контактну інформацію?

    Якщо ви є громадянином України і перебуваєте на військовому обліку, вам в будь-якому випадку необхідно уточнити адресу проживання, номер мобільного телефону, та адресу електронної пошти – відповідно до законодавства України.

    Це потрібно зробити протягом 60 днів починаючи з 18 травня 2024 року.

    6. Як часто потрібно оновлювати мою контактну інформацію?

    У разі зміни персональних даних – протягом 7 днів починаючи з дня зміни.

    7. Хто має доступ до моєї інформації?

    Доступ до реєстру “Оберіг” мають Міністерство оборони України, Генеральний штаб Збройних Сил України, Служба безпеки України та Служба зовнішньої розвідки, а також ТЦКтСП як органи ведення реєстру.

    Змінювати облікові дані в реєстрі мають право лише уповноважені працівники районних ТЦКтСП. Кожна така зміна підписується особистим електронним ключем оператора.

    8. Чи будуть відправляти повістки за допомогою мобільного застосунку “Резерв+”?

    Відповідно до законодавства такого поняття як “електронні повістки” не існує, тож в мобільному застосунку “Резерв+” немає такого функціоналу.

    9. Які персональні та службові дані можна переглядати?

    У мобільному застосунку “Резерв+” ви маєте доступ до таких даних:

    • Прізвище, ім’я, по батькові;
    • Вид обліку / дата зняття (виключений);
    • Категорія обліку;
    • Дата народження;
    • Відстрочка / бронювання / дата закінчення;
    • Постанова військово-лікарської комісії / дата військово-лікарської комісії;
    • Звання;
    • Код і найменування військово-облікової спеціальності;
    • Реєстраційний номер облікової картки платника податків;
    • Унікальний номер у реєстрі Оберіг;
    • ТЦКтСП, де перебуваєте на обліку;
    • Чи подані ви в розшук.

    10. Чи є інформація з реєстру Оберіг яка відображається в мобільному застосунку “Резерв+” офіційним документом?

    Наразі інформація в мобільному застосунку “Резерв+” з реєстру Оберіг не є офіційним документом.

    Але з 18 червня у мобільному застосунку з'явиться електронний військово-обліковий документ, який матиме таку ж юридичну силу, як і паперовий. Слідкуйте за новинами.

    11. Чи достатньо оновлення даних через “Резерв+” для виконання норми закону про мобілізацію в частині необхідності оновлення даних протягом 60 днів?

    Так. Військовозобов’язані громадяни України мають до 16 липня 2024 року включно уточнити:

    • адресу проживання;
    • номер мобільного телефону;
    • адресу електронної пошти (за наявності).
    • Вони можуть це зробити, зокрема, і в мобільному застосунку “Резерв+”.

    12. Як відбувається процес оновлення персональних даних?

    Оновлення даних в реєстрі Оберіг відбувається безпосередньо після першого входу в мобільний застосунок Резерв+.

    Після авторизації через BankID ваші персональні дані будуть автоматично підвантажені. А після підтвердження чи редагування їх автоматично передадуть до реєстру Оберіг.

    13. Чи можливо повторно зробити запит на отримання своїх персональних даних в мобільному застосунку “Резерв+”?

    Так, для цього треба натиснути “+” справа від інформації з реєстру “Оберіг” в мобільному застосунку. Потім натиснути “оновити дані з реєстру”. Так, у разі успішного застосування змін, користувач бачитиме останню інформацію щодо себе.

    14. Наскільки безпечним є використання мобільного застосунку “Резерв+”?

    Мобільний застосунок “Резерв+” успішно пройшов всі необхідні перевірки безпеки, підтвердивши високий рівень захисту даних, та отримав атестат відповідності комплексної системи захисту інформації (КСЗІ).

    Це свідчить про те, що ми дбаємо про вашу безпеку та конфіденційність. Ви можете бути впевнені, що ваша інформація надійно захищена.

    15. Як забезпечується захист моїх персональних даних?

    Мобільний застосунок “Резерв+” побудований так, що на серверній частині взагалі не здійснюється зберігання персональних даних користувачів.

    При цьому інформація передається виключно у зашифрованому вигляді.

    Серверна частина системи розгорнута в хмарній інфраструктурі, яка має необхідні сертифікати безпеки, у тому числі й атестат відповідності комплексній системі захисту інформації (КСЗІ).

    16. Що означає статус “У розшуку”?

    Статус “У розшуку” у мобільному застосунку “Резерв+” зазвичай присвоюють тим, хто порушив правила військового обліку. В такому випадку радимо користувачам звертатися до ТЦКтСП, в якому ви стоїте на обліку.

    Проте, якщо користувач є дійсним військовослужбовцем, то такий його статус є помилкою. Команда мобільного застосунку “Резерв+” налагоджує взаємодію між реєстрами, щоб усі військові були виключені з обліку.

    17. Що означає статус “Уточнюється” чи “Потребує уточнення”?

    Цей статус означає, що громадянин є в реєстрі Оберіг, проте не закріплений за жодним з ТЦКтСП.

    В такому випадку користувачам варто звернутись до ТЦКтСП за місцем реєстрації та надати їм необхідні документи: https://www.mil.gov.ua/kontakti/oblasni-vijskomati.html.

    Записатись в електронну чергу до ТЦКтСП можна тут: https://q.mod.gov.ua/registration-place.

    Після уточнення даних, ТЦКтСП оновить інформацію в електронному реєстрі “Оберіг”, а, відповідно, оновлений статус буде автоматично підвантажений до мобільного застосунку.

    18. Що означає статус “Виключений з обліку”?

    Цей статус присвоюється військовослужбовцям, непридатним до військової служби за висновком військово-лікарської комісії, а також тим громадянам України, хто досягнув 60 років.

    На цих громадян не поширюються правила щодо військовозобов'язаних.

    Для військовослужбовців Міноборони готує інший мобільний застосунок, а саме “Армія+”.

    19. Що робити у разі отримання сповіщення “Дані в реєстрі Оберіг не знайдено”?

    Це повідомлення означає, що дані щодо користувача не оцифровані або ж внесені некоректно.

    У такому випадку користувачу необхідно звернутися до ТЦКтСП, в якому він/вона стоїть на обліку. Для зручності радимо записатись в електронну чергу до ТЦК та СП: https://q.mod.gov.ua/registration-place.

    20. Чи можна вважати мобільний застосунок “Резерв+” електронним кабінетом військовозобов’язаного?

    Так, електронний кабінет військовозобов’язаного наразі реалізований у форматі мобільного застосунку “Резерв+”.

    Постанова, яка врегульовує функціонування мобільного застосунку, прийнята 10 травня 2024 року. Інформація щодо постанови та її текст становить інформацію з обмеженим доступом, тому постанова не оприлюднювалась.

    Також функціонування мобільного застосунку регулюється наказом Міністра від 29 квітня 2024 року про створення інформаційно-комунікаційної системи для доступу до електронного кабінету військовозобов’язаного.

    21. Якими нормативно-правовими актами регулюється функціонування “Резерв+”?

    Перш за все це Закон України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів», який визначає поняття електронного кабінету військовозобов'язаного. Кабінет наразі реалізовано у форматі мобільного застосунку “Резерв+”.

    Постанова, яка врегульовує функціонування мобільного застосунку, прийнята 10 травня 2024 року. Інформація щодо постанови та її текст становить інформацію з обмеженим доступом, тому постанова не оприлюднювалась.

    Також функціонування мобільного застосунку регулюється наказом Міністра від 29 квітня 2024 року про створення інформаційно-комунікаційної системи для доступу до електронного кабінету військовозобов’язаного.

    Щасти Вам !

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України