Задайте вопрос юристу

878 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Автомобильное право, 17 сентября 2024, вопрос №119549 340₴

Переоформити авто перебуваючи за кордоном і отримати техпаспорт не віжджаючи до України?

Я за кородон, моя мати за кордоном, авто оформлене на неї. Як я можу переоформити авто і потім отримати технічний паспорт не маючи змоги приїхати в Украіну. Ось таке питання.

Ответы юристов (7)

    Дерій Владислав Олегович
    50%

    Вітаю Вас!

    Перебуваючи за кордоном власник може оформити договір дарування авто у консульстві або у іноземного інотаріуса або можна продати авто через ДІЮ. Також можна скаласти довіреність на продаж авто в консульстві або у іноземного нотаріуса, а угоду про дарування авто оформити в Україні.

    Перш за все Ви можете укласти з мамою договір купівлі-продажу авто через ДІЮ. Ознайомтесь з матеріалом за посиланням https://diia.gov.ua/news/zminyuyemo-pidhid-do-kupi... Податки сплачувати за перший продаж авто не потрібно. Обмінюватись грошима за авто через ДІЮ не потрібно.

    Підписані документи надійдуть до адміністратора сервісного центру МВС, який закріпить вибрані номери та роздрукує свідоцтво про реєстрацію авто. Готовий пакет документів надійде у вибране відділення Укрпошти. А електронні документи на автівку підтягнуться в Дії.

    З відділення укрпошти документи може забрати Ваш родич та переслати Вам за кордон.

    По великому рахунку, якщо Ви залишите ті ж самі номера, оформите електронне свідоцтво про реєстрацію авто та додатково замовите пластиковий варіант зі сторони прикордонників не повинно бути зайвих питань.

    Для переоформлення авто - везти його в Україну не потрібно, проте, свідоцтво про реєстрацію потрібно буде змінити.

    Поки прийде новий техпаспорт їздити за кордоном Ви зможете ще по старому техпаспорті (іноземці не зможуть провірити дійсність техпаспорту).

    Другий варіант - це звернутись в консульство або посольство України, але інколи запис на прийом може тривати місяцями та до того ж, якщо Ви не оновили дані чи не маєте військово-облікового документа - Вам відмовлять у наданні консульських послуг.

    Третій варіант оформити довіреності у іноземного нотаріуса. Довіреність, яка складена в нотаріуса на території іншої держави приймається українським нотаріусом за наявності нотаріального перекладу на державну мову та апостиля (для деяких країн він не потрібен).

    Порядок дій:

    1. Ви та мама оформляєте у закордонного нотаріуса довіреності на своїх представників, щоб вони на території України оформили договір дарування авто.

    2. Вам потрібно звернутися до компетнтних органів іноземної країни та проставити апостиль на довіреності (для деяких країн не потрібно).

    3. Потім дані довіреності потрібно переслати своїм представникам на території України

    4. Представники роблять нотаріальний перклад довіреностей на державну мову.

    5. Ваші представники - йдуть до нотаріуса або сервісний центр МВС з усіма необхідними документами та укладають договір дарування авто, а потім переоформляють техпаспорт і відправляють його Вам за кордон

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Для цього необхідна довіреність, засвідчена українським консульством або нотаріусом у відповідній країні.

    Відповідно до статті 244 Цивільного кодексу України, довіреністю є документ, що видається однією особою іншій для представництва перед третьою особою.

    В довіреності обов’язково повинні бути вказані всі дані довіреної особи. Також дуже важливо чітко та детально визначити повноваження довіреної особи стосовно переоформлення авто.

    Щодо дій, пов’язаних з переоформленням автомобіля, важливо вказати не лише номерні знаки, але й VIN-код. Відсутність всіх ідентифікуючих ознак авто може призвести до відмови в таких діях.

    Укласти договір можна в сервісному центрі. Ця процедура здійснюється адміністрацією. Процедура є безкоштовною.

    Отже власник автомобіля, що перебуває за кордоном, може звернутися до посольства України з проханням видати довіреність іншій особі в Україні. Ця особа зможе представляти інтереси власника автомобіля в Сервісному центрі МВС. Оригінал довіреності може бути відправлений в Україну. Таким чином, автомобіль може бути перереєстрований на Ваше ім’я.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Я за кородон, моя мати за кордоном, авто оформлене на неї. Як я можу переоформити авто і потім отримати технічний паспорт не маючи змоги приїхати в Украіну. Ось таке питання.

    Краще переоформляти авто через Дію.

    Алгоритм дій для переоформлення авто через Дію:

    • у застосунку "Дія" перейти в сервіси "Водієві" - "Продати транспортний засіб" або натиснути "Продати ТЗ" в меню техпаспорта транспортного засобу;
    • вибрати транспортний засіб та пройти підтвердження;
    • вказати договірну вартість авто;
    • вказати контактні дані;
    • надіслати запит на дані покупця за допомогою QR-коду чи посилання.

    Потім потрібно підписати договір після внесення даних покупцем та зачекати на перевірку сервісним центром. Коли все буде готово, у застосунку "Дія" прийде сповіщення.

    Далі адміністратор лише друкує свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Якщо покупець обрав номерний знак, працівник сервісного центру МВС його закріплює. Повний пакет документів передається до ДП "Інфотех", яке направляє свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та номерний знак до "Укрпошти". Поштовий оператор здійснює доставку до 10 днів.

    Також перереєструвати авто можна в сервісних центрах МВС. Ця процедура оффлайн займає 30-40 хвилин. Але тут потрібно уповноважувати осіб через видання довіреності.

    Це можливо зробити 2 способами:

    1. Через консульство України в країні Вашого перебування. Але дуже часто консульства мають черги на місяці наперед та потрібно подати електронний ВОД.

    2. Через місцевого нотаріуса. Але потім таку довіреність потрібно буде перекласти та в Україні та завірити переклад у нотаріуса.

    З повагою!

    • Serhii Doroshenko Клиент месяц назад

      Я саме я можу отримати через "Укрпошту" вже новий техпаспорт на авто? Фізично я перебуваю у Германїї. То біж зможу я саме у Германії отримати ? Це дуже важливо мені знати. Дякую

      • Кирда Вячеслав Володимирович
        50%

        Під час проведення процедури перереєстрації Ви обираєте відділення Укрпошти, куди хочете надіслати нові документи. Далі особа за довіреністю отримує нове свідоцтво про реєстрацію та пересилає Вам його за кордон.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Сергію!

    Варіант перший переоформити авто через Дію.

    Послуга перереєстрації в "Дії" доступна лише для фізосіб і лише для трьох категорій транспортних засобів: легкові автомобілі, мотоцикли та мопеди. Для зміни власників мікроавтобусів, вантажівок чи іншої техніки доведеться звертатися до Сервісного центру МВС.

    Цим же шляхом доведеться йти і тим, хто протягом календарного року продаватиме понад один транспортний засіб. Річ у тім, що перший у році продаж автомобіля, мотоцикла чи мопеда звільняється від оподаткування, а з другого, третього і кожного наступного потрібно сплатити 5% та 18% податку з доходів відповідно і 1,5% військового збору.

    Для покупців такого обмеження немає: протягом календарного року онлайн можна переоформити необмежену кількість транспортних засобів. Головне – аби в продавця це були перші угоди у звітному періоді.

    Для переоформлення авто через "Дію" в застосунку необхідно мати верифікований податковий номер, паспорт або посвідку на проживання, задеклароване місце проживання і технічний паспорт (для продавця).

    "Дія" може відмовити в перереєстрації транспортного засобу в таких випадках:

    • за результатами перевірки виявлено, що транспортний засіб або фізособа перебувають у розшуку;
    • у Єдиному державному демографічному реєстрі відсутня інформація щодо зареєстрованого місця проживання;
    • під час перевірки відомостей виявлені неправдива інформація або розбіжності.

    Щоб переоформити автомобіль через "Дію", продавцю потрібно перейти в розділ "Сервіси", обрати пункт "Водієві" та натиснути "Продати транспортний засіб".

    Далі продавцю потрібно заповнити першу частину договору: дані про транспортний засіб, його вартість та вказати контактну інформацію про себе. Після підтвердження всіх даних у продавця з’явиться спеціальний QR-код, який повинен відсканувати покупець та заповнити свою частину договору.

    Алгоритм дій для покупця виглядає так:

    • відсканувати QR-код або перейти за посиланням, яке надасть продавець;
    • ознайомитися з умовами договору;
    • вибрати номерний знак (залишити старий, змінити на новий чи замовити індивідуальний);
    • надати згоду на перереєстрацію авто;
    • вибрати версію техпаспорта (пластик та електронне свідоцтво в "Дії" чи лише електронне свідоцтво в "Дії");
    • надати дані для доставки "Укрпоштою";
    • оплатити послугу.

    Важливий момент: підтвердити купівлю транспортного засобу та заповнити договір потрібно протягом 12 годин з моменту генерування QR-коду.

    Після внесення своїх даних обома сторонами сформується договір купівлі-продажу, який потрібно підписати електронним підписом.

    Працівники Сервісного центру МВС перевірять відомості про власника і транспортний засіб за відповідними реєстрами та базами даних. Готовий пакет документів надійде новому власнику у вибране відділення "Укрпошти", а електронні документи на автівку підтягнуться в "Дії".

    Варіант другий переоформити авто на території України за довіреністю від Вас та Вашої матері.

    Для цього кожному Вас потрібно оформити довіреність на третіх осіб в Україні, які укладуть у нотаріуса договір дарування. Після того Ваш представник переоформить авто на Вас у СЦ МВС та надішле Вам техпаспорт за кордон поштою.

    За кордоном Ви можете оформити довіреність або у консульстві України (у Вашому випадку потрібен е-ВОД), або у місцевого нотаріуса. В останньому випадку буде необхідно проставити на довіренності апостіль, потім переслати їх в Україну, перекласти на українську мову та завірити переклад нотаріально.

    Звісно, що оформлення договіру купівлі-продажу через Дію, значно легший для Вас варіант.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    1. ДОГОВІР КУПІВЛІ ПРОДАЖУ.

    Продавцю необхідно авторизуватись у застосунку Дія, згенерувати QR-код та поділитись ним із покупцем. Далі особа, яка хоче придбати транспортний засіб, має виконати такі дії:

    • залишити наявний номерний знак або забронювати новий зі спеціальною серією DI;
    • при замовленні нового номерного знаку, обрати платну чи безкоштовну комбінацію;
    • обрати вид свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу: електронне чи виготовлене на бланку;
    • вказати відділення Укрпошти для отримання номерних знаків та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;
    • підтвердити правильність введених даних;
    • оплатити послугу.

    Далі відомості про продавця, покупця та автомобіль автоматично перевіряються засобами Єдиного державного реєстру транспортних засобів. Якщо авто знаходиться в розшуку, наявні обмеження чи обтяження, договір не укладається. Про це система автоматично згенерує повідомлення.

    Після успішної перевірки, формується договір купівлі-продажу, який підписують покупець та продавець за допомогою Дія.Підпис. Підписані документи надходять до сервісного центру МВС. Адміністратор закріплює обрані номерні знаки та видруковує свідоцтво про реєстрацію авто за новим власником. Готовий пакет документів працівник ДП «ІНФОТЕХ» передає до Укрпошти. А поштовий оператор направляє на вказану замовником адресу.

    У Головному сервісному центрі МВС звертають увагу, що договір купівлі-продажу заповнюється впродовж 24 години з початку формування. Анулювати його можливо тільки до моменту підписання. Також наголошуємо, що у застосунку Дія доступний виключно перший продаж авто упродовж поточного року.

    Якщо покупець залишив наявний номерний знак, користуватись автівкою можна одразу, коли з’явиться свідоцтво про реєстрацію в Дії. Якщо замовляли нові номерні знаки, керувати автомобілем можливо тільки після їхнього отримання поштовим оператором.

    Послугу перереєстрації транспортних засобів онлайн реалізували завдяки співпраці Міністерства цифрової трансформації, ДП «ІНФОТЕХ» та АТ «Укрпошта».

    2.

    ДОГОВІР ДАРУВАННЯ ТРЕБА РОБИТИ ЧЕРЕЗ КОНСУЛЬСКИЙ ВІДДІЛ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ В ІНОЗЕМНІЙ ДЕРЖАВІ.

    МОЖЛИВО ЛИШЕ УКЛАСТИ ДОГОВІР, АЛЕ НЕ ЗДІЙСНИТИ ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЮ. ЦЕ ТІЛЬКИ В УКРАЇНІ.

    Для укладення договору дарування(купівлі-продажу) автомобіля Ви можете звернутись разом з обдарованим (покупцем) до консульства України в державі перебування. Вони вчиняють такі дії і це чітко визначено законодавством.

    МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    27.12.2004 № 142/5/310

    "Про затвердження Положення про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України"

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1649-04#Text

    3.3. Посвідчення договорів про відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів

    3.3.1. Договори про відчуження транспортних засобів (автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок), зареєстрованих на території України, посвідчуються консулом незалежно від місця їх реєстрації.

    3.3.2. Договори про відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів посвідчуються за умови подання документів, які підтверджують право власності відчужувачів на це майно, та перевірки через Міністерство закордонних справ України відсутності публічних обтяжень за даними Державного реєстру обтяжень рухомого майна. У разі наявності публічного обтяження договори про відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів посвідчуються з дотриманням вимог, передбачених підпунктом 3.1.8 цього Положення.

    При посвідченні договорів відчуження транспортних засобів, що перебували в експлуатації і зареєстровані в установленому чинним законодавством порядку, консул перевіряє наявність у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу (технічному паспорті) відмітки про зняття його з обліку.

    3.3.3. Консулу також подається документ про оціночну вартість транспортного засобу, визначену суб'єктом оціночної діяльності згідно з вимогами нормативно-правових актів з оцінки майна.

    3.3.4. При посвідченні договорів відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів, що є спільною власністю подружжя, вимагається згода другого з подружжя, яка оформлюється консулом з дотриманням вимог, викладених у підпункті 3.1.7 цього Положення.

    3.3.5. Не допускається посвідчення договорів відчуження автомобілів, безоплатно переданих (або проданих на пільгових умовах) особам з інвалідністю відповідними органами праці та соціального захисту населення (Порядок забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року № 999 (зі змінами).

    Як бачимо НАКАЗ від 27.12.2004 № 142/5/310 вимагає оціночну вартість. Тому жоден працівник консульства не зареєструю договір відчуження авто без оціночної вартості.

    Спробуйте отримати оцінку АВТО онлайн.

    Ось компанія, котра робіть оцінку онлайн: https://zemocenka.com/otsenka-avtomobylya/

    Їх пропозиція:

    У разі якщо немає можливості оцінити авто в Києві в реальному часі, ми здійснюємо оцінку авто онлайн. Для цього необхідно:

    • надіслати фото транспорту;
    • надіслати всі необхідні для оцінки документи.

    Здійснити це ви можете, зв’язавшись з нашою компанією в соціальних мережах або відправивши документи по Новій Пошті, Укрпоштою. Ми зробимо оцінку і надамо всю потрібну інформацію в Вайбер, особисто або поштою.

    Щоб здійснити замовлення, потрібно зв’язатися з ними і надати документи, потрібні для оцінки авто:

    • Техпаспорт автомобіля, свідоцтво реєстрації КТС.
    • Паспорт або інший документ підтвердження особи.
    • Договір купівлі-продажу.
    • Балансова довідка.
    • Реквізити замовника.
    • Для юридичних осіб потрібно свідоцтво про виплату податків.
    • Результати оцінки та що ви отримуєте

    Після того як оцінювач зробив свою роботу, він узгоджує деталі з замовником і робить звіт. Після чого складають документ, завірений печаткою і виконаний за затвердженим і законному зразком. Далі ви можете використовувати цей документ в залежності від цілей, заради яких зверталися до послуг оцінки ТС.

    Документ, який ви отримаєте про оцінку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2014 року, дійсний протягом 6 місяців.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Судебные решения 365 1 23 окт. 2024
Официальный блог Юристы.UA 166 0 22 окт. 2024
Событие 246 0 22 окт. 2024
Законы 2064 3 2 окт. 2024