Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 23 сентября 2024, вопрос №119872 350₴

Написав за'яву на відстрочку але ще її не маю!

Доброго дня. Мені 26 років навчаюся на денній формі навчання. 18.09 був в ТЦК написав заяву на отримання тимчасового військового посвідчення, також написав заяву на відстрочку від мобілізації. На тимчасове посвідчення сказали чекати 10 днів а на відстрочку до 30 днів. 28.09 Планую їхати в похід в інакшу область а на руках маю лише військовий документ роздрукований з РЕЗЕРВ+ та витяг ЄДЕБО, що я студент. Чи потрібно мені переживати якщо мене зупинить ТЦК або інші?

Ответы юристов (6)

    Богун Сергій Павлович
    16.6%

    Доброго дня.

    Щодо ВОД переживати не варто.

    Е-ВОД має таку ж юридичну силу, що і паперовий ВОД.

    Щодо довідки ЄДЕБО - даний документ не підтверджує надання Вам відстрочки.

    Тому ризик є і в цьому випадку переживати варто.

    Порада: Візьміть з собою додатково копію заяви, що Ви подали до ТЦКСП відносно надання відстрочки.

    Взагалі комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Дивна ситуація.

    Дерій Владислав Олегович
    16.6%

    Доброго дня!

    Чи потрібно мені переживати якщо мене зупинить ТЦК або інші?

    На жаль, поки Ви не маєте належним чином оформленої відстрочки існує високий ризик незаконної мобілізації в іншій області.

    Згідно частини 1 статті 39 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов’язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації, незалежно від місця їх перебування на військовому обліку.

    Тобто, якщо військовозобов'язаний не оформив відстрочку - його можуть направити на ВЛК та призвати з будь-якого ТЦК.

    Якщо похід ніяк не можна відкласти, тоді носіть з собою роздруковану заяву про відстрочку та довідку з ЄДЕБО, щоб у разі зустрічі з представниками ТЦК Вас не "запросили" до їхнього ТЦК. Якщо відчуєте агресію зі сторони ТЦК та Вас намагаються незаконно затримати - обов'язково телефонуйте рідним або знайомим, щоб вони звернулись до поліції або ДБР. За перевищення службових повноважень на представників ТЦК чекатиме адміністративна або кримінальна відповідальність.

    Якщо є можливість - візьміть у ТЦК, де перебуваєте на обліку, довідку про те, що Ваші документи про відстрочку знаходяться на стадії розгляду.

    Загалом, краще відкласти подорож поки у Вас не буде довідки про оформлену відстрочку або поки вона не буде відображатись в електроному ВОД Резерв+ чи ДІЇ.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    16.6%

    Доброго дня, Василю!

    На Вашому місті, я би не ризикував їхати до іншої області без оформленої відстрочки в ТЦК, оскільки, при зустічі із групами оповіщення маєте ризик отримати повістку доТЦК. У такому випадку Ви будете зобов'язані з'явитись до останнього, а у разі неявки можете бути притягнуті до адмінистративної відповідальності.

    Якщо відповідну поїздку немає можливості відкласти, то радив би Вам мати при собі Ваш примірник заяви на відстрочку, яку Ви зареєстрували в ТЦК. Чи немає змоги ТЦК, у якому Ви перебуваєте на обліку видати Вам або повістку на дату, коли потрібно забрати ВОД або ж будь яку довідку, яка б підтверджувала те, що Ви подали всі необхідні документи для оформлення відстрочки та ВОД?

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    Перевірка військово-облікових документів під час мобілізації.

    49. У період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.

    У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.

    У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину.

    Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

    У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    16.6%

    Вітаю Вас, Василь!

    Доброго дня. Мені 26 років навчаюся на денній формі навчання. 18.09 був в ТЦК написав заяву на отримання тимчасового військового посвідчення, також написав заяву на відстрочку від мобілізації. На тимчасове посвідчення сказали чекати 10 днів а на відстрочку до 30 днів. 28.09 Планую їхати в похід в інакшу область а на руках маю лише військовий документ роздрукований з РЕЗЕРВ+ та витяг ЄДЕБО, що я студент. Чи потрібно мені переживати якщо мене зупинить ТЦК або інші?

    На жаль, але бути може все, що завгодно.

    Я б хотів сказати, що таке неможливо, але ТЕОРЕТИЧНО у нашій державі може бути все, що завгодно. "Запакувати" можуть навіть особу з відстрочко, по правді кажучи.

    Моя порада клієнтам у подібній ситуації - якщо Ви маєте право на відстрочку - ОФОРМЛЮЙТЕ ЙОГО, тим паче, що у Вашій ситуації це не так складно. Оскільки право на відстрочка та оформлена відстрочка - дві кардинальні речі.

    Повний алгоритм для оформлення відстрочки у Вашій ситуації:

    1. Отримуєте довідку з ЄБЕДО із зазначенням "ТАК, не порушує" щодо послідовності здобуття освіти.

    2. Готуєте заяву про оформлення відстрочки, до якої додаєте ПРОСТІ копії паспорту, РНОКПП, військово-облікового документу, довідку ЄДЕБО та направляєте це все до ТЦК поштовим зв'язком (рекомендований лист з повідомлення про вручення з описом вкладення).

    3. Реєструєтеся в електронній черзі до ТЦК та СП.

    https://q.mod.gov.ua/registration-place

    4. Готуєте повторно той же пакет документів, що і надісланий поштою, лише вже з нотаріальними копіями.

    5. Йдете до ТЦК та в першу чергу намагаєтеся зареєструвати заяву про відстрочку. Якщо реєструєте - чудово, якщо направляють на ВЛК - йдете та проходите ВЛК.

    6. Якщо після ВЛК направляють для реєстрації заяви про відстрочку - чудово, якщо вручають "бойову" - відмовляєте від отримання через незаконність дій працівників ТЦК та СП. Жодної юридичної відповідальності за це Ви не понесете.

    7. В кінцевому результатів реєструєте заяву про відстрочку, чекаєте +- 2-3 тижні, забираєте довідку про відстрочку від мобілізації.

    З повагою!

    Карпенко Андрій Володимирович
    16.6%

    Вітаю!

    ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ - ТА ОФОРМЛЕНА ВІДСТРОЧКА ТО РІЗНІ РЕЧІ.

    ТОМУ НЕ РАДЖУ ВАМ ВИЇДЖАТИ ЗІ СВОГО МІСТА ДО МОМЕНТУ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ.

    Нормативна база

    Відповідно до Порядку проведення призову, затвердженого постановою КМУ №560, відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби - але це стосується того ТЦКСП, в котрому Ви на військовому обліку - в іншій області це може не спрацювати (замість відпочинку Ви будете доводити своє право на відстрочку).

    Корнійчук Євген Іванович
    17.1%

    Доброго дня, майте з собою копію заяви про відстрочку з відміткою ТЦК про її прийняття. та ваш студентський квиток.

    , ви маєте право на відстрочку.

    У зв'язку зі змінами підстава виглядає так:

    • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України “Про освіту”, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;

    Послідовність вищої освіти у вашому випадку зберігається.

    • початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти – молодший бакалавр (коледж ЧНУ);
    • перший (бакалаврський) – бакалавр;
    • другий (магістерський) – магістр;
    • третій (освітньо-науковий) – доктор філософії;
    • науковий рівень – доктор наук.

    Для отримання відстрочки вам потрібно подати заяву на ім'я комісара тцк про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів

    Студентський квиток

    Наказ про зарахування до навчального закладу

    Довідка з навчального закладу Форми 20.

    довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти ( https://info.edbo.gov.ua/check-person/ )

    Цих документів цілком достатньо для отримання відстрочки, додатково можно додати ще договір з навчальним закладом, чек про оплату навчання

    Заяву пишіть у двох екземплярах щоб на одному поставили штамп про її прийняття, і вона залишилась доказом її подачі.

    Пунктом 63 Пастанови 560 передбачено у разі подачі заяви на відстрочку на ВЛК не мають право направляти. Тому при вступі, одразу подавайте заяву.

    Зразок заяви додається.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України