Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 25 сентября 2024, вопрос №120022

Чи можуть мобілізувати вчителя, який має право на відстрочку, але не оформив документально?

Після змін до закону про мобілізацію, що вступили в дію 18 травня цього року,
вчителі, які працюють по 0.75 ставки за основним місцем роботи, далі звільняються
від моблізації. Також в законодавстві є норма, що звільняються від мобілізації ті що
працюють на повну ставку. Цікавить питання, якщо документ від ТЦК про відстрочку відсутній, то вчителя можуть мобілізувати навіть якщо він має право на відстрочку?
Як відбувається на практиці і яка частина вчителів оформлюють цей документ?
Чи може вчитель при наявності пред'явити довідку про місце праці і розмір ставки, які потрібно подавати в тцк для оформлення відстрочки згідно постанови про мобілізацію від 16 травня.
І такий момент. Якщо вчителя оформляють на заміну основного працівника, який пішов
у відпуску, то він має право на відстрочку на час роботи, чи він не вважається таким що
працює за основним місцем роботи? Чи може така відпуска тривати більше чим місяць
і залежати від указів про продовження військового стану, що вводяться в дію кожні 3 місяці?

Ответы юристов (4)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Можуть. Право на відстрочку необхідно реалізувати.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ТА ОФОРМЛЕНА ВІДСТРОЧКА ТО РІЗНІ РЕЧІ.

    ОСОБУ ЯКА НЕ ОФОРМИЛА ВІДСТРОЧКУ, МОЖУТЬ МОБІЛІЗУВАТИ.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Цікавить питання, якщо документ від ТЦК про відстрочку відсутній, то вчителя можуть мобілізувати навіть якщо він має право на відстрочку?

    Можуть і на практиці є багато таких випадків.

    Як відбувається на практиці і яка частина вчителів оформлюють цей документ?

    Якщо вчитель має право на відстрочку і представив всі необхідні документи, топроблем не виникає.

    Чи може вчитель при наявності пред'явити довідку про місце праці і розмір ставки, які потрібно подавати в тцк для оформлення відстрочки згідно постанови про мобілізацію від 16 травня.

    Вчитель повинен пред'явити цю довідку до ТЦК разом із заявою. Нещодавно мобілізували хлопця, який не оформив відстрочку та пред'являв довідку із навчального закладу. Не раджу тягнути час.

    І такий момент. Якщо вчителя оформляють на заміну основного працівника, який пішову відпуску, то він має право на відстрочку на час роботи, чи він не вважається таким щопрацює за основним місцем роботи?

    Залежить від умов трудового договіру та інформації у наказі про прийняття Вас на роботу. У будь якому випадку вчитель матиме право на відстрочку тільки на час працевлаштування.

    Чи може така відпуска тривати більше чим місяцьі залежати від указів про продовження військового стану, що вводяться в дію кожні 3 місяці?

    Про яку відпустку йде мова? Про відпустку вчителя? Остання не залежить від Указів Президента про продовження мобілізації.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Громадянин Клиент месяц назад

    Хочу уточнити питання. Якщо вчителя оформляють на заміну вчительки, що пішла у декретну відпустку, що відповідно зазначається у довідці школи для ТЦК, то такі вчителі одержують право на відстрочку, і як відбувається оформлення такої відстрочки на практиці, як на цю підставу дивляться в ТЦК? Оскільки під час воєнного стану, вчителям (працівникам) дали можливість брати відпустку за свій рахунок більше ніж на місяць, чи заміна такого працівника надає формально і на практиці право на відстрочку вчителям, що заміняють їх? Окрім того, чи можуть на основі електронного ВОД (витяг із позначкою Резерв-плюс і qr-кодом, із ЦНАПУ, після оновлення даних) оформити вчителя у школу, і оформити в подальшому відстрочку в ТЦК?


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024