Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 30 сентября 2024, вопрос №120343

Електронний ВОД та паперовий при оформленні відстрочки

Доброго дня. Цікавить таке питаня: чоловік має на руках документи для отримання відстрочки у звязку з навчанням: довідка з ЄДБО, яка вимагається згідно з Порядком 560. Однак місцева комісія ТЦК, яка приймає та розглядає документи для отримання відстрочки вимагає лише ВОД паперового зразку (НЕ витяг з Резерву). Підкажіть, як діяти в даному випадку, щоб не отримати відмову Комісії по надання відстрочки та у разі проходження ВЛК для отримання паперового квитка не було мобілізовано? У військовозобвязаного наявний лише витяг з Резрву з qr кодом.

Ответы юристов (2)

    Прокопець Олександр Васильович

    Добрий день!

    Вимоги ТЦК абсолютно незаконні, оскільки в Україні діють два види ВОД, паперовий та електронний. Обидва мають однакову юридичну силу.

    Необхідно отримати від ТЦК письмову відмову, яку вже оскаржувати в Міноборони чи до суду.

    Якщо відмови немає, необхідно звернутись до ТЦК з відповідним пакетом документів на відстрочку, на який ТЦК зобов'язана надати відповідь (позитивну чи негативну).

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Вікторія!

    Почніть зі скарги на 1512.

    Директорат цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони України надає офіційне розʼяснення щодо юридичної сили електронного та паперового військово-облікового документу.

    Зокрема, наявність у особи військово-облікового документа в електронній формі, наприклад, у відповідному застосунку мобільного телефону, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документу з QR кодом, є рівнозначним військово-обліковому документу у паперовій формі, оскільки усі вони мають однакову юридичну силу.

    Військово-обліковий документ в електронній формі дозволяє уповноваженим працівникам ТЦК та СП, Національної поліції, Держприкордонслужби зчитувати його за допомогою будь-яких засобів (телефони, планшети), на яких може бути встановлений застосунок Резерв+ та які мають камеру. А роботодавцю – формувати список військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час.

    https://www.mil.gov.ua/news/2024/07/31/rozʼyasnenn...

    Якщо співробітники ТЦК ігнорують документи у додатку “Резерв+ звертайтесь на гарячу лінію 1512.

    https://provce.ck.ua/mobilizatsiia-v-ukraini-kudy-...

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024