Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня.Я наданий час ,мобiлiзований, служу в лавах ЗСУ.В матерi друга группа iнвалiдностi.Також э ще сестра,якi документи потрiбнi,для вiдмови сестри за доглядом матерi?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Ровно, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю,
Підстава для звільнення звучить так:
необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
Тому просто наявність 2 групи інвалідності мало для звільнення. Мама повинна потребувати постійного догляду.
Крім того, дана підстава зазначає "за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи".
Тобто умова не передбачає бажання осіб 1 та 2 ступеня споріднення здійснювати постійний догляд.
Є тільки одна умова, коли вони не здійснюють його - це коли вони самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
Зараз ця підстава для звільнення максимально ускладнена.
Навіть, якщо ви отримаєте довідку, що мама потребує постійного догляду (що насправді непросто) - сестра (здорова) просто відмовитись від догляду не зможе.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Володимире!
На жаль, для звільнення необхідно:
1. Наявність висновку ЛКК про потребу матері у постійному догляді. Чи має Ваша матір останній?
2. Відсутність родичів першого ступеня споріднення, або потреба таких родичів у постійному догляді. Тобто, відмова Вашої сестри у здійсненні догляду за матір'ю не надасть Вам права на звільнення.
Відповідно до статті 26 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":
4. Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби на підставах:
2) під час дії воєнного стану:
а) за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;
б) за станом здоров’я:
на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби або про тимчасову непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців;
за наявності інвалідності (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу);
в) у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі;
г) через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких визначається частиною дванадцятою цієї статті (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу);
12. Військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:
3) під час дії воєнного стану:
необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я".
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю, пане Володимере!
Чи потребує сестра та Ваша мама постійного догляду на підставі висновку ЛКК або МСЕК? Якщо так, то Ви маєте право на звільнення, якщо ні - Ви отримаєте 100% відмову. При цьому відмова сестри від догляду за матір'ю ніяк не допоможе.
Згідно частини 12 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" під час дії воєнного стану військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:
Отже, головними умовами для звільнення є:
Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої особи, в тому числі усиновлені.
До членів сім'ї громадянина другого ступеня споріднення відносяться його рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
Ви матимете право на звільнення якщо:
1. Ви являєтесь єдиною особою, яка може здійснювати постійний догляд за матір'ю. В такому випадку потрібно довести, що відсутні члени сім'ї першого та другого ступеня споріднення.
2. Мати має довідку МСЕК або лікарсько-консультативної комісії (ф. 080-4/о або ф. 080-2/о), де вказано про її потребу у постійному догляді
За відсутності хоча б однієї з даних умов - Вам відмовлять у звільненні.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
НАЖАЛЬ, З ОПИСАНИХ ВАМИ ОБСТАВИН, ВИ НЕ МАЄТЕ ПРАВА НА ЗВІЛЬНЕННЯ З ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ.
ЗАКОН УКРАЇНИ
"Про військовий обов'язок і військову службу"
12. Військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:
3) під час дії воєнного стану:
необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;
у зв’язку з необхідністю здійснення опіки над особою, визнаною судом недієздатною, за умови що за такою особою не здійснюється піклування (опіка) іншими особами;
НАЖАЛЬ, ВАША МАМА НЕ ПІДПАДАЄ ПІД ЦІ КРИТЕРІЇ (ПОТРІБНО РІШЕННЯ ЛКК АБО МСЕК ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ПОСТІЙНОГО ДОГЛЯДУ) - ТРЕБА ЩОСЬ ІНШЕ.
ТАКОЖ ВАША СЕСТРА НЕ МОЖЕ ВІДМОВИТИСЯ ВІД ДОГЛЯДУ ЗА МАМОЮ-ІНВАЛІДОМ- ЦЕ ЇЇ ОБОВ'ЯЗОК ЗГІДНО СІМЕЙНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ. ЄДИНЕ, ЯКЩО ВОНА НЕ ВЗМОЗІ ВИКОНУВАТИ СВОЇ ОБОВ'ЯЗКИ ЗА СТАНОМ ЗДОРОВ'Я, ТОДІ ЦЕЙ ОБОВ'ЯЗОК БУДЕ ПОКЛАДЕНИЙ НА ВАС І ВИ БУДЕТЕ МАТИ ПРАВО НА ЗВІЛЬНЕННЯ З ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Доброго дня.Я наданий час ,мобiлiзований, служу в лавах ЗСУ.В матерi друга группа iнвалiдностi.Також э ще сестра,якi документи потрiбнi,для вiдмови сестри за доглядом матерi?
Щиро співчуваю, на жаль, звільнитися з лав ЗСУ не зможете про причині наявності сестри. Як би я хотів озвучити Вам іншу інформацію, але це неможливо.
Для звільнення основним моментом, який Ви повинні довести - відсутність родичів першого ступеня споріднення. Крім того, Ваша мати повинна потребувати постійного догляду.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
Стаття 26. Звільнення з військової служби
...
12. Військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:
...
3) під час дії воєнного стану:
необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
З повагою!
Адвокат, г. Киев, 11 лет опыта
Общаться в чатеВітаю! Звільнення з військової служби для догляду за матір'ю, яка має II групу інвалідності, можливо, якщо вона потребує постійного догляду, а також якщо ви є єдиною особою, яка може його забезпечити. Наявність сестри може вплинути на прийняття рішення щодо вашого звільнення, оскільки в такому випадку ви не є єдиним опікуном.
Порядок звільнення з військової служби:Згідно із ЗУ "Про військовий обов’язок і військову службу", ви можете подати заяву на звільнення з військової служби, спираючись на положення, що регулюють можливість звільнення військовослужбовців для догляду за родичами з інвалідністю. Ось ключові моменти:
Підстава для звільнення:
Відповідно до ст. 26 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу", військовослужбовці можуть бути звільнені з військової служби "за сімейними обставинами". Однією з таких обставин є необхідність догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи, якщо більше немає близьких родичів, які можуть здійснювати догляд.
Перелік документів для звільнення:
1. Медичний висновок про стан здоров’я матері, що підтверджує II групу інвалідності та необхідність постійного догляду.
2. Висновок МСЕК чи ЛКК проте що Ваша мати потребує постійного догляду
3. Документ, що підтверджує спорідненість (свідоцтво про народження або інші документи, що підтверджують сімейні відносини).
4. Письмова заява з обґрунтуванням необхідності звільнення через догляд за матір’ю.
5. Довідка про склад сім'ї або інші документи, які підтверджують, що інші члени сім’ї не можуть забезпечити догляд (наприклад, якщо ваша сестра не проживає з матір’ю або з об’єктивних причин не може виконувати обов'язки догляду).
Процедура подання документів, зазвичай документи подаються через військову частину, де ви проходите службу. Ваш командир частини передасть пакет документів до відповідного органу для ухвалення рішення.
Важливо, щоб в матеріалах справи було підтверджено, що догляд за матір'ю не може забезпечити інша особа. Якщо ваша сестра не має можливості доглядати за матір'ю (але для цього Ваша сестра має потребувати сама постійного догляду чи мати групу інвалідності, чи доглядати когось іншого), це має бути підтверджено додатковими документами.
Висновки за результатом опрацювання Вашого питання.
Відповідно до ст 26 ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу", якщо ви є єдиною особою, яка може забезпечити постійний догляд за матір’ю з інвалідністю ІІ групи, у вас є підстави для звільнення з військової служби. Рекомендується звернутися до командира вашої частини із відповідним рапортом, а також зібрати всі необхідні документи для підтвердження сімейних обставин. Проте якщо Ваша сестра є здоровою і нікого іншого не доглядає, то Вам буде відмовлено. Отже пошукайте ще причини для звільнення якщо з сестрою все гаразд. Спробуйте пройти ВЛК.