Начните консультацию с юристом онлайн
Після смерті бабусі, на якій був будинок, в спадщину вступив мій батько, але не встиг переоформити і помер, після нього в спадщину вступила я, переоформила її і продала. але тут зявилася його сестра, яка за пів року не вступила в спадщину після бабусі в свій час і погрожує тепер судами. Що вона може зробити і які тепер мої дії мають бути
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Готуйтеся до судового спору.
Щодо сестри - нехай погрожує.
а що буде з тими людьми які купили будинок
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеВсе залежатиме від рішення суду якщо таке буде.
які мої шанси в такому випадку
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеТреба аналізувати законодавство та судову практику.
Юрист, г. Черкассы
Доброго дня. Для детального аналізу Вашої ситуації потрібно ознайомитися з документами, або ж спілкуватися особисто. В цілому поки що не бачу нічого страшного у тому що Ви написали. Погрожує, зверніться до поліції. Ваша тітка пропустила строки на прийняття спадщини. Скільки часу пройшло з моменту смерті батька? Хто був зареєстрований на момент смерті батька з померлим батьком? Чому Ваша тітка вчасно не звернулась до нотаріуса? І ще безліч деталей та питань, які потрібно уточнювати, для надання Вам відповіді.
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго вечора. В Цивільному кодексі України є стаття щодо пропущення 6-місячного терміну для прийняття спадщини.
Стаття 1272. Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини
1. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
{Частина друга статті 1272 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2435-VI від 06.07.2010, № 1709-VII від 20.10.2014}
3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суди переважно правильно вирішують питання поважності причин пропуску зазначеного строку та визнають поважними: тривалу хворобу, перебування спадкоємця тривалий час за межами України, відбування покарання в місцях позбавлення волі, перебування на строковій військовій службі в Збройних Силах України тощо. Судом не можуть бути визнані поважними такі причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини як юридична необізнаність позивача щодо строку та порядку прийняття спадщини, необізнаність особи про наявність спадкового майна, похилий вік, непрацездатність, незнання про існування заповіту, встановлення судом факту, що має юридичне значення для прийняття спадщини (наприклад, встановлення факту проживання однією сім'єю), невизначеність між спадкоємцями хто буде приймати спадщину, відсутність коштів для проїзду до місця відкриття спадщини, несприятливі погодні умови.