Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Права человека, 26 октября 2024, вопрос №121800

Які наслідки подавання в суд за порушення права гідності

Доброго дня, проконсультуйте будь ласка по такому питанню. Я медична сестра і проходила медичні курси. В мережі Вайбер в чаті написала про збір грошей для певної особи, фрази взятка чи ще чогось такого не було, (просто "Принесіть 500 грн для "Прізвище") Це повідомлення заскрінили і
відправили цій особі (керівниці медичного закладу). Вона мені повідомила що збирається подавати до суду за порушення її гідності.
Що це означає для мене? І які можуть бути наслідки? Якщо відшкодування моральної шкоди то в якому розмірі?

Ответы юристов (1)

    Турчин Ярослав Олексійович

    ДОБРОГО ДНЯ, пані ІРИНО!

    Європейські стандарти дійшли і до України. Якщо раніше цього можна було взагалі не боятися, то зараз теоретично загрозою є не стільки рішення суду чи моральна шкода (моральні страждання) ще довести треба і суди в Україні й досі неохоче призначають моральну шкоду.

    ОТЖЕ, Ви ризикуєте лише матеріально, а саме:

    - у разі програшу - суд присудить стягнути з Вас судовий збір пропорційно заявлених вимог (в сучасних реаліях України це кілька тисяч гривень);

    Під час подання позовної заяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної особи, за пред`явлення якої підлягає сплаті судовий збір в сумі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

    Судовий збір стягується відповідно до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

    Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2024 рік" станом на 1 січня 2024 року установлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб у розмірі - 3028 гривні.

    Судовий збір за подання позовної заяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи, а саме:позовної заяви немайнового характерустановить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осібпозовної заяви про відшкодування моральної шкодистановить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб

    - витрати на адвоката. Це теж щонайменше кілька тисяч гривень. Або й більше. На розсуд суду, бо послуги адвокатів коштують значно дорожче зараз, але суд не завжди вважає ці розцінки адекватними та такими, що можуть бути компенсовані за рахунок сторони відповідача.

    В той же час, якщо суд відмовить, то Ви маєте право залучивши адвоката до процесу - компенсувати Ваші витрати за рахунок позивачки.

    Головне - не визнвайте факту розповсюдження саме Вами інформації, яку особа буде виставляти в суді як компрометуючу та таку, що шкодить честі, гідності та діловій репутації.

    Довести факт причетності Вас до цього майже нереально. Телефон бажано змінити звісно і маю надію, що він не записаний в Вашій особовій справі та ін.

    В будь-якому разі для того, щоб Ви справу не програли - бажано, щоб працював фахівець.

    Щасти Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA