Задайте вопрос юристу

884 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Нотариат, 28 октября 2024, вопрос №121872

Якщо земельна ділянка оформлена мене , але куплена у шлюбі , чи після смерті чоловіка його батьки можуть претендувати на частку в будинку ?

Добрий день, підкажіть , будь ласка, право власності на земельну ділянку оформлене на мене, під час шлюбу , тобто всеодно є спільною сумісною власністю ( наприклад при розлученні) а як щодо спадкування ? Чи батьки чоловіка можуть претендувати на частку будинку після смерті чоловіка ? Яка процедура буде отримання цієї частки ?

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Марія!

    Ви маєте право на свою половину ділянки та на половину частини покійного чоловіка.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Тимченко Анастасия Александровна
    Тимченко Анастасия Александровна месяц назад

    Адвокат, г. Николаев, 28 лет опыта

    половина майна набутого під час шлюбу є спадковою масою. Якщо документи оформлені на Вас, то інші спадкоємці можуть вимагати свою частку у судовому порядку

    Людмила
    Людмила месяц назад

    Юрист, г. Черкассы

    Доброго дня. Майно яке набуте Вами і Вашим чоловіком у шлюбі є сп.сумісною власністю, а отже, після смерті Вашого чоловіка, Ви маєте право на 50% від майна, що придбане за час шлюбу (то вже буде Ваше особисте майно), і буде оформлятися свідоцтвом про право власності. Інші 50% від майна, за Законом ділитимуться порівну між спадкоємцями 1-черги: діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК). У разі відсутності заповіту складеного за життя Вашим чоловіком.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України