Задайте вопрос юристу

871 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Автомобильное право, 31 октября 2024, вопрос №122101 350₴

Выплата по каско,если в полиции другое пояснение

В разговоре со страховой сказала что покидала место ДТП,а в пояснерии полицейский сказал не писать что покидала,не отменит ли страховая выплату из-за разных пояснений им и отличающимися сведениями для полиции в протоколе
Страховая ARX

Ответы юристов (7)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Якщо Ви визнаєте той факт, що покинули місце ДТП, Вас притягнуть до адміністративної відповідальності.

    Згідно ст. 122-4 КУпАП Залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.

    Загалом страхова компанія не повинна відмінити виплати. Якщо до Вас виникнуть питання - чому Ви повідомили, що покинули місце пригоди, то скажіть, що були в стресовому стані і не зрозуміли суті питання.

    Ситуації, коли страхова компанія на законних підставах має право відмовити у страховій виплаті передбачені у Вашому договорі страхування.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Інесса!

    Поліцейський запропонував Вам не зазначати у поясненні, що Ви залишали місце ДТП, оскільки у такому разі, Вас повинні були б притягнути до адмінистративноївідповідальності.

    Згідно зі статтею 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, залишення місця ДТП водієм карається штрафом у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 гривень).

    При цьому водія, який залишив місце аварії, можуть позбавити права керування транспортним засобом на строк від одного до двох років. Крім того, йому загрожує адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.

    Страхова компанія на законних підставах має право відмовити у страховій виплаті. До таких можна віднести, наприклад:

    Можливі причини відмови у виплаті з ОСЦПВ («автоцивілка»):

    1. Судове рішення: якщо суд визначив, що водій – власник полісу ОСЦПВ, – не є винуватцем ДТП, страхова точно відмовить у виплаті постраждалій стороні.
    2. Недійсний поліс: якщо страховий поліс ОСЦПВ не набрав чинності на момент страхового випадку або його термін закінчився, це є достатньою підставою для відмови у відшкодуванні.
    3. Відсутність полісу: якщо учасники ДТП оформлюють «європротокол», при цьому один з них не має діючого полісу ОСЦПВ – це може призвести до відмови у виплаті.
    4. Сп'яніння: керування авто в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння або відмова від обстеження.
    5. Прострочене звернення: якщо потерпілий подав заяву про відшкодування більше ніж через рік після ДТП (щодо майнових збитків) або більше ніж через 3 роки (щодо шкоди, завданої здоров'ю/життю), страхова може відмовити.
    6. Ремонт без звернення: якщо потерпіла сторона не виконала свій обов’язок та не надала страховику пошкоджений автомобіль на огляд, відремонтувавши його до того як звернулася в СК. В цьому випадку на виплату компенсації можна не розраховувати.
    7. Порушення при оформленні: якщо учасники ДТП не оформили його належним чином, не викликали поліцію або не складали «європротокол» – це також призведе до відмови у виплаті потерпілій стороні.
    8. Шахрайство: якщо виявиться, що інформація про ДТП була фальсифікована чи спотворена, або страховий випадок був спровокований навмисно. У такому разі страхова теж може відмовити у виплаті.

    Найчастіші причини відмови у виплаті, описані майже у всіх договорах КАСКО:

    1. Сп'яніння: керування авто в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння або відмова від обстеження майже завжди є винятком зі страхового випадку.
    2. Порушення ПДР: грубе порушення правил дорожнього руху, що стало причиною ДТП, може призвести до відмови у виплаті (за умови, що програма КАСКО не покриває збитки при даних обставинах).
    3. Виключення в договорі: якщо конкретний ризик або вид пошкодження виключений з полісу КАСКО, страхова може відмовити у виплаті за такі події. Це може бути, наприклад, пошкодження тільки шин та дисків, пошкодження салону авто домашнім улюбленцем або пасажиром через необережність, пожежа через несправну електрику тощо.
    4. Залишення місця події: якщо винуватець ДТП втік з місця пригоди до приїзду поліції, але через деякий час поліція його знайшла та оформила відповідні документи – це може інкримінуватися як залишення місця події і призведе до відмови у відшкодуванні.
    5. Не виклик поліції: якщо в договорі КАСКО є опція «без виклику поліції» та немає інших учасників ДТП, клієнт може нею скористатися. Проте якщо такої опції немає, або вона вичерпана у межах попередніх страхових інцидентів, СК має право відмовити. Страховик мотивує своє рішення тим, що страхувальник не звернувся до компетентних органів.
    6. Недостовірна інформація: надання неповної або неправдивої інформації під час укладання страхового договору/полісу або оформлення страхового випадку може призвести до відмови в відшкодуванні.

    Ви аналізували договір саме із Вашою страховою? Яки умови зазначені у останньому щодо відмови у страхових виплатах?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Инесса Клиент 6 часов назад

      Мне притерли авто,увидела когда уехала из дома,поэтому не стала вызывать на место где увидела,а решила вернуться в первоначальное место где стоял автомобиль и тогда больше шансов что найдут вредителя,но страховой сказала что увидела в промежуточной точке

      • Айвазян Юрий Климентьевич

        Я не думаю, що це буде підставою для відмови у виплаті.

        Що саме Ви спитали у менеджера? Які умови для відмови у виплаті?

        • Инесса Клиент 6 часов назад

          спросила не будет ли отказ в выплате из-за того что показания расходятся с тем, что сказала менеджеру страховой и тем что полицейский сказал не писать, что покинула место где увидела повреждение,она сказала уточнит. я уже хотела позвонить и забрать эти пояснения :/

          • Айвазян Юрий Климентьевич

            Який саме в Вас договір: Є КАСКО, мініКАСКО?

    • Инесса Клиент 6 часов назад

      спросила у менеджера,она завтра уточнит и скажет по этому вопросу


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Судебные решения 68 1 23 окт. 2024
Официальный блог Юристы.UA 35 0 22 окт. 2024
Событие 55 0 22 окт. 2024
Законы 1924 3 2 окт. 2024