Начните консультацию с юристом онлайн
В разговоре со страховой сказала что покидала место ДТП,а в пояснерии полицейский сказал не писать что покидала,не отменит ли страховая выплату из-за разных пояснений им и отличающимися сведениями для полиции в протоколе
Страховая ARX
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (12)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Якщо Ви визнаєте той факт, що покинули місце ДТП, Вас притягнуть до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 122-4 КУпАП Залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
Загалом страхова компанія не повинна відмінити виплати. Якщо до Вас виникнуть питання - чому Ви повідомили, що покинули місце пригоди, то скажіть, що були в стресовому стані і не зрозуміли суті питання.
Ситуації, коли страхова компанія на законних підставах має право відмовити у страховій виплаті передбачені у Вашому договорі страхування.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Інесса!
Поліцейський запропонував Вам не зазначати у поясненні, що Ви залишали місце ДТП, оскільки у такому разі, Вас повинні були б притягнути до адмінистративноївідповідальності.
Згідно зі статтею 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, залишення місця ДТП водієм карається штрафом у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 гривень).
При цьому водія, який залишив місце аварії, можуть позбавити права керування транспортним засобом на строк від одного до двох років. Крім того, йому загрожує адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
Страхова компанія на законних підставах має право відмовити у страховій виплаті. До таких можна віднести, наприклад:
Можливі причини відмови у виплаті з ОСЦПВ («автоцивілка»):
Найчастіші причини відмови у виплаті, описані майже у всіх договорах КАСКО:
Ви аналізували договір саме із Вашою страховою? Яки умови зазначені у останньому щодо відмови у страхових виплатах?
З повагою, адвокат Айвазян.
Мне притерли авто,увидела когда уехала из дома,поэтому не стала вызывать на место где увидела,а решила вернуться в первоначальное место где стоял автомобиль и тогда больше шансов что найдут вредителя,но страховой сказала что увидела в промежуточной точке
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеЯ не думаю, що це буде підставою для відмови у виплаті.
Що саме Ви спитали у менеджера? Які умови для відмови у виплаті?
спросила не будет ли отказ в выплате из-за того что показания расходятся с тем, что сказала менеджеру страховой и тем что полицейский сказал не писать, что покинула место где увидела повреждение,она сказала уточнит. я уже хотела позвонить и забрать эти пояснения :/
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеЯкий саме в Вас договір: Є КАСКО, мініКАСКО?
у меня полное каско
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеТут є нюанс, про який Ви обов'язково повинні знати. Однією з самих розповсюджених причин невиплат по КАСКО (навіть повному) є надання страховій компанії неправдивих відомостей. При чому йдеться не про страхове шахрайство, як деякі власники авто гадають, а іноді про звичайнісінькі неточності у поясненнях щодоз фактичних подій. Про це, доречи, пише і сама АРХ (https://arx.com.ua/blog/interesting-about-insuranc...).
Тому на Вашому місці я би скорше постарався виправити пояснення, які Ви давали поліцейському, а ні ті, що Ви дали менеджеру АРХ. Це може Вам зашкодити, якщо страхова розцінить Ваші уточнення, як надання раніше неправдивої інформації.
Тим більше, що від'їзд з місця стоянки, оскільки Ви не помітили пошкодження свого авто, і повернення туди, історі зрозуміла і є доволі частою в житті.
спросила у менеджера,она завтра уточнит и скажет по этому вопросу
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
В разговоре со страховой сказала что покидала место ДТП,а в пояснерии полицейский сказал не писать что покидала,не отменит ли страховая выплату из-за разных пояснений им и отличающимися сведениями для полиции в протоколе Страховая ARX
Не повинні відмовити, адже вони будуть керуватися, у першу чергу, матеріалами, складеними органами Національної поліції.
Після фіксації ДТП за наявності поліса ОСЦПВ на пошкоджений автомобіль необхідно звернутися до Моторно-транспортного страхового бюро України (МТСБУ).
Протягом трьох днів після аварії потрібно завантажити бланк заяви про ДТП, заповнити її та подати до МТСБУ (адреси, телефони, години роботи можна знайти на офіційному сайті організації).
Вам знадобляться такі документи:
1. Страховий поліс ОСЦПВ на пошкоджений автомобіль.
2. Копія паспорта та ІПН.
3. Документи, в яких зафіксовано факт аварії: схема ДТП, оформлена поліцією, та пояснення;
4. Довідка Ф2 про умови ДТП.
Також може знадобитися копія рішення суду, яка підтвердить відповідальність іншого учасника ДТП, медичні довідки про стан здоров'я потерпілого (у т. ч. про тимчасову непрацездатність). Представники МТСБУ мають право зв'язатися зі свідками аварії для відновлення повної картини подій, оглянути пошкоджене авто, виконати інші дії.
Закон зобов'язує МТСБУ ухвалити рішення про регламентні виплати (або аргументувати причини відмови, якщо не подано будь-які документи) не пізніше 90 днів з дня подання заяви на виплату страхового відшкодування
З повагою!
Адвокат, г. Киев, 11 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, різні пояснення, надані страховику та поліції, можуть мати серйозні наслідки для виплати страхового відшкодування. У цьому випадку важливо розуміти, що інформація про залишення місця ДТП може суттєво вплинути на рішення страхової компанії.
Згідно з ст. 122-4 Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП) вказана стаття передбачає відповідальність за залишення місця дорожньо-транспортної пригоди. Ця дія може вважатися порушенням, що може спричинити додаткові юридичні та адміністративні наслідки.
Відповідно до Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», пункт 38 статті 22 передбачає, що страхова компанія має право відмовити у виплаті страхового відшкодування, якщо водій не виконав свої обов’язки після ДТП, зокрема, залишив місце пригоди.
Тому, якщо інформація, надана страховику, відрізняється від тієї, що зазначена у протоколі поліції, страхова компанія ARX або будь-яка інша має підстави для проведення більш ретельного розслідування і, можливо, відмови у виплаті. Варто звернути увагу, що важливо консультуватися з юристом перед наданням пояснень або підписанням документів, оскільки це допоможе уникнути подібних ситуацій, де суперечливі дані можуть негативно вплинути на Ваше рішення про виплату страхового відшкодування.
Тому з огляду на вищезазначене, хочу сказати, що у Вашій ситуації можлива відмова відшкодування буде залежати від того, чи оцінить страхова компанія різницю у поясненнях як істотну і таку, що впливає на обов'язки водія відповідно до законодавства України.
Виключення зі страхового покриття або нестрахова подіяПричина номер один у відмові - це виключення зі страхового покриття.
Є два принципи страхування: страхування від названих ризиків і принцип All risks («Усі ризики»). При останньому майно застраховане від усього, що не виключено, але, якщо навіть у вас такий поліс, все одно є випадки, коли страхова компанія має право відмовити.
При настанні страхової події страховик дотримується принципу, на якому базується договір. Якщо це страхування від названих ризиків – перевіряється, чи відповідають причини події дослівно одному з перерахованих у договорі ризиків, а потім – чи немає цих причин у винятках.
Якщо це страхування «від усіх ризиків», тоді, навпаки, перевіряється, чи не включені причини події до переліку винятків.
Розглянемо це на прикладі КАСКО. Автомобіль був на стоянці, яку повністю затопило водою внаслідок прориву магістрального водопроводу. У договорі з пойменованими ризиками навряд чи буде вказаний такий ризик. Швидше, там будуть тільки ризики «стихійні лиха», і збиток не буде покритий, а ось у договорі на базі «усіх ризиків», якщо немає однозначного виключення «прорив водопроводу», що навряд чи, збиток буде покритий.
На прикладі договору КАСКО можна вивести перелік винятків, що найчастіше трапляються на практиці:
• пошкодження коліс, шин, ковпаків дисків;
• крадіжки емблем, номерних знаків;
• пошкодження автомобіля в результаті порушення умов експлуатації (наприклад, рух з незакритими дверима або кришкою багажника);
• пошкодження салону автомобіля речами або тваринами, що перевозяться (наприклад, собаками);
• пошкодження салону в результаті куріння в автомобілі;
• самовільний рух автомобіля (коли автомобіль не був поставлений на гальмо стоянки, але це треба було зробити);
• гідроудар
ФраншизаНа другому місці серед причин відмови – франшиза. Це частина збитку, яку не відшкодовує страховик. Вона є одним з факторів, що визначають вартість страхування, але при укладенні договору клієнти часто не надають цьому значення.
Франшиза може бути встановлена як абсолютне значення і як відсоток від страхової суми. З вартості ремонту автомобіля страхова компанія відніме франшизу при розрахунку страхового відшкодування, а якщо вартість ремонту менше франшизи, то виплата просто дорівнюватиме нулю. Це так звана «безумовна франшиза».
Інший спосіб застосування франшизи, що має назву «умовна франшиза», не отримав широкого поширення на нашому ринку, але теж може зустрічатися. У цьому випадку, якщо вартість ремонту автомобіля менше франшизи, страхова компанія не заплатить нічого, а якщо більше – заплатить всю суму.
Порушення клієнтом умов договору страхуванняТретя причина — порушення умов договору. Договори страхування передбачають певний порядок дій клієнтів при настанні страхової події. Найпоширеніша причина, через яку страхова компанія може відмовити – ігнорування необхідності або рекомендації оператора кол-центру страхової компанії звернутися в компетентні органи для фіксації події та визначення винної особи.
Водночас договори страхування можуть передбачати більш м'які умови і перелік випадків, коли у клієнта немає потреби звертатися в компетентні органи, або, навпаки, страхова компанія може не відмовляти, але обмежувати розмір відшкодування, якщо такого звернення не було зроблено.
Наприклад, при страхуванні КАСКО в продукті можуть бути включені опції, при яких клієнт може не викликати поліцію, якщо він – єдиний учасник ДТП, сам наїхав на якусь перешкоду.Але в такому випадку збиток буде оплачений у межах певного відсотка від вартості автомобіля, і скористатися цим можна обмежене число раз на рік.
Надання страховій компанії неправдивих відомостейНа жаль, така неприємна для всіх (і для клієнта, і для страхової компанії) причина теж у топі відмов. При цьому не завжди йдеться про страхове шахрайство, хоча формально це може вважатися таким.
Наприклад, клієнт пошкодив автомобіль під час паркування (стовпчик, дерево, огорожа тощо) – банальна життєва ситуація. Але в страхову компанію клієнт чомусь повідомляє, що залишив автомобіль на парковці, та й пішов, а коли повернувся, виявив пошкодження. Мотиви такого обману не завжди зрозумілі, але здебільшого базуються на незнанні умов договору, недовіру або продиктовані стресом від самої ситуації. У результаті – відмова у виплаті.
Хоча, повідомивши страховій компанії про справжні деталі події, клієнт отримав би компенсацію, оскільки саме для таких збитків й існують умови, за яких клієнти можуть не звертатися в поліцію. Співробітники страхової компанії при аналізі пошкоджень на автомобілі, як правило, легко можуть визначити, як вони виникли.
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Насамперед проаналізуйте свій договір КАСКО на предмет причин відмови у виплаті страхового відшкодування.
У страхуванні КАСКО є два типи продуктів: повна страховка, в яку включені всі можливі ризики, крім зазначених винятків, і поліси, які страхують від конкретних подій. При настанні страхового випадку СК приймає рішення про відшкодування шкоди або про відмову, слідуючи формату договору. Якщо все включено, перевіряється чи немає цієї події в переліку винятків. У другому варіанті страховик переконується, що причини страхового випадку відповідають тому ризику, від якого страхує поліс, і також відсутні в переліку винятків.
Причинами обґрунтованих відмов у виплаті страхового відшкодування можуть бути дії страхувальника. Серед них:
Незаконно винесені рішення власник КАСКО має право оскаржити. Варіанти дій: