Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 03 ноября 2024, вопрос №122248

Чи потрібно проходити ВЛК та робити військовий квиток в 20 років(призовник) для працевлаштування на роботу.

Хотів влаштуватися на роботу, але при подачі документів мені сказали, що я повинен пройти ВЛК та отримати військовий квиток, бо моє приписне і документ з Резерву це вже "туфта"(Не пам'ятаю як було точно сказано). Але як я зрозумів мене вже почали оформлювати і відправили документи до ТЦК, чи варто відмовитись від оферу, або пройти ВЛК?

Я намагався спробувати зрозуміти сам щось в законі та постановах, але чи я не зрозумів так як треба, чи мені взагалі не треба проходити влк, а приписне повинно важатися як військово обліковим документом для працевлаштування.

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    1. Ваше приписне свідоцтво є чинним та належним ВОД для Вашого віку та не підлягає обов'язковій заміні на ВОД нового зразка.

    Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:

    "55. Військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у разі (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа".

    2. Вам не потрібно проходити ВЛК.

    Відповідно до Постанови КМУ № 1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів"

    "22. Під час воєнного стану направлення призовників на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду здійснюється лише у разі їх прийняття на військову службу у добровільному порядку".

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA