Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 27 февраля 2020, вопрос №12232

про визнання договору оренди розірваним, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, виселення та стягнення коштів

Здраствуйте всем,Помогите и подскажите мне пожалуйста
я иностранец,моя теща хочет меня шантажироват и хочет меня в ямках кидать во всем аспектах
я женился с ее дочкой в 30.05.2014 г и я жил себе с женой спакойно на семный квартира и у меня еще был прописка даже.
У теща есть трех комнатная квартира в г.полтава и в квартира ее жил только моя жена но и ее родной брат и бывший муж теща каждый неделя пятница ночий приежают из киев в полтава а опят воскресение уежают и
Бывший муж то есть отец жена нас застовил жит том и теща тоже просила живите у меня никто вас мешать не будет считайте это ваша увартира и только сын и бывший муж 2дня приежают и уежают и моя жена тоже очен хотелос что бы жили у нее
вот итоге мы пришли жит у теща и я ей в руки в 2014 год отдал 230 доллар в гривных отдал у нее были долги за коммунальное и за налог.она в самом начале было безсовестная
и в 2014 году теща мне сказала так как только ты женился и я тебя плохо знаю поэтому я тебе прописываю один год и потом проделиваю прописку и тогда она не мне и не жены про никакая договр оренда не говорила
и я и жена и теща мы в одна день ходили в паспортный стол и она с первого этажа какие то бумаги взяла и взяла мои документы и мы зашли к начальница поспортный стол я помню я подписал бумаги теща мне сказала тут тут подпис и мы ушли и все на этом
и в моя временая посивидка(оформелн через брак) вставили штамп прописка но в карта форма б (у нас копертивный дом стоит тимчасо догово 27.08.14 до 26.08.15

Ответы юристов (3)

    Милан Клиент 5 лет назад

    и потом я с женой в 2015 году ехали на мою родину и том осталис почти на полтара года и все мои посивидки просрочилис и даже срок мой загрна паспорт тоже закончился и я с женой ходили в пасольство и получили виза тип Д как будь то типа первый раз еду в украину вот и в 16ти год мы приехали в украину и обрашалис в имиграционая служба и они взяли все необходимые документы и когда моя посивидка готовили и начальница сказала у тебя ПРОПИСКА НЕТ и прывидуший прописка закончилос пуст твоя теща тебе новый сделаети теща возмушалас что еща вы от меня хотите я же прописал тебя корочий быший муж и жена ели ели ее выпрасили мы ходиди в Центр надання адміністративних послуг и том теща хотела прописат мне опят на один год но инспктор говоирт ей уже нет временные прописка или постояно или никак и она стиснялас и прописала постояно и штамп стоял прописка 14.11.2016и я в конце 16ти год для проделые времення посивидка из цнап взял у них довидка 13 это требовал удмс и когда еще в 17том год когда я хотел оформит постоянная повисидка тоже требовали довидка 13 и мне штамп стоит прописка 14.11.2016В квартира прописан 4 человек:я теща жена бывший мужи за все времие я оплачивал за комуналынеТепер жена с теща ссорился и решила меня отостит и шантажировала в течение года дайте денги туда судаи в мы незнал она вообшие в суд ходила подала иск и тдв 30.01.2020г случайно выхожу и вижу из укр почта девушка сунит две конверти и одна бумага и смотрю одна конверта на фамилий бывший муж а дургая на жена а то бумаг на меня типа я должен пойти в укр почта забрат личнои оказивается это решение суда и она в жто все времие забрала повестки((Она от суда просила :про визнання договору оренди розірваним , визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,виселення та стягнення коштівНо суд отказали ее Решение суда:в и р і ш и в :

    В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання договору оренди розірваним, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, виселення та стягнення коштів - відмовити.и когда я лично ездил в суд познакомится с материалами увидел что она в 13.02.2020 в апеляция подала

    Милан Клиент 5 лет назад

    ВСТАНОВИВ:

    Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання договору оренди квартири розірваним, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

    Позовна заява відповідає вимогамстатей 175-177 ЦПК України. Підстави, визначеністаттями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

    Даний позов подано позивачем в суд з додержанням правил підсудності.

    Перешкод для відкриття провадження по даній справі немає.

    Тому її слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

    Заяви та клопотання від позивача разом з позовною заявою не надходили.

    При вирішенні питання про відкриття провадження у справі судом встановлено, що крім сторін зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_4 мають також ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . Тому рішення у даній справі, предметом розгляду у якій є правовідносини користування вказаною квартирою, може вплинути на їх права або обов`язки щодо однієї із сторін. У зв`язку з цим їх необхідно залучити до участі у справі в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні позивача.

    Відповідно до п.4 ч.4 ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

    Враховуючи, що дана справа є справою незначної складності, участь у ній бере невелика кількість осіб, дана справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

    Згідно ч.5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

    Тому справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

    Керуючисьст.ст. 187, 277 ЦПК України, -

    УХВАЛИВ:

    Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору оренди квартири розірваним, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

    Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

    Відповідач має право протягом п`яти днів з дня вручення зазначеної ухвали подати заперечення щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

    Направити відповідачу копію ухвали про відкриття провадження в справі, копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

    Роз`яснити, що відповідач може подати відзив на позов, оформлений з додержанням вимог ст.178 ЦПК України, у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі.

    До відзиву додаються докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі не додані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказу іншим учасникам справи.

    У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішуватиме справу за наявними матеріалами.

    Відповідач маєправо пред`явитизустрічний позов,а такожклопотання про розглядсправи усудовому засіданніз повідомленнямсторін устрок дляподання відзиву.

    Відповідь на відзив та заперечення позивачем можуть бути подані в строк до 20 грудня 2019 року з дотриманням вимог, передбачених ст. 178 ЦПК України.

    Залучити ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.

    Зобов`язати позивача не пізніше двох днів з дня одержання копії ухвали про відкриття провадження у справі направити третій особі копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до судового засідання.

    Третя особа може надати пояснення щодо позову або відзиву у п`ятнадцятиденний строк з дня їх отримання.

    Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud1609.

    Копію ухвали направити сторонам у справі.

    Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності у встановлений законом строк і порядок, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

    Милан Клиент 5 лет назад

    розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання договору оренди розірваним, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, виселення та стягнення коштів, -

    ВСТАНОВИВ :

    Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_3 про визнання договору оренди розірваним, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, виселення та стягнення коштів.

    В позовній заяві зазначила, що 16 вересня 2014 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 був укладений договір найму (оренди) житла, а саме квартири за адресою: АДРЕСА_1 .

    Відповідно до п. 3.2 договору найму наймач оплачує надані комунальні послуги, електроенергію, газопостачання, телефон та інше згідно показників лічильників чи рахунків установ.

    Протягом дії вказаного договору відповідач перестав сплачувати за послуги з централізованого опалення, що є порушенням умов договору оренди квартири. Заборгованість почала утворюватися з жовтня 2015 року. Неодноразові вимоги про сплату грошових коштів за комунальні послуги він усіляко ігнорував. В телефонних розмовах постійно обіцяв що сплатить заборгованість, але так і не сплатив.

    У зв`язку з цим за послуги з централізованого опалення утворилась велика заборгованість. До вересня 2019 року особисто позивачем вже було сплачено борг за комунальні послуги в сумі 9795,39 грн. Крім цього заборгованість за послугу з централізованого опалення за квартиру станом на 10 вересня 2019 року становить 7202,42 грн.

    16 вересня 2019 року позивачем було надіслано відповідачу повідомлення з вимогою сплатити на її користь до 15 жовтня 2019 року вартість вже сплачених нею комунальних послуг за централізоване опалення, якими відповідач користувався у належній позивачу квартирі за адресою: АДРЕСА_1 в розмірі 9795,39 грн., а такожсплатити на користь Полтаватеплоенерго заборгованість за послугу з централізованого опалення, яка утворилась на день подання претензії в розмірі 7202,42 грн.

    Крім того, у зв`язку з порушенням відповідачем умов договору найму (оренди) житла його було повідомлено про розірвання з ним вказаного договору.

    Повідомлення було надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення, але відповідач його навмисно не отримує.

    Тому позивач просила суд визнати розірваним договір оренди (найму) квартири від 16 вересня 2014 року за адресою: АДРЕСА_1 та визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , таким, що втратив право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1 шляхом виселення із займаного приміщення.

    Також просила стягнути з відповідача на її користь 9795,39 грн. заборгованості за оплату послуг централізованого опалення.

    Ухвалою судді Київського районного суду м.Полтави від 02 грудня 2019 року відкрито провадження у даній справі, яку вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

    Цією ж ухвалою до участі у справі в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, залучено ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (а.с.28).

    Відповідач відзиву на позов не подав, заяви та клопотання учасниками справи суду також не подавалися.

    Дослідивши та оцінивши докази у справі, сул приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.

    Судом встановлено, що на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого 02 листопада 2000 року, ОСОБА_1 є власником квартири за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.18).

    16 вересня 2014 року ОСОБА_1 , що діє в договорі як наймодавець, та ОСОБА_3 , що діє як наймач, укладено договір найму (оренди) житла (а.с.15).

    Згідно пункту 1.1. договору найму наймодавець передає, а наймач приймає в тимчасове платне користування для проживання квартиру (частину квартири, будинок, частину будинку) за адресою: АДРЕСА_1 .

    Як передбачено пунктом 2.1. договору найму даний договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до 16 вересня 2015 року.

    Згідно пункту 2.2. договору найму у разі, якщо сторони письмово не попередили про припинення дії договору протягом одного місяця до закінчення строку, зазначений договір вважається поновленим на такий же строк.

    Згідно пункту 3.1. договору плата за проживання встановлюється за домовленістю сторін - безкоштовно.

    А пунктом 3.2. договору передбачено, що наймач також оплачує надані комунальні послуги, електроенергію, газопостачання, телефон та інше згідно показників лічильників чи рахунків установ.

    Відповідно до ч.3 ст.825 ЦК України договір найму частини будинку, квартири, кімнати (частини кімнати) може бути розірваний на вимогу наймодавця у разі необхідності використання житла для проживання самого наймодавця та членів його сім`ї.

    Наймодавець повинен попередити наймача про розірвання договору не пізніше ніж за два місяці.

    Позивачем ОСОБА_1 складено письмове повідомлення на адресу ОСОБА_3 , у якому вона повідомляла, що 16 вересня 2019 року між ними було укладено договір найму (оренди) житла. За вказаний період часу наймачем не було сплачено жодної копійки вартості послуг з централізованого опалення, що є порушенням умов вищевказаного договору, і тому нею було сплачено за комунальні послуги 9795,39 грн. Крім того, утворилась заборгованість за послугу з централізованого опалення у розмірі 7202,42 грн.

    Також повідомляла, що у зв`язку з відсутністю у неї іншого житла вона має намір використовувати його для власного проживання.

    Тому просила сплатити до 15 жовтня 2019 року на її користь 9795,39 грн. на відшкодування оплачених нею послуг, сплатити борг за опалення в сумі 7202,42 грн. на користь Полтаватеплоенерго, та повідомляла про розірвання вказаного договору найму (оренди) житла у зв`язку з порушенням ним умов цього договору (а.с.12).

    Проте, позивачем не надано доказів того, що відповідач повідомлений нею про розірвання договору найму.

    Як вбачається з рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, код 36011003786762, лист на адресу ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 направлено ОСОБА_1 16 вересня 2019 року. Підпис адресата на даному рекомендованому повідомленні про отримання поштового відправлення відсутній (а.с.21).

    Згідно довідки Відділення поштового зв`язку №14 про причини невручення поштового відправлення - закінчення встановленого строку зберігання (а.с.22).

    Таким чином судом встановлено, що позивач не повідомила відповідача про розірвання договору найму (оренди) житла не менше, ніж за два місяці.

    Посилання позивача про ухилення відповідача від отримання повідомлення про розірвання договору будь-якими доказами у справі не підтверджується.

    При цьому на думку суду, позивач могла вжити заходів до вручення відповідачу повідомлення про розірвання договору оренди будь-яким іншим способом (вручити особисто, кур`єром, направити поштою повторно, тощо).

    Крім того, зважаючи на помилки, які допущені позивачем у вказаному вище повідомлені про розірвання договору найму, вказане повідомлення суд не розцінює як належне.

    Так, позивач у письмовому повідомленні, датованому 15 вересня 2019 року, зазначала, що договір найму укладений 16 вересня 2019 року.

    На підставі викладеного суд приходить до висновку про необхідність відмовити в задоволенні позовних вимог про визнання договору розірваним.

    Виселення особи з житлового приміщення, як і визнання її такою, що втратила право користування житлом, допускається лише з підстав, передбачених законом або договором.

    Оскільки судом не встановлено підстав для визнання договору найму житла розірваним, інші підстави для виселення відповідача або визнання його таким, що втратив право користування житлом, судом не встановлені, в задоволенні даних позовних вимог також необхідно відмовити.

    Вирішуючи позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача 9795,39 грн. на відшкодування вартості сплачених нею послуг теплопостачання, суд виходить з наступного.

    Відповідно до ч.1, 2 ст.319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

    Згідно ч.4 ст.319 ЦК України власність зобов`язує.

    Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.

    Згідно ч.3 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» дієздатні особи, які проживають та/або зареєстровані у житлі споживача, користуються нарівні зі споживачем усіма житлово-комунальними послугами та несуть солідарну відповідальність за зобов`язаннями з оплати житлово-комунальних послуг.

    Як вбачається з довідки про склад сім`ї, виданої 16 травня 2019 року Житлово-будівельним кооперативом «Фінансист» за №31-019, до складу сім`ї входять:

    ОСОБА_1 , уповноважений власник - не проживає, прописана,

    ОСОБА_4 - співмешканець - не проживає з 2015 року, прописаний,

    ОСОБА_5 , - донька - прописана, проживає,

    ОСОБА_3 зять, проживає, прописаний з 2014 року (а.с.16).

    Тобто в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 крім відповідача проживає дочка позивача - ОСОБА_5 , а зареєстроване місце проживання за даною адресою всього чотирьох осіб - ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_3 .

    Таким чином покладення всього обсягу оплати комунальних послуг на одного наймача ОСОБА_3 суперечить вказаним вище нормам закону.

    Крім того, правовідносини з надання послуг з теплопостачання виникли у теплопостачальної організації з власником житла, який є споживачем послуг, що надаються підприємством.

    Будь-які докази того, що відповідач став учасником правовідносин теплопостачання, в матеріалах справи відсутні.

    Відповідно до п.3.2. договору найму житла наймач також оплачує надані комунальні послуги, електроенергію, газопостачання, телефон та інше згідно показників лічильників чи рахунків установ (а.с.15).

    Але вказаний пункт договору не передбачає в якому розмірі, співвідношенні до інших мешканців даного житла, із якого розрахунку наймач має оплачувати такі комунальні послуги.

    Тому при розгляді справи суд не може керуватися вказаною умовою договору.

    На підставі викладеного в задоволенні позовних вимог про стягнення з відповідача на користь позивача коштів в розмірі 9795,39 грн. необхідно відмовити.

    Таким чином в задоволення позову необхідно відмовити в повному обсязі.

    Відповідно до ч.1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно до розміру задоволених відносно них вимог.

    Згідно ч.2 ст.141 ЦПК України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

    Оскільки суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову, понесені позивачем судові витрати відшкодуванню не підлягають.

    Керуючись ст.ст. 259, 263 - 265 ЦПК України, суд, -

    в и р і ш и в :

    В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання договору оренди розірваним, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, виселення та стягнення коштів - відмовити.

    Апеляційна скарга на рішення суду подається до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

    У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

    Учасники справи:

    позивач - ОСОБА_1 , проживаюча: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,

    відповідач - ОСОБА_3 , проживаючий: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлено,

    третя особа - Виконавчий комітет Полтавської міської ради в особі Управління реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб, місцезнаходження: м.Полтава , вул .Соборності, 36 , код судом не встановлено,

    третя особа - ОСОБА_4 , останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлено,

    третя особа - ОСОБА_5 , проживаюча: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлено.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України