Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 06 ноября 2024, вопрос №122376

Суд затягує розгляд справи

Доброго дня, розлучаюся з чоловіком - майнових спорів немає, дітей спільних немає (є тільки мій син від попереднього шлюбу якому наразі 14 років). Чоловік згоди на розлучення не дав і відмовився їхати до РАЦСу мотивуючи це тим що його загребуть ТЦК, тому прийшлося подавати позов до суду. Позов подано в канцелярію суда особисто 09.09.2024. В позовній заяві було прохання розгянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, суд ухвалив розглядати позовну заяву в порядку спрощеного позовного провадження але з викликом сторін. 17.09.2024 була опублікована ухвала суду про відкриття провадження у справі, також суд призначив судове засідання на 30.10.2024. Я не могла бути присутньою на тому засіданні так як в цей час вимушена була терміново змінити місце проживання задля безпеки дитини і переїхати за 700 кілометрів і тому написала заяву до суду щоб справу розглядали за моєї відсутності. Засідання пройшло, але в той же день було призначене нове засідання на 21.11.2024. Прийшлося знову писати заяву аби справу розглядали за моєї відсутності (відправила на електронну пошту суду і листом з повідомлення про отримання по Укрпошті).

На сайті Єдиного державого реєстру судових рішень ухвала по засіданню 30.10.2024 відсутня і тому я не розумію чому затягують процес розлучення.

Чому призначили нове засідання, адже це вже виходить розгляд справи на загальних умовах а не в порядку спрощеного позовного провадження???

Які мої подальші дії аби пришвидшити розгляд справи?

Прикріпила пдф файли позовної заяви та ухвали суду від 17.09.2024 (важливе виділила жовтим кольором)

Зарання вдячна за відповідь!

Ответы юристов (6)

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна 6 дней назад

    Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта

    Доброго дня, не розумію вашої тревоги стосовно розгляду справи, 17.09.2024 року винесена тільки ухвала, суд повинен дотримуватися процесуальних норм, на момент першого засідання невідомо чи відповідач був належним чином повідомлений, якщо в судді немає доказів про отримання відповідачем документів, то справа може бути перенесена ще неодноразово, в мене в Бабушкінському суді справа переноситься вже 4 раз через неотримання відповідачем документів, і не поверненням з пошти повідомлення. Тому ніякої затримки по вашій справі немає поки що. Наберіть секретаря, і уточніть в зв:язку з чим було перенесено засідання.

    Наталия Клиент 6 дней назад

    Дякую за відповідь. Але суть питання полягала в тому що суд мав розглядати справу в порядку спрощеного провадження а не на загальних умовах. Логічно що чоловік не буде приходити на засідання і не буде отримувати жодних документів. На тє є кілька причин:

    1. Він не згоден на розлучення.

    2. Він ховається від ТЦК та змінив місце проживання, яке наразі нікому не відоме.

    На загальних умовах коли відповідач не приходить на засідання 3 рази то на третій раз суд задовольняє позов і розводить.

    То в чому ж тоді полягає спрощена система?

    Навіщо робити купу засідань?

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна 6 дней назад

    Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта

    Ви вважаєте, що якщо спрощене провадження то не треба повідомлять відповіда про засідання. Суд розглядає справи в порядку спрощеного провадження малозначні справи і трудові спори, особливості розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження передбачені ст.279 ЦПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими ЦПК України для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Тобто в порядку спрощеного позовного провадження не проводиться підготовче засідання, докази подаються разом з позовом або з відзивом, рішення суд може винести навіть в першому засіданні, але якщо відповідач повідомлений належним чином, тому ви трохи не вірно зрозуміли прощене провадження.

    Наталия Клиент 5 дней назад

    Дякую за відповідь.

    1. Поясніть будь ласка фразу "але якщо відповідач повідомлений належним чином". Тобто якщо суд отримав докази що відповідач отримав документи (виклик до суду наприклад)?

    2. Скільки ще переноситимуть засідання і які мінімальні/максимальні строки можуть бути допоки суд не прийме рішення по справі? Особливо цікавить якщо взяти в урахування той момент що відповідач не буде з'являтися на засідання та не буде нічого отримувати і не буде належним чином оповіщений.

    Наталия Клиент 5 дней назад

    І ще...Додзвонилася таки до секретаря судді щоб дізнатися чому й досі немає ухвали по засіданню що було 30.10 і чому перенесли/призначили засідання на 21.11... І виявилося що суддя просто був у відпустці тому засідання перенесли з 30.10. на 21.11...Але чи мали мене про це попередити? Адже я отримала повістку і мала з'явитися на засідання за викликом. Незважаючи на моє прохання розглядати справу за моєї відсутності мене як і віповідача мали попередити що засідання переноситься???

    Наталия Клиент 5 дней назад

    Виходить суд порушує ст. 275 ЦПК Украни???

    Стаття 275. Строк розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження

    1. Суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України