Начните консультацию с юристом онлайн
Вітаю!
Коротко, вже писав не раз!
В червні бус влк, 2 місяця на дообстеження , потім знову ВЛК ,втік звідти бо хотіли писати придатний . В результаті поїхав по місцю прописки в ТЦК, там направили на ВЛК , тимчасово непридатний на 2 місяці з повторним ВЛК. Але ВОД не хотіли давати і в резерві також було не на обліку. Короче я їх замахав в тому ТЦК що мене все таки поставили на облік без ВЛК і я встиг через дію отримати бронь на роботі. ПРийшов на дату ВЛК , пройшов , написали 17б, в резерві то все засвітилося , дали паперовий ВОД новий з штрих кодом і тд.
пару днів назад дзвонили з того тцк де я втік і питали коли приїду і допройду ВЛК , бо я в них на обліку і типу в розшук подадуть, сказав за пару місяців буду, за те шо став в іншому ТЦК нічого не казав.
питання наступне:
за тиждень їду у відрядження в Польшу , по докам витяг з дії є з печатками і підписом, наказ і посвідчення про відрядження. чи не буде проблем з перетином кордону із-за першого того ТЦК чи реально вони могли в розшук подати мене? І ще питання по препаратам, я приймаю деякі психотропні у зв*язку з діагнозом 17б, рецептів немає так як зараз через телефон смс в аптеці видають сибазон і феназепам. взяв довідку з ПНД що маю діагноз і приймаю такі препарати , чи будо достатньо цієї довідки , щоб не було проблем на кордоні якщо знайдуть ліки?
Ну і питання що робити якщо не захочуть випускати з моїми документами, потрібно акт відмови вимагати?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Згідно пункту 49 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період у період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.
Згідно пункту 2-14 Правил перетинання державного кордону громадянами України У разі введення в Україні воєнного стану працівники, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, керівники державних унітарних підприємств та їх заступники, голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать державі, голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, у тому числі дочірніх підприємств, мають право перетинати державний кордон на підставі відповідних рішень про службові відрядження.
Отже, для перетину кордону Вам необхідно підготувати такі документи:
1) закордонний паспорт;
2) Витяг про бронювання
3) Наказ про службове відрядження
4) військово-обліковий документ з вклеїним штрикодом або е-ВОД з Резерв+
Ви можете оформити та роздрукувати електронний військово-обліковий документ з Резерв+ або ДІЇ та надати його прикордонникам, адже згідно пункту 9 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.
На жаль, існує ймовірність того, що Вас можуть подати у Розшук.
Якщо Вас все ж таки подадуть у Розшук, то ця інформація буде відображатися у Реєстрі "Оберіг" і при перевірці Вашого ВОД, дана інформація стане відома працівникам прикордонної служби та ТЦК.
Згідно пункту 54 постанови КМУ 560 У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.
У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення.
Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину. Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Отже, тепер за відмову від повістки або за перебування в розшуку поліцейські можуть затримати громадянина та доставити його до ТЦК.
Але, згідно статті 261 КУпАП під час затримання повинен бути складений протокол, поліцейські повинні повідомити родичів та правозахисника військовозобов'язаного (або центр безоплатної правової допомоги)
Відповідно до п. 19 ч. 1 ст. 370 Митного кодексу України до особистих речей належать, зокрема, лікарські засоби, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 369 Митного кодексу України Особисті речі, що переміщуються громадянами через митний кордон України у ручній поклажі, супроводжуваному та несупроводжуваному багажі, підлягають декларуванню шляхом учинення дій, усно або, за бажанням власника чи на вимогу митного органу, письмово, не оподатковуються митними платежами та звільняються від проведення заходів офіційного контролю, а також від подання документів та/або відомостей, що підтверджують дотримання встановлених заборон та/або обмежень щодо переміщення товарів через митний кордон України. (стаття 369 Митного кодексу України)
Якщо ви проходите курс лікування ліками, які заборонені до ввезення, необхідно задекларувати їх. Для цього вам будуть потрібні:
- копія медичної карти;
- рецепт від лікаря;
- чек з аптеки;
- довідка з діагнозом, назвою препарату, його необхідною кількістю і терміном приймання, завірена підписом вашого лікаря і головного лікаря медичного закладу.
Якщо Вам не дозволяють перетнути кордон Ви повинні вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення.
Відмовити Вам можуть лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови.
Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення.
Рішення про відмову у перетині кордону може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним у судовому порядку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Василю!
Давно Вас не було чутно. Радий, що все ж таки питання із ВОД та ВЛК у Вашому ТЦК вдалося вирішити.
В якому ТЦК Ви перебуваєте на обліку у Резерв+? Печатка якого ТЦК про взяття на облік є у Вашому паперовому ВОД?
Теоретично могли, оскільки непроходження Вами ВЛК є порушенням мобілізаційного законодавства за яке передбачена адмінистративна відповідальність за статтею 210-1 КУпАП. Проте, є питання чи дійсно той ТЦК поставив Вас на облік, що і повинен був зробити відповідно до законодавства перед тим, як направляти Вас на ВЛК. Але, якщо б Ви стояли на обліку в ТЦК, де Вас "бусифіцировали", то дані про це повинні десь бути, тобто, або у Резерв+, або у Вашому ВОД. Крім того, навряд чи б Вас поставив на облік ТЦК за місцем реєстрації, кщо б Ви перебували на обліку в іншому ТЦК.
Якщо Вас дійсно подали у розщук, то з перетином кордону можуть виникнути складнощі.
Довідка з ПНД буде свідчати, що Ви перевозите дані препарати у зв'язку із станом здоров'я та необхідністю їх вживання. Чи маєте Ви чеки на оплату ліків?
Так, обов'язково потрібно вимагати акт відмови.
Відповідно до частини першої статті 14 Закону України «Про прикордонний контроль» та наказу адміністрації ДПСУ № 967 від 14.12. 2010 р., рішення про відмову в перетинанні державного кордону України громадянину України має певні особливості:
Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України «Про звернення громадян» або до суду.
Скаргу на рішення про відмову у перетині державного кордону можна подавати до начальника органу охорону державного кордону протягом одного року з моменту його ухвалення рішення, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина з ним.
Громадянин, який звернувся зі скаргою до начальника органу охорони державного кордону, має право:
За результатами розгляду скарги начальник органу охорону державного кордону приймає одне з трьох рішень:
Адміністративні справи про оскарження рішення про відмову у перетині державного кордону України підсудні окружним адміністративним судам.
Адміністративна справа з приводу оскарження рішення про відмову у перетині державного кордону України, яке прийняте стосовно конкретної фізичної особи, вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.
Звернутися до суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення про відмову в перетинанні державного кордону України можна протягом шести місяців з дня, коли позивач отримав відповідне рішення.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Питання складне, відверто кажучи. Не готовий гарантувати, що Вас пропустять за кордон. Хоча теоретично таке право у Вас точно є.
Всі підстави для виїзду встановлені Правилами перетинання державного кордону громадянам України, затверджених постановою КМУ №57 від 27.01.1995 року, де перелічені категорії осіб, які мають право на перетин кордону.
Щодо заброньованих працівників, то тут все досить просто. Відповідно до Правил, особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації у зв'язку з їх бронюванням (крім тих, що підпадають під обмеження, встановлені пунктом 2-14 Правил, див. нижче), мають право на виїзд з України за наявності паспорту (або іншого документу із переліку, зазначеного у статті 2 Закону «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України»), а також:
Але на мою точку зору, прикордонники можуть вимагати паперовий військово-обліковий документ, який Ви маєте, тому обов'язково також його беріть із собою. Окрім того, є питання, який Витяг про бронювання Вам видали. На жаль, але той, який має формуватися через "Дія" і який точно призначений для підтвердження бронювання через "Дія", до сих пір недоступний. Тому треба аналізувати документи. Також раджу досить відповідально поставитися до оформлення наказу про службове відрядження. Вказати - місце, дату повернення, завдання і так далі. Беріть із собою посадову інструкцію.
Що стосується медичних препаратів, думаю проблем не буде, але обов'язково беріть із собою чеки про підтвердження оплати ліків.
Якою взагалі є тенденція та що робити, коли Вам відмовляють?
1. Підготуватися заздалегідь (сформувати чітку правову позицію, орієнтовану на постанову КМУ № 57), за потреби роздуркувати нормативно-правовий акт, бути готовим відстоювати свої права). Не зайвим буде супровід юриста (адвоката) в офлайн або онлайн режимі.
2. Багато в чому успіх залежить навіть від конкретної зміни прикордонників та відповідної посадової особи.
3. По можливості - намагайтеся перетинати кордон в денну пору доби, аби працівники ДПСУ не мали змоги обгрунтувати відмову як неможливість перевірки Ваших документів.
4. Беріть із собою якомога більшу кількість документів (виписки, медичні документи, посвідчення тощо). При змозі спробуйте документально оформити мету виїзду за кордон (особливо стосується тих, хто здійснює супровід особи з інвалідністю або особи, яка потребує постійного стороннього догляду).
5. Відмова у перетині кордону на одному пункті не забороняє Вам спробувати виїхати через інший, у тому числі за наявності письмової відмови, оформленої у порядку статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль".
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З повагою!