Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 15 ноября 2024, вопрос №122808 340₴

Фотограф на святах у дошкільному закладі

Добрий день. Прошу Вас надати відповідь на такі питання:
1. Чи можуть батьки самостійно запрошувати на свята у дошкільному закладі фотографа для фотографування дітей? І яке законодавче підґрунтя є такому дозволу?
2. Чи повинні батьки узгоджувати з директором дошкільного закладу питання про запрошення ними фотографа на свято? Якщо так,то яке законодавче підґрунтя про вимогу узгодження з директором?І саме яким чином оформляється це узгодження?Якщо ні,то теж,яке підґрунтя?
3.Чи повинні заключатись якісь договори,угоди чи інші документи між директором дошкільного закладу і фотографом, яки запрошують батьки на свята чи з ляльковими театрами,які пропонують свої послуги для дітей закладу?Якщо так, то яке є законодавче підґрунтя?
4. Чи повинні фотографи, працівники лялькових театрів,яких запросили батьки чи, яким дав дозвіл на роботу в ЗДО міськвиконком надавати директору дошкільного закладу медогляд перед своєю роботою в дошкільному закладі?
5. Якщо фотографи,працівники лялькових театрів мають бажання надати благодійну допомогу дошкільному закладу,як відповідно до законодавства оформити документи про це? І чи має право директор просити у них благодійну допомогу?
6. Фотографи,працівники театрів/планетаріїв не є учасниками освітнього процесу то чи мають право вони перебувати у приміщенні дошкільного закладу?
7. Чи вважається,що директор дозволяє працювати фотографам,працівникам лялькових театрів в дошкільному закладі? Якщо так, то як це оформлюється? Чи не потрібно оформлювати?
Завчасно дякую за відповіді.

Ответы юристов (5)

    Турчин Ярослав
    Турчин Ярослав 2 дня назад

    Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта

    Общаться в чате

    ДОБРОГО РАНКУ, ІРИНА! Ні, батьки не можуть самостійно приймати таке рішення. В будь-якому разі рішення щодо доступу сторонніх осіб, та й навіть батьків (в умовах воєнного стану) вирішує адміністрація закладу, яка несе відповідальність за життя, здоров"я та психо-емоційний стан дітей в закладі.

    Почнемо з того, що наразі в законодавчих актах є “органи батьківського самоврядування”, але за традицією їх називають “батьківськими комітетами”. Мова йде про Закони України “Про освіту” та “Про повну загальну середню освіту” (якщо ми говоримо про школи), "Про дошкільну освіту" (якщо говоримо про дошкільні заклади, тобто дитячі садочки).

    Можна скласти такий перелік статей цих двох законів, що врегульовують питання “батьківських комітетів” (статусу, повноважень, діяльності, участі в них батьків тощо):

    1. Закон України “Про освіту”: стаття 28 (частини перша та друга); стаття 53 (абзац сімнадцятий частини першої); стаття 55 (абзац перший та п’ятий частини першої); стаття 70;
    2. Закон України “Про повну загальну середню освіту”: стаття 27 (частини перша – четверта); стаття 30; стаття 36 (частина друга); стаття 37 (частина четверта); стаття 39 (абзац десятий частини четвертої, частина сьома); стаття 41 (частина четверта).
    3. 3акон України "Про дошкільну освіту" (частина третя статті 20,

    Як бачимо, є лише норми законів України й в жодного органу державної влади немає повноважень у будь-який спосіб врегульовувати питання діяльності “батьківських комітетів” на загальнодержавному рівні.

    Водночас зауважимо, що засновники шкіл, а це, як правило, органи місцевого самоврядування, можуть опосередковано впливати на “процесуальні” питання “батьківських комітетів через статути закладів освіти, які вони затверджують. Але, звісно, ці статути не можуть суперечити нормам законодавства.

    “Батьківські комітети” можуть створювати в закладі освіти за ініціативою учасників освітнього процесу та у випадку створення мають діяти на принципах, визначених частиною восьмою статті 70 Закону України “Про освіту”, а саме:

    • пріоритету прав і свобод людини й громадянина;
    • верховенства права;
    • взаємної поваги та партнерства;
    • репрезентативності органів громадського самоврядування, громадських об’єднань та інших інститутів громадянського суспільства і правоможності їх представників;
    • обов’язковості розгляду пропозицій сторін;
    • пріоритету узгоджувальних процедур;
    • прозорості, відкритості та гласності;
    • обов’язковості дотримання досягнутих домовленостей;
    • взаємної відповідальності сторін.

    У закладі освіти та їхніх структурних підрозділах (у філіях) можуть діяти (але не обов’язково) “батьківські комітети”. Ініціатива щодо створення комітетів має йти саме від батьків. Водночас батьки мають право утворювати різні органи батьківського самоврядування (у межах класу, закладу освіти, за інтересами тощо).

    Як ми вже вказували вище, повноваження “батьківського комітету” визначаються законами та статутом закладу освіти – жодних підзаконних актів (постанов Уряду та наказів МОН) про діяльність батьківських комітетів немає.

    Мета діяльності комітету – захист прав та інтересів учнів, організація їхнього дозвілля та оздоровлення, участь у громадському нагляді (контролі) та в управлінні закладом освіти в межах своїх повноважень. Рішення такого “батьківського комітету” виконується батьками виключно на добровільних засадах.

    Батьки можуть розглядати будь-які питання й ухвалювати рішення, крім тих, що належать до компетенції інших органів управління чи органів громадського самоврядування закладу освіти.

    В умовах воєнного стану військові адміністрації населених пунктів на відповідній території здійснюють повноваження з:

    • управління закладами освіти, установами освіти, які належать територіальним громадам або передані їм, молодіжними, підлітковими закладами за місцем проживання;
    • організації їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення;
    • організації надання закладами та установами освіти послуг.

    Про це йдеться в пункті 15 частини 2 статті 15 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”. Тому місцеві військові адміністрації можуть регулювати режим роботи шкіл і садочків та встановлювати певні обмеження щодо роботи закладів освіти з урахуванням безпекової ситуації конкретного населеного пункту.

    Ці обмеження, зокрема, можуть стосуватися доступу до закладів освіти батьками та іншими особами.

    Відповідно до статті 52 Закону України “Про освіту”, батьки учнів і вихованців ЗДО є учасниками освітнього процесу, а не сторонніми особами.

    Освітнє законодавство не містить заборони щодо відвідування батьками закладу освіти, а серед прав батьків встановлює, що вони можуть, зокрема:

    • захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси учнів і вихованців;
    • звертатися до шкіл, садочків і органів управління освітою з питань освіти;
    • брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, наприклад, обирати та бути обраними до органів громадського самоврядування школи чи садочку (частина 2 статті 55 Закону України “Про освіту”).

    Нерідко щоб реалізувати ці права батькам необхідно безпосередньо відвідати заклад освіти. Звичайно, це не має перешкоджати освітньому процесу їхньої дитини й інших вихованців чи учнів.

    Відповідно до пункту 6 статті 54 Закону України “Про освіту”, також зоборонено відволікати педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників від виконання професійних обов’язків, крім випадків, передбачених законодавством.

    Як і відповідно до частини 2 статті 11 Закону України “Про дошкільну освіту”, дитячий садочок створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання й навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.

    Відповідно до частини 3 статті 26 Закону України “Про освіту”, саме керівник школи чи садочку забезпечує створення безпечного освітнього середовища.

    На думку освітнього омбудсмена, на особливості допуску батьків до закладів освіти можуть впливати декілька індивідуальних факторів:

    • безпекова ситуація в регіоні, де знаходиться заклад освіти;
    • наявність і місткість укриття в закладі освіти чи укриття, закріпленого за ним;
    • протипожежні норми (залежно від місткості приміщення закладу);
    • оголошення карантину через інфекційні хвороби у закладі освіти чи в регіоні;
    • інші фактори.

    Наприклад, в Ізраїлі, окремих землях Німеччини та окремих штатах США, згідно з циркулярами органів місцевої влади, без дозволу закладу освіти після закриття воріт на початку занять вхід стороннім особам забороняється, зокрема, батькам, братам і сестрам учнів, іншим родичам чи стороннім особам.

    ОТЖЕ, заклад освіти як будівля належить органу місцевого самоврядування. Оперативне управління будівлею здійснює директор (завідувач) закладу чи особа що його замінює на підставі Статуту закладу та внутрішніх правил, прийнятих на виконання та на підставі Статуту, який затверджується місцевою радою як уповноваженим представницьким органом територіальної громади.

    Заклад цілком в праві запроваджувати обмежений режим доступу до нього та відповідні правила з метою безпеки дітей та забезпечення нормального освітньо-виховного процесу. Школа і садочок - це не громадське місце, і не прохідний двір. У разі організації заходів (ранкові заходи тощо) саме адміністрація закладу, а не батьки чи ще хтось - визначають порядок проведення такого заходу та доступ до нього учасників освітньо-виховного процесу, включаючи батьків.

    Для прикладу ось Порядок організації пропускного режиму та правил відвідування Херсонського дитячого садка № 61 Херсонської міської ради

    https://sadok61.klasna.com/uk/site/propusknii-rezh...

    Він звісно не зовсім актуальний в плані посилань на нормативно-правову базу, однак для прикладу підходить.

    Хай щастить у позитивному вирішенні Вашого питання!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ірина!

    1. Чи можуть батьки самостійно запрошувати на свята у дошкільному закладі фотографа для фотографування дітей? І яке законодавче підґрунтя є такому дозволу?

    Так, звичайно можуть, але за узгодженням з адміністрацією закладу.

    Згідно пункту 14 "ПОЛОЖЕННЯ про дошкільний навчальний заклад", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305:

    "Режим роботи дошкільного навчального закладу встановлюється його засновником (власником) за погодженням з відповідними органами управління освітою та охорони здоров’я".

    2. Чи повинні батьки узгоджувати з директором дошкільного закладу питання про запрошення ними фотографа на свято? Якщо так,то яке законодавче підґрунтя про вимогу узгодження з директором?І саме яким чином оформляється це узгодження? Якщо ні,то теж,яке підґрунтя?

    Частково відповів на це питання у першій відповіді. Що стосується форми надання дозволу на роботу фотографу у дошкільному закладі, то це питання законодавчо не врегульоване. Тому я би рекомендував батькам звернутись до диретора із відповідною письмовою заявою. Дозвіл може бути наданий як у письмовому, так і в усному вигляді.

    3.Чи повинні заключатись якісь договори,угоди чи інші документи між директором дошкільного закладу і фотографом, яки запрошують батьки на свята чи з ляльковими театрами,які пропонують свої послуги для дітей закладу?Якщо так, то яке є законодавче підґрунтя?

    Договір може бути потрібен лише у випадку, якщо сторонами по ньому будуть дошкільний заклад, як замовник, та фотограф, як виконавець. При тому оплату буде здійснювати дошкільний заклад. В інших випадках це питання вирішується на розсуд батьків.

    4. Чи повинні фотографи, працівники лялькових театрів,яких запросили батьки чи, яким дав дозвіл на роботу в ЗДО міськвиконком надавати директору дошкільного закладу медогляд перед своєю роботою в дошкільному закладі?

    У відповідності з пунктами 39 та 49 згаданого вище Положення:

    "Працівники дошкільного навчального закладу несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров’я вихованців згідно із законодавством.

    Працівники дошкільного навчального закладу проходять періодичні безоплатні медичні огляди в установленому законодавством порядку".

    Отже, виходячи з цього для виконання роботи у приміщеннях дошкільного закладу, де знаходяться діти, фотограф аналогічно повинен пройти огляд лікаря і надати довідку про свій поточний стан здоров'я.

    5. Якщо фотографи,працівники лялькових театрів мають бажання надати благодійну допомогу дошкільному закладу,як відповідно до законодавства оформити документи про це? І чи має право директор просити у них благодійну допомогу?

    Відповідно до листа МОН України №1/9-608 від 05.09.2013 року «Щодо благодійних внесків»,Постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2000 р.№1222 (із змінами) «Про затвердження порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування» в дошкільному закладі для таких цілей повинен бути відкритий благодійний рахунок з обов’язковим оформленням відповідної документації та відображенням у бухгалтерському обліку (лист Міністерства від 09.04.2012 р.№1/9-272).

    6. Фотографи,працівники театрів/планетаріїв не є учасниками освітнього процесу то чи мають право вони перебувати у приміщенні дошкільного закладу?

    Згідно пункту 33 Положення учасниками навчально-виховного процесу у дошкільному навчальному закладі є діти дошкільного віку, педагогічні працівники, помічники вихователів, няні, медичні працівники, батьки або особи, які їх замінюють.

    7. Чи вважається,що директор дозволяє фотографам,працівникам лялькових театрів працювати в дошкільному закладі? Якщо так, то як це оформлюється? Чи не потрібно оформлювати?

    Ніякого чіткого врегулювання цього питання в законодавстві не існує. Тому, як домовитесь з директором ДЗ так і буде. До міри на це питання я вже відповів вище (див. відповідь на питання №5).

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав
    Турчин Ярослав 2 дня назад

    Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта

    Общаться в чате

    Тепер щодо Ваших питань.

    1. Чи можуть батьки самостійно запрошувати на свята у дошкільному закладі фотографа для фотографування дітей? І яке законодавче підґрунтя є такому дозволу?

    Як уже зазначалося у попередній відповіді з посиланням на законодавство - ні, не можуть. Це все має узгоджуватися з адміністрацією закладу через вихователя або безпосередньо шляхом комунікації батьківського комітетут з завідувачем закладу.

    2. Чи повинні батьки узгоджувати з директором дошкільного закладу питання про запрошення ними фотографа на свято? Якщо так,то яке законодавче підґрунтя про вимогу узгодження з директором?І саме яким чином оформляється це узгодження?Якщо ні,то теж,яке підґрунтя?Так, повинні. Див. попередню відповідь вище.

    3.Чи повинні заключатись якісь договори,угоди чи інші документи між директором дошкільного закладу і фотографом, яки запрошують батьки на свята чи з ляльковими театрами,які пропонують свої послуги для дітей закладу?Якщо так, то яке є законодавче підґрунтя?Ні. Ніякі договори не можуть бути підписані. Заклад не має коштів, які б не відносились до коштів не бюджетних фондів. А усі закупівлі за рахунок бюджетних коштів здійснюються за встановленою процедурою закупівель.

    Приймати та обліковувати благодійні внески без відкриття благодійної організації - заклад освіти не може і не має права. Батьки можуть розпоряджатися зібраними на добровільних засадах коштами на власний розсуд, але не робити це відносно майна закладу освіти, без узгодження із адміністрацією.

    4. Чи повинні фотографи, працівники лялькових театрів,яких запросили батьки чи, яким дав дозвіл на роботу в ЗДО міськвиконком надавати директору дошкільного закладу медогляд перед своєю роботою в дошкільному закладі?

    В ідеалі - так. Оскільки заклад несе повну відповідальність за дітей, то допуск в заклад та не перешкоджання комунікації з дітьми людей, стан здоров"я котрих невідомий, у котрих відсутні відповідні медичні та санітарні книжки, може призвести до проблем. На жаль ніхто ніколи про це не задумувався, але це не іграшки і дійсно діти можуть наражатися на небезпеку і ризик бути інфікованими. А після всесвітньої пандемії COVID-19 то й взагалі значна частина людей оцінює подібні речі та відповідне право на особисту недоторканість, дистанцію, особистий фізіологічний простір.

    5. Якщо фотографи,працівники лялькових театрів мають бажання надати благодійну допомогу дошкільному закладу,як відповідно до законодавства оформити документи про це? І чи має право директор просити у них благодійну допомогу?

    У всі часи подібні речі вирішувалися листами між дирекціями закладів.

    6. Фотографи,працівники театрів/планетаріїв не є учасниками освітнього процесу то чи мають право вони перебувати у приміщенні дошкільного закладу?З дозволу закладу освіти і якщо це передбачено освітньо-виховним процесом чи окремими заходами дозвілля дітей.

    7. Чи вважається, що директор дозволяє працювати фотографам, працівникам лялькових театрів в дошкільному закладі? Якщо так, то як це оформлюється? Чи не потрібно оформлювати?

    Варіантів оформлення може бути дуже багато.

    1) Наказ директора (завідувача) закладу освіти про затвердження регламенту (плану) проведення відповідного культурно-масового чи іншого заходу або річного плану відповідних заходів, в якому це все передбачається та прописується.

    2) Листування між дирекціями закладу освіти і відповідними театрами, фотостудіями, планетаріями тощо, в яких узгоджуються відповідні речі.

    3) Заява уповноваженої особи батьківського комітету з проханням дозволити участь таких-то осіб... при цьому бажано, щоб в заяві було вказано, що відповідальність за дотримання санітарно-епідеміологічних норм та чинного законодавства - такі особи беруть на себе.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, пані Ірино!

    1. Чи можуть батьки самостійно запрошувати на свята у дошкільному закладі фотографа для фотографування дітей? І яке законодавче підґрунтя є такому дозволу?

    Будь-яка діяльність, яка проводиться на території дошкільного закладу, має бути погоджена з адміністрацією. Це стосується і запрошення сторонніх осіб, таких як фотографи.

    Потрібно враховувати права всіх дітей і їхніх батьків. Згідно із законодавством про захист персональних даних, фотографувати дітей можна лише за наявності згоди їхніх батьків або офіційних представників. Варто заздалегідь обговорити це питання на батьківських зборах або через офіційний лист-звернення.

    Фотограф має бути зареєстрованим підприємцем або представником офіційної організації, щоб забезпечити безпеку дітей

    Згідно пункту 43 Положення про заклад дошкільної освіти Керівник закладу дошкільної освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

    Повноваження (права і обов’язки) та відповідальність керівника закладу дошкільної освіти визначаються законом та установчими документами закладу дошкільної освіти.

    Керівник закладу дошкільної освіти:

    • організовує діяльність закладу дошкільної освіти;
    • вирішує питання фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти;
    • призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки;
    • забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;
    • забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
    • забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу дошкільної освіти;
    • сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування закладу дошкільної освіти;
    • сприяє здоровому способу життя вихованців та працівників закладу дошкільної освіти;
    • забезпечує створення у закладі дошкільної освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування);
    • видає у межах компетенції накази і контролює їх виконання;
    • здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу дошкільної освіти.а відповідність закону.
    2. Чи повинні батьки узгоджувати з директором дошкільного закладу питання про запрошення ними фотографа на свято? Якщо так,то яке законодавче підґрунтя про вимогу узгодження з директором?І саме яким чином оформляється це узгодження?Якщо ні,то теж,яке підґрунтя?

    Так, батьки повинні узгоджувати це питання з керівником дошкільного закладу. Основні причини:

    1. Дошкільний заклад несе відповідальність за безпеку дітей під час перебування у ньому. Присутність сторонніх осіб, навіть якщо це запрошений фотограф, має бути заздалегідь погоджена.
    2. Директор і педагоги мають враховувати логістику свята, щоб участь фотографа не порушувала хід заходу та не створювала незручностей для дітей і персоналу.
    3. Згідно з Законом України "Про захист персональних даних", обробка (включаючи зйомку) персональних даних дитини (фото, відео) можлива лише за згодою батьків або осіб, які їх замінюють. Директор закладу має переконатися, що всі законодавчі вимоги дотримані.
    4. У кожному дошкільному закладі можуть бути внутрішні правила щодо допуску сторонніх осіб. Узгодження з директором дозволяє дотримуватися цих правил.

    Батькам варто заздалегідь обговорити це питання з керівництвом, пояснити мету запрошення фотографа та отримати згоду. Це допоможе уникнути можливих конфліктів або непорозумінь.

    Законодавче підґрунтя:

    Закон України "Про освіту" (стаття 54) та Закон "Про дошкільну освіту" передбачають обов'язок закладів освіти забезпечувати безпеку дітей і дотримання етичних норм під час освітнього процесу.

    Закон України "Про захист персональних даних" (статті 6, 11) визначає, що обробка персональних даних (у тому числі фотографування) потребує згоди суб’єкта даних або їхніх законних представників (батьків).

    Постанова КМУ №305 від 12.03.2003 регламентує організацію діяльності ДНЗ, в тому числі порядок взаємодії з батьками.

    Узгодження може бути оформлене в таких формах:

    1. Письмова заява від батьків до директора ДНЗ, у якій вказується мета запрошення фотографа, дата та час зйомки.
    2. Наказ або розпорядження директора про дозвіл на проведення зйомки. У документі вказуються умови та відповідальні особи.
    3. Письмова згода батьків на зйомку дітей, зібрана заздалегідь, якщо фотограф планує використовувати зображення дітей у публічному просторі (наприклад, у портфоліо).
    3.Чи повинні заключатись якісь договори,угоди чи інші документи між директором дошкільного закладу і фотографом, яки запрошують батьки на свята чи з ляльковими театрами,які пропонують свої послуги для дітей закладу?Якщо так, то яке є законодавче підґрунтя?

    Ні, директор ДПЗ не повинен укладати договори безпосередньо із суб'єктами господарської діяльності, якщо це не передбачено бюджетною програмою.

    4. Чи повинні фотографи, працівники лялькових театрів,яких запросили батьки чи, яким дав дозвіл на роботу в ЗДО міськвиконком надавати директору дошкільного закладу медогляд перед своєю роботою в дошкільному закладі?

    Законодавство не містить таких вимог.

    Проте, якщо фотографи чи працівники лялькових театрів тимчасово виконують свою діяльність у ЗДО, директор має право вимагати від них підтвердження проходження медичного огляду. Це забезпечує дотримання санітарно-епідеміологічних норм і гарантує безпеку для дітей.

    5. Якщо фотографи,працівники лялькових театрів мають бажання надати благодійну допомогу дошкільному закладу,як відповідно до законодавства оформити документи про це? І чи має право директор просити у них благодійну допомогу?

    Відповідно до законодавства України, зокрема Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" і чинних нормативно-правових актів, благодійна допомога може бути надана у різних формах: грошовій, матеріальній чи нематеріальній. Директор дошкільного закладу може ініціювати прохання про благодійну допомогу, але таке прохання має відповідати чинному законодавству, бути добровільним і не носити примусового характеру.

    Оформлення благодійної допомоги включає такі основні моменти:

    1. Надання благодійної допомоги є виключно добровільним. Директор не може вимагати чи тиснути на благодійників, включно із працівниками чи батьками.
    2. Особи, які бажають надати благодійну допомогу (наприклад, фотографи чи працівники театру), подають письмову пропозицію на ім’я керівника закладу. У заяві зазначаються вид, обсяг, мета та умови передачі допомоги.
    3. Для оформлення допомоги укладається договір між благодійником і дошкільним закладом.
    6. Фотографи,працівники театрів/планетаріїв не є учасниками освітнього процесу то чи мають право вони перебувати у приміщенні дошкільного закладу?

    Вхід сторонніх осіб до приміщення дошкільного закладу можливий лише за згодою адміністрації закладу.

    7. Чи вважається,що директор дозволяє працювати фотографам,працівникам лялькових театрів в дошкільному закладі? Якщо так, то як це оформлюється? Чи не потрібно оформлювати?

    Директор дошкільного закладу може дозволити працювати фотографам, аніматорам, працівникам лялькових театрів тощо в межах закладу, якщо це відповідає меті навчально-виховного процесу та потребам дітей.

    Як це оформлюється:

    І. Для роботи фотографів чи проведення вистав у дошкільному закладі часто потрібна згода батьків дітей на участь дитини у фотозйомці чи відвідуванні заходів. Це оформлюється письмово заздалегідь (наприклад, анкета-згода чи окремий бланк).

    ІІ. Для організації роботи фотографів або проведення заходу видається наказ директора закладу, у якому зазначається:

    • мета запрошення (наприклад, фотозйомка для створення альбомів, святковий захід тощо);
    • дата, час і місце проведення;
    • відповідальні особи (хто контролює виконання роботи).

    ІІІ. Особи, які працюють у дошкільному закладі, повинні дотримуватись норм безпеки та не порушувати права дітей. У разі безпосереднього контакту з дітьми (наприклад, у театралізованих виставах) можуть вимагатися документи, які підтверджують відсутність судимості та проходження медичного огляду.

    ІV. Якщо захід не передбачає грошових відносин (наприклад, волонтерська діяльність або благодійна допомога), це все одно потрібно документально фіксувати (наказ або акт, або договір).

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про освіту

    Стаття 52. Категорії учасників освітнього процесу

    1. Учасниками освітнього процесу є:

    здобувачі освіти;

    педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники;

    батьки здобувачів освіти;

    фізичні особи, які провадять освітню діяльність;

    інші особи, передбачені спеціальними законами та залучені до освітнього процесу у порядку, що встановлюється закладом освіти.

    Відповідно до частини 2 статті 11 Закону України «Про дошкільну освіту», заклад дошкільної освіти створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.

    Відповідно до частини 3 статті 26 Закону України «Про освіту», саме керівник закладу забезпечує створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища.

    На особливості допуску батьків до закладів освіти можуть впливати декілька індивідуальних для кожного закладу освіти факторів:

    • безпекова ситуація в регіоні, де знаходиться заклад освіти;
    • наявність та місткість укриття в закладі освіти чи укриття, закріпленого за закладом освіти;
    • протипожежні норми залежно від місткості приміщення закладу;
    • оголошення карантину через інфекційні хвороби у закладі освіти чи в регіоні;
    • інші фактори.

    Наприклад, в Ізраїлі, згідно з циркуляром генерального директора, без дозволу закладу освіти після закриття воріт до закладу освіти на початку занять вхід стороннім особам забороняється, зокрема навіть батькам, братам та сестрам учнів.

    Під час організації освітнього процесу та режиму роботи закладу освіти обов'язково враховується регіон, у якому розташовується заклад освіти.

    Умови допуску батьків до закладів освіти також можуть залежати від рівня безпеки в регіоні. Адже десь заклади освіти знаходяться ближче до кордону з росією на території постійних або частих обстрілів і там більша загроза обстрілів із різних видів збройних комплексів.

    Наприклад, у Харкові частина шкіл навчаються в метрополітені. А частина закладів в Одеській області, де досить часто лунають повітряні тривоги, навчаються у змішаному режимі. Десь повітряні тривоги лунають рідше.

    Тому на особливо небезпечних територіях України вже не лише керівники закладів, а військові адміністрації, як ми вище зазначали, згідно з пунктом 15 частини 2 статті 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», можуть здійснювати управління закладами освіти.

    Також умови допуску можуть залежати від формату роботи закладу освіти: дистанційний, очний, змішаний. Адже якщо заклад освіти працює дистанційно, а отже, ні діти, ні педагогічні працівники там не перебувають, то їхній фізичній безпеці в закладі нічого не загрожує.

    Водночас якщо заклад освіти тривалий час працював дистанційно, а тепер готується до змішаного чи очного формату роботи – заклад потрібно перевірити на наявність вибухонебезпечних предметів тощо та за потреби оновити правила умов допуску батьків.

    ВСІ ПИТАННЯ МАЮТЬ УЗГОДЖУВАТИСЯ З АДМІНІСТРАЦІЄЮ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ.

    З повагою!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України