Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Социальное обеспечение, 15 ноября 2024, вопрос №122820

Що робити якщо не можеш підтвердити диплом для пенсії ?

Добрий день. Я навчалася в навчальному закладі Луганщині. Місто, де воно знаходиться, з 2014 року окуповане. Зараз намагаюся оформити пенсію. Але через війну у мене немає більше диплому, тільки запис про навчання у трудовій книжки з номером диплома. Пенсійний фонд вимагає підтвердження. Я звернулась в Архів Луганської області. У них немає ніяких відомостей з мого навчального закладу. Що мені робити ?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Марина!

    Відповідно до роз'яснень ПФУ https://money.hvylya.net/uk/262558-pfu-poyasnil-ka...:

    Для вирішення вашого питання необхідно з'ясувати місцезнаходження навчального закладу при переміщенні його з тимчасово окупованої території на територію населеного пункту, де органи державної влади здійснюють свої повноваження. Це означає, що необхідно дізнатися, чи було здійснено перереєстрацію зазначеного навчального закладу на підконтрольну Україні територію. Це необхідно для того, щоб у позасудовому порядку звернутися до навчального закладу з письмовою заявою про видачу архівної довідки із відомостей про навчання, зокрема про форму вашого навчання.

    У разі, якщо такий заклад не переміщено з тимчасово окупованої території України, заяву подають безпосередньо до Міністерства освіти і науки України за адресою: 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10.

    Крім того, до заяви слід додати копію паспорта, копію диплома, копію свідоцтва про шлюб (у разі зміни прізвища), інші відомості, які вважаєте важливими.

    "Міністерство освіти та науки України як центральний орган виконавчої влади в межах своїх повноважень визначить заклад, який видасть архівну довідку про навчання чи витяг із журналу видачі документів про вищу освіту".

    Якщо такі архіви відомостей не доступні, вам необхідно звернутися до суду із заявою про встановлення факту навчання. Така заява подається до суду за місцем проживання заявника.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович месяц назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго ранку. Подібні справи розглядаються в окремому провадженні в рамках цивільного судочинства. В окремому провадженні потрібно подати до суду заяву про встановлення факту, що має юридичне значення. Така заява є подібною до позовної заяви. В окремому провадженні немає відповідача.

    Відповідно до статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справи про встановлення факту: ... 6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім’ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення. Справи про встановлення факту належності особі паспорта, військового квитка, квитка про членство в об’єднанні громадян, а також свідоцтв, що їх видають органи державної реєстрації актів цивільного стану, судовому розгляду в окремому провадженні не підлягають.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA