Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Социальное обеспечение, 16 ноября 2024, вопрос №122879

Відмовили у призначені пенсії. Як далі діяти?

1 серпня 2024 року я отримала письмову відмову у призначенні пенсії, весь серпень і вересень 2024 року знаходилася на стаціонарному лікуванні з інфарктом, шо підтверджується листком непрацездатності. У відмові ПФУ вказав: 25.07.2024 р. .... звернулася до сервісного центру із заявою про перехід з пенсії за віком на пенсію у звʼязку з втратою годувальника. До заяви долучено сканкопії паспорта, ідентифікаційного коду, свідоцтва про одруження, свідоцтва про смерть померлого годувальника та інших документів, які підтверджують стаж роботи померлого годувальника, трудової книжки, картки платника податків.
Вілповідно до ч. | статті 36 Закону України "Про загальнообовʼязкове лержавне пенсійне страхування" пенсія у звʼязку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сімʼї померлого годувальника, які були на Його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті необхідного
страхового стажу.
згідно ч. 2 статті 36 Закону України "Про загальнообовʼязкове державне пенсійне страхування" непрацездатними членами сімʼї вважаються чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного
віку, передбаченого
статтею 26
Закону
•України
"Про
загальнообовʼязкове державне пенсійне страхування"
Підпунктом 9 Пункту 2. 3 розділу II Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України
"Про загальнообовʼязкове державне пенсійне страхування" визначено що для призначення пенсії у звʼязку з втратою годувальника, зокрема, надається документ про перебування членів сімʼї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника.
Згідно п. 2.11 Порядку N° 22-1, за документи, що засвідчує факт перебування на утриманні непрацездатних членів сімʼї, приймається документ про реєстрацію місця проживання (разом з годувальником за однією адресою).

Ответы юристов (7)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Лія!

    Ви не проживали разом з чоловіком за однією адресою?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Лія Клиент день назад

      Добрий день! Проживали разом.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Були зареєстровані за однією адресою також?

        • Лія Клиент день назад

          Перепрошую, разом не проживали і не зареєстрована за однією адресою, але постійно отримувала істотну допомогу від годувальника.

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Тоді це проблема, оскільки за документ, що засвідчує факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім’ї, приймаються відомості про місце проживання (разом з годувальником за однією адресою), зазначені у пункті 2.22 цього розділу, або документи, видані відповідно до чинного законодавства за місцем проживання особи, зокрема органом місцевого самоврядування, що підтверджують такий факт.

            Якщо Ви не були зареєстровані за однією адресою та не проживали разом, то відповідно до Порядку не підтвердили факт перебування на утриманні. Отже, Вам необхідно встановити даний факт у судовому порядку. Маючи на руках відповідне рішення суду зможете перейти на пенсію по втраті годувальника.

            • Лія Клиент день назад

              Дуже дякую за допомогу!

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Прошу, Лія! Вдачі Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України