Начните консультацию с юристом онлайн
Бабка померла ,я її внучка вона була моїм опікуном бо моя мама померла ,як мені було 6 років ,і я все життя знею прожила прописана там і моя дитина теж.Є в неї син ,який знею ніколи не жив ,він забезпечений, якщо він буде добиватися спадщини то тим самим він буде ущімляти мої житлові права мене сироти і моєї дитини як цьому можна протидіяти.Я хочу узнати свої права і дядька якщо спадщина складається із земного участка хати і сарая, в хаті 3 кімнати 2 спальні і кухня ,я живу в одній із спалень і користуюся кухнею ,якщо буде поділений навпіл то це буде ущімлення моїх умов чи можу я протиставити в судді бажанню дядька заволодіти частиною(половиною спадщини)!Якщо хата буде порівну (навпіл ),то мої житлові умови будуть різко погіршенні чи є у мене юридичний спосіб захистити свої права мене круглої сироти!Дядько живе в іншому місті ,до мене ставиться вороже він житлом повністю забезпечений.!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Николаев, 28 лет опыта
Багато буде залежати від того хто саме прийме спадщину. Ви, як онука, теж маєте право на спадщину.
Адвокат, 18 лет опыта
Доброго дня! Якщо у бабки немає інших спадкоємців першої черги, то Ви та Ваш дядько спадкуєте в рівних долях. Оскільки це майно було власність бабки, жодні Ваші права не будуть порушені, дядько такий же спадкоємець, як і Ви. Позбавити його права на спадкування підстав не має, якщо тільки він не вчиняв злочинів проти своєї матері. Законодавство про спадкування не забезпечує додатково прав сиріт в даному випадку, лише в частини сплати державного мита. Вирішенням ситуації міг би бути договір про розподіл спадкового майна, але для цього слід мати діалог із другим спадкодавцем та наявність іншого майна у складі спадкової маси (права на вклади та ін.).
Звертайтеся до нотаріальної контори за відкриттям спадкової справи.
Успіхів Вам!