Начните консультацию с юристом онлайн
Як правильно включити в Договір 1) Перелік послуг, 2) Розпорядок дня, 3) перелік осіб , що мають право навідувати Пацієнта? Чи правильно пункти прописані в договорі, може чогось не вистачає?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДОБРОГО ВЕЧОРА, пані ОЛЕНО!
Як правило, зазначені Вами позиції 1) Перелік послуг, 2) Розпорядок дня, 3) перелік осіб , що мають право навідувати Пацієнта - можуть бути викладені у вигляді ДОДАТКІВ до Договору, а загальні речі можна оформлювати у вигляді окремих документів, які затверджує Виконавець. В тексті ж договору можна розмістити посилання на ці документи, зазначивши, що послуги надаються згідно з Переліком послуг, затверджених Виконавцем та розміщеним на офіційному сайті (доведеним до відома Замовника під час укладення договору). Фактичні послуги, що надані всеодно ж будуть визначені у акті приймання-передачі виконаних робіт. При цьому у договорі може робитися посилання, що такі питання визначаються в Додатку № ___. Відповідні додатки є невід"ємною частиною договору.
Також можна зробити посилання, що такі додатки розміщені наприклад на офіційному сайті.
Розпорядок дня також бажано затвердити загалом для всіх. Щоб не вийшло, що в одному договорі один розпорядок, а в іншому - другий.
Щодо переліку осіб та сама ситуація. Це незмінні речі, на які можна зробити посилання в договорі, однак затвердити в односторонньому порядку Виконавцем договору.
Наприклад, доповнити Розділ 2. ПОРЯДОК ТА УМОВИ НАДАННЯ ПОСЛУГ ЗА ЦИМ ДОГОВОРОМ
Пунктом такого змісту: 2. ___ Перелік послуг (які можуть надаватися), Режмим роботи закладу та розпорядок дня, Перелік осіб, що мають право відвідування Пацієнта - затверджує Виконавець та вони є загальними для усіх Замовників. Зазначені правила, положення та інформація Виконавець публічно оприлюднює на власному сайті та (або) ознайомлює Замовника з ними перед підписанням даного Договору.Соціальні послуги надають:недержавні підприємства, установи, організації, громадські об'єднання, благодійні, релігійні організації, фізичні особи - підприємці та фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності (стаття 13 Закону України "Про соціальні послуги").
ЩОДО ТЕКСТУ ДОГОВОРУ. Бажано договір вичитати ще раз, щоб прибрати певні технічні моменти... Наприклад відсутні пробіли між окремими словами, коли вони зливаються.
Можливо я дуже прискіпуюсь, але я б додатково уточнив у пункті 2.1.3., що Замовник надає не "копію рішення суду", а належним чином засвідчену копію рішення суду. Бо в сучасних умовах за допомогою програм та фотошопів можна намалювати будь-яке рішення суду. Тож бажано, щоб це була копія з мокрою печаткою суду або копія, засвідчена нотаріально.
2.1.3. Для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, Замовник додатково надає Виконавцю:
- належним чином засвідчену копію рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);
- належним чином засвідчену копію рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника Підопічного (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена) – за наявності;
- копії паспорта опікуна або піклувальника Підопічного (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена) – за наявності.
В іншому зауважень до договору немає. Цілком якісна робота.
Щасти Вам у Вашій нелегкій та суспільно корисній праці!
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Доовір повинен відповідати:
"Державному стандарту соціальної послуги підтриманого проживання осіб похилого віку та осіб з інвалідністю"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0806-17#Text
Але Договір в частині конкретезації надання послг складений поверхнево.
Я не знаю стан Вашої мами, але повинно бути визнчно:
Приміщення повинно відповідати:
ОСНОВНІ ВИМОГИдо приміщення суб’єкта, що надає соціальну послугу, призначеного для надання соціальної послуги підтриманого проживання осіб похилого віку та осіб з інвалідністю
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, пані Олено!
У Вашому Договорі про надання послуг є пункт 4.1. , де передбачено, які послуги зобов'язаний надавати Виконавець.
Якщо Ви хочете дописати перелік послуг, які Ви бажаєте, щоб додатково отримала Ваша мама, то Вам потрібно це зробити в пункті "4.1.14. Надавати інші додаткові Послуги на користь Підопічного, а саме:___". Тут Ви можете передбачити, наприклад:
Пунктом 2.3. Договору передбачено, що Виконавець ознайомлює Замовника/Підопічного з умовами проживання, розпорядком дня, умовами дострокового припинення надання послуг за ініціативою Виконавця, що підтверджується підписом Замовника/Підопічного на даному Договорі.
Отже, розпорядок дня вже розроблений виконавцем і Вас повинні з ним ознайомити.
Якщо Ви домовитесь з Виконавцем про індивідуальний розпорядок дня, то це можна прописати у договорі або вказати, що розпорядок дня є додатком до Договору. Це дозволить вносити зміни до розпорядку без перезаключення угоди.
Приклад формулювання:
"Розпорядок дня пацієнта визначається Виконавцем і затверджується у додатку №1 до цього Договору. Основні пункти розпорядку включають:
Додаток може містити конкретний розклад:
Для включення в договір пункту, який обмежує право відвідування певними особами, потрібно сформулювати його так, щоб він був чітким, юридично коректним і враховував права та інтереси Пацієнта. Наприклад, до пункту 4.1. Договору, де вказано, що Виконавець зобов'язаний: додати наступний підпункт
4.1... Дозволяти відвідування Пацієнта, який перебуває у пансіонаті, виключно особам, зазначеним у списку уповноважених осіб, що додається до цього Договору (Додаток №_). Особи, які не включені до списку уповноважених осіб, не мають права на відвідування Пацієнта без письмової згоди законного представника Пацієнта або самого Пацієнта (якщо останній дієздатний). Виконавець зобов’язаний забезпечити недопущення відвідування Пацієнта сторонніми особами, які не мають відповідного дозволу. Список уповноважених осіб може бути змінений за письмовою заявою законного представника Пацієнта або самого Пацієнта (у випадку дієздатності).
Список осіб, які мають право на відвідування, краще оформити як окремий додаток до договору. Це дозволить змінювати його без потреби вносити зміни в основний текст договору. Якщо Пацієнт є дієздатним, обмеження доступу до нього повинні відповідати його волі, щоб уникнути порушення прав.
Врахуйте, що обробка даних осіб зі списку повинна здійснюватися відповідно до вимог закону про захист персональних даних.
Врахуйте наступні положення договору:
7.4. Виконавець має право розірвати цей Договір в односторонньому порядку, письмово попередивши про це Замовника/Підопічного за 10 (десять) календарних днів до дати такого розірвання. В такому випадку Виконавець повертає частину сплачених йому Замовником грошових коштів, за виключення вартості фактично наданих ним послуг.
Тобто, Виконавець може розірвати договір в односторонньому порядку, а Ви як замовник - ні.
7.5. У випадку розірвання (припинення) цього Договору з підстав передбачених п. 4.2.3. цього Договору або у випадку дострокового припинення цього договору, а також у випадку біологічної смерті Підопічного, вартість сплачених грошових коштів за цим Договором Замовнику не повертається.
Тобто, за певних умов Ви не зможете повернути кошти, навіть, якщо послуги не надавались. Проте, ці положення можна визнати у судовому порядку недійсним.
У відповідності зі ст. 18 Закону України «Про захист прав споживачів» виконавець не повинен включати у договори із споживачем умови, які є несправедливими.
Умови договору є несправедливими, якщо всупереч принципу добросовісності його наслідком є істотний дисбаланс договірних прав та обов'язків на шкоду споживача.
Несправедливими є, зокрема, умови договору про надання можливості продавцю (виконавцю, виробнику) не повертати кошти на оплату, здійснену споживачем, у разі відмови споживача укласти або виконати договір, без встановлення права споживача на одержання відповідної компенсації від продавця (виконавця, виробника) у зв'язку з розірванням або невиконанням ним договору; надання продавцю (виконавцю, виробнику) права в односторонньому порядку змінювати умови договору на власний розсуд або на підставах, не зазначених у договорі.
Ви, як споживач, маєте право на відшкодування збитків, які були Вам завдані у зв'язку з використанням Виконавцем переваг свого становища у підприємницькій діяльності.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олена!
Як правильно включити в Договір 1) Перелік послуг, 2) Розпорядок дня, 3) перелік осіб , що мають право навідувати Пацієнта?
1. Перелік послуг, який Виконавець зобов'язаний надавати викладений у пункті 4.1 даного договіру. Якщо Ваша матір потребує додаткових послуг, то останні Ви можете прописати у пункті 4.1.14. Що саме Ви бажаєте додати до того, що вже є у переліку?
4.1. Виконавець зобов'язаний:
4.1.1. В межах комплексних заходів по догляду за Підопічним (в залежності від стану здоров’я Підопічного), відповідно із затвердженим графіком, забезпечити: зміну постільної і натільної білизни; допомогу в здійсненні гігієнічних процедур; зміну памперсів; профілактику пролежнів і прості медичні маніпуляції; приготування нескладної їжі; допомогу в прийнятті їжі; контроль за своєчасним прийомом їжі і ліків; прибирання приміщення; провітрювання і кварцування приміщення; супровід Підопічного на прогулянці; прання, тощо;
4.1.2.Забезпечити проведення лікарського оглядуне рідше ніж один раз в місяць, щоденного контролю пульсу, артеріального тиску і температури тіла Підопічного;
4.1.3. Забезпечити цілодобове спостереження сестрами-доглядальницями за Підопічним;
4.1.4. Забезпечити функціонування цілодобового посту медсестри;
4.1.5. Забезпечити належні умов проживання, відповідного до обраного типу розміщення Підопічного.
4.1.6. Забезпечити харчування Підопічного (згідно з встановленим порядком харчування).
4.1.7. Створювати умови для активного способу життя та відпочинку Підопічного;
4.1.8. Здійснювати надання Послуг Замовнику на користь Підопічного на умовах, визначених укладеним Договором протягом строку (терміну), визначеного у цьому Договорі;
4.1.9. У разі необхідності, забезпечити надання Послуг із залученням спеціалістів з достатнім рівнем освіти та професійної підготовки;
4.1.10. Надавати Замовнику необхідну йому додаткову інформацію пов’язану з наданням Послуг.
4.1.11. Забезпечувати конфіденційність інформації Підопічного особистого характеру, що стала відомою Виконавцю та його працівникам при наданні Послуг.
4.1.12. Забезпечувати шанобливе і гуманне ставлення до Підопічного з боку працівників Виконавця.
4.1.13. За окремим дорученням Замовниката за окрему платню, додатково погоджену сторонами, здійснювати закупівлю необхідних для Підопічного продуктів, ліків, засобів особистої гігієни;
4.1.14. Надавати інші додаткові Послуги на користь Підопічного, а саме: ___.
2. Щодо осіб, які мають право відвідувати Вашу матір, то цей пункт можна прописати окремо у договорі, наприклад, "Виконавець зобов'язаний надати доступ для відвідування Підопічного тільки тим особам, які визначені Замовником." або ті ж самі умови можливо прописати у додатковій угоді, що передбачено пунктом 1.1. даного Договіру.
3. Щодо розпорядку дня, то з останнім Вас повинен ознайомити Виконавець, якщо Ви бажаєте аби такий розпорядок був викладений на папері та був конкретизований, то це Ви також можете зробити за допомогою додаткової угоди до Договіру.
"2.3. Виконавець ознайомлює Замовника/Підопічного з умовами проживання, розпорядком дня, умовами дострокового припинення надання послуг за ініціативою Виконавця, що підтверджується підписом Замовника/Підопічного на даному Договорі".
"В межах комплексних заходів по догляду за Підопічним (в залежності від стану здоров’я Підопічного), відповідно із затвердженим графіком" - хто саме визначає стан здоров'я підопічного?
Цікавить наступний пункт, а саме у його частині про самовільне залишення пансіонату. Чи не повинен саме пансіонат забезпечити знаходження на території закладу Підопічного? Тобто, з даного пункту можна дійти висновку, що Ваша матір може залишити заклад і при тому Виконавець не тільки не несе відповідальності за її місцезнаходження, а ще й має право розірвати Договір в односторонньому порядку, з відшкодуванням Вами завданих йому збитків та шкоди.
"2.10. За систематичне грубе порушення Правил внутрішньогорозпорядку, вживанняалкоголю, наркотичних та інших токсичних препаратів, бійки, самовільну залишення Підопічним території безповажних причин, тощо, Виконавець достроково припиняє надання , послуг, передбачених даним Договором, за власною ініціативою в односторонньому порядку, з відшкодуванням Замовником завданих йому збитків та шкоди".
Не бачу в договорі прописаних умов щодо дій пансіонату у випадках екстрених ситуацій, оскільки в останньому перебувають у більшості своїй особи похилого віку із проблемами зі здоров'ям. Наприклад, які дії Пансионату у випадку, скажемо, гіпертоничного кризу, приступу стенакардії, інфаркту тощо...Єдина наявна інформація у пунткі 2.4 Договіру :"Підопічні, у яких виявлено підвищення температури чи сип невідомої етіології, підлягають направленню до закладів охорони здоров’я".
Також Ви не маєте права на розірвання Договіру в односторонньому порядку.
З повагою, адвокат Айвазян.