Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 20 ноября 2024, вопрос №123037 340₴

Як діяти якщо немає відповіді від ТЦК по відтермінуванню

Вітаю, експерти. Питання просте скоріш у практичній площині. Я надіслав поштою документи у ТЦК з заявою про надання відтермінування (оформлено все як потрібно) . В який термін (надіслано тиждень тому) і яким саме чином краще\потрібно дізнаватись про результати розгляду- дзвінком, самостійно, через запит? Як діяти якщо немає взагалі жодної відповіді. Що робити якщо відповідь не визначена - наприклад зателефонував у ТЦК а вони відповідають - ви прийдіть а ми вам все розповімо (тут є напевно ризик). Яка практика у ТЦК по місту Києву. право на відтермінування є, воно відповідає закону.

Ответы юристов (5)

    Богун Сергій Павлович
    50%

    Доброго дня.

    Якщо встановлений резерв + - можете дізнатися за його допомоги.

    Це найпростіший спосіб.

    У разі надання відстрочки там відобразиться її оіормлення.

    Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

    Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    Також можете направти заяву в порядку передбаченому законом про звернекння громадян або адвокатський запит за допомоги адвоката.

    Турчин Ярослав Олексійович

    Доброго дня, Андрій!

    Наразі заяви на відстрочку приймають ЦНАПи районів міста. Але надає її так само ТЦК. Комісії перевантажені заявами. Усі клієнти також чекають 2-3 тижні і більше. Те, що по правилам Вам мають слати відповідь та довідку про відстрочку - забудьте. Ці норми ніхто не виконує.

    Найшвидше про відстрочку можете дізнатися через застосунок Резерв+.

    https://reserveplus.mod.gov.ua/

    Якщо там відмітка про відстрочку є - то Вам надали відстрочку.

    Також пам"ятайте, що відстрочка не беззстрокова, а дається по дату дії воєнного стану. Наразі це 07.02.2025 р. Потім відстрочку треба буде продовжувати кожен раз, як пан президент та Верховна Рада продовжить воєнний стан на новий строк. Тобто кожні 3 місяці. Це робити треба буде або через Резерв+ (у разі наявності функціоналу), або надсилаючи листа в ТЦК поштою / електронною поштою.

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Абзац пункту 60 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ № 560 від 16.05.2024 р.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/560-2024-%D0%B...

    Якщо Ви перебуваєте на військовому обліку і подали заяву з необхідними документами за встановленою формою - то проблем з відстрочкою бути не повинно.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Ви перебуваєте на військовому обліку та чи маєте військово-обліковий документ?

    Я надіслав поштою документи у ТЦК з заявою про надання відтермінування (оформлено все як потрібно) .

    Якщо Ви подали заяву про відстрочку поштою , то існують такі варіанти розвитку подій:

    1. Вам нададуть відстрочку і про це Вас повідомлять телефонним звінком або відразу про це стане відомо в Резерв+ або в е-ВОД через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...

    2. Вам відмовлять у відстрочці

    3. Вашу заяву взагалі не розлянуть та не нададуть Вам відповідь.

    В двох останніх випадках Ви можете оскаржити протиправну бездіяльність ТЦК в судовому порядку.

    В який термін (надіслано тиждень тому) і яким саме чином краще\потрібно дізнаватись про результати розгляду- дзвінком, самостійно, через запит?

    Згідно пункту 60 постанови КМУ 560 Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    Загалом процес оформлення відстрочки може тривати декілька тижнів.

    Дізнатись про стан розгляду заяви Ви можете дізнатись по телефону або направивши адвокатський запит.

    Як діяти якщо немає взагалі жодної відповіді.

    Ви можете оскаржити протиправну бездіяльність ТЦК в судовому порядку або оформити відстрочку особисто явившись до ТЦК

    Що робити якщо відповідь не визначена - наприклад зателефонував у ТЦК а вони відповідають - ви прийдіть а ми вам все розповімо (тут є напевно ризик).

    Якщо Ви відправили заяву та документи про відстрочку рекомендованим листом з описом вкладеного, то в першу чергу це буде доказом того, що Ви бажаєте скористатись своїм правом на відстрочку, якщо при особистому візиті до ТЦК вони не будуть реєструвати заяву про відстрочку.

    При особистому візиті до ТЦК готуєте 2 заяви про відстрочку та такі ж самі документи, що відправили поштою.

    Прибувши до ТЦК спочатку зареєструйте заяву про відстрочку. Для цього вимагайте, щоб на Вашому екземплярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземпляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку. Якщо заяву не реєструють – не хвилюйтесь, адже Ви маєте доказ подачі документів про відстрочку поштою. Можете подати скаргу на ТЦК.

    Яка практика у ТЦК по місту Києву. право на відтермінування є, воно відповідає закону.

    Ситуація різна. Певні ТЦК оформляють відстрочку згідно документів направлених поштою, а деякі лише за особистої явки.

    Згідно пунтку 58 постанови КМУ 560 За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    Проте вже є достатньо судових рішень, де Cуд звертає увагу, що обов`язок «особисто подати», не є тотожним обов`язку «особисто прибути», при цьому ні Закон України «Про військовий обов`язок і військову службу», ні Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", ні Порядок № 560 не зобов`язують військовозобов`язаного особисто прибувати до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для реалізації права на відстрочення від призову під час мобілізації з підстав, передбачених статтею 23 Закону № 3543-ХІІ.

    Таким чином, відсутність належним чином оформленого рішення про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації або мотивованої відмови у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на думку суду, свідчить про протиправну бездіяльність суб`єкта владних повноважень.

    Деякі ТЦК взагалі делегували прийом документів про відстрочку до ЦНАП.

    Проте, якщо у Вас все в порядку з документами , то Ви в будь-якому випадку не підлягаєте мобілізації і якщо Вас направлять на ВЛК та визнають придатним, то при неправомірному врученні мобілізаційного розпорядження або повістки на відправку після медогляду - вимагайте Акт відмови, де вкажете, що маєте право на відстрочку, яким Вам не дали скористатися.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Андрій Клиент месяц назад

      так в Резерв + зазначений як на обліку і вчасно оновив дані. Є паперовий ще документ радянського зразку по ньому знятий з обліку у 2007. Але резерв показав що на обліку. Очевидно або самі поставиди або в момент реєстрації у Резерві.

    Айвазян Юрій Климентійович
    50%

    Доброго дня, Андрію!

    Я би на Вашому місті ще трохи почекав, хоча б ще днів 7, оскільки тиждень - це не визначальний термін, після спливу якого вже потрібно посинати хвилюватись. Яка в Вас підстава для відстрочки? Чи потребує остання додаткової перевірки із боку ТЦК?

    Відповідно до Постанови КМУ №560:

    "58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    59. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період".

    Навряд чи Вам нададуть відповідь у телефоній розмові. Особисто, без наявного підтвердження, що комісія надала Вам відстрочку, не раджу йти до ТЦК, оскільки Ви не матимете підтвердження того, що Вам надали відстрочку та можете, наприклад, при явці до ТЦК отримати відмову у наданні відстрочки.

    У разі надання Вам відстрочку останню повинні внести до Єдиного державного реєстру, а отже вона відобразиться у Резерв+. Це, як одна із можливостей контролювати процес, тобто, просто чекати.

    Крім того, Ви можете звернутись до ТЦК письмово із заявою про стан розгляду Вашої заяви та прийнятого рішення комісією з надання відстрочок. Така заява може розглядатись в ТЦК упродовж місяця відповідно до Закону України "Про звернення громадян".

    Також, Ви можете скористатись послугами адвоката та направити до ТЦК адвокатський запит.

    Щодо практики, то все залежить від конкретного ТЦК, а також від Вашої підстави для відстрочки та документів, які Ви надіслали разом із заявою.

    Ви можете мати право на відтермінування та надіслали всі необхідні документи, які це право підтверджують, проте, ТЦК може вважати по іншому, на жаль. Іноді у відстрочці відмовляють, наприклад, із-за неналежного засвідчення документів тощо.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA