Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданство, 22 ноября 2024, вопрос №123142 340₴

можно ли получить загран паспорт в Украине,если стоишь на консул.учете в Молдове ?

Граждане Украины в данный момент проживают в украине,но стоят на консульском учете в Молдове.
из документов только загран паспорт (полученный в Кишиневе) и инн.Проспики в Украине нет.
Встал вопрос о замене загран паспортов на новые в связи с истечением срока действия.
Для замены в молдове необходимы документ подтверждающие право на проживание в Молдове(раньше это был паспорт пмр,но сейчас документы из пмр больше не признают)
можно получить паспорт в Украине ?
по идее граждане Украины могу получать услуги в Украине,но не знаю на каких основаниях и каким образом объяснить это работникам паспортного стола.

Ответы юристов (2)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ДЛЯ ВІДПОВІДІ НА ВАШЕ ПИТАННЯ НЕ ВИСТАЧАЄ ІНФОРМАЦІЇ.:

    1. ДЕ ВИ ТА ЯК ОТРИМАЛИ ГРОМАДЯНСТВО УКРАЇНИ?

    2. НА ПІДСТАВІ ЧОГО ВИ БУЛИ НА КОНСУЛЬСКОМУ ОБЛІКУ В ПОСОЛЬСТВІ?

    3. НА ПІДСТАВІ ЯКИХ ДОКУМЕНТІВ ВИ ПОТРАПИЛИ В УКРАЇНУ ТА КОЛИ?

    4. ВИ СТОЇТЕ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ?

    5. У ВАС Є ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ?

    Щоб отримати послугу по отриманню паспорта громадянина України необхідно мати місце реєстрації.

    ВАМ ПОТРІБНО ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ЗА АДРЕСОЮ ЗАКЛАДУ ДЛЯ БЕЗДОМНИХ ОСІБ, ЯКЩО НЕМАЄ ІНШОГО МІСЦЯ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні"

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1871-20#Text

    Стаття 13. Особливості реєстрації місця проживання (перебування) бездомних та інших осіб, які не мають постійного місця проживання (перебування)

    1. Бездомні та інші особи, які не мають постійного місця проживання (перебування), реєструють своє місце проживання (перебування) за адресою закладу для бездомних осіб, іншого надавача соціальних послуг з проживанням, створеного відповідно до Закону України "Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей".

    2. Подання заяви про реєстрацію місця проживання (перебування), зняття із зареєстрованого місця проживання (перебування) таких осіб у порядку і строки, встановлені цим Законом, покладається на відповідну уповноважену особу спеціалізованої соціальної установи, закладу для бездомних осіб, іншого надавача соціальних послуг з проживанням, в яких зазначеним особам надаються соціальні послуги відповідно до Закону України "Про соціальні послуги".

    3. Про внесення інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) особи до реєстру територіальної громади за поданою заявою орган реєстрації у день внесення відповідної інформації повідомляє уповноважену особу, визначену частиною другою цієї статті, засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою.

    ххх

    Місце перебування - житло або спеціалізована соціальна установа для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, у якому особа, яка отримала довідку про звернення за захистом в Україні, проживає строком менше шести місяців на рік або отримує соціальні послуги (абзац четвертий частини першої статті 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

    Місце проживання - житло з присвоєною у встановленому законом порядку адресою, в якому особа проживає, а також заклад для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, стаціонарна соціально-медична установа та інші заклади соціальної підтримки (догляду), у яких особа отримує соціальні послуги.

    Реєстрація місця проживання (перебування) особи - внесення за заявою про реєстрацію місця проживання (перебування), поданою особою в паперовій формі, до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання (перебування) особи (пункт 12 частини першої статті 2 Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" (далі - Закон).

    Айвазян Юрій Климентійович
    100%

    Доброго дня, Артуре!

    Мова йде про закодоний паспорт громадянина України чи Молдови?

    Якщо Молдови, то оформлення закордонного паспорта громадянина Республіки Молдова відбувається наступним чином:

    I. Загальні положення

    Паспорт громадянина Республіки Молдова видається громадянину, на вимогу, для виїзду і в'їзду в Республіку Молдова. Паспорт видається при народженні.

    Починаючи з 1 січня 2011, у Республіці Молдова видаються тільки паспорти, що містять біометричні дані (відбитки пальців, група крові, цифрова фотографія) і в паспорт одного з батьків не вносяться дані про дитину.

    Паспорти, видані до 01.01.2011, будуть дійсні до закінчення терміну дії.

    II. Необхідні документи:

    (A) Оформлення паспорта для осіб

    Для видачі паспорта громадянина Республіки Молдови, заявник подає такі документи, в залежності від обставин:

    • свідоцтво про народження (видане в Республіки Молдова) в оригіналі;
    • посвідчення особи (булетін) в оригіналі;
    • закордонний паспорт, що діє в оригіналі, у разі, якщо запитується видача другого паспорта;
    • заяву про втрату / крадіжку (заповнюється в Посольстві);
    • свідоцтво про шлюб / про розірвання шлюбу в оригіналі (видане в Республіки Молдова);
    • свідоцтво про народження неповнолітньої дитини (видане в Республіки Молдова);

    У Посольстві Республіки Молдова в Києві оплачується держмито:

    • консульський збір 20 євро;
    • прикладний збір 11 євро;
    • вартість АГУ 31 євро.

    https://ucraina.mfa.gov.md/uk/content/паспорти

    Якщо ж мова йде про закордоний паспорт громадянина України, то:

    ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ЗІ СТАТУСОМ "ВИЇЗД НА ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ З УКРАЇНИ" - мають громадяни України, які знаходяться на постійному проживанні за кордоном в статусі нерезидента України. Дані паспорти як і всі інші мають термін дії і повинні продовжуватись шляхом обміну на новий з біометричним носієм з перенесенням штампу "дозволено виїзд на ПМП".

    Громадяни України, які здійснили оформлення процедури виїзду на постійне місце проживання до іншої країни втрачають своє резидентство, тобто постійне (реєстрація місця проживання) в Україні. Ці громадяни не втрачають своє громадянство і можуть знаходитись в Україні необмежену кількість часу, а також користуватись усіма правами громадянина України.

    Коли паспорт громадянина України (нерезидента) з відміткою про виїзд на постійне місце проживання завершується, його необхідно замінити в залежності від місця перебування нерезидента.

    Якщо громадянин України (нерезидент) знаходиться безпосередньо в Україні - то в такому випадку документи на заміну подаються до головних управлінь міграційної служби. Термін оформлення закордонного паспорта в певній мірі довший ніж просто оформлення закордонного паспорта, так як додатково виконується перевірка законного оформлення статусу виїзду на постійне місце проживання з України. При перевірках, уповноважені органи відправляють 2 запити перевірок:

    • до міграційної служби, яка оформила процедуру і проставила штамп про виїзд на ПМП
    • до посольства / консульства України, де особа стоїть на постійному консульському обліку

    Після отримання підтвердження на запити, паспорт відправляється на друк. Після готовності паспорта громадянина України для виїзду за кордон до нього переноситься відмітка про "дозвіл на виїзд на ПМП".

    Якщо громадяни України (нерезиденти) знаходяться в країні постійного місця проживання, то вони можуть оформити заміну закордонного паспорта в консульстві / посольстві України з перенесенням відмітки про "дозвіл на виїзд на ПМП" до нового паспорту.

    На момент готовності паспорта для виїзду за кордон з відміткою про "дозвіл на виїзд на ПМП" заявник в обов’язковому порядку отримує його особисто по відбитку пальця, так як це біометрична система. Документ може забрати тільки заявник, забрати по довіреності - неможливо.

    Після заміни закордонного паспорта на новий, уповноважений орган, що здійнив заміну, може залишити вже закінчений попередній паспорт для виїзду за кордон на прохання заявника. Старий паспорт аннульовується в системі та пробивається інспектором уповноваженого органу. В більшості випадках в попередніх паспортах для виїзду за кордон, громадяни мають ще діючі візи, які необхідно пред’являти органам прикордонної служби в країні постійного місця проживання.

    Взагалі, від Вас бажано було б отримати більше деталей для надання конкретної відповіді. Чи маєте Ви таку можливість?

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA