Начните консультацию с юристом онлайн
Я вже незнаю куди мені звернутися, свекруха мого чоловіка навідріз відмовляється віддавати речі нашої сімʼї , телевізор та шкаф , це все було куплено моїм чоловіком для нашої сімʼї та донечки , а свекруха навпаки суперечить цьому каже що це її син , навіть вислухати мене не хоче…
Він зник безвісти, на даний момент я проживаю у своєї матері і мені дуже важко …
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Валерія!
Хто має право набути статусу опікуна над майном особи, зниклої безвісти за особливих обставин?
Оформити опіку над майном особи, зниклої безвісти за особливих обставин мають право близькі родичі та члени сім’ї цієї особи. Закон № 2505 визначає коло осіб, які до них відносяться, це - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
З чого розпочати процедуру встановлення опіки над майном?
Крок 1. Отримати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Для отримання витягу необхідно надіслати заяву на електронну пошту: pgmia@mvs.gov.ua або на адресу МВС: м. Київ, вул. Богомольця, 10, та додати копії паспорта заявника та документа, який підтверджує родинні зв’язки з особою, зниклою безвісти.
Перевірка даних здійснюється впродовж 30 календарних днів.
Витяг надсилається на зазначену у заяві електронну або поштову адресу.
Витяги надаються безоплатно.
Крок 2. Звернутися до нотаріуса із заявою про встановлення опіки над майном особи, яка зникла безвісти за особливих обставин долучивши отриманий витяг.
Звертатися можна до будь-якого нотаріуса за останнім місцем проживання особи, яка зникла безвісти за особливих обставин, або за місцезнаходженням нерухомого майна чи основної його частини, а за відсутності нерухомого майна – за місцезнаходженням основної частини рухомого майна.
Нотаріус на підставі заяви здійснює опис майна особи, яка зникла безвісти за особливих обставин, з виїздом за місцезнаходженням майна або без виїзду на підставі відомостей реєстрів, кадастрів, автоматизованих інформаційних систем, інших документів.
Після опису майна складається акт опису в двох примірниках.
Як результат, нотаріус видає свідоцтво про призначення опікуна над майном особи, яка зникла безвісти за особливих обставин.
Після отримання свідоцтва опікун над майном особи, зниклої безвісти за особливих обставин, здійснює управління цим майном, а також забезпечує виконання зобов’язань такої особи за рахунок цього майна.
З повагою, адвокат Айвазян.