Задайте вопрос юристу

884 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 27 ноября 2024, вопрос №123349 350₴

Заканчивается бронь, и нужно проходить влк

Добрый день. Ситуация следующая. Бронь заканчивается 14.12.24г и нужно проходить влк, направление уже на руках. Какова вероятность вручения повестки мне на 15.12.24 и при получении такой как действовать? Ведь предприятию нужно будет определённое время, что бы меня снова забронировать. Что мне грозит если я буду затягивать сроки с ВЛК, пока меня не забронируют?

Ответы юристов (9)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, у наш час це цілком можливо. У такому випадку, відмовляйтеся від отримання мобілізаційного розпорядження (бойової повістки)

    У такому разі буде складено акт відмови в якому ви зазначте причину вашої відмови у вашому випадку це праця на підприємстві критичної інфраструктури, і що ви підлягаєте бронюванню.

    Також раджу з собою взяти гарантійний лист від роботодавця, де буде зазначено, гарантію вашого бронювання.

    Головне не піддавайтеся на різні види маніпуляції.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Констянтине!

    Какова вероятность вручения повестки мне на 15.12.24 и при получении такой как действовать?

    Така вірогідність завжди є, оскільки законодавство не містить строків, які б обмежували ТЦК у видачі мобілізаційного розпорядження на майбутнє.

    Відмовлятись від МБ не раджу, оскільки може призвести до відповідальності за статтею 336 ККУ - ухилення від мобілізації. Чим аргументуєте відмову від останнього?

    Якщо на 15.12.2024 Ви вже будете мати бронь, то ТЦК анулює мобілізаційне розпорядження. Якщо ж ні, тоді Вам прийдеться уникати візиту до ТЦК шляхом неявки за поважною причиною аж до того моменту, поки підприємство не продовжить бронь. Оскільки з 1 грудня бронювання відбуватиметься через Дію, то цей процес не повинен займати багато часу. Принаймні постановою КМУ №1332 визначений термін у 72 години.

    Проте, все залежить від ТЦК, у якому Ви перебуваєте на обліку. Не всі військкомати видають мобілізаційні розпорядження наперед.

    Доречи, з якої причини Вас направили на ВЛК, незважаючи на діючу відстрочку, Ви були визнані обмежено-придатним свого часу? Пунктом 63 Постанови КМУ №560 передбачено, що військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

    Згідно Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    23. Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форми власності), визнаються:

    перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;

    смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    24. У разі неприбуття у строк, визначений у повістці, громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше ніж протягом трьох днів від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ), повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ) або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

    Что мне грозит если я буду затягивать сроки с ВЛК, пока меня не забронируют?

    Відповідно до пункту 2.8 глави 2 розділу I Наказу МОУ №402 на проходження ВЛК Ви маєте 14 днів:

    "2.8.6. Строки проведення медичних оглядів, а також лабораторних та інструментальних досліджень, включно з необхідністю направлення на додаткові методи дослідження, лабораторні обстеження, визначаються з урахуванням необхідності отримання повної та об’єктивної інформації про стан здоров’я людини, та не можуть становити більше 14 днів".

    Отже, якщо будете затягувати строки проходження ВЛК, то теоретично можлива адмінистративна відповідальність за статтею 210 КУпАП.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    На якій підставі Вас направили на ВЛК?

    Згідно пункту 63 Постанови КМУ 560 Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

    Отже, постановою КМУ №560 передбачено, що Вас не можуть направити на ВЛК під час дії відстрочки/бронювання. Можете подати скаргу до обласного ТЦК та Міноборони.

    Какова вероятность вручения повестки мне на 15.12.24 и при получении такой как действовать?

    Дуже висока ймовірність того, що Вам вручать повістку на явку до ТЦК 15.12.

    Проте, якщо у Вас ще не буде бронювання, але Ви матимете відкритий лікарняний, то це буде поважною причиною для неявки до ТЦК.

    Згідно частини 3 статті 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

    Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються:

    • перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
    • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки АБО В БУДЬ-ЯКИЙ ІНШИЙ СПОСІБ з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

    Тобто, якщо у Вас на день явки по повістці немає бронювання, але Ви відкриєте лікарняний, то Вам необхідно протягом трьох днів повідомити ТЦК, що маєте поважну причина для неявки (хвороба), а після закінчення лікарняного повинні явитися до ТЦК протягом 7 днів. Можливо, на той час Вас забронюють через ДІЮ і Ви не підлягатимете мобілізації.

    Ведь предприятию нужно будет определённое время, что бы меня снова забронировать.

    Якщо Вас будуть бронювати через ДІЮ, то цей процес займе 1-2 дні.

    Якщо будуть подавати письмові списки до Мінекономіки, то 1-2 місяці.

    Что мне грозит если я буду затягивать сроки с ВЛК, пока меня не забронируют?

    Цілком можливо, що Вас спробують притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 210 КУпАП.

    Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку - тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис грн - 25,5 тис грн).

    Проте, Ви повинні знати, що без виненесення ПОСТАНОВИ керівником ТЦК про притягнення до відповідальності - штраф сплачувати не потрібно.

    Сам процес накладення штрафу виглядає так:

    1. Спочатку ТЦК повинен належним чином повідомити військовозобов'язаного про місце та час розгляду справи.

    2. Потім проходить сам розгляд справи за присутності військовзобов’язаного. Відповідно до ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

    3. Після розгляду справи, керівник ТЦК виносить постанову, яка повинна містити:

    • найменування органу (прізвище, ім’я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;
    • дату розгляду справи;
    • відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування;
    • опис обставин, установлених під час розгляду справи;
    • зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення;
    • прийняте у справі рішення.

    ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

    Для інформування особи про час та місце розгляду справи можуть використовуватися різні способи: рекомендований лист, особисте вручення повідомлення. При цьому, надсилання повідомлення (без доказів його отримання) не свідчить про її поінформованість. У разі неналежного поінформування особи, яка притягується до відповідальності, уповноважена особа не може розпочинати розгляд справи.

    ОТЖЕ, якщо ВАС не повідомлять про час та місце розгляд справи та винесуть постанову про накладення штрафу - ТЦК порушить ВАШІ права як особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Таке рішення ТЦК може бути оскаржене у судовому порядку.

    Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки відповідно до статті 283 КУпАП виносить постанову по справі про адміністративне правопорушення (додаток 4) Постанова може бути оскаржена в судовому порядку, визначеному статтями 287-289 КУпАП.

    Цей процес краще не затягувати, адже штраф Ви можете оскаржити протягом 10 днів з моменту вручення постанови про накладення штрафу.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Константин Клиент 6 дней назад

      На підставі зміни ТЦК та постановці на облік

      • Дерій Владислав Олегович

        Загалом направленя на ВЛК це звична справа при взятті на облік, але у Вашому випадку це не зовсім правомірно.

        Згідно пункту 81 постанови КМУ 560. У разі призову резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період не за місцем їх перебування на військовому обліку такі особи перед призовом на військову службу беруться на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, який здійснює їх призов. Відомості про взяття таких осіб на військовий облік вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів ПЕРЕД їх направленням на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.

        Тобто, спочатку ТЦК повинен був поставити Вас на військовий облік, внести відомості до Реєсру Оберіг, а потім побачивши, що Ви заброньований - утриматися від направлення Вас на ВЛК.

        На жаль, якщо Ви поставили підпис в журналі направлень на ВЛК, то Вам краще його пройти або мати поважну причину для неявки до ТЦК.

        Ви працюєте на приватному підприємстві чи державному?

        • Константин Клиент 6 дней назад

          Державне підприємство

          • Дерій Владислав Олегович
            100%

            Справа в тому, що постановою КМУ 1332 змінено порядок визнання приватних підприємств критично важливими, але так як Ви працюєте на державному підприємстві, то проблем з бронюванням не повинно бути.

            Даною постановою передбачено, що бронювання військовозобов’язаних здійснюється за списками військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, в електронній формі засобами Порталу Дія.

            Тобто, постановю КМУ 1332 передбачено, що з 1 грудня бронювання відбуватиметься лише через ДІЮ. Сам процес бронювання повинен займати 1-3 дні.

            Згідно пункту 29 НОВОГО порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час

            Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

            • перебуває на військовому обліку;
            • перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою; займає посаду на критично важливому підприємстві, в критично важливій установі, за якою йому нараховано заробітну плату за кожний місяць останнього звітного періоду (квартал) не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 ( крім державних і комунальних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або перебувають у комунальній власності, та господарських товариств, більше 50 відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави або комунальної власності в яких становить 100 відсотків );
            • уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
            • не перебуває у розшуку.

            Отже, якщо Ви порушите правила військового обліку та за це Вас оголосять в розшук, то Вас вже не зможуть забронювати.

            Тому, Вам потрібно бути обережним із затягуванням проходження ВЛК, щоб Вас не притягнули до адміністративної відповідальності або не оголосили в розшук, адже тоді можуть бути складнощі з продовженням бронювання.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Добрый день. Ситуация следующая. Бронь заканчивается 14.12.24г и нужно проходить влк, направление уже на руках. Какова вероятность вручения повестки мне на 15.12.24 и при получении такой как действовать? Ведь предприятию нужно будет определённое время, что бы меня снова забронировать. Что мне грозит если я буду затягивать сроки с ВЛК, пока меня не забронируют?

    На жаль, але така вірогідність дуже і дуже висока, але забігати наперед не потрібно. Спробуйте отримати від роботодавця листа про те, що Ви є критично важливим працівником та будете заброньовані повторно. Наскільки я розумію, раніше Вас бронювали через Мінекономіки?

    У зв'язку із останніми змінами, все бронювання відбуватиметься виключно через Портал Дія, у зв'язку з чим затримки по часу можуть бути набагато меншими.

    Як варіант, можна буде подати щодо "лікарняного", але поки зарано. Спокійно проходьте ВЛК, але попередньо візміть у роботодавця зазначеного мною листа.

    З повагою!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ БРОНЮВАННЯ, ТЦКСП МАЄ ПРАВО ВАС НАПРАВИТИ НА ВКЛ.

    Кабмін своєю постановою № 1332 від 22.11.2024 вніс істотні зміни до порядку бронювання військовозобовʼязаних працівників, а також до критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення критично важливих підприємств.

    Відтепер паперове бронювання повністю скасовується та надалі всі процедури бронювання будуть здійснюватися виключно із застосуванням порталу Дія (планово бронювання в Дії має запрацювати, починаючи з 01.12.2024, але, враховуючи, що цей день припадає на неділю, можливе відновлення роботи 02.12.2024).

    Подані списки працівників, що пропонуються до бронювання, будуть опрацьовуватись порталом Дія впродовж 72 годин. Військовозобовʼязані будуть заброньовані у випадку одночасного виконання наступних умов:

    1. Перебуває на військовому обліку.

    2. Перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою.

    3. Обіймає посаду на критично важливому підприємстві, в критично важливій установі, за якою йому нараховано заробітну плату за кожний місяць останнього звітного періоду (квартал) не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (крім державних і комунальних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, у статутному капіталі яких понад 50% акцій (часток) належать державі або перебувають у комунальній власності, та господарських товариств, понад 50% акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави або комунальної власності в яких становить 100%).

    4. Уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.

    5. Не перебуває в розшуку.

    ЧАС ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК - 14 ДНІВ.

    БРОНЮВАННЯ ЧЕРЕЗ "ДІЮ" - 72 ГОДИНИ.

    ПІДПРИЄМСТВО ВСТИГАЄ ВАС ЗАБРОНЮВАТИ.

    ЯКИМ БИ НЕ БУЛО РІШЕННЯ ВЛК, ЯКЩО ВИ БУДЕТЕ ЗАБРОНЬОВАНІ, ВИ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ МОБІЛІЗАЦІЇ.

    Проходження медичного огляду під час мобілізації регулюється пунктом 3 глави II Наказу МО від 14.08.2008 року №402.

    Зокрема, відповідно до підпункту 3.4 перед оглядом проводиться загальний аналіз крові, в тому рахунку на ВІЛ, гепатит, цукор, загальний аналіз, визначається група крові, резус, проводиться рентген, а особам за 40 років обов’язково вимірюють тиск та проводиться ЕКГ.

    Відповідно до підпункту 3.5 до початку проведення медичного огляду ТЦК та СП отримує дані від органів соціального забезпечення щодо осіб з інвалідністю.

    А військовозобов’язаний під час проведення медогляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою №025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року №110, виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в електронній базі.

    ВИМАГАЙТЕ ЩОБ БУЛО ПРОВЕДЕНО ВСЕ ВИЩЕ ПЕРЕЛІЧЕНЕ.

    Якщо Ви безпідставно будете затягувати проходження ВЛК Вас можуть притягнути максимум до адміністративної відповідальності за ст. 210-1 КУпАП з накладенням штрафу 17 000 грн.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України