Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Налоговое право, 29 ноября 2024, вопрос №123440

Чи треба платити податки з переказів на картку?

Добрий день!
Якщо фізична особа (не підприємець) постійно отримує гроші на картку (від друзів, знайомих і т.д.), то чи потрібно з цього платити податки? Якщо потрібно, то яка відповідальність за те, якщо цього не робити?

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Яна!

    Декларація про майновий стан і доходи подається за звітний період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб — до 1 травня року, наступного за звітним, крім окремих випадків.

    Податок на доходи фізичних осіб, зазначений у декларації про майновий стан, повинен бути сплачений до 1 серпня року, наступного за звітним.

    Кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом (частина перша статті 67 Конституції України).

    Платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковикодексом України (далі - ПКУ) та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПКУ).

    Податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету або на єдиний рахунок, що справляється з платників податку відповідно до Податкового кодексу України (пункт 6.1 статті 6 ПКУ).

    Збором (платою, внеском) є обов'язковий платіж до відповідного бюджету або на єдиний рахунок, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій (пункт 6.2 статті 6 ПКУ).

    У разі несплати платником податків узгодженої суми грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПКУ, передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірах, встановлених ст.124 Кодексу.

    Згідно з п. 124.1 ПКУ у разі якщо платник не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім штрафних санкцій, а також пені) протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

    - при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 5 відсотків погашеної суми податкового боргу;

    - при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми додаткового боргу.

    Штраф, визначений п. 124.1 ПКУ застосовується лише після сплати податкового (грошового) зобов'язання, оскільки зазначений штраф розраховується від погашеної суми податкового боргу.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024