Задайте вопрос юристу

884 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 03 декабря 2024, вопрос №123586 340₴

Незрозуміло чи документ заповнено вірно

Маю ВОД який мені видали після виключення з військового обліку по результатам ВЛК. Насторожує той факт, що дата виключення вказана раніше дати взяття на облік.Чи є це проблемою та чи можна вважати документ дійсним?

Ответы юристов (7)

    Турчин Ярослав Олександрович

    ДОБРОЇ НОЧІ, пане ВАСИЛЬ!

    Ні. З цим проблем не буде, адже перш ніж поставити Вас на облік - Ви мали пройти ВЛК і в 2019 році цей процес супроводжувався резолюцією ВЛК про визнання непридатним з виключенням з обліку.

    Тому на підставі пройденої ВЛК Вас поставили на військовий облік (як я розумію до цього Ви на обліку не стояли) і оформили виключення, вказавши дату ВЛК та резолюцію комісії.

    В будь-якому разі зараз має значення не те, що у Вас написано у тимчасовому посвідченні військовозобов"язаного, а те, що ТЦК внесло в Реєстр військовозобов"язаних (Резерв+). Якщо Ваші дані та інформація про виключення з обліку - відсутні в Резерв+, то цей документ не перешкодить Вашій "бусифікації" та подальшому тиску в ТЦК з метою Вашої мобілізації. Такі епізоди останній місяць дуже часті. Людину бусифікують, швиденько поновлюють на обліку і силоміць вже на ранок людина на полігоні в учбовому центрі готується до відправки у війська.

    Тому щиро рекомендую з"ясувати саме наявність Ваших даних в Резерв +, а не у тимчасовому посвідченні старого зразка.

    ЯКЩО В РЕЗЕРВ+ відсутні записи про Ваше виключення з обліку чи взагалі відсутні записи про Вас - треба писати в ТЦК листа про виправлення даних в Реєстрі.

    Особи, які виключені з військового обліку не оновлюють квитки, ці квитки з відміткою про виключення ЗАБОРОНЕНО вилучати у громадян. Не існує жодного нормативного акту, який би передбачав потребу заміни чи видачі нового військово-облікового документу тим, кого ВИКЛЮЧИЛИ З ОБЛІКУ за станом здоров"я.

    ВІдповідно до останнього абзацу ч. 6 ст. 37 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу", У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.

    {Стаття 37 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1254-VI від 14.04.2009, № 2926-VI від 13.01.2011, № 3353-VI від 12.05.2011, № 5404-VI від 02.10.2012, № 406-VII від 04.07.2013, № 589-VII від 19.09.2013, № 1275-VII від 20.05.2014, № 1634-VII від 12.08.2014, № 116-VIII від 15.01.2015, № 267-VIII від 19.03.2015, № 901-VIII від 23.12.2015, № 440-IX від 14.01.2020; в редакції Закону № 1357-IX від 30.03.2021; із змінами, внесеними згідно із Законами № 1150-IX від 28.01.2021, № 1417-IX від 27.04.2021, № 1871-IX від 05.11.2021, № 2995-IX від 21.03.2023, № 3621-IX від 21.03.2024; в редакції Закону № 3633-IX від 11.04.2024}

    Відповідно до підпункту 12 пункту 2 Розділу ІІ. Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 11 квітня 2024 року № 3633-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку"

    військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності цим Законом, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у випадку (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа;

    Аналогічні положення містять постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 р. № 1487, від 16.05.2024 р. № 559, № 560 (в чинних редакціях).

    Згідно з пунктами 1 - 5 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 передбачено:

    Військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 “Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа”.

    Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

    • в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);
    • у паперовій формі — на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

    Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

    Відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, він вважається недійсним.

    ...

    У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    • у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
    • в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

    Військово-обліковим документом призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також громадян, виключених з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, в електронній формі (далі - військово-обліковий документ в електронній формі) є відображення в електронній формі відомостей про громадянина України, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також відомостей щодо звернення або повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення до Національної поліції.

    ОТЖЕ, ДЛЯ ВАС НАБАГАТО БІЛЬШЕ ЗНАЧЕННЯ МАЄ ЗАПИС В РЕЄСТРІ, НІЖ ДАТА В ШТАМПІ НА ТИМЧАСОВОМУ ПОСВІДЧЕННІ.

    Щасти Вам не бути мобілізованим.

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    • Василь Клиент день назад

      Наразі в резерв+ маю таку інформацію: фото прикріплене.

      Тільки нещодавно дізнався що я не був зобовʼязаний встановлювати резерв+.В постанові 559 вказано, що паперовий ВОД втрачає дійсність в момент отримання електронного ВОД.Чи можна вважати що я вже отримав електронний ВОД, якщо інформації недостатньо та потрібне уточнення

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Василю!

    Призовною комісією Гайсинського РВК 30.05.2019 року Вас виключили з військового обліку за статтями 18 "а" та 64 "г" графи І Розкладу хвороб Наказу МОУ №402.

    15.08.2019 року Вас було взято на облік військовозобов'язаних у Гайсинському РВК та виключено з обліку на підставі пройденої ВЛК від 30.05.2019 року. Проте, у ТП відсутня печатка про Ваше виключення (зняття) з обліку військовозобов'язаних.

    Ви оновлювали дані у Резерв+? Сформували е-ВОД? Яка інформація міститься у Єдиному державному реєстрі?

    Для того, аби не мати проблем у майбутньому при зустрічі із групами оповіщення дані у реєстрі повинні співпадати із даними у Вашому ТП.

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    Перевірка військово-облікових документів під час мобілізації.

    49. У період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.

    У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.

    У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину.

    Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

    У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    Отже, якщо інформація про Ваше виключення є у реєстрі, то проблем жодних немає. Якщо ж навпаки, то Вам потрібно надсилати до ТЦК заяву із проханням внести дані до реєстру щодо Вашого виключення з військового обліку.

    Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:

    4. У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    у паперовій формі — повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

    в електронній формі — повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

    Закон України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів» зазначає наступне:

    «8. Органами ведення Реєстру є районні (об’єднані районні), міські (районні у місті, об’єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України.

    9. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних».

    Статтею 9 вищезгаданого закону визначено:

    «1. Призовник, військовозобов’язаний та резервіст має право:

    1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста;

    2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ІНФОРМАЦІЯ НАЯВНА У ВАШОМУ ТИМЧАСОВОМУ ПОСВІДЧЕННІ ТА В "РЕЗЕРВ +" НЕ СПІВПАДАЮТЬ, ЩО МОЖЕ ПРИВЕСТИ ДО ВАШОГО ЗАТРИМАННЯ ТА ДОСТАВЛЕННЯ ДО ТЦКСП В РАЗІ ПЕРЕВІРКИ ДОКУМЕНТІВ.

    СУДЯЧИ З ІНФОРМАЦІЇ З "РЕЗЕРВ+" ВИ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИЙ - ВАМ НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ГАЙСИНСЬКОГО ТЦКСП ТА ВИРІШИТИ ПИТАННЯ, ПРО КОРЕКТНЕ ВІДОБРАЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ВІДНОСНО ВАС В РЕЄСТРІ "ОБЕРІГ ".

    ОСЬ ІНФОРМАЦІЯ З ОФІЦІЙНОЇ СТОРІНКИ "РЕЗЕРВ +"

    https://reserveplus.mod.gov.ua/

    "Що означає статус «Потребує уточнення»?

    Цей статус означає, що громадянин є в реєстрі Оберіг, проте не закріплений за жодним ТЦК.

    Радимо звернутись до ТЦК за місцем реєстрації та надати їм необхідні документи."

    ---

    ДЛЯ ВАС САМЕ ГОЛОВНЕ - ЩОБ ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИКЛЮЧЕННЯ ВАС З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ БУЛА В НАЯВНОСТІ В ГАЙСИНСЬКОМУ ТЦКСП.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    На жаль, документ заповненно некоректно. Тому при зустрічі з групою оповіщення Вам можуть вручити повістку.

    Чи маєте Ви підставу для відстрочки згідно статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”? Чи збереглась довідка ВЛК?

    Чи покращився Ваш стан здоров'я? Чи проходили обстеження останнім часом? Чи оформляли інвалідність?

    1. З першою проблемою, якою Ви зіштовхнетесь, так це те , що при зустрічі з ТЦК вони можуть звернути увагу, що дата взяття на облік вказана після дати виключення. Тобто, згідно Вашого тимчасового посвідчення випливає, що після виключення з військового обліку Вас повторно взяли.
    2. Другою проблемлемою є те, що відомості у паперовому ВОД не співпадають з відомостями в Реєстрі Оберіг

    Ви можете укрпоштою рекомендованим листом з описом вкладеного або через адвоката направити до ТЦК (який виключив Вас з військового обліку) заяву з вимогою про внесення змін до Реєстру Оберіг. До заяви потрібно прикріпити нотаріальну копію військово-облікового документа та копію довідки ВЛК.

    Згідно пункту 4 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів

    У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    • у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
    • в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

    Якщо протягом цього терміну ТЦК не внесе зміни до Реєстру, то Ви можете у судовому порядку оскаржити бездіяльність ТЦК та зобов'язати їх вчинити певні дії.

    Вже є судове рішення, де суд став на сторону громадянина та зобов'язав ТЦК розглянути заяву про внесення до Єдиного реєстру даних про його непридатність до військової служби. https://reyestr.court.gov.ua/Review/121032746

    3. На жаль, у відповідь на Ваше звернення Вам можуть прислати повістку.

    Якщо Ви маєте підставу для відстрочки або свіжі медичні документи, які підтверджують, що змін у стані здоров'я не відбулось, тоді можете піти до ТЦК по повістці, адже, навіть, якщо Вас направлять на ВЛК - мобілізувати Вас не зможуть.

    До статті 18 Розкладу хвороб наказу МОУ 402 включено: поведінкові синдроми, розлади особистості та емоцій F50-F69; F80-F99 (пов’язані з розладами споживання їжі, зі зловживаннями речовинами, які не зумовлюють залежність); розлади поведінки та емоцій у підлітковому віці (гіперкінетичні, соціальні, емоційні, неуточнені психічні); розлади особистості та поведінки у зрілому віці (параноїдний, шизоїдний, диссоціальний, емоційно нестабільний, істеричний та інші) розлади звичок та спонукань, статевої ідентифікації, сексуальні розлади, специфічні розлади мовлення та мови, здібностей до навчання, розлади рухової функції, розлади, пов’язані з психологічним розвитком тощо.

    Згідно пояснень до статті 18 Розкладу хвороб наказу МОУ 402 : для діагностики розладів особистості необхідний старанно та об’єктивно зібраний анамнез, а також ретельне обстеження в умовах психіатричного стаціонару. Огляд громадян та військовослужбовців проводиться після вивчення особової справи, службової та медичної характеристик.

    1) до пункту «а» належать різко виражені, що не піддаються компенсації, так звані ядерні форми психопатії та випадки патологічного розвитку особистості (паранояльні, обсесивно-фобічні тощо), які характеризуються найбільш глибокими та стійкими хворобливими проявами, що на тривалий час позбавляють працездатності та перешкоджають виконанню службових обов’язків.

    2) до пункту «б» належать помірно виражені форми розладів особистості, патологічного розвитку особистості, що проявляються помірно вираженими стійкими емоційно-вольовими афективними зривами, легкістю розвитку афективно-поведінкових реакцій, виразною неврівноваженістю вегетативної нервової системи, а також психічним інфантилізмом.

    Випадки установчої, навмисної поведінки, прояви недисциплінованості, що не випливають з усієї патологічної структури особистості, не можуть оцінюватися як ознаки хворобливого розладу.

    Отже, якщо на даний час Ваш стан здоров'я не відповідає статті 18 А, то Вас можуть визнати придатним до військової служби.

    4. Згідно пункту 54 постанови КМУ 560 У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.

    У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення.

    Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину. Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

    У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    Тобто, тепер за відмову від повістки або за відмову прослідувати до РТЦК поліцейські можуть підставах затримати громадянина та доставити його до ТЦК.

    Але, згідно статті 261 КУпАП під час затримання повинен бути складений протокол, поліцейські повинні повідомити Ваших родичів та Вашого правозахисника (або центр безоплатної правової допомоги)

    ОТЖЕ, узагальнюючи викладене хочу повідомити, що якщо у Вас немає підстав для відстрочки або свіжих довідок, які підтверджують Ваш стан здоров'я - зайвий раз про себе нагадувати ТЦК не потрібно.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Маю ВОД який мені видали після виключення з військового обліку по результатам ВЛК. Насторожує той факт, що дата виключення вказана раніше дати взяття на облік.Чи є це проблемою та чи можна вважати документ дійсним?

    На жаль, але з даним тимчасовим посвідчення військовозобов'язаного все не так.

    По-перше, дійсно після дати виключення з військового обліку стоїть відмітка про взяття на військовий облік.

    По-друге, відсутній штамп про виключення (зняття) Вас з військового обліку.

    По-третє, у пункті 14 має зазначатися не про статю Розкладу хвороб, а про підставу для виключення з військового обліку - пункт 3 частини 6 статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

    Отже, з даним тимчасовим посвідченням є серйозні проблеми. Але навіть не це основне питання, що потрібно вирішити. Ключова проблема - відсутність в "Оберіг" будь-яких відомостей про те, що Ви виключені з військового обліку.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього

    ...

    6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:

    ...

    3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.

    Виключена з військового обліку особа не має обов'язків уточнювати дані та на неї не поширюється законодавства у сфері мобілізації.

    Щодо мобілізації, то Вам не можуть і не мають ніякого права навіть вручити повістку про явку, не говорячи про мобілізацію або ВЛК. Втім, на жаль, повістку можуть вручити будь-кому, в чому не один раз пересвідчувався на своїй практиці. Думаю це і стало предметом Вашого питання та мотивуючим фактором звернутися до юристів платформи. Тим не менше, це не повинно Вас хвилювати. Ви визнані непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку один раз, остаточно. Жодних переглядів по неправильній процедурі чи щось на кшталт цього - порушення Конституції та законів України.

    Чинне законодавство не передбачає права ставити виключених з обліку за станом здоров'я на повторний військовий облік за бажанням окремих нешанованих українцями громадян, не хвилюйтеся. Органи державної влади, на відміну від громадян, сповідують принцип - дозволено все, що прямо передбачено законом.

    Якщо Ви маєте на руках всі документи про виключення з військового обліку - Вам немає про що турбуватися. Ви не зобов'язані виконувати незаконні дії та вимоги органів влади та їх посадових осіб. Ви вже невійськовозобов'язаний!

    КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141)

    Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

    Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

    Я б порадив Вам спробувати подати на адресу ТЦК та СП листа щодо внесення інформації про визнання Вас непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку до реєстру "Оберіг". І поки нікуди не ходити і нічого не оновлювати. Подайте заяву та чекайте відповіді від ТЦК та СП. У заяві вкажіть свій статус "невійськовозобов'язаний"!!!

    Щодо спілкування з ТЦК та СП, то вище я описав Ваш статус, Ви невійськовозобов'язаний, Вам ніхто не має права вручити навіть повістку. Але у Реєстрі буде битися Ваш статус "військовозобов'язаного". Потрібно спробувати врегулювати цей момент. Подайте письмову заяву, далі - направте адвокатський запит, за потреби - подавайте позов до суду про зобов'язання вчинити певні дії - внести інформацію про Вашу непридатність з виключенням з військового обліку до системи "Оберіг".

    З повагою!

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, ви вже не військовозобов'язані. Тому не підпорядковується ТЦК. У вас. Немає ні яких обов'язків, щодо мобілізації та захисту країни.

    Але, що ви зареєструвались в резерв +, це ваша помилка. Вам треба уточнити дані у своєму ТЦК,бо при. Зупинці для перевірки документів вас можуть доставити до ТЦК, а там вже конвеєр з мобілізації.

    Головне у вашому випадку, ні кому не віддавати свій військовий квиток, бо з досвіду скажу, у вас шляхом оману вилучать квиток у не законний спосіб без розписки, поставлять вас на облік і мобілізують, а потім доводь що ти був виключений. Тому ні у якому разі ні кому не віддавайте свій квиток. Зробіть нотаріально завірену копію і носіть його з собою.

    Для виправлення інформації в реєстрі, ви можете самостійно звернутись до ТЦК. Або через пошту напишіть звернення про актуалізацію інформації в реєстрі. До звернення додайте скрін з додатку, нотаріально завірену копію квитка.

    Або, це можно зробити за допомогою адвоката. Маю необхідний досвід та всі необхідні знання та навички для вирішення вашого питання.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України