Задайте вопрос юристу

884 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 10 декабря 2024, вопрос №123847

Яка частина спадщини

Підскажіть будь ласка
Мій дідусь помер 14 червня, він був власником нерухомого майна, і бабуся до цього часу не подала заяву на оформлення спадщини, але 2 грудня зробила заповіт на мете і тата на житлові споруди 50/50
Питання: бабуся зробила Заповіт на свою частину житлових споруд си на всю спадщину?

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Катерина!

    Бабуся зробила заповіт на всю нерухомість, якщо на момент смерті свого чоловіка мешкала разом з ним, та нерухомість була куплена під час шлюбу.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Крім бабусі успадкувати майно дідуся можуть його діти.

    В заповіті вказана нерухомість, яка належить бабусі на праві власності.

    Якщо бабуся не прийме свою частку спадщину, то її приймуть діти дідуся і відповідно ця частка не буде охоплена в заповіті.

    Загалом дуже багато нюансів.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович день назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 Цивільного кодексу України (шість місяців), він не заявив про відмову від неї. Тобто якщо бабуся фактично проживала з дідусем та була зареєстрована (прописана) разом з ним, то вона автоматично спадкує спадщину без подання заяви про прийняття спадщини нотаріусу. Відмова від спадщини оформляється в нотаріуса.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України