Задайте вопрос юристу

884 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 11 декабря 2024, вопрос №123932 350₴

Необхідність проходження ВЛК до Закону України № 3621-IX

Добрий день. Чи потрібно проходити ВЛК відповідно до Закону України № 3621-IX , військовозобовязаному який має економічне бронювання та планує переброньовуватись по оновленій критичності ,але взагалі не проходив ВКЛ ніколи.

Ответы юристов (10)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, відповідно постанови 560 пункт 63, якщо ви маєте відстрочку на ВЛк не направляють.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/560-2024-%D0%B...

    Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Якби Ви були визнані обмежено придатним у військовий час, тоді Вас повинні були до 4 лютого 2025 року направити на медичний переогляд згідно Закону 3621-IX https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3621-20#Text, адже відповідно до Прикінцевих та перехідних положень даного Закону- установлено, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, ПРОТЯГОМ ДЕВ'ЯТИ МІСЯЦІВ з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.

    У Вашому ж випадку застосовується пункт 63 Постанови КМУ 560, згідно якого військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

    Для оформлення бронювання ВЛК не має значення.

    Згідно пункту 29 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

    • перебуває на військовому обліку;
    • перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;
    • уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
    • не перебуває у розшуку.

    В будь-якому випадку самостійно йти до ТЦК та проходити ВЛК у Вас немає обов'язку, адже згідно підпункту 2 пункту 1 правил військового обліку військовозобов'язані повинні прибувати за ВИКЛИКОМ районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ВИМОГИ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК ПРИ БРОНЮВАННІ НЕМАЄ.

    У відповідності до пунктів 58, 69 Порядку №560 органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов'язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язаним працівникам (державним службовцям), які заброньовані, у районному (міському) ТЦК та СП, на території відповідальності якого вони розміщуються. Процедура надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв'язку з бронюванням не передбачає направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.

    Однак, законодавство не забороняє направляти працівників, включених до списку військовозобов'язаних, для проходження медичного огляду з метою визначення їх придатності до військової служби, вважають у Департаменті мобілізації Міністерства оборони України.

    З 1 грудня можна подати список працівників на бронювання. Процедура незмінна. Керівник компанії подає списки працівників на бронювання.

    • Авторизуйтесь в електронному кабінеті на порталі Дія.
    • У розділі послуги оберіть “Бронювання”.
    • Виберіть опцію Подати заяву.
    • Вкажіть дані працівників для бронювання.
    • Підтвердьте заробітну плату працівника, якого бронюєте.
    • Перевірте заяву та підпишіть її (підпис має поставити керівник підприємства або підписант).
    • Очікуйте результату:
    • Заява обробляється протягом трьох днів.
    • Повідомлення надходить на електронну пошту та в особистий кабінет, успішне бронювання буде відображатись у Резерв+ працівника.
    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Василю!

    Відповідно до Постанови КМУ №560 "Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:":

    "63. Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом".

    Проте, згідно Закону України № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», який набрав чинності 04.05.2024 року:

    ІІ. Прикінцеві та перехідні положення

    «2. Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби».

    Отже, Постановою КМУ №560 передбачено, що під час діючої відстрочки військовозобов'язаний не підлягає направленню на ВЛК.

    Хоча, згідно вищезгаданого Вами Закону, як обмежено-придатний Ви підлягаєте переогляду ВЛК до лютого 2024. Проте, Ви не маєте обов'язку щодо самостійної явки до ТЦК, для того Вам повинні вручити повістку.

    Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":

    ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:

    "2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів".

    Щодо перебронювання, то для того чинним законодавством не передбачено проходження Вами ВЛК. Дана умова не передбачена Постановою КМУ №76.

    Відповідно до Постанови КМУ №76 "Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час":

    "29. Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

    • перебуває на військовому обліку;
    • перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;
    • уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
    • не перебуває у розшуку.

    30. Інформація (відомості, дані) про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (бронювання) відображається у військово-обліковому документі в електронній формі".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Павло Клиент 14 часов назад

    Добрий день . Відповідно до Закону України № 3621-IX ,обмежено придатний військовозобовязаний повинен пройти ВЛК до 05 02 2025р . Це необхідно самостійно йти в ТЦК і просити направлення на ВЛК. Так як після 05 02 2025р можуть обявити в розшук за порушення обліку ?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Відповідно до Закону України № 3621-IX військовозобов'язаний не повинен пройти ВЛК, а підялгає переогляду ВЛК.

      Згідно чинних норма законодавтсва військовозобов'язаний повинен з'являтись до ТЦК за повісткою. Отже, Ви не маєте самостійного обов'язку йти до ТЦК.

      Щодо Ваших побоювань з приводу адмінистративної відповідальності, то у разі притягнення Вас до останньої Ви зможете оскаржити постанову керівника ТЦК у судовому порядку.

      Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":

      ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

      1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:

      "2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів".

      Стаття 22 ЗУ "Про мобілізацію". Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

      "3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися:

      військовозобов’язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях".

    • Дерій Владислав Олегович

      На даний час підстав для притягнення до адміністративної відповідальності за те, що Ви самостійно не пройшли повторний огляд - немає та невідомо чи взагалі будуть за це накладати штраф, адже згідно законодавства Вас повинні викликати повісткою та вручити направлення на ВЛК.

      Якщо Ви визнані обмежено придатним у військовий час, то підлягаєте медичному переогляду до 4 лютого 2025 року.

      В законі не вказано, що Ви зобов'язані явитися до ТЦК.

      Згідно пункту 69 постанови КМУ 560 Громадяни України, які перебувають на військовому обліку та з набранням чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, прибули до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення своїх облікових даних (адреси місця проживання, номерів засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інших персональних даних), на медичний огляд не направляються. На медичний огляд громадяни, які уточнили свої облікові дані, викликаються повісткою.

      Згідно підпункту 1 пункту 27 постанови КМУ 560 Під час мобілізації громадяни викликаються до Р(М)ТЦК з метою:

      • взяття на військовий облік;
      • проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби;
      • уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки);
      • призову на військову службу під час мобілізації та відправлення до місць проходження військової служби;

      Згідно підпункту 2 пункту 1 Правил військового обліку військовозобов'язані повинні прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;

      Згідно підпункту 4 пункту 1 Правил військового обліку військовозобов'язані повинні проходити медичний огляд та лікування в закладах охорони здоров’я згідно з рішеннями комісій з питань взяття на військовий облік, направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарських комісій районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров’я СБУ, а у розвідувальних органах - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії розвідувальних органів.

      Отже, у обмежено придатних немає обов'язку самостійно явитися до ТЦК, тому якщо Вас не викличуть повісткою на проходження ВЛК, то Вас не мають права притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 210 КУпАП.

      Якщо Вас захочуть оштрафувати, то повинен відбутися розгляд справи, де Ви маєте право надавати пояснення та користуватися послугами правозахисника.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Добрий день . Відповідно до Закону України № 3621-IX ,обмежено придатний військовозобовязаний повинен пройти ВЛК до 05 02 2025р . Це необхідно самостійно йти в ТЦК і просити направлення на ВЛК. Так як після 05 02 2025р можуть обявити в розшук за порушення обліку ?

    ---

    ІНІЦІАТИВНО ПРОЙТИ ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКУ КОМІСІЮ НЕМОЖЛИВО - ЧЕКАЙТЕ НА ПОВІСТКУ.

    ПРОБЛЕМА ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК ОБМЕЖЕНО ПРИДАТНИМИ ПОКЛАДЕНА НА ТЦКСП - ВАС ЗА НЕСВОЄЧАСНІСТЬ ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ НЕ ПРИТЯГНУТ.

    ЗАБРОНЬОВАНИХ, КОТРІ МАЮТЬ СТАТУС ОБМЕЖЕНО ПРИДАТНИХ, ТАКОЖ НАПРВЛЯЮТЬ НА ВЛК.

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Згідно пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» від 21 березня 2024 року № 3621-IX Громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.

    Медичний огляд військовозобов’язаних проводиться за рішенням керівників ТЦК та СП ВЛК ТЦК та СП на збірних пунктах районних (міських) ТЦК та СП або за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров’я комунальної або державної форми власності лікарями, які включаються до складу ВЛК ТЦК та СП.

    Отже, у разі отримання направлення Вам необхідно буде пройти ВЛК.

    Наявність бронювання не звільняє Вас від обов'язку в ййого проходженні.

    Проте ця норма стосується виключно осіб визнаних обмежено придатними до військової служби до набрання чинності Законом № 3621-IX.

    Якщо Ви не належити до зазначеної категорії осіб то:

    Бронювання є різновидом відстрочки передбаченої ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

    Згідно з п. 63 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. №560 військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

    Як наслідок, при наявному бронюванні, Вас заборонено направляти на ВЛК.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Якщо Ви ніколи не проходили ВЛК, то норма Закону № 3621-IX Вас не стосується, адже Ви ніколи не були обмежено придатним.

    Згідно з цим Законом:

    "...Громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби...".

    Чи вірно я зрозумів Вас, що Ви ніколи не проходили ВЛК до цього?

    Якшо так - юридично Ви не не підпадаєте під дію Закону № 3621-IX, але рано чи пізно пройти ВЛК все одно буде потрібно, обов'язково при чому.

    З повагою!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України