Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. Мені 22 роки, призовник, вчасно оновив у Резерві дані, маю відстрочку. Планую переїжджати в інше місто. В зв'язку з цим маю питання: чи треба дозвіл від ТЦК для цього чи можна це зробити в Резерві чи на даний момент змінювати місце реєстрації не можна?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, якщо ви маєте відстрочку дозвіл вам отримувати не треба.
Після чого зверніться до ТЦК де раніше перебували на обліку, щоб вас зняли з обліку і не було подальший не порозумінь.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Доброго дня. Мені 22 роки, призовник, вчасно оновив у Резерві дані, маю відстрочку. Планую переїжджати в інше місто. В зв'язку з цим маю питання: чи треба дозвіл від ТЦК для цього чи можна це зробити в Резерві чи на даний момент змінювати місце реєстрації не можна?
Так, давайте розбиратися.
По-перше, якщо Ви призовник, то навіщо Ви оформлювали собі відстрочку від мобілізації? Мабуть все таки Ви є військовозобов'язаним з військовим квитком або тимчасовим посвідченням військовозобов'язаного.
По-друге, Ви хочете змінити місце реєстрації ("прописку"), чи просто фактичне місце проживання?
Місце реєстрації наразі змінювати можна. Норми про виїзд на інше місце проживання з дозволу керівника ТЦК та СП вже втратили чинність.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
Стаття 33. Загальні правила військового обліку
3. Військовий облік усіх призовників, військовозобов’язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.
Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього
3. Призовники, військовозобов’язані та резервісти після прибуття до нового місця проживання зобов’язані в семиденний строк стати на військовий облік.
У разі декларування місця проживання особи за декларацією про місце проживання, поданою в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки на підставі відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів в електронній формі, надісланих органами реєстрації через Єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ України до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
4. У період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії воєнного стану призовники, військовозобов’язані та резервісти, які залишили або покинули своє місце проживання, зобов’язані в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи стати на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи (військовозобов’язані та резервісти Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, а військовозобов’язані та резервісти розвідувальних органів України - у зазначений строк повідомити про зміну місця проживання відповідному підрозділу розвідувальних органів України).
Стаття 38. Обов’язки органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, закладів освіти, посадових осіб, призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо виконання правил військового обліку
11. Призовники, військовозобов’язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), номерів засобів зв’язку та адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти), освіти, місця роботи, посади зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.
Тепер простою мовою. Ви маєте право змінити місце проживання без дозволу ТЦК та СП, але обов'язково повинні стати на військовий облік.
Зверніться до ЦНАПу за місцем проживання, вони повідомлять, що саме Вам потрібно надати для реєстрації місця проживання. Скоріше за все, вимагатимуть стати на облік у тамтешньому ТЦК та СП, що Ви і спробуєте зробити. Якщо вийде стати на облік без обов'язку зніматися з минулого ТЦК - зможете зареєструватися. Але можливо новий ТЦК та СП вимагати спочатку зняття Вас з військового обліку у минулому ТЦК. Хоча наразі вони можуть це робити автоматично.
З повагою!
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДОБРОГО ДНЯ, МАКСИМЕ! Ви точно призовник? Тобто під час приписки були визнані придатним, а не обмежено придатним у воєнний час і маєте приписне посвідчення?
Перш за все відстрочки Ви не маєте, бо відстрочка надається лише ВІЙСЬКОВОЗОБОВ"ЯЗАНИМ, а не ПРИЗОВНИКАМ.
З наступного року може бути запроваджена базова військова служба та базова військова підготовка для студентів. Від неї відстрочка по мобілізації не діє.
Осіб до досягнення 25-річного віку офіційно наразі не мобілізують, бо ці особи в категорії - призовники (окрім обмежено придатних, які з 17 років зараховувалися в запас як військовозобов"язані). Звісно, що бувають випадки психологічного або фізичного тиску, щоб людина підписалася "добровольцем".
Для того, щоб змінити адресу перед візитом в ЦНАП за новим місцем планованого проживання - треба знятися з військового обліку в ТЦК за місцем старої реєстрації та стати на облік за новим місцем реєстрації.
Перед постановкою на облік скоріш за все відправлять на ВЛК.
Після постановки на облік в ТЦК та СП й отримання ВОД (в тому числі еВОД в Резерв+) Ви маєте право відвідати відділ реєстрації місця проживання міської ради (ЦНАП) за новим місцем проживання в якому Вас і знімуть з обліку з попереднього місця реєстрації, і поставлять на новий облік.
В умовах воєнного стану змінювати місце проживання можна лише з дозволу начальника ТЦК та СП.
Як правило особам, які не підлягають мобілізації - такий дозвіл дають без проблем. Але ручатися за адекватність кожного ТЦК не беруся.
Відповідно до ч. 9 ст. 1 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу" (в редакції від 29.11.2024 р.):
Щодо військового обов’язку громадяни України поділяються на такі категорії:
Згідно з абз. 1-2 пункту 1 частини п"ятої статті 37 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу"
Зняттю з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України:
1) з військового обліку призовників (крім Служби безпеки України, розвідувальних органів України):
Звісно можете спробувати стати на облік в новому ТЦК без відвідування старого. Законодавство це дозволяє. Однак це не дозволяє ТЦК у своїй практиці, коли це їм не вигідно. Бо інших задач ніж мобілізація ТЦК наразі для себе не бачить.
https://guide.diia.gov.ua/view/zniattia-z-viiskovo...
Для зняття з військового обліку військовозобов'язаному потрібно особисто з'явитися до районного військового комісаріату і подати письмову заяву, в якій зазначається причина зняття з військового обліку та точна адреса нового місця проживання, та у разі потреби подати відповідні документи.
Зняття та виключення з військового обліку військовозобов’язаних у районних (міських) військових комісаріатах здійснюється за їх особистої присутності. При цьому зняття або виключення з нього здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України та військово-облікових документів.
Призовники та військовозобов'язані зобов'язані не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із військового обліку.
Хай щастить!
З повагою та розумнням, юрист Ярослав Турчин
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ВАМ ТРЕБА ОСОБИСТО ЗВЕРНУТИСЯ ІЗ ЗАЯВОЮ ДО ТЦКСП ПО МІСЦЮ РЕЄСТРАЦІЇ.
18 травня 2024 року було внесено зміни до закону “Про військовий обовʼязок та військову службу”.
Відповідно змінились умови зняття та постановки на військовий облік. Наразі постановці на військовий облік підлягають призовники та військовозобовʼязані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України. А зняттю з обліку підлягають військовозобовʼязані та призовники, які вибули в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України і стали на військовий облік в іншому районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за новим місцем проживанняВзяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки здійснюється тільки за їх особистої присутності.
Особиста присутність призовників, військовозобов’язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки не обов’язкова.
Для взяття на облік військовозобовʼязаний особисто зʼявитись до районного ТЦК та СП та подати заяву про взяття на облік та додати військово-облікові документи.
Відповідно у військовому квитку або іншому військово-обліковому документі проставляється печатка про взяття на облік.
Паралельно такі відомості вносяться в реєстр військовозобовʼязаних “Оберіг”.
До ЦНАПу і органу реєстрації для зміни реєстрації місця проживання можливо зʼявитись із військово-обліковим документом, в якому буде проставлена печатка про взяття на військовий обліку у даній місцевості.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю!
Відстрочку призовникам не оформляють. Ви точно призовник, а не військовозобов'язаний? Який у Вас військово-обліковий документ? Який статус пише у Резерв+?
Згідно правил військового обліку призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
Згідно пункту 81 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів Взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку та підпункті 10-1 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 10-1 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений.
Особиста присутність призовників, військовозобов’язаних та резервістів для ЗНЯТТЯ або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів не обов’язкова.
Згідно частини 1 статті 37 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" взяттю на військовий облік призовників - підлягають призовники, що прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання;
Згідно частини 5 статті 37 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" зняттю з військового обліку призовників - які вибули в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України і стали на військовий облік в іншому районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за новим місцем проживання.
Як, бачите Вас повинні спочатку взяти на облік в ТЦК за новим місцем проживання, а потім автоматично зняти з колишнього ТЦК
1. Реєструєтесь в електронну чергу до ТЦК за новим місцем проживання.
2. Підготуйте паспорт, РНОКПП, Військово-обліковий документ та документи, які підтверджують право проживання в житлі.
3. Повідомте новому ТЦК, що Ви хочете стати на військовий облік за місцем проживання та змінити місце рестрації (це робиться лише з дозволу ТЦК)
4. Після того, як Вас візьмуть на військовий облік в новому ТЦК, колишній ТЦК повинен зняти Вас з військового обліку без Вашої присутності.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Максиме!
Який військово-обліковий документ Ви маєте? Право на відстрочку надається військовозобов'язаним, оскільки особи призовного віку не підлягають мобілізації.
Потрібно розібратись з даним питанням, аби розуміти у якому статусі Ви знаходитесь станом на зараз.
Ви можете змінити місце проживання, але для того Вам буде необхідно стати на військовий облік в ТЦК за новим місцем проживання.
Ви збираєтесь знімати квартиру? Маєте у власності нерухомість за новим місцем проживання? Ставати на облік ВПО?
Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":
"81. Взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку та підпункті 10-1 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 10-1 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений.
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
1) перебувати на військовому обліку:
за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов’язані розвідувальних органів - у відповідному підрозділі розвідувального органу). Крім того, призовники, військовозобов’язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад.
7) особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік.
10-1) у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану:
у разі залишення свого місця проживання стати в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи (військовозобов’язані та резервісти СБУ - в Центральному управлінні або регіональних органах СБУ, а військовозобов’язані та резервісти розвідувальних органів - у зазначений строк повідомити про зміну місця проживання відповідним підрозділам розвідувальних органів).
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Наразі дозвіл ТЦКСП для зміни місця проживання не потрібний.
Згідно з Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів:
За умови запровадження інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами, базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, відповідно до Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”:
взяття на військовий облік, зняття з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, відомості про яких наявні та актуалізовані (верифіковані) в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, за умови дотримання ними правил військового обліку здійснюється на підставі відомостей про декларування, зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання осіб в електронній формі, надісланих органами, що здійснюють реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб (далі - органи реєстрації) через єдину інформаційну систему МВС до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
відомості про декларування/зняття із задекларованого/ зареєстрованого місця проживання призовників, військовозобов’язаних та резервістів, надіслані органом реєстрації через єдину інформаційну систему МВС до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, є підставою для взяття особи на військовий облік або зняття з військового обліку районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, органом СБУ, відповідним підрозділом розвідувального органу.
У разі звернення призовника, військовозобов’язаного або резервіста до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів за новим задекларованим місцем проживання в його військово-облікових документах проставляються відповідні відмітки про взяття на військовий облік за новим місцем проживання.
У разі коли відомості про призовника, військовозобов’язаного або резервіста не включено до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, призовник, військовозобов’язаний або резервіст може за власним бажанням подати відомості для включення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів під час формування декларації про місце проживання з використанням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг за умови запровадження інформаційної взаємодії. Механізм та вимоги до технічного опису сервісу електронної інформаційної взаємодії між Порталом Дія та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів встановлюються Міноборони.
До запровадження електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами, базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, відповідно до Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів” призовники, військовозобов’язані та резервісти (за наявності у них дійсних військово-облікових документів) можуть надавати інформацію про зміну своїх облікових даних шляхом подання заяв та відповідних підтвердних документів через центри надання адміністративних послуг, на підставі яких районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, орган СБУ, відповідні підрозділи розвідувальних органів вносять зміни до відповідних облікових документів та Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Згідно до Правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік;
особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.