Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 13 декабря 2024, вопрос №124056

Розлучення через 11 місяців після шлюбу

Чи можу я подати на розлучення самостійно без присутності партнера через через 11 місяців після укладення шлюбу?І які документи мені потрібні?Бо хочу подати на розлучення,а в колишнього немає можливості приїхати,і чи можу я подати на розлучення онлайн?

Ответы юристов (4)

    Хегай Олег Борисович
    Хегай Олег Борисович месяц назад

    Адвокат, г. Черкассы, 13 лет опыта

    Вітаю!

    Для того, щоб подати позовну заяву про розірвання шлюбу, присутність іншої сторони по справі не є обов'язковою. Для розірвання шлюбу, Вам необхідно підготувати позовну заяву з додатками, оригінал свідоцтва про шлюб подається разом із позовом. Подати позовну заяву дистанційно Ви можете за допомогою, сервісу електронний або сервіс e-post.

    За необхідності можу надати Вам послуги правової допомоги з цього питання, підготувати необхідні процесуальні документи, а також представляти Ваші інтереси в суді, Ваша присутність на судових засіданнях буде не обов'язковою.

    З Повагою, адвокат Хегай О.Б.

    • Dariya Komleva Клиент месяц назад

      А чи є різниця скільки часу пройшло після того як вступили в шлюб?Чи це не важливо взагалі?

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Незалежно від того скільки часу Ви перебуваєте в шлюбі - Ви маєте право на його розірвання.

    1. Варіант через РАЦС, якщо немає спільних дітей та майна.

    Сімейний кодекс України врегулював випадок, коли один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу РАЦС. У такому випадку, особа, що не може прибути до РАЦС повинна скласти відповідну заяву та нотаріально її завірити, після чого направити оригінальний документ іншому з подружжя. Останній, в свою чергу, також готує заяву від свого імені і, разом із нотаріально завіреною заявою отриманою із-за кордону, подає її до органу РАЦС за місцем реєстрації одного з подружжя.

    Якщо один з подружжя через поважну причину не може з'явитися до органу РАЦС для державної реєстрації розірвання шлюбу, то така особа, разом з поданням заяви про розірвання шлюбу або впродовж місяця може також письмово повідомити орган РАЦС про згоду реєстрації розірвання шлюбу за його відсутності. Підпис такої особи на письмовому повідомленні повинен бути нотаріально засвідчений.

    За умови, що жоден з подружжя не відкличе свою заяву про розірвання шлюбу протягом одного місяця від дня її подання, орган РАЦС в подальшому здійснює державну реєстрацію розірвання шлюбу та видає свідоцтво про розірвання шлюбу.

    2. Варіант через суд, якщо відсутня спільна воля подружжя на розлучення або ж за наявності спільних неповнолітніх дітей.

    Якщо у подружжя, в якому обидва партнери мають намір розірвати шлюб, є діти, то для оформлення розлучення необхідно звернутися до суду зі спільною заявою про розірвання шлюбу. При реалізації такого варіанту також потрібно підготувати та подати до суду письмовий договір про те, з ким із батьків будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Такий договір є обов’язковою умовою для звернення до суду разом із спільною заявою про розірвання шлюбу.

    Якщо ви бажаєте брати участь у розгляді справи, але хтось із сторін не має змоги прибути до приміщення суду, в такому випадку можна скористатися сучасними інструментами, впровадженими для ефективності судочинства, а саме взяти участь у засіданні шляхом проведення відеоконференції за допомогою власних засобів зв’язку. Для цього учаснику справи необхідно заздалегідь направити відповідне клопотання до суду та зареєструвати електронний кабінет в підсистемі «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. При цьому у суду не завжди є технічна можливість проводити відеоконференцію. За таких обставин до справи можна залучити адвоката, який відвідуватиме судові засідання та представлятиме ваші інтереси у справі про розірвання шлюбу.

    Якщо спільне звернення із заявою про розлучення до органу РАЦС чи до суду не є можливим з тих чи інших обставин, один із подружжя може звернутися із позовною заявою до суду. Звернутися до суду може будь-хто із подружжя, незалежно від місця знаходження, однак за умови, що дружина не вагітна, а спільна дитина вже досягла однорічного віку. Такі умови можна проігнорувати лише тоді, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини. В іншому випадку позовна заява буду повернута.

    За загальним правилом до суду необхідно звертатися за місцем реєстрації відповідача, однак можна обрати і суд за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.

    У випадку, якщо один із подружжя не може прибути до суду особисто, то для розірвання шлюбу: документи у справі можна направляти до суду поштою, через підсистему «Електронний суд» або за допомогою адвоката. Бажано заздалегідь повідомити суд про неможливість прибуття до приміщення суду, а, відтак, просити суд розглядати справу без участі однієї з сторін або ж у режимі відеоконференції чи за допомогою уповноваженого адвоката.

    За законом рішення суду про розірвання шлюбу набирає законної сили через тридцять днів з дня його винесення, або через тридцять днів з дня отримання такого рішення учасником справи.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Дар'я!

    Чи можу я подати на розлучення самостійно без присутності партнера через через 11 місяців після укладення шлюбу?

    Можете.

    І які документи мені потрібні?Бо хочу подати на розлучення,а в колишнього немає можливості приїхати.

    Розлучення через РАЦС.

    Подружжя, яке не має дітей, має право подати до РАЦС заяву про розірвання шлюбу. Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву, то її, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя. Строк розгляду такої заяви - 1 місяць (ст. 106 Сімейного кодексу).

    Розлучення із поданням заяви до суду.

    Подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Такий договір має бути нотаріально посвідчений. Строк розгляду заяви судом - 1 місяць (ст. 109 СК). Після цього суд направляє рішення до РАЦС для проставлення відмітки в актовому записі про шлюб. При цьому датою розірвання шлюбу буде вважатись дата набрання відповідним рішенням суду законної сили.

    Розлучення через подання позову до суду.

    Один із подружжя може подати до суду позов про розірвання шлюбу, але не під час вагітності дружини або одного року після народження дитини. Виключення становлять випадки, коли один із подружжя кримінальне правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини або якщо батьківство буде визнане іншою особою.

    Документи:

    • Копії паспортів подружжя.
    • Копію Свідоцтва про шлюб.
    • Копії РНОКПП подружжя (якщо паспорт-книжка).
    • Копії витягів про місце проживання (якщо ID картка).
    і чи можу я подати на розлучення онлайн?

    Можете через підсистему Електроний Суд.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA